Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#101 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

General War wrote: Pa ti "hohstapleri" su koliko se sjecam hraljali ama bas po svima...(od sda do sdpa-a, mudhahedinima, korupciji...IZ, name it..)i to branili slobodnim novinarstvom...ova strucnjak je i prije nego je zasjeo na stolicu poceo srat nicim izazvan (kao i plejada drugih slicnih njemu koji su vec izgradili pedigre)...kakve veze imaju poginula djeca sarajava sa icim hrvatskim npr?
Ne kontam? kakve veze ima bilo što ''hrvatsko'' s onim što je on napisao. On je to napisao kao neki novinar a ne kao Hrvat, tako da se po tom njemu može moralno suditi kao novinaru a ne kao Hrvatu. valjda mislim da sam tu u pravu.
Neko je postavio video njega i Suljagica, i vidim da je dovoljno elokventan da zna artikuisati ono o cemu prica uzivo, ali brate niko nije budala...ali opet naglasavam, on je tu jer "neko" ga zeli tu ne radi njega samog vec radi drugih ciljeva.
Pa, moglo bi se reći da po prvi put na BHRT dolazi jedan Hrvat s nekonvencionalnim stajalištima.
Doduše, iskreno: BHRT je ipak za dva koplja ispred FTV i RTRS-a, a kako im izgleda sastav kadra stvarno nisam nikada o tome razmišljao.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#102 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by tandmand »

Velkoski wrote:ko još gleda dokumentarni program na bht-u :?
A ko kaže da će dokumentarni program BHRT ostati kakav je i bio ...
Bude li po Tvrtkovom to će biti program namijenjen glasačima HDZ, no bude li po Čovićevom, to će se kasnije pretvoriti u televiziju hrvatskog naroda. Ide se malim koracima, cilj po cilj a Bakir pjeva: "suviše mekan da bih mogao da sprečim".
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#103 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Lincoln-Burrows »

Još fali ona: Dobar Tvrtko je mrtav Tvrtko, pa da se sva ova rasprava lijepo zaokruži.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#104 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

It_is_a_Leclerc wrote:
Hafis wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Bog te dragi ne ubio, pa nije problem hrvatstvo, već ismijavanje 1600 ubijene djece. :?

I još ovaj neki Hafis meni kao - jel neko demantovao Tvrtka Milovića - pa jeste Tužilaštvo haškog Tribunala i sudsko vijeće u najmanje pet predmeta. :lol:
Opet ti o žrtvama.
Pročitao sam Tvrtkovu izjavu gdje je naveo da su određeni podatci tijekom godina imali tendenciju rasta.
Očekivao sam da će ga netko stvarno demantirati činjenicama, međutim, osim osuda te izjave, nije se ništa desilo.
Imaš li neku presudu Haškog suda koja se bavila tim podatcima, neće mi biti mrsko potražiti je.
Pročitao sam i ja da je zemlja ravna, da džinovske kornjače nose zemlju na svojim leđima, pa to opet ne mogu smatrati ničim drugim do sranjem. Klasičnim.

Da bi neko demantirao našeg Tvrtka koji je, podsjetit ću ovdje, kao i više-manje svaki viđeniji HDZ-ov medijski jurišnik, prije otkrivanja hrvatstva služio i nadničio po bošnjačkim medijima za komad kruha, prvo Tvrtko mora iznijeti činjenice, a ne svoja "opažanja".

Jer, ko bi ozbiljan demantirao facebook status čovjeka koji nema baš nikakvog pojma o temi kojom se bavi i koji ima jedinu intenciju da uvrijedi roditelje mrtve djece.
Opet idemo na sklizak teren. Rekao bih ja par stvari na tu temu, ali stvarno neću sebi to dopustiti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#105 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by General War »

