US Open 2019

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Better Man
Posts: 16855
Joined: 01/10/2006 20:10

#376 Re: US Open 2019

Post by Better Man »

Obračun kod "Eš" korala
Svi vi koji ste spavali u noći između nedelje i ponedeljka, verujući kako će Rafael Nadal glatko odraditi posao u finalu US Opena, prevarili ste se.
Z. KecmanIzvor: B92 ponedeljak, 9.09.2019. | 09:00 -> 13:55

Propustili ste dragulj od teniskog meča. Ništa zato, hvala bogu 21. vek je i era televizije. Reprizu nemojte propustiti, nipošto!
Dobro, ako imate oko pet sati slobodnog vremena da oči ne odvajate od ekrana, onda napred, a svim teniskim noćobdijama, koji zbog viška adrenalina nisu mogli da spavaju, kapa dole.
Možda vas zanima

Imali ste šta da gledate, kao i ja ovde pod svodovima “Artur Eš” stadiona.
Mislio sam da posle onog finala Vimbldona između Novaka i Rodžera dugo neću videti tako dramatičan meč, ali prevario sam se. Odnosno, tenis me je po ko zna koji put iznenadio. Pobedio je Rafael Nadal, osvojio 19. Grend slem, ali posle ceđenja u veš mašini i centrifugiranja koje mu je priredio fantastični i kao Hudini nepredvidivi Danil Medvedev.
Podatak kaže da je ovo drugi ili treći najduži meč u istoriji ovog turnira, a malo je nedostajalo da vidimo i prvi finalni preokret sa 0:2 na 3:2 koji ovde nije viđen još od 1949. godine i slavnog Panča Gonzalesa, koji je tada pobedio Teda Šredera, kada je turnir još bio nacionalni šampionat SAD.
Ali dobro, pitam se, šta je potrebno za jedan dobar vestern film? Scena za pamćenje, uzavrela publika i dva neverovatna revolveraša! E to su ove večeri bili Rafa Nadal i Danil Medvedev, za kog je kolega Kristofer Klari tvitovao tokom meča da maser nema bukvalno šta da masira, jer je momak debljine daske za surfovanje! Da, Kris, ali momak je zato atomska centrala od energije, prosto ne znate odakle je toliko crpi i fizički i mentalno.
Meč je počeo borbom intenziteta. Ko će nadjačati koga, ko će poremetiti ravnotežu na početku onom drugom. Medvedev je napravio brejk u trećem, Rafa ga je odmah vratio. I šta da kažem, delovala su mi nekako ta dva početna seta nekako uspavljujuće, i publika na stadionu nekako je bila uljuljkana, mirna, san mi se navlačio na oči i samo bi povremeni zvuk prolaska metroa “sedmice” ili aviona koji stalno uzleću ili sleću na aerodrom “La Gvardiju” remetio dremež. Trebalo je nešto jako da se dogodi dole, na terenu da bi me “probudilo”.
Ne znam da li me je Danil “čuo”, ali momak je opasno rešio da nešto u igri promeni, da ne bude u podređenom položaju. Znao je da ako se dovoljno dobro drži u gemu i setu, biti prilika da iznenadi Nadala i to se pokazalo kao tačno. A i publika kao da je htela meč, pa je na 5:5 u trećem setu krenulo da se ori sa tribina, sve onako po slogovima – ME- DVE – DEV!
Ne, nismo bili na “Lužnjikiju” ili bilo gde u Rusiji, nego u Njujorku, ali neverovatno je to bilo čuti – od publike koja mu je tokom prvih nekoliko mečeva zviždala, sada je stizala podrška! Dobro, i Nadalu je, ali to je već bilo za očekivati za takvog šampiona.
Kada je na 6:5 za Medvedeva Rus stigao do 0:30, nastalo je komešanje na tribinama, kao da su predosetili šta sledi. Počeo je Medvedev da udara iz sve snage, stigao do tri set lopte, prvu nije iskoristio, ali jeste drugu – evo ga, imamo meč!
Ne znam šta je Danil u svojoj glavi uspeo da uradi, ali kao da je gumicom izbrisao da je bilo 0:2 u setovima i krenuo sve iz početka. Pojačao je tempo, počeo da igra “ruski rulet” u udarcima, pogodi, - pogodi, promaši – promaši. Više loptica je vraćao u teren ostajao je duže u razmeni, Rafa kao da nije očekivao takav otpor posle dva dobijena seta, ali morao je da prihvati bačenu rukavicu.
I servis je kod Rusa profunkcionisao, povremeno bi sevnuo as, servis viner, počeo je i sa izlascima na mrežu, sve da ne dozvoli Rafi da ga ubaci u svoju standardnu mašinu. Nepredvidivost, to mu je donelo gotovo preokret u ovom nestvarnom meču.
