US Open 2015

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#401 Re: US Open 2015

Post by Blek Stena »

Šveđanin wrote:Svaka cast Djokovicu, deseti GS ako se ne varam!

Razocarala me publika, prvo urlikanje nakon vise promasenih prvih servisa, nakon toga odredjen dio ljudi hladno izadje iz arene prije dodjele pehara. Dodjeljuju mu pehar a okolo prazne stolice.. fuj.. Poznato je da Djokovica zapadna publika ne voli, kad pogledamo pazljive vrlo je jasno i zasto ali ovo prelazi granice dobrog ukusa.. :oops:

I ovo je dakle elita americkog drustva. :oops: Pa kako bi se onda ponasali na tribinama malo priprostiji ljudi, recimo stanovnici ruralnih dijelova juznog Teksasa da ih postavis na te stolice.. :D Ne zelim generalizovati, to valjda razumijete, samo hocu reci da sam pomalo razocaran. I kad sve ovo vidim, ja automatski stajem na Novakovu stranu...
:thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#402 Re: US Open 2015

Post by Bodkin »

Sta misite moze li novak stici nadalovih 14 GS-ova?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#403 Re: US Open 2015

Post by Tomahawk11 »

Bodkin wrote:Sta misite moze li novak stici nadalovih 14 GS-ova?
Moze i prestici. Kad skontas da mu je jedini ozbiljan protivnik Roger. Bljeskove zeke i Wawe ne racunam.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#404 Re: US Open 2015

Post by Leopold_IV »

Zraknuo sam malo i oficijelnu statistiku meča, koja je vrlo vrlo ispeglana i sljedeće upada u oči:
- skoro identičan broj osvojenih poena (147 - 145 za djokovica, dakle kod 15:40 u 4 setu je fed imao čak 2 poena više osvojena a gubi 2:1 u setovima i protivnik servira za meč)
- Fed pozitivan momjer winneri/UE 56:54, Djoković 35:37 - negativan
i ključni parametar su bile iskorištenosti brake lopti Federara 4/23 (mizernih 17%).
Svima je i prije meča bilo jasano da bi ovo trebao biti meč u kojem će nijanse odlučivati.
Ali statistika je jedno a teren, mentalna snaga i odlučnost nešto sasvim drugo.

Nameće se pitanje, kako poslije ovakvog tenisa od sinoć sad privoliti sebe i u narednom periodu gledati tenis kad sa 99,9% sigurnosti znaš da će biti manje kvalitetan tenis.
Dakle hlađenje od tenisa barem do Shanghai-a i rekreativno praćenje domaćih snaga na challengerima.

Necko samo nastavi s kvalitetnim pisanjem jej niko, ama baš niko u BiH ne piše dobro o tenisu kao ti.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#405 Re: US Open 2015

Post by Leopold_IV »

Čitam i ne mogu da vjerujem da će Roger igrati DAvis Cup protiv Nizozemske sad u petak i to na zemlji...
Nije normalan i koji ce mu qrac to.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#406 Re: US Open 2015

Post by Tomahawk11 »

@Leo,
kako poslije ovakvog tenisa od sinoć sad privoliti sebe i u narednom periodu gledati tenis kad sa 99,9% sigurnosti znaš da će biti manje kvalitetan tenis.
Odgovor je: nikako. Sto bi pristajali na manje, cekati opet jedan ovakav mec. Ne mogu gledati razne vjecite nade Tomica, Dimitrova i kompaniju.
Domaci teniseri se prate iz drugih razloga.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#407 Re: US Open 2015

Post by Better Man »

Nisam gledao finale, ali vidim po vijestima da je Federer izgubio zbog previše napravljenih grešaka i propuštenih prilika. Nole je u ovom trenutku bio bolji i stabilniji i više se nema šta dodati na tu temu. Nadati se da se naredne sezone Nadal vrati u svoju strau formu i da bude zanimljivija sezona i više kandidata za titule.
Last edited by Better Man on 14/09/2015 22:46, edited 1 time in total.
betontennis
Posts: 246
Joined: 23/05/2010 01:03