Hafis wrote:
General War wrote: Pa ti "hohstapleri" su koliko se sjecam hraljali ama bas po svima...(od sda do sdpa-a, mudhahedinima, korupciji...IZ, name it..)i to branili slobodnim novinarstvom...ova strucnjak je i prije nego je zasjeo na stolicu poceo srat nicim izazvan (kao i plejada drugih slicnih njemu koji su vec izgradili pedigre)...kakve veze imaju poginula djeca sarajava sa icim hrvatskim npr?
Ne kontam? kakve veze ima bilo što ''hrvatsko'' s onim što je on napisao. On je to napisao kao neki novinar a ne kao Hrvat, tako da se po tom njemu može moralno suditi kao novinaru a ne kao Hrvatu. valjda mislim da sam tu u pravu.
Neko je postavio video njega i Suljagica, i vidim da je dovoljno elokventan da zna artikuisati ono o cemu prica uzivo, ali brate niko nije budala...ali opet naglasavam, on je tu jer "neko" ga zeli tu ne radi njega samog vec radi drugih ciljeva.
Pa, moglo bi se reći da po prvi put na BHRT dolazi jedan Hrvat s nekonvencionalnim stajalištima.
Doduše, iskreno: BHRT je ipak za dva koplja ispred FTV i RTRS-a, a kako im izgleda sastav kadra stvarno nisam nikada o tome razmišljao.
Pa ne znam sta ga je nagnulo da pise te opaske, iz onoga sto prica, ocito da mu je hrvatstvo u prvom planu, pa onda ne zamjeri da ga tako i posmatram..prvo kao hrvata pa onda sta god da je...Pa ne znam, nekonvencionalno ne znaci pozitivno, sasvim sigurno u njegovom slucaju.
Nema ja licno nista da se reseta svako i svi za koje ima osnove za to...u njegovom slucaju, jedna krivicna tuzba nebi skodila zbog stvari koje mora dobro da objasni a koje je rekao...i svaki drugi novinar da se razumijemo koji prelazi granicu dostojanstva.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#106 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by zrakomlat »

tandmand wrote:
Utorak, 26 Rujan 2017 14:58
Tvrtko Milović: 31 razlog zašto Sarajevo zavidi Kiseljaku

Kratkom analizom utvrdili smo da je Kiseljak bolji od Sarajeva u skoro svim segmentima života te da tu leži odgovor ratohuškačkih tekstova na račun Kiseljaka. Nabrojat ćemo samo one koje su očite Sarajlijama:

Kiseljak je mirno mjesto za život bez svakodnevnih ubojstava;
Sarajevo je mjesto sa svakodnevnim pucnjavama i ubojstvima.

Kiseljak je multietnična multikulturalna i multikonfesionalna zajednica;
Sarajevo nije.

Kiseljak ima vitalnu hrvatsku i srpsku zajednicu;
Sarajevo nema.

U Kiseljaku se poslije rata održalo židovsko vjenčanje;
U Sarajevu nije.

U Kiseljaku se mogu vidjeti zastave hrvatskog i srpskog naroda;
U Sarajevu ne mogu.

U Sarajevu je pravoslavna crkva u Pofalićima napadnuta 40 puta;
U Kiseljaku ni jednom. Općina je osvijetlila i plaća struju.

Središtem Kiseljaka dominira park i šetnica;
Sarajevom ne.

Kiseljak ima stvarni trg;
Sarajevo nema trga.

Kiseljak leži na tri prekrasne čiste rijeke;
Sarajevo ima smrdljivu Miljacku.

U centru Kiseljaka ima jezero iz kojeg pršće fontana;
Sarajevo ni jezera ni fontane.

U Kiseljaku voda besplatno teče na četiri česme u središtu grada;
Sarajevo nema vode nikako.

Kiseljak ima jednu džamiju na svakih 445 stanovnika;
U Sarajevu se u jednu džamiju mora pogurati po 3000 ljudi.

U Kiseljaku bošnjačka djeca imaju mogućnost školovanja na svom jeziku u javnim školama;
Hrvatska djeca u Sarajevu nemaju tu mogućnost.

U Kiseljaku postoji desetak spomenika poginulim šehidima;
U Sarajevu HVO nema pravo podići ni jedan spomenik.

U Kiseljaku studira više Sarajlija nego u Sarajevu Kiseljačana.

Sarajlije prave vikendice po Kiseljaku;
Kiseljačani ne prave vikendice po Sarajevu.

U Kiseljaku u veljači nema smoga;
Sarajevo se pola zime guši u smogu.

U Kiseljaku imaju dva čopora pasa lutalica. Pitomi su i svi psi imaju imena;
U Sarajevu ima oko 10.000 pasa lutalica koji grizu Sarajlije.

