Uređenje interijera

pikhocu
Posts: 31
Joined: 22/08/2012 14:40

#1 Uređenje interijera

Post by pikhocu »

Unajmili biste nekoga da vam pomogne u uredjenju interijera ili ne ? Nekoga ko ne naplacuje papreno kao arhitekti, i moze dati savjete, prijedloge, nacrte...Pitam ovo jer sam se u zadnje vrijeme zatekla u nekim prostorima kojima bi dobro dosla promjena, a i vrijeme je topline doma, kad smo vise unutra nego vani, pa mi se temica ucinila zanimljivom za ovo tmurno hladno vrijeme :)
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#2 Re: Uređenje interijera

Post by Kinaski »

Ma kakvi
User avatar
spadalo
Posts: 312
Joined: 31/10/2012 22:32

#3 Re: Uređenje interijera

Post by spadalo »

pikhocu wrote:Unajmili biste nekoga da vam pomogne u uredjenju interijera ili ne ? Nekoga ko ne naplacuje papreno kao arhitekti, i moze dati savjete, prijedloge, nacrte...Pitam ovo jer sam se u zadnje vrijeme zatekla u nekim prostorima kojima bi dobro dosla promjena, a i vrijeme je topline doma, kad smo vise unutra nego vani, pa mi se temica ucinila zanimljivom za ovo tmurno hladno vrijeme :)
hm,konkurencija na vidiku :D
pikhocu
Posts: 31
Joined: 22/08/2012 14:40

#4 Re: Uređenje interijera

Post by pikhocu »

spadalo wrote:
pikhocu wrote:Unajmili biste nekoga da vam pomogne u uredjenju interijera ili ne ? Nekoga ko ne naplacuje papreno kao arhitekti, i moze dati savjete, prijedloge, nacrte...Pitam ovo jer sam se u zadnje vrijeme zatekla u nekim prostorima kojima bi dobro dosla promjena, a i vrijeme je topline doma, kad smo vise unutra nego vani, pa mi se temica ucinila zanimljivom za ovo tmurno hladno vrijeme :)
hm,konkurencija na vidiku :D
Hahahaaa, sto me nasmija !
Misterxy
Posts: 67
Joined: 29/09/2012 20:34
Location: north island

#5 Re: Uređenje interijera

Post by Misterxy »

Imaju programi za to,pa sam sebi uređuješ na računaru :D :D :D
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#6 Re: Uređenje interijera

Post by Tikvica »

pikhocu wrote:Unajmili biste nekoga da vam pomogne u uredjenju interijera ili ne ? Nekoga ko ne naplacuje papreno kao arhitekti, i moze dati savjete, prijedloge, nacrte...Pitam ovo jer sam se u zadnje vrijeme zatekla u nekim prostorima kojima bi dobro dosla promjena, a i vrijeme je topline doma, kad smo vise unutra nego vani, pa mi se temica ucinila zanimljivom za ovo tmurno hladno vrijeme :)
I sta bi ta osoba konkretno uradila? Hodala po radnjama i umjesto mene kupovala jastuke, svijece, neke komade namjestaja? Ili predlozila reorganizaciju npr. dnevne sobe? Koliko je sat/dan rada?
User avatar
spadalo
Posts: 312
Joined: 31/10/2012 22:32

#7 Re: Uređenje interijera

Post by spadalo »

Tikvica wrote:
pikhocu wrote:Unajmili biste nekoga da vam pomogne u uredjenju interijera ili ne ? Nekoga ko ne naplacuje papreno kao arhitekti, i moze dati savjete, prijedloge, nacrte...Pitam ovo jer sam se u zadnje vrijeme zatekla u nekim prostorima kojima bi dobro dosla promjena, a i vrijeme je topline doma, kad smo vise unutra nego vani, pa mi se temica ucinila zanimljivom za ovo tmurno hladno vrijeme :)
I sta bi ta osoba konkretno uradila? Hodala po radnjama i umjesto mene kupovala jastuke, svijece, neke komade namjestaja? Ili predlozila reorganizaciju npr. dnevne sobe? Koliko je sat/dan rada?

cijena zavisi od dogovora ;)
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#8 Re: Uređenje interijera