#408 Re: US Open 2015

Post by betontennis »

Leopold_IV wrote:Čitam i ne mogu da vjerujem da će Roger igrati DAvis Cup protiv Nizozemske sad u petak i to na zemlji...
Nije normalan i koji ce mu qrac to.
Zbog olipmijskih igara moraš imati određeni broj nastupa za Davis Cup reprezentaciju.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#409 Re: US Open 2015

Post by Leopold_IV »

betontennis wrote:
Leopold_IV wrote:Čitam i ne mogu da vjerujem da će Roger igrati DAvis Cup protiv Nizozemske sad u petak i to na zemlji...
Nije normalan i koji ce mu qrac to.
Zbog olipmijskih igara moraš imati određeni broj nastupa za Davis Cup reprezentaciju.
eeee to već objašnjava...
Vec sam mislio da je pobudalio.
betontennis
Posts: 246
Joined: 23/05/2010 01:03

#410 Re: US Open 2015

Post by betontennis »

Leopold_IV wrote:
betontennis wrote:
Leopold_IV wrote:Čitam i ne mogu da vjerujem da će Roger igrati DAvis Cup protiv Nizozemske sad u petak i to na zemlji...
Nije normalan i koji ce mu qrac to.
Zbog olipmijskih igara moraš imati određeni broj nastupa za Davis Cup reprezentaciju.
eeee to već objašnjava...
Vec sam mislio da je pobudalio.
Samo koliko ja znam igra se u dvorani u Ženevi na tvrdoj podlozi.Sa obzitom da su mu protivnici De Baker i Huta Galung vjerujem da su mu teži treninzi nego mečevi sa pomenutim dvojcem
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#411 Re: US Open 2015

Post by golman »

A ja sam čuo da još planira da uzme zlato na Olimpijadi i da onda okači reket o klin!!!
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#412 Re: US Open 2015

Post by radostan dan »

ništa onda, ja bih se pozdravio sa ovima što napuštaju praćenje i gledanje tenisa zbog pada kvalitetE...


Image


pa javite nam kako je na kriketu...

:zoka:
betontennis
Posts: 246
Joined: 23/05/2010 01:03

#413 Re: US Open 2015

Post by betontennis »

Teško da će do zlata.U Riu će biti identična podloga kao na US Openu.Ako uzmemo u obzir da i Noletu fali ta olimpijska medalja najjačeg sjaja, lako je konstatovati da je Nole apsolutni favorit.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#414 Re: US Open 2015

Post by Tomahawk11 »

Jbg, ja ne mogu gledati mec Djokovic - Bozoljac (karikiram)
Ne mogu ni Federer - Kudla.
A danas je sve vise Bozoljaca i Kudli, a sve manje Djokovica i Federera.

Da je bar ona Del Potro u funciji, da malo zakuha....ovako moramo cekati Stana da s vremena na vrijeme upali turbo mod.
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#415 Re: US Open 2015

Post by radostan dan »

Teško da će do zlata.U Riu će biti identična podloga kao na US Openu.Ako uzmemo u obzir da i Noletu fali ta olimpijska medalja najjačeg sjaja, lako je konstatovati da je Nole apsolutni favorit.
oi se igra na dva dobijena... :zoka:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55699
Joined: 15/12/2008 16:53

#416 Re: US Open 2015

Post by ultima_palabra »

Kad se sjetim Rogerovog poraza od Blakea na OI 2008, svi su kontali da ode zadnja šansa za olimpijsko zlato. A on dogura do finala 2012, i za dogodine je debelo u igri.
betontennis
Posts: 246
Joined: 23/05/2010 01:03