U Kiseljaku 90% ljudi radi u privatnom sektoru;
U Sarajevu je 90% uhljeba u javnom sektoru.

Zimi kad padne snijeg u Kiseljaku su sve ulice čiste isti dan;
U Sarajevu nisu.

U Kiseljaku se građani prevoze jeftinim taksijima;
U Sarajevu se prevoze raspadnutim vozilima GRAS-a.

U Kiseljaku Ivo Komšić nije ništa;
U Sarajevu je bio gradonačelnik.

U Kiseljaku Željko Komšić nije ništa;
U Sarajevu je bio Predsjednik nečega.

U Kiseljaku nema NDH pamfleta po banderama;
U Sarajevu ima.

Iz Kiseljaka do Aerodroma Sarajevo treba 18 minuta;
Iz Sarajeva do aerodroma Sarajevo treba 25 minuta.

U Kiseljaku ljudi ne kopaju po kontejnerima;
U Sarajevu ljudi kopaju po kontejnerima.

Kiseljaku ne treba javna kuhinja;
Sarajevu treba.

U Kiseljaku se kupuje svinjetina najnormalnije;
U Sarajevu se vrši segregacija kupaca svinjetine.

Kroz Kiseljak vehabije i selefije samo prođu;
U Sarajevu žive.

Nitko nema pogače bolje od kiseljačkih;
Svi imaju ćevape bolje od sarajevskih.

Kiseljak je lijep.
Sarajevo je ružno.

Tvrtko Milović/FB
otaj rad
Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#107 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Maraschino »

Placa li Milovic pretplatu? Ako da, neka pokaze zadnju uplatnicu a ako ne, razligu u svoje selo Kiseljak.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#108 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by LBVIEW »

Lincoln-Burrows wrote:Još fali ona: Dobar Tvrtko je mrtav Tvrtko, pa da se sva ova rasprava lijepo zaokruži.
Evo jos jednog kojem su eticke norme "na vrbi svirala".
Kakanjac, niko ovog majmuna ne kani ubiti niti ga "sudi" zato sto je Hrvat, vec zato sto se majmun ismijava mrtvoj djeci, te dovodi u pitanje cinjenice utvrdjene od strane IDC. Vi ste, izgleda, pukli gore nego sto se moglo i zamisliti, prvo one woodo maskarade, sad ovo. :oops:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#109 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Maharadza »

LBVIEW wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Još fali ona: Dobar Tvrtko je mrtav Tvrtko, pa da se sva ova rasprava lijepo zaokruži.
Evo jos jednog kojem su eticke norme "na vrbi svirala".
Kakanjac, niko ovog majmuna ne kani ubiti niti ga "sudi" zato sto je Hrvat, vec zato sto se majmun ismijava mrtvoj djeci, te dovodi u pitanje cinjenice utvrdjene od strane IDC. Vi ste, izgleda, pukli gore nego sto se moglo i zamisliti, prvo one woodo maskarade, sad ovo. :oops:
Pale su im sve maske nakon što je UZP postao 'oficijelan', nepobitan i čitavome svijetu jasan. U pamet... :bih:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#110 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by kakavdanakneiskustvu »

It_is_a_Leclerc wrote:Bog te dragi ne ubio, pa nije problem hrvatstvo, već ismijavanje 1600 ubijene djece. :?

I još ovaj neki Hafis meni kao - jel neko demantovao Tvrtka Milovića - pa jeste Tužilaštvo haškog Tribunala i sudsko vijeće u najmanje pet predmeta. :lol:
tacno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#111 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by kakavdanakneiskustvu »

Hafis wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Bog te dragi ne ubio, pa nije problem hrvatstvo, već ismijavanje 1600 ubijene djece. :?