Post by Tikvica »

spadalo wrote:
Tikvica wrote:
pikhocu wrote:Unajmili biste nekoga da vam pomogne u uredjenju interijera ili ne ? Nekoga ko ne naplacuje papreno kao arhitekti, i moze dati savjete, prijedloge, nacrte...Pitam ovo jer sam se u zadnje vrijeme zatekla u nekim prostorima kojima bi dobro dosla promjena, a i vrijeme je topline doma, kad smo vise unutra nego vani, pa mi se temica ucinila zanimljivom za ovo tmurno hladno vrijeme :)
I sta bi ta osoba konkretno uradila? Hodala po radnjama i umjesto mene kupovala jastuke, svijece, neke komade namjestaja? Ili predlozila reorganizaciju npr. dnevne sobe? Koliko je sat/dan rada?

cijena zavisi od dogovora ;)
Ok, ali sta je konkretan posao te osobe?
User avatar
spadalo
Posts: 312
Joined: 31/10/2012 22:32

#9 Re: Uređenje interijera

Post by spadalo »

Tikvica wrote:Ok, ali sta je konkretan posao te osobe?
Kao što rekoh,sve po dogovoru.Ako se dogovori, za sve postoji adekvatno rješenje,ako treba i mjesec dana da ti brišemo prašinu sa monitora 3 puta u saHat vremena i pritom mijenjamo pozadinu displaya,naravno ako platiš po dogovoru
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#10 Re: Uređenje interijera

Post by %tacno* »

Tikvica wrote:
pikhocu wrote:Unajmili biste nekoga da vam pomogne u uredjenju interijera ili ne ? Nekoga ko ne naplacuje papreno kao arhitekti, i moze dati savjete, prijedloge, nacrte...Pitam ovo jer sam se u zadnje vrijeme zatekla u nekim prostorima kojima bi dobro dosla promjena, a i vrijeme je topline doma, kad smo vise unutra nego vani, pa mi se temica ucinila zanimljivom za ovo tmurno hladno vrijeme :)
I sta bi ta osoba konkretno uradila? Hodala po radnjama i umjesto mene kupovala jastuke, svijece, neke komade namjestaja? Ili predlozila reorganizaciju npr. dnevne sobe? Koliko je sat/dan rada?
:-) :-)

Tebi ocito ne treba jer sve znas.
Postoje osobe kojima je posao da prate desavanja u modi, uredjenju stana, auto industriji...i koje mogu svojim savjetima pomoci nekome ko nema vremena ili jednostavno se ne nalazi u odredjenim vodama.
Najlosija kombinacija je kada osoba umisli da zna i u tome je tesko razuvjeriti. Najbitnije u svemu tome je obostrano povjerenje.
Ako uzmemo za primjer estradne zvijezde da se primijetiti ko ima svoje stiliste a ko se sam snalazi i oblaci. Mnogi MORAJU da se oblace kako im stilisti predlazu a lose se osjecaju u svemu tome ali stvar je takva.

Mala je razlika izmedju kicha i umjetnosti :-) :-).
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#11 Re: Uređenje interijera

Post by Lounge Act »

ima nasa stranica enterijer na kojoj u dijelu savjeti imas rubriku pitajte, odgovarajmo sa mnogo strucnjaka koji mogu pomoci u svakom polju uredjenja interijera, ali im treba sve detaljno napisati, imaju upute sta treba sve
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#12 Re: Uređenje interijera

Post by Tikvica »

%tacno* wrote: :-) :-)

Tebi ocito ne treba jer sve znas.
Postoje osobe kojima je posao da prate desavanja u modi, uredjenju stana, auto industriji...i koje mogu svojim savjetima pomoci nekome ko nema vremena ili jednostavno se ne nalazi u odredjenim vodama.
Najlosija kombinacija je kada osoba umisli da zna i u tome je tesko razuvjeriti. Najbitnije u svemu tome je obostrano povjerenje.
Ako uzmemo za primjer estradne zvijezde da se primijetiti ko ima svoje stiliste a ko se sam snalazi i oblaci. Mnogi MORAJU da se oblace kako im stilisti predlazu a lose se osjecaju u svemu tome ali stvar je takva.

