Uređenje interijera

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#76 Re: Uređenje interijera

Post by Maraschino »

O ukusima ne vrijedi raspravljati ALI definitivno neki trebaju priznati da nemaju ukusa. :roll:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#77 Re: Uređenje interijera

Post by moonca »

:-)
Konkretno? Sta?
:)
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#78 Re: Uređenje interijera

Post by illbill »

Narucio sam vanjsku stolariju , cekam oko 20 / 23 dana , e sada sta mi savjetujete da uradim do tada

-kuhinja se mjenja , tj staru kuhinju prepravljam u novu , mjenjam fronte i skracujem se
-u hodniku umjesto parketa stavljam plocice
-stolarija komplet se mjenja unutrasnja
-parkete cu samo ispeglati i dotjerati (u dobrom su stanju generalno)
-krecenje /tapaete

Sta od ovoga da uradim dok cekma vanjusku stolariju , racunam na dzumbus dok se to se postavi i skine stara stolarija tako da nisam pametan , kuhinju cu sirurno rijestit a ostalo?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#79 Re: Uređenje interijera

Post by channel10 »

Nestea31 wrote:Image

Image
Kakva vam je ovo ploca u kuhinji? Bas mi se svidjela :thumbup: Da slucajno ne znas cija je i tacan naziv nijanse i ovih "spura" sto se vide?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#80 Re: Uređenje interijera

Post by Maraschino »

illbill wrote:Narucio sam vanjsku stolariju , cekam oko 20 / 23 dana , e sada sta mi savjetujete da uradim do tada

-kuhinja se mjenja , tj staru kuhinju prepravljam u novu , mjenjam fronte i skracujem se
-u hodniku umjesto parketa stavljam plocice
-stolarija komplet se mjenja unutrasnja
-parkete cu samo ispeglati i dotjerati (u dobrom su stanju generalno)
-krecenje /tapaete

Sta od ovoga da uradim dok cekma vanjusku stolariju , racunam na dzumbus dok se to se postavi i skine stara stolarija tako da nisam pametan , kuhinju cu sirurno rijestit a ostalo?
Moleraj i podove ostavi zadnje.
Vadi staru unutrasnju i obradjuj spalete. Zidove sve pripremi osim onih na koje dolazi vanjska stolarija. Tu ces morati spalete obradjivati.
Iskoristi priliku pa razvedi jos koju uticnicu dok nisi zidovi navuceni i tapete polijepljene.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#81 Re: Uređenje interijera

Post by Hakiz »

illbill wrote:Narucio sam vanjsku stolariju , cekam oko 20 / 23 dana , e sada sta mi savjetujete da uradim do tada

-kuhinja se mjenja , tj staru kuhinju prepravljam u novu , mjenjam fronte i skracujem se
-u hodniku umjesto parketa stavljam plocice
-stolarija komplet se mjenja unutrasnja
-parkete cu samo ispeglati i dotjerati (u dobrom su stanju generalno)
-krecenje /tapaete

Sta od ovoga da uradim dok cekma vanjusku stolariju , racunam na dzumbus dok se to se postavi i skine stara stolarija tako da nisam pametan , kuhinju cu sirurno rijestit a ostalo?
I moj bi savjet bio da dobro razmisliš i odlučiš trebaju li ti dodatni ili drugačiji raporedi vodovodnih cijevi i električnih instalacija.

Ako nakon stavljanje pločica odlučiš da ti treba dodatna utičnica, ili da ti je mašina za suđe na položaju da je ne možeš prikopčati na vodovodne cijevi ili električnu instalaciju, imaš veliki problem, I još veći ako to zaključiš nakon što se ugrade kuhinjeki elementi, radna ploča itd.

Slično sa kupatilom.

Sve ostalo je mnogo lakše mijenjati. Nije toliki problem ni trošak oštemati zidove u sobi da dodaš još nekoliko utičnica pa sredti zidove. Ali veliki posao i trošak je skidati kuhinjske elemente ili tuš kabinu i ostale elemente i razbijati pločice da bi se dodala neka utičnica ili prišlo zidovima da se štemaju zbog pomjeranja vodovodnih cijevi pa onda ponovo stavljanje pločica i vraćanje kuhinjskih/kupaonih elemenata..
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#82 Re: Uređenje interijera

Post by illbill »

Sreca kupatilo ne radim , tako da sma rijesen te muke :)

Uticnice sam pregledo i milim da je sve dobro pokriveno , da i tu necu trebati nista cackati , na srecu

A da li hodnik uraditi (dici parket i plocice staviti ) , i ostale parkete po kuci rijesiti ovo sto sam naveo da trebam raditi sa parketima , valjda mjstori vanjske nece ostetiti , tj pokrio bi ja to dobro kartonima ?