I još ovaj neki Hafis meni kao - jel neko demantovao Tvrtka Milovića - pa jeste Tužilaštvo haškog Tribunala i sudsko vijeće u najmanje pet predmeta. :lol:
Opet ti o žrtvama.
Pročitao sam Tvrtkovu izjavu gdje je naveo da su određeni podatci tijekom godina imali tendenciju rasta.
Očekivao sam da će ga netko stvarno demantirati činjenicama, međutim, osim osuda te izjave, nije se ništa desilo.
Imaš li neku presudu Haškog suda koja se bavila tim podatcima, neće mi biti mrsko potražiti je.

ko ce ga demantovati,treba se svaki pojedinacni roditelj ubijene djece oglasiti i odgovoriti toj budali?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#112 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by LBVIEW »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Hafis wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Bog te dragi ne ubio, pa nije problem hrvatstvo, već ismijavanje 1600 ubijene djece. :?

I još ovaj neki Hafis meni kao - jel neko demantovao Tvrtka Milovića - pa jeste Tužilaštvo haškog Tribunala i sudsko vijeće u najmanje pet predmeta. :lol:
Opet ti o žrtvama.
Pročitao sam Tvrtkovu izjavu gdje je naveo da su određeni podatci tijekom godina imali tendenciju rasta.
Očekivao sam da će ga netko stvarno demantirati činjenicama, međutim, osim osuda te izjave, nije se ništa desilo.
Imaš li neku presudu Haškog suda koja se bavila tim podatcima, neće mi biti mrsko potražiti je.

ko ce ga demantovati,treba se svaki pojedinacni roditelj ubijene djece oglasiti i odgovoriti toj budali?
Kontam i politicku borbu i nacionalizam i sve, samo gurati ovakve majmune je dno dna, ne znam je li to taj "Rubikon" na koji je Ljubic mislio? :oops:
Sto je najgore, taj medvjedju uslugu cini upravo sarajevskim Hrvatima, al' ga boli ona stvar za iste k'o i sefa mu jer "tamo su ostali samo nesposobni ili oni koji ne razmisljaju". :oops:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#113 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
SaraFina wrote:
Hafis wrote: Heh, ženska površnost.
Meni je još veći fašizam kada se čitavom jednom narodu osporava pravo mna izbor legitimnih predstavnika nego ti pojedinačni problemi koje navodiš. Nije to obični fašizam, to je teška fašizmina.
Je li ti jasnije ili treba dijagram??

Ko ti je bilo što osporio? Čović "jaše" sad što nije neki krotitelj pa stalno "pada" nije krivnja Avde iz Zenice niti Muniba iz Sarajeva.
Medjutim, krivci zato što Anto iz Tuzle i Mijo iz Sarajeva nisu zastupljeni kao ravnopravni Hrvati poput Marka iz Gruda jesi ti, Tvrtko, Čović i HDZ-ovci.
Malo je već zamorna, da ne kažem providna ta ''briga'' za Miju iz Sarajeva. Interesantno, ali samo se Bošnjaci (bošnjačke stranke) brinu za njihovo predstavljanje.
A kao što bi rekao kolega Ćović - a kad treba netko od njih biti imenovan na čelo kakvog JP, univerziteta, škole, e onda nastaje druga problematika - nema ih dovoljno, a i nikome k'o njima: ''Ocam' svi su ba oni zaposleni...niđe nijednog na birou''.
Ne pale te finte.

Zakucao Imamović, nema dalje :D
Podsjećamo gospodina Čovića da je, prema rezultatima Popisa stanovništva iz 1991. godine, u Tuzli živjelo 15,5% Hrvata, a da prema rezultatima Popisa stanovništva iz 2013. godine, u Tuzli živi 13,9% Hrvata. U tuzlanskoj gradskoj upravi zaposleno je 13,9% državnih službenika i namještenika koji se izjašnjavaju kao Hrvati.

Pošto gospodin Čović, u svojoj izjavi za N1, traži da se i u Tuzli nađe "jedan primjer gdje je Hrvat u javnom sektoru neki čimbenik", napominjemo da, trenutno, najmanje šest čelnih pozicija u javnom sektoru na nivou Grada Tuzle zauzimaju Hrvati (zamjenik predsjedavajućeg Gradskog vijeća, Služba civilne zaštite, Stručna služba za poslove gradonačelnika, Služba za inspekcijske poslove, JP BIT Centar i JU za predškolsko obrazovanje i vaspitanje "Naše dijete"). Pored toga, u Gradskoj upravi je najmanje pet šefova odjeljenja hrvatske nacionalnosti.

