US Open 2021

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#376 Re: US Open 2021

Post by Billy The Pljuc »

Da odmah neke stvari razjasnim da mi se ne bi prebacivalo nešto što zaista nije tako, čekao sam svojevrsno ispisivanje istorije sinoć i da Đoković uzme tu 21-u titulu i calendar slam kad već nije uspio doći u poziciju za osvajanje golden slam-a. Ispostavilo se da je čokirao kad je bilo možda i najbitnije za njega da se upiše u neke dodatne rubrike (kojih btw već ima i previše) kao JEDINI na svijetu i otkloni sve sumnje u ono NAJVEĆI. Ovo nam govori da je i on ljudsko biće i da ni snagom volje nije uspio, a po čemu je poznat, ta mentalna snaga, i da nije neranjiv i osjetljiv.

Dugo nisam gledao meč u kojem je Đoković bio ovako nemoćan, malo je onih koji mogu reći da su ga na određeni način ponizili i da u finalu jednog ovakvog događaja nisu dopustili da uzme makar jedan set i pruži kakav takav fajt. Od početka pa do samog kraja ovaj meč je bio jednosmjerna ulica i mada sam očekivao "buđenje" Đokovića isto se nije desilo, bilo je definitivno nekih momenata koji su djelovali tako ali ispostaviće se da su to bili samo bljesci onog Đokovića kojeg poznajemo.

Ja nemam sumnje da će Đoković uzeti taj 21-i GS već iduće godine, ima on to u sebi, jeste da godine idu i da su mladi lavovi sve drskiji i moćniji. Možda isti ne igraju najljepši tenis na svijetu ali ako ništa, što zbog godina i zbog samopouzdanja koje raste, pokazuju i dokazuju da mogu ustrajno lupati po loptici i gurati do ostvarenja cilja.

Medo je odigrao sjajan turnir, sviđao se on nekome ili ne, uspio je zijaniti samo jedan set, protiv Botica cini mi se, na svom putu do titule, i to je ono što šampioni i rade, na kraju vrijeme koje je proveo na terenu dovoljno govori samo za sebe, pogotovo u poređenju sa onim Đokovićevim, radi se o satima i satima manje provedenog vremena u lovu na titulu.

Na stranu simpatije, moje su bile na strani Đokovića bez obzira na sve, kao i na strani Fernandez s obzirom koja je sve imena izbacila na svom putu do finala ali kao što rekoh u prethodnom pasusu, oba pobjednika, i u muškom i u ženskom finalu, su pokazala jednu snagu i dominaciju kroz čitav turnir.

Šta na kraju reći o "publici", nešto najodvratnije čemu sam svjedočio gledajući prenos, s obzirom na broj zastava u istoj, uopšte nemam sumnje ko su ti koji su zviždali i nastojali omesti Medvedeva, pored činjenice da je publika zaista bila većinski na strani Đokovića. Mislim da je on lično naučio nešto sinoć, ma koliko djelovalo da su se "svi urotili protiv tebe" a po čemu je opštepoznata zemlja koju predstavlja u svojim mantranjima, vidiš da to nije tako, šta bi onda jedan Medvedev trebao reći o istom.

Meni neočekivano slab Đoković u finalu, Medvedev potpuno zasluženo :thumbup:.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3005
Joined: 25/06/2014 14:16

#377 Re: US Open 2021

Post by kakotakonikako »

Cestitke Medvedevu na osvajanju US Opena. I vise nego zasluzeno.

Ono, kada docekas ( a svo vrijeme si to prebacivao drugima ) da ti idol zaplace. Time je dokazao da je i on samo covjek a ovi njegovi navijaci itekako isfrustrirani.

Daleko dvije najruznije osobe na tribinama su bile supruge dvojice finalista.
Last edited by kakotakonikako on 13/09/2021 10:39, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#378 Re: US Open 2021

Post by konektovan »

Poder'o ga ko Kuduz Bademu.... :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9312
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#379 Re: US Open 2021

Post by shalla »

Choke izazvan tim pritiskom osvajanja kalendarskog GS (šanse da opet dođe u priliku za isti su baš male) i fenomenalna igra Medvedeva su dovele do netipično velikog broja pogrešaka kod Noleta. Kada je izgubio onaj dugi gem na početku drugog seta, govor tijela je govorio da se maltene već pomirio sa zijanom...
Osvojiće on taj 21, osvojiće ih i više ali je sinoć na žalost njegovih navijača propustio veliku priliku, teško da će se neko u narednom periodu približiti kalendarskom GS. Medo, Zverev, Tsitsipas, Thiem ako se ikad vrati, možda Berrettini ili Shapovalov, to bi trebali biti neki najozbiljniji Novakovi protivnici u naredne dvije godine tako da očekujem definitivno još 3-4 GSa ali sinoć je propustio priliku da postane besmrtan...

