US Open 2018

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Mark Tven
Posts: 467
Joined: 25/08/2017 17:57

#376 Re: US Open 2018

Post by Mark Tven »

Tomahawk11 wrote: Nadal je kralj šljake, tu nema onog ko mu može na crtu stati.
Može, Novak. Ali ne u smislu konačnih uspeha i dominacije na zemlji. Šire gledano, tu je Rafa ovaplotio. No, kada je Novak apsolutno u svojoj formi, i te kako može parirati i izaći na crtu Nadalu i na zemlji. Tu je RN ko riba u vodi, i njegov nivo igre, kao i same vrline koje dolaze u potpunosti do izražaja baš na šljaci, teraju onog drugog da da maksimum. I Novak je to pokazao da može. Pelcovao ga je više puta u njegovom dvorištu.
Tomahawk11 wrote: Onda stoji i ova priča kako je Novak zadnji USO uzeo preko osrednjih igrača i iskoristio priliku?
Nakon što su neki koji bi predstavlajli makar na papiru veću pretnju, poispadali. No, to se odnosi na jedan turnir, a ne na poludecenijski deficit. Svako od ove trojke je makar jedan slam ubeležio, a da mu se otvorio žreb. Al to su druge okolnosti.
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#377 Re: US Open 2018

Post by necko_hz »

Niko nikad nije igrao tenis kao Đoković Novak
Ovo je sada već utemeljeno mišljenje, svi stručnjaci, bivši i teniski igrači se uglavnom slažu sa ovom tvrdnjom. Nakon Rafe i Tonija Nadala, Bolletijerija, Lavera, Krajičeka, Agassija, McEnroea, Couriera i još nekolicine njih, to je sinoć nakon finala priznao i Mats Wilander.
"Novak has reached the ultimate: better than Federer at his best and better than Nadal at his best"
Dakle, teniska javnost razmišlja isto - Novak je igrao najveći nivo tenisa ikada.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#378 Re: US Open 2018

Post by Tomahawk11 »

Mark Tven wrote:
Tomahawk11 wrote: Nadal je kralj šljake, tu nema onog ko mu može na crtu stati.
Može, Novak. Ali ne u smislu konačnih uspeha i dominacije na zemlji. Šire gledano, tu je Rafa ovaplotio. No, kada je Novak apsolutno u svojoj formi, i te kako može parirati i izaći na crtu Nadalu i na zemlji. Tu je RN ko riba u vodi, i njegov nivo igre, kao i same vrline koje dolaze u potpunosti do izražaja baš na šljaci, teraju onog drugog da da maksimum. I Novak je to pokazao da može. Pelcovao ga je više puta u njegovom dvorištu.
Tomahawk11 wrote: Onda stoji i ova priča kako je Novak zadnji USO uzeo preko osrednjih igrača i iskoristio priliku?
Nakon što su neki koji bi predstavlajli makar na papiru veću pretnju, poispadali. No, to se odnosi na jedan turnir, a ne na poludecenijski deficit. Svako od ove trojke je makar jedan slam ubeležio, a da mu se otvorio žreb. Al to su druge okolnosti.
Imamo li dosad taj slučaj na RG? Nemamo. Ako i kada budemo imali, skidam kapu. Dotad, važi ona da nema ravnog Nadalu na RG.
Kad ga je, bolan, pelcovao? 11-1 na RG i to je jednom uzeo kad je ovaj bio raspad sistema, u 1/4 finala :-)
Što Balkanac može tuđi uspjeh omalovažavati, to malo ko može :roll:

Ma, nije g....nego se pas posro ;-)
Problem je iz koje se perspektive gleda.
Ja neću ni ovaj USO bilo šta oduzeti Novaku. Uzeo je, jer je bio najbolji.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#379 Re: US Open 2018

Post by Tomahawk11 »

Čuj WTA podržao Serenu, seksizam....jesu li oni pogledali uopšte onu situaciju :roll:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72882
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#380 Re: US Open 2018

Post by Velkoski »

sjw rules, nadam se Trumpovom drugom mandatu :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#381 Re: US Open 2018

