US Open 2015

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#451 Re: US Open 2015

Post by solo2 »

Ja sam sinoc gledao mec cisto da uzivam u tenisu i pomalo sam naginjao na Federera jer je u mecevima do finala odigrao vrhunski ali kad' je rulja krenula da navija za Federera kao da je na grmeckoj koridi poceo sam da navijam za Djokovica..
Djokovic je zasluzio pobjedu i mentalno je jak nevjerovatno
ali ono sto je Rederer radio u drugom setu :shock: strava - onakvu tehniku odavno nisam vidio-
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#452 Re: US Open 2015

Post by Blek Stena »

radostan dan wrote:jel ovih preko 16000 poena rekord?
http://www.b92.net/sport/usopen2015/ves ... id=1039224
valensija
Posts: 699
Joined: 13/11/2012 20:19

#453 Re: US Open 2015

Post by valensija »

Svetski mediji o Novaku: Srbin ima čvrstinu zida

Njegov kažiprst na čelu tokom trećeg seta, pokazao je da je mentalna snaga njegovo glavno oružje - piše “L'ekip”. “Bi-Bi-Si” navodi kako je Đoković zapanjujuće ostao hladnokrvan.

Image

HVALOSPEVI Novaku Đokoviću u svetskim medijima postali su gotovo svakodnevna pojava, a posle finala Ju-Es opena ne mogu da se nabroje svi epiteti.

- Čak 23.000 ljudi navijalo je protiv njega, a Srbin je pokazao da ima čvrstinu zida. Njegov kažiprst na čelu tokom trećeg seta, pokazao je da je mentalna snaga njegovo glavno oružje - piše “L'ekip”.

Španska "Marka" u naslovu ističe "Đoković utišao Njujork", dok "El pais" veliča Novaka kao neprikosnovenog svetskog teniskog kralja, koji će još dugo vladati:

- Novak verovatno nema eleganciju Federera, ni milimetarsku preciznost Pita Samprasa, ni harizmu Mekinroa, ali on sadrži sve to u pravim dozama - ističe ugledni list.

Britanski Bi-Bi-Si navodi kako je Đoković zapanjujuće ostao hladnokrvan pred "teškom profedererovom publikom". Nemački "Bild" piše kako je Federer bio "neobično nervozan" s obzirom na to da je imao znatno veću podršku. Američka novinska agencija AP je navela da je srpski as "sasvim sam" bio na stadionu. Hrvatski "Jutarnji list" ističe da je Novak bio spektakularan.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#454 Re: US Open 2015

Post by KENJAC »

Dobar dan ! Kako ste ?
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#455 Re: US Open 2015

Post by Mali_Vuk »

Ne možeš da ne poštuješ Đokovića. Jednostavno ne ide, nema smisla.

Mašina.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#456 Re: US Open 2015

Post by KENJAC »

Jel mogu da pitam nesto obozavaoce nekad najboljeg tenisera ? Mogu ? Hvala !
Dakle, da je ovaj jutrosnji mec odigran kojim slucajem u Arandjelovcu ili Nevesinju i da se publika ponasala identicno kao ova u Nju Jorku, na sta bi licio ovaj forum danas ?
Hvala na paznji.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#457 Re: US Open 2015

Post by Blek Stena »

ne bacaj koske :D
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#458 Re: US Open 2015

Post by CSKA »

Zasto cutite,zasto cutite pi... ups pogresan forum :D

Gledao sam nazalost samo prvi set,mislim mogli su i u 4 poceti :-)

Kada je Novak uzeo prvi set,nekako sam znao da uzima mec.Jbg mator je Federer za maraton.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#459 Re: US Open 2015

Post by KENJAC »

Blek Stena wrote:ne bacaj koske :D
Dragi mol Blece. I to Veliki !
Raspleli ovi od prije 2011 o nekim lupanjima u prsa, nekim prstima, nekim urlikanjima ..... Mnogo su bre smesni . I onda onaj Vaseljenski gospodin napravi onaj historijski gest poslije zadnjeg poena ... ma sta da kazem.... Pogled u lepu Jelenu i gospodski klimne glavom u stilu " Da opet sam ga nadigrao" "Da potvrdio sam da sam najbolji" .... nakon toga cvrst stisak ruke i ... to je to.... Nema vise pretjeranog radovanja. A i sto bi bilo.
Jebo te sumpor. Sesnaest 'iljada poena ! Jel to ikad iko dostigo ? Nije moj Blece nikad niko. Nikad niko moj Blece. Nikad niko ! Ni onaj sto je finala igro sa Krajcekima (ima li ovdje palatalizacije ? ne nema jer je vlastito ime...) ni oni sto su igrali finala sa Philipousisima (za oprostit mi je sto ovog ne znam jer je on od prije 2011) , e pa ni taj nije stizo do sesnaest hiljada , sesnaest hiljada te gromova pogodilo , ne zalosna ti majka !
E moj Blece. I to veliki. Kad ovo budemo pricali unucadima..... nece nam vjerovat !
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#460 Re: US Open 2015