Ko zna koliko smo puta videli razmenu od 20 i više udaraca u ovom meču, nisam brojao, ali Medvedev je dobio veliki broj tih dvoboja. Čista geometrijska preciznost, strašna vera u sopstvene udarce, nema šta, momak iz Moskve udarao je kao iz topa, u desetom gemu na 5:4 i servis Nadala, posle 40:0 došao je do izjednačenja, pa prve set lopte, a onda, gle kakve hrabrosti, na prvi servis Nadala, usledio je ritern iz bekhenda – neodbranjiv viner, Rafa ga je ispratio pogledom, kao u onom čuvenom meču ovde između Federera i Đokovića 2015, kada je Švajcarac imao meč loptu, a onda je Novak raspalio onaj forhend koji je doneo preokret. Pogled na semafor – 2:2!
Na stadionu delirijum, sve je pucalo od energije, publika je dobila žestok meč za kraj, kako i doliči kraju Grend slem sezone.
Svašta je Rafael Nafal doživeo na terenu, ali nikako mu se nije dopalo to što je publika počela žestoko da navija za Rusa, pa je prigovorio nešti sudiji Aliju Niliju. Onda je početkom petog seta na servis Medvedeva rekao da nije bio spreman za servis, publika je počela glasno da negoduje, eto, dobio je i Rafa svoju porciju zvižduka od strane Njujorčana!
Rafu je nerviralo i to što mu je Nili dva puta dosudio “prekoračenje vremena” pri servisu, bilo je to u momentima kada se meč lomio, ali Rafa ne bi bio to što jeste da nema za sve odgovor. Medvedev je jedva stajao, sav u onim kinezi trakama, tražio je poslednje atome snage. Nije vredelo, Nadal je našao način da dođe sebi u setu odluke, imao je dva brejka viška, 5:2, Medvedev se vratio na 5:4, ali više nije mogao, Španac je odservirao za pobedu i 19. Grend slem titulu.
Lud finiš Grend slem sezone, reklo bi se. Ali i dalje ista meta, isto odstojanje. Poslednje tri godine, Grend slem trofeji kruže li kruže u trouglu Đoković, Nadal, Federer. Ostali, nikako da ih ugroze. Možda je Medvedev bio jako blizu toga, ali opet bila je to svojevrsna fatamorgana. Znate ono, hodate pustinjom, žedni kao pas, a onda vam se priviđa oaza. I taman kada ste pomislili da ste stigli do nje, usledi šamar otrežnjenja, slika raja se gubi, svesni ste da je to bila samo opsena. I morate da preživite sve to, da biste nastavili sledeći put.
Za Medvedeva je definitivno taj put počeo. Fantastično leto, četiri finala na američkom tlu, jedna titula, od danas je svetski broj četiri. Nikom više neće biti svejedno da ga vidi u svojoj polovini žreba, pa ni ovim svemoćnim momcima iz “velike trojke”. I mnogima je koji vole tenis prirastao za srce
I još nešto, za kraj. Rafa Nadal može biti srećan i zbog toga što ga posle četvrtog pehara u Njujorku samo su trojica tenisera u Open eri ispred njega, Džimi Konors, Pit Sampras i Rodžer Federer sa po pet. Rafa i Mekinro imaju četiri. Pa sad recite da je u redu zvati ga samo “kraljem šljake”.
Teniser iz Manakora pokazao je još jednom da je univerzalan šampion. Možda ima najviše pehara na Rolan Garosu (12), ali on igra tenis jednako dobro i na betonu i na travi. Smeši mu se, kako stvari stoje i bitka za mesto broj jedan na kraju godine, ali rekao je da ne mari previše za to.
“Igram tenis jer volim tenis”, jedna je od njegovih rečenica u Njujorku koje sumiraju zbog čega je tako mnogo postigao.
Rafa je uživao, uživali su svi oni koji su gledali finale, a pobedio je – tenis. Kao i uvek. Čik probajte da prognozirate nešto. Što bi neki fudbalski veleposlenici rekli, 2:0 je najopasniji rezultat!
U Njujorku je priča završena, ubrzo posle finala, počelo je pakovanje svih na stadionu i oko njega, dvonedeljna epizoda na Flašingu začinjena je dramom na kraju. Junaci se pamte, ali junaci se i rađaju i stvaraju. Za neka nova, dolazeća vremena.
User avatar
Better Man
Posts: 16855
Joined: 01/10/2006 20:10