Post by shalla »

Mark Tven
Posts: 467
Joined: 25/08/2017 17:57

#382 Re: US Open 2018

Post by Mark Tven »

Tomahawk11 wrote:
Imamo li dosad taj slučaj na RG? Nemamo. Ako i kada budemo imali, skidam kapu. Dotad, važi ona da nema ravnog Nadalu na RG.
Kad ga je, bolan, pelcovao? 11-1 na RG i to je jednom uzeo kad je ovaj bio raspad sistema, u 1/4 finala :-)
Što Balkanac može tuđi uspjeh omalovažavati, to malo ko može :roll:

Ma, nije g....nego se pas posro ;-)
Problem je iz koje se perspektive gleda.
Ja neću ni ovaj USO bilo šta oduzeti Novaku. Uzeo je, jer je bio najbolji.
Ti u kupe, ja u spade.

Neverovatno je kako krivo tumačiš napisano. Neće niko biti ravan Nadalu na RG (niti na šljaci) u smislu uspeha i postignuća. Niko to ne negira ili osporava. Van pameti je tvrditi nešto drugo, sem da je Rafa clay goat.
No, što se tiče mečeva između njega i Novaka, stil igre i match up kakav Rafa ima sa Novakom je takav da ga Nole može natamburati i na šljaci, premda će ovaj biti uspešniji na njoj i zbirno i u međusobnim duelima. Dobijao ga je Novak i na RG (naravno, to ćeš slasno umanjavati tobože nespremnošću jednog, srećom drugog, i sličnim demagoškim promajama...uz to, Nadal je bio na konopcima dve i trinaeste ako se nevaram, pa se Novak pecao na mrežu i činio druge gluposti koje su prosule pobedu). Ali i u Madridu, Monte Karlu, Rimu. Na potonja dva više puta je to činio.
Kakvo omalovažavanje? :-)

Nema se šta oduzimati niti Novaku, niti Federeru. Tako je kako je. No, ovo na šta si se ti referisao vezano za USO, nije bilo analogno sa onim što sam ja pisao za Feda.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#383 Re: US Open 2018

Post by konektovan »

Tesko je porediti Federera sa Novakom i Nadalom zbog samih godina. Federer je ispratio jednu cijelu generaciju u prošlost, i još uvijek parira ovoj novoj, u kojoj su svoj vrh dostigli i Nadal i Djokovic. Nije on bitno lošiji od njih ako se sve uzme u obzir, posebno fizicki nivo Nadala i Djokovica. Svi su oni predobri u svom poslu, to je cinjenica.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#384 Re: US Open 2018

Post by Tomahawk11 »

Mark Tven wrote: Ti u kupe, ja u spade.

Neverovatno je kako krivo tumačiš napisano. Neće niko biti ravan Nadalu na RG (niti na šljaci) u smislu uspeha i postignuća. Niko to ne negira ili osporava. Van pameti je tvrditi nešto drugo, sem da je Rafa clay goat.
No, što se tiče mečeva između njega i Novaka, stil igre i match up kakav Rafa ima sa Novakom je takav da ga Nole može natamburati i na šljaci, premda će ovaj biti uspešniji na njoj i zbirno i u međusobnim duelima. Dobijao ga je Novak i na RG (naravno, to ćeš slasno umanjavati tobože nespremnošću jednog, srećom drugog, i sličnim demagoškim promajama...uz to, Nadal je bio na konopcima dve i trinaeste ako se nevaram, pa se Novak pecao na mrežu i činio druge gluposti koje su prosule pobedu). Ali i u Madridu, Monte Karlu, Rimu. Na potonja dva više puta je to činio.
Kakvo omalovažavanje? :-)

Nema se šta oduzimati niti Novaku, niti Federeru. Tako je kako je. No, ovo na šta si se ti referisao vezano za USO, nije bilo analogno sa onim što sam ja pisao za Feda.
Nije dobijao, nego 1 dobio i to znamo kako i kad :thumbup:
Bolan, ne možeš tvrditi da Nole može tamburati Rafu na RG, ali ni po kojem osnovu. I to je ono što je najrelevantnije.
Za USO sam spomenuo u kontekstu priče koja se inače priča, samo treba zamijeniti učesnika iste ;-)
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#385 Re: US Open 2018

Post by CSKA »

Sta ti je sport i navijaci....