Mala je razlika izmedju kicha i umjetnosti :-) :-).
Ja nisam rekla da znam i mozes kolutati ocima koliko hoces. Mene je interesovalo sta je konkretan posao te osobe, jer mozda sam ja potencijalni klijent koji nema vremena, ali ima para da angazuje nekoga ko zna sta ima na trzistu, sta moze da se uklopi sa mojim zivotnim stilom....
Lounge Act, hvala za info za enterijer stranicu. Nasla samo osobu koja je pozitivna, ima iskustva u slicnim poslovima, a i dobila sam par ideja za moj dnevni boravak.
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#13 Re: Uređenje interijera

Post by Lounge Act »

drago mi je da sam pomogla, i meni su pomogli pri uredjenju dnevne sobe :-D
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#14 Re: Uređenje interijera

Post by l33t »

Koje firme preporucujete, da nisu skupe, a da mogu urediti npr kuhinju sve elemente ?
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15 Re: Uređenje interijera

Post by BJB »

Ne mogu iskopati onu temu gdje se pisalo o slikanju po zidovima..
Ugl. u cosku sobe se pojavila vlaga, izbrisala prefarbala bijelom bojom protiv vlage (masna) i posto se to sirilo nekih 5-6cm i na desni zid koji je tirkizne boje, i to sam zamalterisala bijelom..
E sad hocu da oslikam taj cosak -drvo, grancice i cvjeticiImage
Mogu li to akrilik bojama? Je li neko vec radio akrilik bojama?
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#16 Re: Uređenje interijera

Post by eluna »

da imam novaca a manjak vremena - naravno da bih .....ovako - zaista mi pored čika googleta ne treba .....a i uživam u rukotvorinama

ali eto - ako ima koji klijent, za neku prihvatljivu sumu mogu i ja da mu sredim stan onako kako želi :thumbup:
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#17 Re: Uređenje interijera

Post by All Apologies »

Imate li kakvu ideju kako obojiti zidove u dnevnom boravku ako je garnitura tamno plava?
Do sad su tri zida bila bijela, a jedan cokoladno smedji, međutim to mi je dosadilo. Htjela bih ih sve prefarbati, a da taj jedan više istaknem (na njemu je tv)...
tapeta
Posts: 63
Joined: 11/10/2012 15:21

#18 Re: Uređenje interijera

Post by tapeta »

Ako volis veliki kontrast dobra je zuta, a ako si za neku eleganciju onda ovako nesto
Image
ili uzmes ovako ovu najsvijetliju boju sive
Image a taj jedan zid gdje ce biti tv ofarbas, ovom gore plavom
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#19 Re: Uređenje interijera

Post by All Apologies »

Da, razmišljala sam o tome da taj zid bude tamno plav, a ostali bijeli ili možda pink, a ostali sivi, ali ni jedno rješenje mi nije najsretnije. Žutu s plavom ne volim vidjeti. Soba je orjentisana prema istoku pa nije obasjana cijeli dan, željela bih svjetlosti i topline. Do sad sam imala neke narandzaste detalje. Pomisljala sam i da jedan zid obojim jarko narandzastom, ali ne znam šta bih sa ostalim, ubijalo bi u oči da su svi takvi :S
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#20 Re: Uređenje interijera

Post by Qoom »

Da reaktiviramo temu 8)

Koga bi preporučili za dizajn interijera ugostiteljskog objekta/kafića? Tematski bi trebalo da ima "miris" kombinacije smooth jazza i blues rocka.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#21 Re: Uređenje interijera

Post by supercali »

Qoom wrote:Da reaktiviramo temu 8)

Koga bi preporučili za dizajn interijera ugostiteljskog objekta/kafića? Tematski bi trebalo da ima "miris" kombinacije smooth jazza i blues rocka.
New orleans 1920-e
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#22 Re: Uređenje interijera

Post by agent_zero »

Pitanje:

Čime mogu, odnosno smijem napraviti rupe za eksere ili šarafe na koje planiram okačiti slike i ogledalo za hodnik?

Radi se o tome da su u pitanju betonski zidovi (negdje ima i armatura).
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#23 Re: Uređenje interijera

Post by radiostar »

agent_zero wrote:Pitanje:

Čime mogu, odnosno smijem napraviti rupe za eksere ili šarafe na koje planiram okačiti slike i ogledalo za hodnik?

Radi se o tome da su u pitanju betonski zidovi (negdje ima i armatura).
busilica iliti bor-masina?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#24 Re: Uređenje interijera

Post by iceman ze »

Ozenis se arhitektom i nemas brige oko enterijera :-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#25 Re: Uređenje interijera

Post by Maraschino »

https://nl.pinterest.com/explore/interi ... p/?lp=true

Za ljubitelje interijera beskonacnost ideja.

Ko ovdje ne nadje nista zanimljivo, neka preispita svoje ukuse.
Post Reply