#377 Re: US Open 2019

Post by Better Man »

...
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#378 Re: US Open 2019

Post by lethalthreat »

drogon2 wrote:Pa uzet ce jedino ako ne bude morao igrat protiv Federera il Djokovica,a evo i Medo je bio na sekundu od tog da ga uzme u prvom gs finalu :D
U ovakvoj formi Rafa može dobiti bilo koga, bilo gdje i na bilo kojoj podlozi. Neke mečeve ove sezone je gubio prije svega jer nije ličio na sebe za razliku od ovog brutalnog nivoa na USO. Sve je otvoreno.
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#379 Re: US Open 2019

Post by drogon2 »

lethalthreat wrote:
drogon2 wrote:Pa uzet ce jedino ako ne bude morao igrat protiv Federera il Djokovica,a evo i Medo je bio na sekundu od tog da ga uzme u prvom gs finalu :D
U ovakvoj formi Rafa može dobiti bilo koga, bilo gdje i na bilo kojoj podlozi. Neke mečeve ove sezone je gubio prije svega jer nije ličio na sebe za razliku od ovog brutalnog nivoa na USO. Sve je otvoreno.
Brutalni nivo? Pa imao je cakewalk do finala gdje ga je docekao prvi trenutno ozbiljniji igrac i zamal ne zijani u tom mecu :D Nadal zadnjih par godina igra isto na ovim gs van sljake. Ako ga potrefe Federer i Djokovic zijani, u suprotnom osvoji, naravno ukoliko nema neke povrede,a tako je eto bilo na uso 2017. i ove godine.

Mislim covjeku treba odat kredit sto je dobio sedam meceva i uzeo titulu, to definitivno nije lako al nije to sad neki brutalan nivo. Sa ovom igrom koju je prikazao sinoc bi zijanio i od Federera i Djokovica da je kojim slucajem bar jedan od njih ostao zdrav.Koja slucajnost eto sto nikad ne lici na sebe kad izgubi daj molim te.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73259
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#380 Re: US Open 2019

Post by Velkoski »

Može pričati ko šta hoće, Medo je ovo sinoć prodao u petom setu. Prvo ona break lopta na drugu servu, pa izgubljene serve nakon 40-0 i 30-0, na kraju i poklon break lopta koju je bezveze prosuo prebacivanjem. Jbg.

Al' hajde, ipak mi je drago da je na Slam od Federera :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#381 Re: US Open 2019

Post by Tomahawk11 »

Hajde ti sad okači reket o klin...ne ide.
Igrati dok noge ne izdaju skroz :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73259
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#382 Re: US Open 2019

Post by Velkoski »

Očekujem da Federer uzme steroide do AO i dođe spreman k'o leopard :lol: :mrgreen:
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#383 Re: US Open 2019

Post by drogon2 »

Velkoski wrote:Očekujem da Federer uzme steroide do AO i dođe spreman k'o leopard :lol: :mrgreen:
Ma Federeru su ledja hronican problem. Nikad ne znas kad ga moze "uhvatit". Zadnji put prije ovog mu je bilo mislim bas pred USO prije dvije godine kad je jedva zavrsio finale Montreala sa Zverevom.
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#384 Re: US Open 2019

Post by lethalthreat »

drogon2 wrote:Brutalni nivo?
Progledaj na zdrave oči života ti :D Evo ti samo malecki podsjetnik u čemu si mogao da užvaš proteklih 14 dana:

- na 01:54

Poći ću od pretpostavke da izgleda nisi gledao mečeve u totalu nego samo isječke, ja sam odgledao svih njegovih 6 partija od-do. Respektovat ću činjenicu da se ne slažemo u mišljenima što je OK. Za utjehu će mi poslužiti to da Matts Wilander i John McEnroe također smatraju da je ovaj Rafin US Open bio jedan od najjačih Non-Clay Grand Slamova koje je odigrao. Redovno ih slušam na Eurosportu, preporučujem svima. Prelistaj malo i statistiku, obrati pažnju na procenat osvojenih poena nakon prvog servisa, broj dozvoljenih break lopti, omjer winnera i neiznuđenih itd. Ako lažem ja, ne lažu brojke.
drogon2 wrote:Pa imao je cakewalk do finala gdje ga je docekao prvi trenutno ozbiljniji igrac i zamal ne zijani u tom mecu :D
Cakewalk ili ne, činjenica je da je u finalu igrao sa najkonstantnijim igračem od početka godine i čovjekom sa najvećim brojem pobjeda u sezoni. Nimalo jednostavan zadatak, i u svakom slučaju vjerovatno dosta teži nego igrati sa povrijeđenim Federerom ili Đokovićem. Imao je i Roger sijaset laganih šetnji do titula kroz karijeru, Rafi je ovo jedan od izuzetno rijetkih čime je njegov uspjeh time još veći.
drogon2 wrote:Ako ga potrefe Federer i Djokovic zijani, u suprotnom osvoji, naravno ukoliko nema neke povrede,a tako je eto bilo na uso 2017. i ove godine.
Govorim o Australian Openu naredne godine i tu se slažem da protiv top Đokovića nema puno toga da traži. Rod Laver Arena je Novaku ono što je Chatrier Rafi ili Central Court Federeru. Opet protiv Rogera Rafa u Australiji ima 3-1 tako da definitivno ne “zijani” uvijek. Naprotiv…
drogon2 wrote:Sa ovom igrom koju je prikazao sinoc bi zijanio i od Federera i Djokovica da je kojim slucajem bar jedan od njih ostao zdrav.
Sa ovom igrom bi Rafa dobio vrlo vjerovatno. Obojica su bili zdravi u Cincinnatiju pa su odvedeni u školu od istog ovog Medvedeva i Rubleva :D
Da je barem Rafa ostao zdrav svih ovih godina i od propuštenih 9 Grand Slam turnira osvojio makar 2 - You do the math :D Da je bakuti nešto među nogama...
drogon2 wrote:Koja slucajnost eto sto nikad ne lici na sebe kad izgubi daj molim te.
Naravno da ove godine nije ličio na sebe u nekim ključnim momentima, pogotovo na AO. Pogledaj njegovih prvih 6 mečeva tamo i onda finale pa pronađi razliku. Slično je bilo i na Wimbledonu. Naravno to nimalo ne umanjuje nivo igre koji su prikazali Roger i Novak u tim mečevima koji je bio nestvarno visok.

Što se mene tiče ova sezona je za Rafu top, eventualno zaganjati Đoksona na prvom mjestu ali nije toliki imperativ. Bitno je AO dočekati zdrav a onda je sve moguće pogotovo jer su ova dvojica načeta povredama. Tako da, dogodine pripremi leda za mećati pod guzicu, gorit će opasan požar :D
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#385 Re: US Open 2019

Post by drogon2 »

Lol, Nadal nije dobio Federera na necemu van sljake jos od januara 2014.Sad ce tomu 6 godina. Eto na tome temeljim ovo da ne bi mogao dobit Federera. Za Djokovica nisam siguran, a mislim da Nolu nije dobio na betonu i duze, jos od 2013. i onog US Opena, a igrali su pozamasan broj meceva od tad :roll:

To sto ti pricas je nidje veze, isto ko da je Federer sad osvojio nakon sto je Djokovic izletio i ja da sad tu odgovorno tvrdim da bi ga Federer dobio u eventualnom mecu, a ovamo Nolo ima seriju od 5,6 dobijenih meceva protiv njega.

Kao sto rekoh, Nadal van sljake zadnjih par godina odlicno koristi sanse koje mu se ukazu. I na Wimbledonu je izgledao dominantno protiv svih dok nije dosao do Federera i sigurno bi osvojio turnir da se kojim slucajem desila situacija slicna ovoj na USO.