Na B92 vec racunaju kada ce se Novak vratiti na 1 mjesto,Sangaj,itd...a do juce mu vecina govorila da ide u penziju :D
Mark Tven
Posts: 467
Joined: 25/08/2017 17:57

#386 Re: US Open 2018

Post by Mark Tven »

Tomahawk11 wrote: Nije dobijao, nego 1 dobio i to znamo kako i kad :thumbup:
Bolan, ne možeš tvrditi da Nole može tamburati Rafu na RG, ali ni po kojem osnovu. I to je ono što je najrelevantnije.
Za USO sam spomenuo u kontekstu priče koja se inače priča, samo treba zamijeniti učesnika iste ;-)
Rekao si da mu niko ne može izaći na crtu, na šljaci. Sad ubacuješ i svodiš odjednom na RG, zamena teza.
Pritom, i u tom meču Đokara ga je rešio u tri seta. A bilo je tamburanja Nadala i u Rimu, i u Monte Karlu. Ovaj je lupio daleko više recki Novaku na šljaci, ali priča kako mu niko ne može izaći na crtu na zemlji, Novak je demantovao još 2011.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#387 Re: US Open 2018

Post by Tomahawk11 »

Mark Tven wrote:
Tomahawk11 wrote: Nije dobijao, nego 1 dobio i to znamo kako i kad :thumbup:
Bolan, ne možeš tvrditi da Nole može tamburati Rafu na RG, ali ni po kojem osnovu. I to je ono što je najrelevantnije.
Za USO sam spomenuo u kontekstu priče koja se inače priča, samo treba zamijeniti učesnika iste ;-)
Rekao si da mu niko ne može izaći na crtu, na šljaci. Sad ubacuješ i svodiš odjednom na RG, zamena teza.
Pritom, i u tom meču Đokara ga je rešio u tri seta. A bilo je tamburanja Nadala i u Rimu, i u Monte Karlu. Ovaj je lupio daleko više recki Novaku na šljaci, ali priča kako mu niko ne može izaći na crtu na zemlji, Novak je demantovao još 2011.
Pročitaj još jednom taj dio svog posta, fino si napisao, dobijao ga je i na RG.
Najveći turnir na šljaci je mjerilo, a tu je Rafa brutalan.
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#388 Re: US Open 2018

Post by cevapcinica »

Pomalo smijesan redoslijed dogadanja na forumu. Neko je prokomentarisao nesto protiv Noleta i odmah izjava u stilu ”sad se javljaju kvaziljubitelji tenisa” a desi se obratno, odjednom se pojavise svi njegovi obozavaoci. :)

Sto se tice meca, fantasticna predstava. Da je Delpo iskoristio standardni pad Noleta u drugom setu bilo bi gusto ali je osjecaj da bi Dokovic opet imao zadnju rijec. Bilo mi je zao Novakove zene jer se ovaj izderavao kao nikada. Psovao je poput Ivanisevica iz najgorih izdanja. Curi je bilo vidno neugodno.

Vi sto prigovarate glasnom navijanju Argentinaca treba da znate da je bila i povelika grupa sa tradicionalnim vaterpolo kapicama i jedna manja sa sajkacama ali su u poredenju sa Argentincima bili u velilkoj manjini. Moglo ih se cuti samo ako bi pvi drugi skroz usutili, sto se desilo mozda dva do tri puta.