#417 Re: US Open 2015

Post by betontennis »

radostan dan wrote:
Teško da će do zlata.U Riu će biti identična podloga kao na US Openu.Ako uzmemo u obzir da i Noletu fali ta olimpijska medalja najjačeg sjaja, lako je konstatovati da je Nole apsolutni favorit.
oi se igra na dva dobijena... :zoka:
Finale je na tri dobijena.Ali ako se ranije sastanu možda to povećava malo šanse za Federera ali opet je Novak po meni favorit u ovakvoj formi.Svakako je rano pričati o tome ima još vremena.Uglavnom sve čestitke svim Noletovim navijačima na ovom forumu.
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#418 Re: US Open 2015

Post by radostan dan »

Tomahawk11 wrote:Jbg, ja ne mogu gledati mec Djokovic - Bozoljac (karikiram)
Ne mogu ni Federer - Kudla.
A danas je sve vise Bozoljaca i Kudli, a sve manje Djokovica i Federera.

tako sam i ja mislio kada je lauda 84. završio karijeru, pa se pojavio mensel...
poslije mensela hil, poslije hila - hakinen, poslije hakinena - raikonen.

uvjek se nađe neko...problem je kada se promjene pravila ili uvedu novine, pa ne možeš da prepoznaš igru, ili ona to više nije to.

takođe je problem što ima - praznog hoda - vremenske razlike između penzionisanja jednog favorita i pojave - nove simpatije -...npr - jedan ode u četvrtak, a u petak već imaš novog.

tako je bilo i ranije, tako će biti i sad...nisi ni ti na federera odmah skočio sa npr agasija. sigurno je prošlo neko vijeme dok ga nisi (federera) prepoznao kao svog.

biće novih...odmah ili za par godina, ali će biti.
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#419 Re: US Open 2015

Post by radostan dan »

Teško da će do zlata.U Riu će biti identična podloga kao na US Openu.Ako uzmemo u obzir da i Noletu fali ta olimpijska medalja najjačeg sjaja, lako je konstatovati da je Nole apsolutni favorit.
radostan dan wrote:oi se igra na dva dobijena... :zoka:
betontennis wrote:Finale je na tri dobijena.Ali ako se ranije sastanu možda to povećava malo šanse za Federera ali opet je Novak po meni favorit u ovakvoj formi.Svakako je rano pričati o tome ima još vremena.Uglavnom sve čestitke svim Noletovim navijačima na ovom forumu.

igra se u tri, ali upravo mislim na ovo dvoje koje pominješ i koje sam boldao -kada ih upariš, vidiš da šanse federera nisu male. naprotiv...
a dok se mlađa garda dohaviza šta on radi i kako igra, proći će još jedna godina u kojoj može dobro da :izet: 85 ili 90 posto tur-a.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#420 Re: US Open 2015

Post by Tomahawk11 »

Ne znam, ja sam skeptican. Ne vidim novog Agassija, Samprasa, Nalbandiana....a pazi, nije to tako skoro bilo kad se Federer vinuo u visine, a bgm ni Rafa ni Novak....vec veliki jaz je ostao kako su oni poceli da dominiraju.
Sve neke vjecite nade, nekakav razmazeni Dimitrov , nekakav Kokkinakis, TomiK....a nikad nista konkretno od njih.
Ne kazem da se nece pojaviti novi Federer, Djokovic (ili Sampras, ko zna), ali ovaj trenutni materijal.....nije to to.
Mozda si u pravu, mozda sam ja samo nostalgicar za proslim i skoro proslim vremenima :zoka:
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#421 Re: US Open 2015

Post by Putnik ali stvarno »

Svaka cast analiticarima Klixa na svemu.

Jedna stvar je nasusna potreba iz niskih poriva da se po svaku cenu oponira Novaku samo zato jer je Srbin. Not my problem at all

ali ta stvar pretvara inace dobre analize u nesuvisle suvise cesto.

Zato kao veliki laik i Novakov postovalac skrecem paznju na par stvari.