Elem ja ne uzimam nista Rafi od ovog trijumfa, treba dobit 7 meceva, al mi je glupo sto hocete rec da nije imao srece, a haman na jednom turniru se povrijede prvi, treci i cetvrti nosilac i to sve ljudi koji u zadnje vrijeme imaju poprilicno dobar skor s njim, da ne kazem odlican.
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#386 Re: US Open 2019

Post by lethalthreat »

Dobar ti je temelj :mrgreen: Nije ni Federer Nadala dobio na Grand slamovima u periodu 2007-2017 ( da, 10 godina) pa je uzeo 6 od 7 narednih utakmica odnosno 2 od 3 na GS. Nije ga ni Dimitrije nikada dobio pa ga sruši nedavno. Stvari se mijenjaju, na ono što se može dogoditi 2020 će više uticati trenutna forma a ne nešto što se desilo u vrijeme dok je litar benzina bio jeftiniji od dvije marke.
User avatar
necko_hz
Posts: 3619
Joined: 18/04/2009 12:36

#387 Re: US Open 2019

Post by necko_hz »

Ne znam @lethalthreat, inače se slažemo, ali ni meni Rafa nije baš toliko briljirao na USO-u ove sezone. I to kada kažem znaj da ga automatski poredim sa izdanjima kada je osvajao titule na ovom turniru.

Defanzivno je bio vrh, bez sumnje, a iako sam primijetio želju da bude agresivan, mislim da mu intenzitet koji je nastojao igrati u tom segmentu nije bio žestok kao na USO-u 2017, 2013 ili 2010. godine.

Ali ono što mi se sviđa kod svake njegove titule osvojene na USO-u, jeste da je svaka imala nešto karakteristično u aspektu njegovog nivoa. 2010. servis i čitav ofanzivni paket, 2013. defanzivni slajs i forhend paralela, 2017., nenormalan defanzivni i ofanzivni intenzitet. Ovogodišnji USO je u tom smislu sličan onom iz 2017. s tim da mi je bio nešto lošiji u oba ta segmenta.
smijesni_ste
Posts: 5995
Joined: 09/10/2009 16:46

#388 Re: US Open 2019

Post by smijesni_ste »

lethalthreat wrote: Stvari se mijenjaju, na ono što se može dogoditi 2020 će više uticati trenutna forma
Plus skorašnja ženidba :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56054
Joined: 15/12/2008 16:53

#389 Re: US Open 2019

Post by ultima_palabra »

Velkoski wrote:Može pričati ko šta hoće, Medo je ovo sinoć prodao u petom setu. Prvo ona break lopta na drugu servu, pa izgubljene serve nakon 40-0 i 30-0, na kraju i poklon break lopta koju je bezveze prosuo prebacivanjem. Jbg.

Al' hajde, ipak mi je drago da je na Slam od Federera :mrgreen:
Jeste, ali je i Nadal iste stvari radio. Onaj smec na 3-2 u trecem, pa onda pasivna igra na brejk loptama u cetvrtom, gubio servis nakon 40-15 par puta.
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#390 Re: US Open 2019

Post by drogon2 »

lethalthreat wrote:Dobar ti je temelj :mrgreen: Nije ni Federer Nadala dobio na Grand slamovima u periodu 2007-2017 ( da, 10 godina) pa je uzeo 6 od 7 narednih utakmica odnosno 2 od 3 na GS. Nije ga ni Dimitrije nikada dobio pa ga sruši nedavno. Stvari se mijenjaju, na ono što se može dogoditi 2020 će više uticati trenutna forma a ne nešto što se desilo u vrijeme dok je litar benzina bio jeftiniji od dvije marke.
Pa valjda je relevantnije ovo sto je bilo skoro nego to prije 10 godina lol I Federer je dero Djokovica gdje je stigo prije 10 godina pa mu se sad gace tresu na pomen istog kao i Nadalu uostalom. Saberi se malo.
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#391 Re: US Open 2019

Post by tabija »

Velkoski wrote:Može pričati ko šta hoće, Medo je ovo sinoć prodao u petom setu. Prvo ona break lopta na drugu servu, pa izgubljene serve nakon 40-0 i 30-0, na kraju i poklon break lopta koju je bezveze prosuo prebacivanjem. Jbg.

Al' hajde, ipak mi je drago da je na Slam od Federera :mrgreen:
Ovo je Nadal prodao u trecem.
Brejk prednosti pa poslje cist smec za jos jedan brejk kad bi serviro za mec.
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#392 Re: US Open 2019

Post by lethalthreat »

necko_hz wrote:Ne znam @lethalthreat, inače se slažemo, ali ni meni Rafa nije baš toliko briljirao na USO-u ove sezone. I to kada kažem znaj da ga automatski poredim sa izdanjima kada je osvajao titule na ovom turniru.