Post by KENJAC »

CSKA wrote:Zasto cutite,zasto cutite pi... ups pogresan forum :D

Gledao sam nazalost samo prvi set,mislim mogli su i u 4 poceti :-)

Kada je Novak uzeo prvi set,nekako sam znao da uzima mec.Jbg mator je Federer za maraton.
ckice Svajcarske ... o zasto cutiteeeee .... :serbo: :serbo: :serbo:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#461 Re: US Open 2015

Post by KENJAC »

HA HA HA HA HA ..... Sad gledam ha ha ha .... Sejk na prve tri sranice ovog foruma ima 15 (petnaest) javljanja. Na zadnje tri stranice 1 (jedno) javljanje.
I to jedno je u dobro prepoznatljivom stilu !
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#462 Re: US Open 2015

Post by Blek Stena »

on je meni bas simpatican lik :)
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#463 Re: US Open 2015

Post by CSKA »

Eh da mi sa foruma odemo kolektivno na jedan Gren Slem,malo da popravimo atmosferu :D
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#464 Re: US Open 2015

Post by Better Man »

betontennis wrote:Teško da će do zlata.U Riu će biti identična podloga kao na US Openu.Ako uzmemo u obzir da i Noletu fali ta olimpijska medalja najjačeg sjaja, lako je konstatovati da je Nole apsolutni favorit.
Do OI ima nešto manje od godinu dana i sad bilo koga stavlajti kao apsolutnog favorita je glupost, jer ne znamo kakv će ko biti u idućoj sezoni po pitanju forme.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#465 Re: US Open 2015

Post by Better Man »

Glede publike na US Openu i navijanja u finalu mogu kazati da je to skupina običnih bogatih primitivnih snobova, koji se ne mogu pomiriti da ima neko bolji od njihovog favorita. Treba biti pošten i priznati kad je neko bolji od tebe. Sjećam se kad je Real gostovao u LP na Old Trafordu i u spektakularnoj utakmici Luis Nazario Da Lima Ronaldo je zabio hat trick. Kad je izlazio iz igre, čitav stadion je ustao na noge i aplaudirao mu. E to je publika i poštovanje protivnika. Na primitivce i primitvnu publiku kao što je ova na US Openu ne treba obračati pažnju i treba ih maksimalno ignorirati.
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#466 Re: US Open 2015

Post by radostan dan »

to bješe 2003. ili 2004?
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#467 Re: US Open 2015

Post by Jack Be Nimble »

Better Man wrote:Glede publike na US Openu i navijanja u finalu mogu kazati da je to skupina običnih bogatih primitivnih snobova, koji se ne mogu pomiriti da ima neko bolji od njihovog favorita. Treba biti pošten i priznati kad je neko bolji od tebe. Sjećam se kad je Real gostovao u LP na Old Trafordu i u spektakularnoj utakmici Luis Nazario Da Lima Ronaldo je zabio hat trick. Kad je izlazio iz igre, čitav stadion je ustao na noge i aplaudirao mu. E to je publika i poštovanje protivnika. Na primitivce i primitvnu publiku kao što je ova na US Openu ne treba obračati pažnju i treba ih maksimalno ignorirati.
Pa i New York je aplaudirao na kraju balade Djokovicu.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#468 Re: US Open 2015

Post by Better Man »

radostan dan wrote:to bješe 2003. ili 2004?
2003. godina. Manchester United pobjedio 4:3. Spektakularna utakmica.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#469 Re: US Open 2015

Post by Better Man »