Nole je jos uvijek vidno mrsav ali zraci energijom koje prije par mjeseci nije bilo. Situacija u njegovom taboru izgleda dobro pred ostatak sezone. Dosta price izmedu meceva se ticalo Nadalove povrede i problema sa sudenjem.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#389 Re: US Open 2018

Post by Bodkin »

Tomahawk11 wrote:
Bodkin wrote:
Ne moze niko sa sigurnoscu. Samo misljenje. Rafa i nole su skoro sve uzeli protiv ponajboljih svih vremena. Fed nije bas
Kako nije? Uzeo je sva 4 GS u njihovoj eri.
Koliko je od njegovih ukupnih bilo u eri rafe i novaka
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#390 Re: US Open 2018

Post by Tomahawk11 »

Bodkin wrote:
Tomahawk11 wrote:
Bodkin wrote:
Ne moze niko sa sigurnoscu. Samo misljenje. Rafa i nole su skoro sve uzeli protiv ponajboljih svih vremena. Fed nije bas
Kako nije? Uzeo je sva 4 GS u njihovoj eri.
Koliko je od njegovih ukupnih bilo u eri rafe i novaka
Ja i? Opet krećemo sa pričom o prosječnim protivnicima i tako u krug.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#391 Re: US Open 2018

Post by karanana »

Velkoski wrote:Image

:lol:


A Nadalov teren je RG, sve ostalo je irelevantno. :D

jarane amerika se trese zbog ove karikature. jebo pakistan kad u danskoj nacrtaju muhameda kako su se digli za ovu.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#392 Re: US Open 2018

Post by Better Man »

Od trenutka kad je Novak izborio finale, znalo se da Del Potro nema ni teoretske šanse da ga pobjedi. Rafu je dobio samo zbog toga što je povrijeđen. Jedini teniser koji je mogao parirati Novaku u finalu US opena je zdrav Nadal. Federerer ni pod tačkom razno ne može biti ravnopravan protivnik ovakvom Novaku.
Last edited by Better Man on 11/09/2018 22:47, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#393 Re: US Open 2018

Post by amar1994 »

Velkoski wrote:Image

:lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#394 Re: US Open 2018

Post by Nadzorna_ploca »

Roger, Rafa, Novak.
Tim rasporedom.
Idemo dalje.
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#395 Re: US Open 2018

Post by necko_hz »

Image

:mrgreen:
130
Posts: 44
Joined: 05/09/2018 15:25

#396 Re: US Open 2018

Post by 130 »

Pa i jest ovako kao sto je napisao s tim da si 1 na 1 i Nadal i Novak bolji od Rogera..
Pricamo o široj slici..

Ma sve je do GS na kraju i to ce se i gledati.
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#397 Re: US Open 2018

Post by necko_hz »

Ma i ne ulazim u tu raspravu uopte, već se zajebavam. Svakako mi je nebitno. Teniska javnost je rekla svoje, a to su Federer/Laver.

Ja svakako nijednog od njih ne smatram GOAT-om, a onaj ko ih smatra nek uživa u tome. Jel. :mrgreen:
130
Posts: 44
Joined: 05/09/2018 15:25

#398 Re: US Open 2018

Post by 130 »

necko_hz wrote:Ma i ne ulazim u tu raspravu uopte, već se zajebavam. Svakako mi je nebitno. Teniska javnost je rekla svoje, a to su Federer/Laver.

Ja svakako nijednog od njih ne smatram GOAT-om, a onaj ko ih smatra nek uživa u tome. Jel. :mrgreen:

To svakako nemam ni ja namjeru vec nešto najbliže kozi ce biti na kraju upravo ti GS, a Novak ima dalek put do 20.
Jer vjerujem da Roger ne može vise ništa osvojiti pa ni taj Wimbledon možda jedino da izbaci i tvrdu i da zaganja.
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#399 Re: US Open 2018

Post by necko_hz »

Ma svakako, s tim da pored Slamova ima i drugih parametara koji se uvijek moraju uzimati u obzir u takvim tematikama, jer nije sve tako jednostavno da se može svesti pod Slamove.

No, meni je to nebitno, jer kao što rekoh prije nekoliko mjeseci, to što Federera ne smatram GOAT-om, ne znači da ovu dvojicu smatram, iako bih da moram Rafu stavio prije obojice.

No, ako Novak po drugi put osvoji četiri Grand slama u nizu, a sada je na pola puta do toga, njega ću definitivno smatrati najvećim. U međuvremenu, nek se ganjaju, ko ih je*e. :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#400 Re: US Open 2018

Post by drndalo »

Post Reply