Novak je nabolji teniser 2ge decenije XXI veka, jer

od mogucih 20 GS uzeo je 9; jos 6 puta igrao finala; 4 puta polu finala i jedno jedino cetvrt finale.

Rodja je najbolji teniser 1ve decenije XXI veka i najuspesniji teniser ikada.

Najbolji teniser ikada je stvar ukusa, dakle nije za diskusiju, svako ima svog miljenika.

Jos jedna stvar koja vam promice, Stan the Man je bolji teniser od Rodje zadnje 2 godine, jer je covek uzeo 2 GSa, a Rodja 0. Osim toga Stan the

Man ima jos puno toga da uradi, a za Rodju ce to teze biti, sto on sam dokazuje.

Na stranu nastranosti u komentarima koje su proizvod poremecene svesti u Jugoslovena, super ste i ipak je veliko zadovoljstvo pratiti

vas. :thumbup:
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#422 Re: US Open 2015

Post by radostan dan »

dal mi je šejk iz noći izašao, sekiram se...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55699
Joined: 15/12/2008 16:53

#423 Re: US Open 2015

Post by ultima_palabra »

Pa možda se nekome ne sviđa stil Novakove igre, a da to nema veze s nacionalnošću? Ili njegovo ponašanje, pogotovo dok je bio mlađi?

Pa na 90% turnira publika navija protiv njega, nisu valjda to sve ljubomorni Hrvati, Bošnjaci, Albanci i ostali jugosi?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#424 Re: US Open 2015

Post by Tomahawk11 »

Putnik ali stvarno wrote:Svaka cast analiticarima Klixa na svemu.

Jedna stvar je nasusna potreba iz niskih poriva da se po svaku cenu oponira Novaku samo zato jer je Srbin. Not my problem at all

ali ta stvar pretvara inace dobre analize u nesuvisle suvise cesto.

Zato kao veliki laik i Novakov postovalac skrecem paznju na par stvari.

Novak je nabolji teniser 2ge decenije XXI veka, jer

od mogucih 20 GS uzeo je 9; jos 6 puta igrao finala; 4 puta polu finala i jedno jedino cetvrt finale.

Rodja je najbolji teniser 1ve decenije XXI veka i najuspesniji teniser ikada.

Najbolji teniser ikada je stvar ukusa, dakle nije za diskusiju, svako ima svog miljenika.

Jos jedna stvar koja vam promice, Stan the Man je bolji teniser od Rodje zadnje 2 godine, jer je covek uzeo 2 GSa, a Rodja 0. Osim toga Stan the

Man ima jos puno toga da uradi, a za Rodju ce to teze biti, sto on sam dokazuje.

Na stranu nastranosti u komentarima koje su proizvod poremecene svesti u Jugoslovena, super ste i ipak je veliko zadovoljstvo pratiti

vas. :thumbup:
Nije lose. Dosta cinjenica koje je tesko pobiti :thumbup:
Ovaj pdf zna biti itekako zanimljiv i ok. Dese se nekad obracuni, pripuca se malo, ali je to dobro kako zna biti na drugim temama.
Cak i izmedju ljutih suprostavljenih strana ima odredjeni smek :D

P.S. Tacno da se Novakova igra dosta gleda kroz nacionalnu prizmu, ali i sa jedne i sa druge strane.
Pazi, jesi li Balkanac, a ne navijas za Novaka, po defaultu ga ne volis, jer je Srbin. :-)
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#425 Re: US Open 2015

Post by Leopold_IV »

radostan dan wrote:ništa onda, ja bih se pozdravio sa ovima što napuštaju praćenje i gledanje tenisa zbog pada kvalitetE...


Image


pa javite nam kako je na kriketu...

:zoka:
Radosni, radosni...da Djokovic nije dobio ovaj mec ne bi tebe bilo ovdje na forumu još dugo dugo, ali nema veze, mezi kad je takva situacija...
Post Reply