Jack Be Nimble wrote:
Better Man wrote:Glede publike na US Openu i navijanja u finalu mogu kazati da je to skupina običnih bogatih primitivnih snobova, koji se ne mogu pomiriti da ima neko bolji od njihovog favorita. Treba biti pošten i priznati kad je neko bolji od tebe. Sjećam se kad je Real gostovao u LP na Old Trafordu i u spektakularnoj utakmici Luis Nazario Da Lima Ronaldo je zabio hat trick. Kad je izlazio iz igre, čitav stadion je ustao na noge i aplaudirao mu. E to je publika i poštovanje protivnika. Na primitivce i primitvnu publiku kao što je ova na US Openu ne treba obračati pažnju i treba ih maksimalno ignorirati.
Pa i New York je aplaudirao na kraju balade Djokovicu.
Jeste, ali su se za vrijeme meča ponašali primitivno.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#470 Re: US Open 2015

Post by Jack Be Nimble »

Better Man wrote:
Jack Be Nimble wrote:
Better Man wrote:Glede publike na US Openu i navijanja u finalu mogu kazati da je to skupina običnih bogatih primitivnih snobova, koji se ne mogu pomiriti da ima neko bolji od njihovog favorita. Treba biti pošten i priznati kad je neko bolji od tebe. Sjećam se kad je Real gostovao u LP na Old Trafordu i u spektakularnoj utakmici Luis Nazario Da Lima Ronaldo je zabio hat trick. Kad je izlazio iz igre, čitav stadion je ustao na noge i aplaudirao mu. E to je publika i poštovanje protivnika. Na primitivce i primitvnu publiku kao što je ova na US Openu ne treba obračati pažnju i treba ih maksimalno ignorirati.
Pa i New York je aplaudirao na kraju balade Djokovicu.
Jeste, ali su se za vrijeme meča ponašali primitivno.
Pa nije ni Trafford pljeskao Ronaldu svaku dodirenu loptu, nego na kraju. BIlo 3 sata pauze, raja se napila i malo ih ponjelo. Meni se cini da su vise navijali za 18tu titulu nego za Federera v Djokovica. Kada se sve zavrsilo ustali i pljeskali Novaku. Nikakvih problema.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#471 Re: US Open 2015

Post by CSKA »



:lol:

E stvarno kao spartanac na ovom US Openu.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#472 Re: US Open 2015

Post by KENJAC »

Jack Be Nimble wrote:
Better Man wrote:Glede publike na US Openu i navijanja u finalu mogu kazati da je to skupina običnih bogatih primitivnih snobova, koji se ne mogu pomiriti da ima neko bolji od njihovog favorita. Treba biti pošten i priznati kad je neko bolji od tebe. Sjećam se kad je Real gostovao u LP na Old Trafordu i u spektakularnoj utakmici Luis Nazario Da Lima Ronaldo je zabio hat trick. Kad je izlazio iz igre, čitav stadion je ustao na noge i aplaudirao mu. E to je publika i poštovanje protivnika. Na primitivce i primitvnu publiku kao što je ova na US Openu ne treba obračati pažnju i treba ih maksimalno ignorirati.
Pa i New York je aplaudirao na kraju balade Djokovicu.
Adriano Panata , bivsi teniser a sada komentator za SKY Italijanski : " Zvizdati na gresku na servisu , vikati izmedju dva servisa , narocito kad se mec lomi , je krajnje primitivno. Ovo nije fudbal ..... ovo je ipak tenis , gdje koncentracija igra ogromnu ulogu"
Ti sto su poslije meca se culi to su Novakovi navijaci . Nije istina da mu je citav stadio cestitao !!!
No , necemo o tome vise. To je njihov problem , ne nas !
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#473 Re: US Open 2015

Post by Leopold_IV »

valensija wrote:16.145: Nikad niko kao Novak Đoković
Drugačije se bodovalo i to je sve....
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#474 Re: US Open 2015

Post by Leopold_IV »

KENJAC wrote:Jel mogu da pitam nesto obozavaoce nekad najboljeg tenisera ? Mogu ? Hvala !
Dakle, da je ovaj jutrosnji mec odigran kojim slucajem u Arandjelovcu ili Nevesinju i da se publika ponasala identicno kao ova u Nju Jorku, na sta bi licio ovaj forum danas ?
Hvala na paznji.
možda, ali samo možda bi se ovako orgijalo :D :bih:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#475 Re: US Open 2015

Post by ultima_palabra »

Leopold_IV wrote:
valensija wrote:16.145: Nikad niko kao Novak Đoković
Drugačije se bodovalo i to je sve....
Ovo su najbolje 52 sedmice od jednog igrača otkako se pravi ATP lista. O konkurenciji se može pričati, ali to je fakat.

Hvala Svevišnjem na Stanu Wawrinki :mrgreen:
Post Reply