Defanzivno je bio vrh, bez sumnje, a iako sam primijetio želju da bude agresivan, mislim da mu intenzitet koji je nastojao igrati u tom segmentu nije bio žestok kao na USO-u 2017, 2013 ili 2010. godine.

Ali ono što mi se sviđa kod svake njegove titule osvojene na USO-u, jeste da je svaka imala nešto karakteristično u aspektu njegovog nivoa. 2010. servis i čitav ofanzivni paket, 2013. defanzivni slajs i forhend paralela, 2017., nenormalan defanzivni i ofanzivni intenzitet. Ovogodišnji USO je u tom smislu sličan onom iz 2017. s tim da mi je bio nešto lošiji u oba ta segmenta.
Dobro, unosimo dozu subjektivnosti u diskusiju što je sasvim normalno i poželjno, tvoje mišljenje izuzetno cijenim. Ali meni je ovaj Rafa baš obrnuto bio extra agresivan. Od početka mi je djelovao kao “Man on a mission”. Prije svega što u odnosu na pomenute godine sada ima super razoran novi servis koji ga odlično služi tokom čitave sezone. To mu u odnosu na ranije sezone donosi mnogo više “besplatnih” poena, a kada dobije return od protivnika automatski prelazi u napadački režim rada i razara sa prvim udarcem nakon servisa.

S druge strane kada su mu leđa pritisnuta uza zid, diže veoma visoke odbrambene bedeme. Pogledaj npr. samo ovaj poen protiv nezgodnog Argentinca na 02:08, a ovakvih je bilo na izvoz:



Ne znam, svi imamo drugačije poglede, meni lično je ovaj nivo bio izuzetno visok tokom čitavog turnira, neću ulaziti u to je li ranije to bilo na još većem nivou jer je nemoguće izmjeriti. Na čitavom turniru je odigrao 2 loša seta, i to oba u finalu i možda se zbog toga stvara ta neka nešto slabija slika, ali za mene je ovo I dalje bilo veoma impresivno. Realno da nije radio kojekakve gluposti moglo je biti sve hladno biti gotovo i u 3 seta. A Medvid protivnicima radi upravo to – svojim stilom igre ih tjera da igraju lošije nego što mogu.
smijesni_ste wrote:Plus skorašnja ženidba :D

Tako je majstore, ne znam samo kako će držati reket sa prstenom na ruci, biće opakih žuljeva :D
drogon2 wrote:Pa valjda je relevantnije ovo sto je bilo skoro nego to prije 10 godina lol I Federer je dero Djokovica gdje je stigo prije 10 godina pa mu se sad gace tresu na pomen istog kao i Nadalu uostalom.
Iskreno, sve manje logike vidim u diskusiji s tobom, vidim da ne dopire. Ne da mi se po treći put objašnjavati, valjda ćeš pohvatati sam. Uostalom koga briga, vidjet ćemo sve za par godina kada dođe završni račun.
drogon2 wrote:Saberi se malo.
Možeš ti to bolje ;)
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#393 Re: US Open 2019

Post by drogon2 »

Pa vidis sve manje logike al sa svoje strane sigurno. Ti ovdje odgovorno tvrdis da bi Nadal pobijedio ljude koje haman 6 godina nije dobio na betonu. Covjek je uzeo mislim sesti turnir na betonu od pocetka 2014. (2x uso, doha, 2x montreal i peking) i na tim turnirima nije igrao n ni sa Federerom, ni sa Djokovicem, ni sa Wawrinkom, ni sa Murrayem dok je bio zdrav. Na USO 2017 lik nije igrao protiv top25 igraca uopste, to ti se rijetko desi na turniri iz kategorije 250,a kamoli na jednom Grand Slamu. Evo i ovdje nije igrao protiv top20 igraca do finala. Odigra protiv lika koji jos nije ful formiran igrac i koji igra svoje prvo slam finale i zamal zijani.

Znaci ne znam ni sto ti pisem ove stvari kad su svima jasne. Nadal je zadnjih 4-5 godina vreca za udaranje i Djokovicu i Federeru. Federer je vreca za udaranje Djokovicu i to ti je to.