Osim lokalnog nivoa, čelne funkcije u Tuzli, u obrazovanju i pravosuđu obnašaju Hrvati (Tužiteljstvo TK i Pedagoški zavod TK), itd…Naravno, kada bismo govorili o "zadnjih deset godina", o kojima govori gosp. Čović, ovaj broj bi sigurno bio povećan za ranije nosioce funkcija, predsjedavajućeg Gradskog vijeća, direktoricu JU Centar za socijalni rad, gradsku pravobraniteljicu, kao i neke nosioce funkcija u pravosuđu, na Univerzitetu i sl.

Prema rezultatima popisa stanovništva, vidljivo je da je Tuzlu, u toku i nakon rata, napustilo manje Hrvata, nego što je to slučaj u mnogim sredinama u BiH, pa i onim gdje je decenijama na vlasti HDZ. Podsjećamo gospodina Čovića da je Tuzla grad zajedničkog života i da je ovakvo stanje nacionalne ravnopravnosti za Tuzlu prirodno stanje, proizašlo iz multikulturalnog bića Tuzle i njenih građanki i građana. Upravo zato, nijedan od pomenutih nosilaca funkcija, nije na svojoj poziciji zato što je Hrvat/Hrvatica, nego zato što svoj posao obavljaju stručno i kvalitetno.

Gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#114 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

Pa nije baš naveo neke ključne funkcije. Manje više uopćene podatke, ne navodeći točno koje funkcije tu obnašaju. Ali nebitno, bitan je broj. Evo da povjerujeno na riječ.
Čudi me da se i onaj anti-antifašist Skaka nije očitovao. Valjda broji postotke, prebrojava tko bi po imenu mogao biti Hrvat, kao što je Jasmin na brzaka izračunao.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#115 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by SaraFina »

Hafis wrote:Pa nije baš naveo neke ključne funkcije. Manje više uopćene podatke, ne navodeći točno koje funkcije tu obnašaju. Ali nebitno, bitan je broj. Evo da povjerujeno na riječ.
Čudi me da se i onaj anti-antifašist Skaka nije očitovao. Valjda broji postotke, kao što ih je Jasmin na brzaka izračunao.

Vadiš se sad. Lijepo priznaj da VI Hercegovci zakidate bosanske Hrvate iz TK, KS, USK gurajući stožernika sa željom da ga do smrti i onaj fašistički HDZ, zacementirate na vlasti.

Lijepo priznaj.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#116 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

SaraFina wrote:
Hafis wrote:Pa nije baš naveo neke ključne funkcije. Manje više uopćene podatke, ne navodeći točno koje funkcije tu obnašaju. Ali nebitno, bitan je broj. Evo da povjerujeno na riječ.
Čudi me da se i onaj anti-antifašist Skaka nije očitovao. Valjda broji postotke, kao što ih je Jasmin na brzaka izračunao.

Vadiš se sad. Lijepo priznaj da VI Hercegovci zakidate bosanske Hrvate iz TK, KS, USK gurajući stožernika sa željom da ga do smrti i onaj fašistički HDZ, zacementirate na vlasti.

Lijepo priznaj.
Nije mi jasno kako ih zakidamo. Uostalom HDZ ogranak Soli jedna od solidnijih podružnica.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#117 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by SaraFina »

Fino. Tako što im uskraćujete pravo da biraju i budu izabrani. Znaš ti to odlično, a i Čović i Tvrle takodjer.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#118 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

SaraFina wrote:Fino. Tako što im uskraćujete pravo da biraju i budu izabrani. Znaš ti to odlično, a i Čović i Tvrle takodjer.
Tko im uskraćuje pravo? Gdje se to do sad nisu mogli birati ili biti birani? Drugo je to što ne mogu preći prag, u KS i USK. U TK ga redovito prelaze, koliko me pamćenje služi.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#119 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
SaraFina wrote:Fino. Tako što im uskraćujete pravo da biraju i budu izabrani. Znaš ti to odlično, a i Čović i Tvrle takodjer.
Tko im uskraćuje pravo? Gdje se to do sad nisu mogli birati ili biti birani? Drugo je to što ne mogu preći prag, u KS i USK. U TK ga redovito prelaze, koliko me pamćenje služi.