Medvedev lupa udarce ko maljem, onakav forehand nisam vidio još od Del Potra ali ako ovako nastavi neće mu karijera biti tako dugovječna. Ovako nenormalno troši tijelo, ruke, kukove, zglobove. Jednom dijelu mene je žao što Nole nije osvojio taj kalendarski GS ali drugom dijelu je drago da se pojavio novi osvajač Grand Slama.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#380 Re: US Open 2021

Post by milejovic1971 »

da li je moguce da se iscudjavate publici na US openu, istoj onoj koja na duplu Novakovu gresku salve ovacija pruza ranijih godina, pogotovo kad igra protiv omiljenog im RF ??? pa covjek je godinama igrao protiv 80% stadiona bas na US openu...kratka pamet vecini ovde
a Medo ne da je zasluzeno dobio, nego ne bi ga N dobio i da je puno odmorniji bio, otprilike revans za poraz na AO kada su uloge bile obrnute :izet: :izet: ...nema sanse...idemo dalje...neka upise jos koju GS titulu i po svemu ce biti naaaj svih vremena, ne znam ni sam koji jos rekord ne drzi ???
Karikaturist
Posts: 3548
Joined: 20/12/2020 10:03

#381 Re: US Open 2021

Post by Karikaturist »

Kakve ovo Hasanaginice pisete ko ce to citati.. :skoljka:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#382 Re: US Open 2021

Post by deogest »

90minut wrote: 13/09/2021 01:46
Osmi Socrates wrote: 13/09/2021 01:43 U Tučepima ili?

Ja nekad ne mogu vjerovati šta vi ovdje pišete. Naravno da nema razlike između krkana bilo koje nacije, ali ove vaše verbalne akrobacije su nekad smjehotresne. :lol:
To nisi nikad vidio britance po moru?

Gori od balkanaca svih zajedno kad se skupe kakva je ono stoka guze se na sred ulice
Pa dodju cesto, dodju i ljudi iz Australije, s brodovima cak, budu u Deepu u diskoteci, u Makarskoj.

Jedne godine su zene bukvalno gole hodale i ulazile u prodavnicu, policija dosla, licno vidio. Ovi drugi se ponapijali i razbijali flase, derali se.
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#383 Re: US Open 2021

Post by snijeg_led »

Billy The Pljuc wrote: 13/09/2021 10:09 Da odmah neke stvari razjasnim da mi se ne bi prebacivalo nešto što zaista nije tako, čekao sam svojevrsno ispisivanje istorije sinoć i da Đoković uzme tu 21-u titulu i calendar slam kad već nije uspio doći u poziciju za osvajanje golden slam-a. Ispostavilo se da je čokirao kad je bilo možda i najbitnije za njega da se upiše u neke dodatne rubrike (kojih btw već ima i previše) kao JEDINI na svijetu i otkloni sve sumnje u ono NAJVEĆI. Ovo nam govori da je i on ljudsko biće i da ni snagom volje nije uspio, a po čemu je poznat, ta mentalna snaga, i da nije neranjiv i osjetljiv.

Dugo nisam gledao meč u kojem je Đoković bio ovako nemoćan, malo je onih koji mogu reći da su ga na određeni način ponizili i da u finalu jednog ovakvog događaja nisu dopustili da uzme makar jedan set i pruži kakav takav fajt. Od početka pa do samog kraja ovaj meč je bio jednosmjerna ulica i mada sam očekivao "buđenje" Đokovića isto se nije desilo, bilo je definitivno nekih momenata koji su djelovali tako ali ispostaviće se da su to bili samo bljesci onog Đokovića kojeg poznajemo.

Ja nemam sumnje da će Đoković uzeti taj 21-i GS već iduće godine, ima on to u sebi, jeste da godine idu i da su mladi lavovi sve drskiji i moćniji. Možda isti ne igraju najljepši tenis na svijetu ali ako ništa, što zbog godina i zbog samopouzdanja koje raste, pokazuju i dokazuju da mogu ustrajno lupati po loptici i gurati do ostvarenja cilja.