I da, da bi nesto doprlo do nekog moras najprije pisat nesto sto ima smisla. Cuj briljira, a liku najtezi protivnik prije finala bio raspali Cilic.
User avatar
Better Man
Posts: 16855
Joined: 01/10/2006 20:10

#394 Re: US Open 2019

Post by Better Man »

drogon2 wrote:Pa vidis sve manje logike al sa svoje strane sigurno. Ti ovdje odgovorno tvrdis da bi Nadal pobijedio ljude koje haman 6 godina nije dobio na betonu. Covjek je uzeo mislim sesti turnir na betonu od pocetka 2014. (2x uso, doha, 2x montreal i peking) i na tim turnirima nije igrao n ni sa Federerom, ni sa Djokovicem, ni sa Wawrinkom, ni sa Murrayem dok je bio zdrav. Na USO 2017 lik nije igrao protiv top25 igraca uopste, to ti se rijetko desi na turniri iz kategorije 250,a kamoli na jednom Grand Slamu. Evo i ovdje nije igrao protiv top20 igraca do finala. Odigra protiv lika koji jos nije ful formiran igrac i koji igra svoje prvo slam finale i zamal zijani.

Znaci ne znam ni sto ti pisem ove stvari kad su svima jasne. Nadal je zadnjih 4-5 godina vreca za udaranje i Djokovicu i Federeru. Federer je vreca za udaranje Djokovicu i to ti je to.

I da, da bi nesto doprlo do nekog moras najprije pisat nesto sto ima smisla. Cuj briljira, a liku najtezi protivnik prije finala bio raspali Cilic.
Bez veze pokušavaš da umanjiš trijumf Nadala na US openu. Kad bi tako gledali, onda bi trebali za većinu GS titula koje je osvojio Federer reći isto. Po meni Nadal je odigrao fantastično čitav turnir i bio je izrazito na visokom nivou. Da li to treba da vrednujemo samo GS titule koje si osvojio tako što si pobjedio Nekog od vodeće trojke? U Nadalovom slučaju Novaka i Federera. Nadal je ipak na korak od Federera i iduće godine u najmanju ruku će se izjednačiti s njim, ali da se to i ne desi, on je za mene najveći, jer ima ono što Federer i Novak nemaju, a to je Olimpijsko zlato i to dva u singlu i dublu. I reći za Nadala da je dobar samo na šljaci može neko ko nema pojma o tenisu. Federer nikad nije dobio Nadala na njegovom terenu, tj. Roland Garrosu, dok je Nadal njega dobio na njegovom terenu, tj. Wimbledonu, a dobivao ga je i na betonu.
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#395 Re: US Open 2019

Post by drogon2 »

Joj covjeka,ja sam par put napisao da to uospte ne umanjuje njegov uspjeh nego da trebas dobit 7 meceva da bi uzeo turnir i ja to postujem.Igras protiv onog sto je s druge strane mreze i to ti je to.Imam problem s tim kad govoris da je covjek briljirao,a ustvari je igrao lose za neke stvoje standarde i zasigurno bi izgubio od nekog od one dvojice da se nisu povrijedili,a ti tvrdis suprotno jer je eto pobijedio Svarcmana,Beretinija i sta ti ja znam.Osvojio je turnir i svojom dobrom igrom,ali je imao i srece sto su se ona trojica povrijedila i to ti je najobjektivnije vidjenje ovog turnira.No eto hajde mozemo se lagat ako hocete.Vidjet cete vec kad naleti na nekog od njih.
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#396 Re: US Open 2019

Post by tabija »

drogon2 wrote:Joj covjeka,ja sam par put napisao da to uospte ne umanjuje njegov uspjeh nego da trebas dobit 7 meceva da bi uzeo turnir i ja to postujem.Igras protiv onog sto je s druge strane mreze i to ti je to.Imam problem s tim kad govoris da je covjek briljirao,a ustvari je igrao lose za neke stvoje standarde i zasigurno bi izgubio od nekog od one dvojice da se nisu povrijedili,a ti tvrdis suprotno jer je eto pobijedio Svarcmana,Beretinija i sta ti ja znam.Osvojio je turnir i svojom dobrom igrom,ali je imao i srece sto su se ona trojica povrijedila i to ti je najobjektivnije vidjenje ovog turnira.No eto hajde mozemo se lagat ako hocete.Vidjet cete vec kad naleti na nekog od njih.
Ja se slazem da Rafa nije briljirao. Defanzivno je bio OK, kretao se OK, tempo i dubina sa osnovne su bili dobri.FH CC isto dosta solidan. To je sustina njegove igre i da nije bilo dobro ili solidno ne bi mogao dogurati do finala uopste.
Ono gdje je najlosiji bio je taj ofanzivni paket koji je jako bitan. I serva koja je oscilirala, na cas dobra na cas ocajna.

