US Open 2019

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#426 Re: US Open 2019

Post by radostan dan »

ultima_palabra wrote:Jel makar Splendid? :skoljka:
ja bi po slici reko da je ovo kod rada mijuškovića, malo skuplji apartman 120 evra, al vrijedi...
User avatar
Blek Stena
Posts: 4023
Joined: 13/09/2012 11:05

#427 Re: US Open 2019

Post by Blek Stena »

Iberostar Bellevue... pisaj po sirotinji Medo :D
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#428 Re: US Open 2019

Post by tabija »

ultima_palabra wrote:Pa Nole one dvije godine kad je bio u nokdaunu nije ni dolazio u priliku da igra protiv ove dvojice, osim dvaput protiv Nadala na zemlji. Drugaciji bi bio h2h da jeste.
Tako je, zato ja ta 2 meca na zemlji (vjerovatno mislis SF Madrida 2017 i Rima 2018) ne uzimam za ozbiljno. Iako je to Rafa i zemlja, Novak u ta 2 meca je imao 3 gema pruzenog otpora.To je jedino bitno, kad jedan igrac na terenu radi drugom sta hoce bez otpora, a igraju 2 od 3 najboljih ikad, to ti je znak da negdje ne stima. :roll:
Ni rezultat na scorelineu nije bitan, znao je on biti i ubjedljivi, a da mec bude kvalitetniji, od oba igraca naravno.

A ako se sjetis meceva Rafe i Noleta tokom 2015 i 2016, Rafa je imao 6-7 meceva gdje je dosao na megdan Novaku totalno nespreman i bespotrebno je to uradio.To je ekvivalent Noletovom nokdaunu 2017 i 2018.
Uglavnom 1/4 ili 1/2 turnira.Cak je mescini i do jednog finala Dohe dogurao, kako - to samo on zna...i bio razbijen od Novaka.
Izgubio je svaki od njih, ukljucujuci i svoju najdrazu podlogu dva puta.

Ja se trudim biti realan, Rafa je takodjer izgubio 7 meceva u nizu od Novaka u periodu 2011-2012 ali je u svakom od njih bio fizicki maximalno spremljen i ubjedljivo drugi najbolji igrac na turu.Problem je sto je Novak igrao vanzemaljski.
Protiv takvih poraza ne mogu nista prigovoriti, ali ovo u godinama 2015 i 2016 je daleko od realnog.

Sto se Rogera tice i perioda prije 2015...nisam bas pratio Rogerovo fizicko stanje toliko pomno da znam u kakvom je stanju bio svaki mec.
On je generalno igrac kojem su fizikalije najmanje bitne, na servis uvijek i svima moze pruziti otpor (ono o cemu sam govorio na pocetku) i zakomplikovati mec.
Takodjer, vecina njihovih meceva prije 2015 je bila jednosmjerna ulica.Pogotovo oni vazniji kad su u pitanju.
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#429 Re: US Open 2019

Post by drogon2 »

Pa ne moras ni nesto pomno pratit Federera u tim godinama da znas da lik nije bio 100% spreman. Ledja su ga mucila gotovo citavu 2013. i covjek je uzeo ukupno jednu titulu citave sezonu. Gubio od ljudi kao sto su Monfils, Stakhovski, Brands, Bennetau, Delbonis itd. Na US Openu je primjerice uspio zijanit od Robreda.A te godine je i 4 puta izgubio od Nadala. Tako da mijenja reket i onda imas period oporavka i navikavanja na novi reket. Taman kad to dovede u red i imade solidnu 2015. dodje ona povreda koljena i to u 35. godini. Ja sam vala konto da je tad kraj obzirom na godine, ali eto covjek se vrati.

Rijetko se prica o Federerovim povredama, a imao je on kroz karijeru dosta problema sa ledjima, ali eto stvorio je sliku o sebi kao nekom ko nikad nije povrijedjen kad je to daleko od istine. Evo i na US Openu je zavrsio mec i prakticno odbio da prica o povredi rekavsi da je sad Grigorov momenat.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#430 Re: US Open 2019

Post by Leopold_IV »

Mogao je i Nole tako, ostati još 15 min na terenu i čestitati Wawrinci...ništa dramatično se ne bi pogoršalo s ramenom garantovano.

Takav je odigrao 3 meča ali je znao da ih može dobiti...
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#431 Re: US Open 2019

Post by drogon2 »

Leopold_IV wrote:Mogao je i Nole tako, ostati još 15 min na terenu i čestitati Wawrinci...ništa dramatično se ne bi pogoršalo s ramenom garantovano.

Takav je odigrao 3 meča ali je znao da ih može dobiti...
eh al zato sad svi pricaju o nolinoj povredi, a o federerovoj gotovo niko :D
Locked