Medo je odigrao sjajan turnir, sviđao se on nekome ili ne, uspio je zijaniti samo jedan set, protiv Botica cini mi se, na svom putu do titule, i to je ono što šampioni i rade, na kraju vrijeme koje je proveo na terenu dovoljno govori samo za sebe, pogotovo u poređenju sa onim Đokovićevim, radi se o satima i satima manje provedenog vremena u lovu na titulu.

Na stranu simpatije, moje su bile na strani Đokovića bez obzira na sve, kao i na strani Fernandez s obzirom koja je sve imena izbacila na svom putu do finala ali kao što rekoh u prethodnom pasusu, oba pobjednika, i u muškom i u ženskom finalu, su pokazala jednu snagu i dominaciju kroz čitav turnir.

Šta na kraju reći o "publici", nešto najodvratnije čemu sam svjedočio gledajući prenos, s obzirom na broj zastava u istoj, uopšte nemam sumnje ko su ti koji su zviždali i nastojali omesti Medvedeva, pored činjenice da je publika zaista bila većinski na strani Đokovića. Mislim da je on lično naučio nešto sinoć, ma koliko djelovalo da su se "svi urotili protiv tebe" a po čemu je opštepoznata zemlja koju predstavlja u svojim mantranjima, vidiš da to nije tako, šta bi onda jedan Medvedev trebao reći o istom.

Meni neočekivano slab Đoković u finalu, Medvedev potpuno zasluženo :thumbup:.

Fino napisano da nisi neki sportski novinar :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#384 Re: US Open 2021

Post by ultima_palabra »

Neko od komentatora sinoc rece da ga ono najvise podsjeca na finale 2000., kada se pojavio Safin i obrisao pod Samprasom.
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#385 Re: US Open 2021

Post by snijeg_led »

konektovan wrote: 13/09/2021 10:38 Poder'o ga ko Kuduz Bademu.... :mrgreen:
:lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#386 Re: US Open 2021

Post by 90minut »

deogest wrote: 13/09/2021 11:48
90minut wrote: 13/09/2021 01:46

To nisi nikad vidio britance po moru?

Gori od balkanaca svih zajedno kad se skupe kakva je ono stoka guze se na sred ulice
Pa dodju cesto, dodju i ljudi iz Australije, s brodovima cak, budu u Deepu u diskoteci, u Makarskoj.

Jedne godine su zene bukvalno gole hodale i ulazile u prodavnicu, policija dosla, licno vidio. Ovi drugi se ponapijali i razbijali flase, derali se.
To ti je isti narod ako niti dnao :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46888
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#387 Re: US Open 2021

Post by Edin H. »

Kasno su se njujorčani sjetili da zagalame na Međeda :oops:
User avatar
necko_hz
Posts: 3586
Joined: 18/04/2009 12:36

#388 Re: US Open 2021

Post by necko_hz »

Mouratoglou je jednom rečenicom napravio lijep sažetak.
"History is heavy. Novak has been carrying it on his shoulders all year long and has felt isolated in his quest. Yesterday he felt support for the first time but too late".
Teško je i zamisliti očigledno kakav je to pritisak kad lik poput Novaka pukne na kraju.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#389 Re: US Open 2021

Post by Blek Stena »

Zato je i rekao na pressu kad su ga pitali kako se osjecao nakon sto je izgubio mec da je osjetio olaksanje jer je sve bilo zavrseno. Ko pred smrt kad izdahnes, pretpostavljam. :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#390 Re: US Open 2021

Post by 90minut »

necko_hz wrote: 13/09/2021 21:57 Mouratoglou je jednom rečenicom napravio lijep sažetak.
"History is heavy. Novak has been carrying it on his shoulders all year long and has felt isolated in his quest. Yesterday he felt support for the first time but too late".
Teško je i zamisliti očigledno kakav je to pritisak kad lik poput Novaka pukne na kraju.
Pisao ti ja još nakon prva 4 gema prvog seta :D

Pritisak ja ok i privilegija, al' kad imaš priliku da uradiš nešto što se nece ponoviti pitanje je koliko generacija to je nešto novo.

Dodaj na to protivnika koji ti itekako može parirati i nema šta izgubiti.. :lol:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#391 Re: US Open 2021

Post by Billy The Pljuc »

snijeg_led wrote: 13/09/2021 13:46 Fino napisano da nisi neki sportski novinar :thumbup:
Hvala, nisam, samo običan zaljubljenik u sport, pomalo razočaran u Đokovića al' ništa strašno.
Post Reply