Eh sad, kako bi Nadal odigrao protiv Novaka ili Rogera je u rangu sbb kbb. Ti tvrdis jedno a on drugo tako da nisi nista bolji u toj raspravi sa njim.

Eh, da se nadovezemo za Rafine poraze od Novaka i Rogera na HC-u u zadnje vrijeme.
Nije sporno ni jedne sekunde da su njih dvojica bolji igraci od Rafe na hc-u, o tome necu da raspravljamo.
Medjutim, cinjenica je da ni u jednom od tih meceva (barem onih vecih) Rafa nije bio ni blizu spreman, a dolazili su mu protivnici u top formi.
-AO 2017 - Rafa dosao poluspreman u Australiju, u cilju da odigra koji mec. Uz puno srece ali i muda naravno prolazi do finala uz more meceva u 5 setova.Kraj 2016 je docekao sa povredom zgloba, u Oktobru zavrsio sezonu, propustio zavrsni i more turnira. To su sve ozbiljne situacije i povrede, a ne propustanje jednog turnira iz serije 250/500 da bi se malo odmorilo i predahnulo.
-Ove godine takodjer na AO dolazi poslje povrede, kad kazem povrede mislim na jos jednu ozbiljnu situaciju gdje je Rafa propustio zavrsni krajem 2018.
Na cistu klasu i nesto bolje ofanzivne karakteristike dolazi do finala. Tamo bez ikakvog ritma i ozbiljne spreme, a tako se ne moze igrati sa Novakom.

Znaci u oba slucaja mu je Australija bila prvi turnir poslje ogromne pauze.

To je period od 2017 na ovamo, tj od kako se Nadal upotpunosti vratio.

O 2015 i 2016 ne treba ni pricati, godine gdje Rafa poslje 10 sezona zaredom nije uspio uzeti slem. Pune sto mentalnih sto fizickih problema.
Takodjer, zanimljiva su tema odredjeni mecevi Rafini u te dvije sezone ali to je za neku drugu emisiju.

Opet da ponovim, daleko da je Rafa bolji od njih na toj podloyi ali daleko da ce ga zdravog pobjediti 6-7 puta zaredom i dobivati uz prepustena 2 gema po setu...hoce ali u curku.
User avatar
Better Man
Posts: 16855
Joined: 01/10/2006 20:10

#397 Re: US Open 2019

Post by Better Man »

I takav poluspreman u finalu AO 2017 je odigrao 5 setova protiv Federera i bio na korak od trofeja. Da je bio 100% spreman, vjerovatno bi ga i uzeo.
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#398 Re: US Open 2019

Post by drogon2 »

Better Man wrote:I takav poluspreman u finalu AO 2017 je odigrao 5 setova protiv Federera i bio na korak od trofeja. Da je bio 100% spreman, vjerovatno bi ga i uzeo.
Pa i Federer se tad vracao sa odsustva dugog sest mjeseci i operacije koljena, ne brukaj se.
User avatar
konektovan
Posts: 41213
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#399 Re: US Open 2019

Post by konektovan »

Ma sve su to teniske zvjeri,....sa svojim usponima i padovima, ali traju.....što je za one koji vole tenis, jedino vazno...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56054
Joined: 15/12/2008 16:53

#400 Re: US Open 2019

Post by ultima_palabra »

drogon2 wrote:
Better Man wrote:I takav poluspreman u finalu AO 2017 je odigrao 5 setova protiv Federera i bio na korak od trofeja. Da je bio 100% spreman, vjerovatno bi ga i uzeo.
Pa i Federer se tad vracao sa odsustva dugog sest mjeseci i operacije koljena, ne brukaj se.
Nadala je tad zajebalo 5 sati igre sa Grishom u polufinalu, nije mogao povratiti svjezinu za finale.
Locked