Krecenej svakako zadnje ide , a plan mi je skinuti unutrasnju stolariju i postaviti je odmah cim zavrse postavljanjem vanjske stolarije , necu prije jer se bojim ostetice mi priliko rada na vanjskoj stolariji , ali pripremiti sve za postavljanje unutrasnje sto da ne?

I naravno mislio sma zavrsti kompletnu kuhinju za to vrijeme , obzirom da tu elementa ne direm vec samo mjenjam fronte u meijapan i radnu plocu novu
User avatar
bombašica
Posts: 455
Joined: 17/05/2011 23:23
Location: ...gdje Dunav ljubi nebo

#83 Re: Uređenje interijera

Post by bombašica »

Ovaj post postavih na drugoj temi, ali kako nema nikakvog odgovora, pokušat ću ovdej doći do savjeta i preporuka.

Intenzivno razmišljam da tokom narednog mjeseca mijenjam stolariju, krečim i konačno se riješim nekog regala koji doduše proguta svu gardarobu, poseljinu, stoljake i ostalo, ali je ružan, star, oronuo...bljak :D
Eh sad, koju bi mi firmu preporučili da se kvalitetno bavi pravljenjem ormara, polica, plakara...Zamislila sam odraditi nešto na ovaj fazon (sorry, drugačije ne zna postaviti link) https://i.pinimg.com/736x/50/8e/6b/508e ... helves.jpg
Preporuke, savjeti, iskustva, firme...sve mi treba. :D :D
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#84 Re: Uređenje interijera

Post by Paco »

Jel' neko angazovao arhitektu za uredjenje interijera?
Zanima me koliko vremena treba da se uradi projekat za stambeni prostor (nacrti, idejno rjesenje u vidu 3D prikaza, itd...)?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#85 Re: Uređenje interijera

Post by moonca »

Zar to ne rade - dizajneri, ako govorimo o namjestaju , zavjesama ,boji zidova itd.
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#86 Re: Uređenje interijera

Post by Paco »

Govorim o preuredjenju postojeceg prostora s mjerama, dimeznijama, materijalom, bla bla bla...a sto ukljucuje i idejno rjesenje u vidu 3D prikaza.

Valjda to rade arhitekti. Mozda i grijesim :?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#87 Re: Uređenje interijera

Post by moonca »

Paco wrote:Govorim o preuredjenju postojeceg prostora s mjerama, dimeznijama, materijalom, bla bla bla...a sto ukljucuje i idejno rjesenje u vidu 3D prikaza.

Valjda to rade arhitekti. Mozda i grijesim :?
Ne grijesis- onda radije arhitekta. Mada u nekim drzavama to rade i dizajneri koji onda unajmljuju zanatljie da odrade posao.
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#88 Re: Uređenje interijera

Post by Paco »

Sad mi je lakse :mrgreen:


Nego, koliko je vremena potrebno da se napravi projekat? Pitam ove koji su to vec radili.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#89 Re: Uređenje interijera

Post by Qler »

Moja zena radi povremeno taj interijer, arhitektica je, povremeno radi za lovu, ali zato svaki dan smislja sta bi u kuci radila...
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#90 Re: Uređenje interijera

Post by zijancer »

Image

Image
jos sporet preko puta i taman
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#91 Re: Uređenje interijera

Post by Hakiz »

zijancer wrote:Image

Image
jos sporet preko puta i taman
Ja bih sa desne strane sudopera napravio radnu ploču u nivou ploče sudopera. Vjeruj mi da će zatrebati prije ili poslije.

Mi smo radili tako da je ploča za kuhanje sa lijeve strane, sudoper sa desne, a radna ploča između. I sve u istom nivou. tako da se, na primjer, može gurnuti sa ploče za kuhanje neka posuda koja će otklizati preko radne ploče i upasti u sudoper. Naravno da to ne radimo, ali ako nešto iskipi za sekundu je u sudoperu i nema puno posla da se očiste ni ploča za kuhanje niti radna ploča. Rerna je preko puta, ali i pored rerne ima manja radna ploča koja pomaže da se ne mora okretati po kuhinji kada se vreo pleh izvadi iz rerne. Da, nemamo kombinovani šporet, ploča za kuhanje je odvojena od rerne, to su nam dva posebna uređaja.

Ja sam više za praktična nego za lijepa rješenja.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#92 Re: Uređenje interijera

Post by zijancer »

Image
Image
ne obracajte paznju..samo malo parim oci :P
Post Reply