Ako prodje dio fašističke apelacije Bože Ljubića, i uvedu se zaista izmjene iznornog zakona po prijedlogu HDZ-A, VI ćete biti direktni krivci za uskraćivanje prava Hrvatima ustavom zagarantovanih. I to iz TK, ovim kojih po popisu iz 91 i 2013 ima oko 2 % manje. Bruka.
Da ne pominjem ove u KS i dalje. Tlačite sopstveni narod zarad dobrobiti HDZ-a.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#120 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Maraschino »

Hafis wrote: Nije mi jasno kako ih zakidamo. Uostalom HDZ ogranak Soli jedna od solidnijih podružnica.
Pa zasto taj ogranak ne demantira stozernika?
Pošto gospodin Čović, u svojoj izjavi za N1, traži da se i u Tuzli nađe "jedan primjer gdje je Hrvat u javnom sektoru neki čimbenik
Kako oni mogu ocekivati moje postovanje kada dozvole ovakve manipulacije.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#121 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Point. »

Gdje je Tito sad da ovaj smijesni adeze zajedno sa njegovim pristalicama posalje na Goli Otok i smetljiste (h)istorije, gdje i pripadaju.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#122 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

SaraFina wrote:
Hafis wrote:
SaraFina wrote:Fino. Tako što im uskraćujete pravo da biraju i budu izabrani. Znaš ti to odlično, a i Čović i Tvrle takodjer.
Tko im uskraćuje pravo? Gdje se to do sad nisu mogli birati ili biti birani? Drugo je to što ne mogu preći prag, u KS i USK. U TK ga redovito prelaze, koliko me pamćenje služi.

Ako prodje dio fašističke apelacije Bože Ljubića, i uvedu se zaista izmjene iznornog zakona po prijedlogu HDZ-A, VI ćete biti direktni krivci za uskraćivanje prava Hrvatima ustavom zagarantovanih. I to iz TK, ovim kojih po popisu iz 91 i 2013 ima oko 2 % manje. Bruka.
Da ne pominjem ove u KS i dalje. Tlačite sopstveni narod zarad dobrobiti HDZ-a.
Sve je znači utemeljeno na tom ako. Nema tu ništa ako, imaš odluku suda i izbačen dio izbornog zakona.
Vego, zar ste došli u tu fazu da i apelacije mogu biti ''fašističke'' :lol:
Ovo postaje već pomalo zabrinjavajuća pojava. Na pomolu smo definiranja jedne sasvim nove dijagnoze u društvenoj psihopatologiji
Daklem, znači imamo i fašističku presudu od strane fašističkog Ustavnog suda.
Tlačite sopstveni narod
Otkad ovo ''sopstveni'' nisam čuo. Zar se još niste vazama riješili. Izgleda staro osmogodišnje obrazovanje iz titina vakta, još kad je Vuk K. bio autoritet...nisi mi ni ti baš k'o rosa u podne :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#123 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by SmokingMan »

zrakomlat wrote:
tandmand wrote:
Utorak, 26 Rujan 2017 14:58
Tvrtko Milović: 31 razlog zašto Sarajevo zavidi Kiseljaku

Kratkom analizom utvrdili smo da je Kiseljak bolji od Sarajeva u skoro svim segmentima života te da tu leži odgovor ratohuškačkih tekstova na račun Kiseljaka. Nabrojat ćemo samo one koje su očite Sarajlijama:

Kiseljak je mirno mjesto za život bez svakodnevnih ubojstava;
Sarajevo je mjesto sa svakodnevnim pucnjavama i ubojstvima.

Kiseljak je multietnična multikulturalna i multikonfesionalna zajednica;
Sarajevo nije.

Kiseljak ima vitalnu hrvatsku i srpsku zajednicu;
Sarajevo nema.

U Kiseljaku se poslije rata održalo židovsko vjenčanje;
U Sarajevu nije.

U Kiseljaku se mogu vidjeti zastave hrvatskog i srpskog naroda;
U Sarajevu ne mogu.

U Sarajevu je pravoslavna crkva u Pofalićima napadnuta 40 puta;
U Kiseljaku ni jednom. Općina je osvijetlila i plaća struju.

Središtem Kiseljaka dominira park i šetnica;
Sarajevom ne.

Kiseljak ima stvarni trg;
Sarajevo nema trga.

Kiseljak leži na tri prekrasne čiste rijeke;
Sarajevo ima smrdljivu Miljacku.

U centru Kiseljaka ima jezero iz kojeg pršće fontana;
Sarajevo ni jezera ni fontane.

U Kiseljaku voda besplatno teče na četiri česme u središtu grada;
Sarajevo nema vode nikako.

Kiseljak ima jednu džamiju na svakih 445 stanovnika;
U Sarajevu se u jednu džamiju mora pogurati po 3000 ljudi.

U Kiseljaku bošnjačka djeca imaju mogućnost školovanja na svom jeziku u javnim školama;
Hrvatska djeca u Sarajevu nemaju tu mogućnost.

U Kiseljaku postoji desetak spomenika poginulim šehidima;
U Sarajevu HVO nema pravo podići ni jedan spomenik.

U Kiseljaku studira više Sarajlija nego u Sarajevu Kiseljačana.

Sarajlije prave vikendice po Kiseljaku;
Kiseljačani ne prave vikendice po Sarajevu.

U Kiseljaku u veljači nema smoga;
Sarajevo se pola zime guši u smogu.

U Kiseljaku imaju dva čopora pasa lutalica. Pitomi su i svi psi imaju imena;
U Sarajevu ima oko 10.000 pasa lutalica koji grizu Sarajlije.

U Kiseljaku 90% ljudi radi u privatnom sektoru;
U Sarajevu je 90% uhljeba u javnom sektoru.

Zimi kad padne snijeg u Kiseljaku su sve ulice čiste isti dan;
U Sarajevu nisu.

U Kiseljaku se građani prevoze jeftinim taksijima;
U Sarajevu se prevoze raspadnutim vozilima GRAS-a.

U Kiseljaku Ivo Komšić nije ništa;
U Sarajevu je bio gradonačelnik.

U Kiseljaku Željko Komšić nije ništa;
U Sarajevu je bio Predsjednik nečega.

U Kiseljaku nema NDH pamfleta po banderama;
U Sarajevu ima.

Iz Kiseljaka do Aerodroma Sarajevo treba 18 minuta;
Iz Sarajeva do aerodroma Sarajevo treba 25 minuta.

U Kiseljaku ljudi ne kopaju po kontejnerima;
U Sarajevu ljudi kopaju po kontejnerima.

Kiseljaku ne treba javna kuhinja;
Sarajevu treba.

U Kiseljaku se kupuje svinjetina najnormalnije;
U Sarajevu se vrši segregacija kupaca svinjetine.

Kroz Kiseljak vehabije i selefije samo prođu;
U Sarajevu žive.

Nitko nema pogače bolje od kiseljačkih;
Svi imaju ćevape bolje od sarajevskih.

Kiseljak je lijep.
Sarajevo je ružno.

Tvrtko Milović/FB
otaj rad
Image
Tvrtkovićeve 31.nijanse Iskompleksiranosti i isfrustriranosti. :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#124 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
SaraFina wrote:

Ako prodje dio fašističke apelacije Bože Ljubića, i uvedu se zaista izmjene iznornog zakona po prijedlogu HDZ-A, VI ćete biti direktni krivci za uskraćivanje prava Hrvatima ustavom zagarantovanih. I to iz TK, ovim kojih po popisu iz 91 i 2013 ima oko 2 % manje. Bruka.
Da ne pominjem ove u KS i dalje. Tlačite sopstveni narod zarad dobrobiti HDZ-a.
Sve je znači utemeljeno na tom ako. Nema tu ništa ako, imaš odluku suda i izbačen dio izbornog zakona.
Vego, zar ste došli u tu fazu da i apelacije mogu biti ''fašističke'' :lol:
Ovo postaje već pomalo zabrinjavajuća pojava. Na pomolu smo definiranja jedne sasvim nove dijagnoze u društvenoj psihopatologiji
Daklem, znači imamo i fašističku presudu od strane fašističkog Ustavnog suda.
Tlačite sopstveni narod
Otkad ovo ''sopstveni'' nisam čuo. Zar se još niste vazama riješili. Izgleda staro osmogodišnje obrazovanje iz titina vakta, još kad je Vuk K. bio autoritet...nisi mi ni ti baš k'o rosa u podne :)

Pa zar nije fašizam žrtvovati dio SOPSTVENOG ( pišem kako mi se u kući govori) hrvatskog naroda iz Bosne zarad cementiranja fašističkog HDZ-A kao stranke???? To što ste "uspjeli" NAUŠTRB SOPSTVENOG naroda izvući tu kilavu presudu (kojoj se ni tumačenje a bogami ni epilog ne znaju još uvjek) a vaše jadničko likovanje ne jenjavanja, dodatno bi još okarakterizirala i kao iživljavanje na bosanskim Hrvatima koji su prinudjeni zarad vas i stožerne stranke biti drugorazredni Hrvati jer im je mjesto boravka u TK, KS ili USA.
Vaša bolesna ambicija za zapišavanjem komada kamenjara uništila je povratak posavskih Hrvata, dovešće do pojačanog iseljavanja ovih po enklavama srednje Bosne sigurno, TK i KS. Oni u USK već gravitiraju HR.
Kad Čović ostane na 50k - 70 k glasača nemojte za fizički nestanak tih ljudi okrivljivati Bošnjake onda.
Jer ste ih prodali. Prodali ste kosti i vjekovna ognjišta Posavaca, Srednjebosanaca ćete uskoro i ovih iz TK i KS.
Dakle VI ste sitni trgovci koji trguju ljudskom sudbinom i životima bez skrupula. Onda se fino zabijte u zapadnu hercegovinu ko manjina i znajte da ste sami sebi takvu sudbinu skrojili zbog kratkoročnih ambicija.
Tako je možda i najbolje za sve.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#125 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

SaraFina wrote:
Pa zar nije fašizam žrtvovati dio SOPSTVENOG ( pišem kako mi se u kući govori) hrvatskog naroda iz Bosne zarad cementiranja fašističkog HDZ-A kao stranke???? To što ste "uspjeli" NAUŠTRB SOPSTVENOG naroda izvući tu kilavu presudu (kojoj se ni tumačenje a bogami ni epilog ne znaju još uvjek) a vaše jadničko likovanje ne jenjavanja, dodatno bi još okarakterizirala i kao iživljavanje na bosanskim Hrvatima koji su prinudjeni zarad vas i stožerne stranke biti drugorazredni Hrvati jer im je mjesto boravka u TK, KS ili USA.
Vaša bolesna ambicija za zapišavanjem komada kamenjara uništila je povratak posavskih Hrvata, dovešće do pojačanog iseljavanja ovih po enklavama srednje Bosne sigurno, TK i KS. Oni u USK već gravitiraju HR.
Kad Čović ostane na 50k - 70 k glasača nemojte za fizički nestanak tih ljudi okrivljivati Bošnjake onda.
Jer ste ih prodali. Prodali ste kosti i vjekovna ognjišta Posavaca, Srednjebosanaca ćete uskoro i ovih iz TK i KS.
Dakle VI ste sitni trgovci koji trguju ljudskom sudbinom i životima bez skrupula. Onda se fino zabijte u zapadnu hercegovinu ko manjina i znajte da ste sami sebi takvu sudbinu skrojili zbog kratkoročnih ambicija.
Tako je možda i najbolje za sve.
Au. I sve to se dešva zbog samo jedne jedine fašističke apelacije, koja je nekm čudom natjerala sud da ustanovi neustavnost jednog dijela izbornog zakona?
Da pokušam definirati, a ti me slobodno ispravi ako griješim: Znači, da Ljubo nije uputio apelaciju Sudu, Hrvati u KS,TK,USK i BPK bi ostali prvorazredni građani, ne bi iseljavali, posavski bi se još više vraćali, a Edim Fejzić bi nastavio dalje učiti srednjovjekovnu hrvatsku povijest i kraljeve iz loze Trpimirovića? Mislim da si to htjela reći.

Hajdemo mi sad malo na tvoju raju? Kako tumačiš njihovu politiku. Mladomuslimani se raspadaju, nacionalsocijalisti se rastaljuju, pa se opet utaljuju, pa onda rastaljuiju i tako unedogled... Nešto ne vidim da su u boljoj poziciji?
Post Reply