Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
ofo-ono
Posts: 86
Joined: 21/04/2013 15:39

#1 Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Post by ofo-ono »

Pozdrav !

Trenutno sam u fazi kupovine nekog zemljišta, te planiranju izgradnje porodične kuće (čitaj prizemlje + potkrovlje) .
Da li je neko iz gore spomenutog grada prolazio kroz proceduru pribavljanja potrebne dokumentacije - urbanističke i građevinske dozvole, glavnog projekta, priključaka,...?
Kako uopšte doći do tačnih informacija koliko šta košta? Da li cijena m2 za građevinsku dozvolu zavisi od lokacije objekta? Konkretno u mom slučaju, zemljište se nalazi u Malom Lugu.

Googlao sam sve moguće, ali konkretne činjenice, ili primjere pojedinaca iz ovog grada nisam našao... Pa hajde da ovo bude neka konkretna tema sa ličnim primjerima pojedinaca vezana za potrebnu dokumentaciju i koštanje istih za grad Bihać.

LP!
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2 Re: Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Post by Danguba »

Sjetio sam se ovog posta jer me totalno iznenadio pa sam ga duze trazio...
UNREAD_POSTPostao/la male_okice dana 22. aug. 2011. 15:38
ovako za opstinu u USK je to sve poprilicno skupo...dok izganjas sve dozvole i svakave gluposti oko 10.000 KM das, mozda cak i vise ako ne brojis da moras placati one sitne takse po 10 ovamo 10 onamo, treba novi papir itd. Pisala sam o ovome u vec jednoj temi...ne mogu se sjetiti kojoj: uglavnom kad kupis plac zavrsis sav posao kod notara, nadjes sebi nacrt kuce (koji se placa zavisno sad kolika je kuca, da li trazis nov nacrt ili kupujes neki vec postojeci) trazi se odobrenje telekoma elektra i vodovoda da oni tebe mogu poslije prikljuciti na tu mrezu sa tim se ide po urbanisticku dozvolu (ona je oko 300-500 KM cini mi se); gradjevinska za opstinu je oko 4000 KM plus kantonalna 2500, zatim porez (oko 1500 KM) da ti upisu kucu da postoji u poreskoj (ne znam tacan naziv ali je to uglavnom da ti se ucrta kuca na onom avionskom snimku i da imas poslije ZK izvadak, kao i da mozes dobiti uporabnu dozvolu od opstine i da mozes sutra kucu prodati pokloniti kome zelis). Takodjer treba misliti o dodatnim porezima vezanim za balkone i vanjska stepenista (mi smo ih platili dodatno-tj ta kvadratura nije usla u gabaritno stanje na nacrtu kuce-ali balkoni i vanjsko stepeniste su ucrtani u plan)
Sto se tice prikljucaka za struju vodu i ostalo: monofazni prikljucak za 1 sprat kuce je 1300 KM+58KM (za zahtjev)+23 KM (ucesce za sat)-ako zelis dva sata na npr dva sprata onda ovo svex2. Trofazna je 3600 KM.
Prikljucak za vodu je 1100 KM-od toga je 600 prikljucak vodovodu a 500 porez neki opstinski (ovo je naravno samo za 1 prikljucak ako zelite 2 sata sve x2), treba imati na umu da prikljucak struje i vode necete dobiti bez gradjevinske dozvole i opstinske i kantonalne (nama barem nisu dali)-ovo su informacije stare 2-3 godine oko gradjevinske-koju smo dobili ove godine u februaru, a za struju i vodu cijene su svjeze jer smo ih platili tokom ove godine u martu i jos cekamo da dodju to sve prikljuciti. Uglavnom sto se tice pravljenja kuce to je jedan veliki test strpljenja i nadmudrivanja s mnogim likovima koji tu ne bi sjedili da nisu u nekoj stranci...ali eto kad jednom to tek preguras znas da to ponovio ne bi
...pa vidi gdje si.

p.s. sta ces u Malom Lugu? Tamo cesto bude poplava. :D
ofo-ono
Posts: 86
Joined: 21/04/2013 15:39

#3 Re: Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Post by ofo-ono »

@Danguba

U Malom Lugu povoljnije zemljište. A ruku na srce, ni Ceravci nisu ništa bolje a m2 je 100,00 KM, što je baš baš pretjerano. :)
Svakako hvala na informaciji, odnosno kopiranom postu od prije. :) Sve mi je nekako prihvatljivo, samo mi iznos građevinske nekako para uši. Puno ali eto, vidjet ćemo...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4 Re: Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Post by Danguba »

ofo-ono wrote:@Danguba

U Malom Lugu povoljnije zemljište. A ruku na srce, ni Ceravci nisu ništa bolje a m2 je 100,00 KM, što je baš baš pretjerano. :)
Svakako hvala na informaciji, odnosno kopiranom postu od prije. :) Sve mi je nekako prihvatljivo, samo mi iznos građevinske nekako para uši. Puno ali eto, vidjet ćemo...
Malo se zezam. :wink:
Sve do Pokoja je Bihac i dobre lokacije. Jablanska mi je jos u srcu. :D

Bolje i te lokacije nego preko pruge. :D Nekada su Repusine bile atraktivne, Brda, ni V.Polje nije lose...ma sve bolje nego u Hatincu i Baksaisu. :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5 Re: Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Post by spreca »

Danguba wrote:
ofo-ono wrote:@Danguba

U Malom Lugu povoljnije zemljište. A ruku na srce, ni Ceravci nisu ništa bolje a m2 je 100,00 KM, što je baš baš pretjerano. :)
Svakako hvala na informaciji, odnosno kopiranom postu od prije. :) Sve mi je nekako prihvatljivo, samo mi iznos građevinske nekako para uši. Puno ali eto, vidjet ćemo...
Malo se zezam. :wink:
Sve do Pokoja je Bihac i dobre lokacije. Jablanska mi je jos u srcu. :D

Bolje i te lokacije nego preko pruge. :D Nekada su Repusine bile atraktivne, Brda, ni V.Polje nije lose...ma sve bolje nego u Hatincu i Baksaisu. :-)
Valjal Golubic :mrgreen:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#6 Re: Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Post by Danguba »

spreca wrote: Valjal Golubic :mrgreen:
Valja ko i svako selo. :D

Ima tamo jedna vikendica...ne smijem vise. :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#7 Re: Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Post by spreca »

Danguba wrote:
spreca wrote: Valjal Golubic :mrgreen:
Valja ko i svako selo. :D

Ima tamo jedna vikendica...ne smijem vise. :-)
rodjak mi je tu ba ...nemoj tako :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#8 Re: Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Post by Danguba »

spreca wrote:
Danguba wrote:
spreca wrote: Valjal Golubic :mrgreen:
Valja ko i svako selo. :D

Ima tamo jedna vikendica...ne smijem vise. :-)
rodjak mi je tu ba ...nemoj tako :lol:
Dobro je prosao. Mogao je zavrsiti u Paparima. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9 Re: Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Post by spreca »

Danguba wrote:
Dobro je prosao. Mogao je zavrsiti u Paparima. :D
Neznam gdje su ti Papari :mrgreen:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#10 Re: Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Post by Danguba »

spreca wrote:
Danguba wrote:
Dobro je prosao. Mogao je zavrsiti u Paparima. :D
Neznam gdje su ti Papari :mrgreen:
Bogu iza nogu. :D

Salim se. Tamo prema Izacicu.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11 Re: Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Post by spreca »

Danguba wrote:
spreca wrote:
Danguba wrote:
Dobro je prosao. Mogao je zavrsiti u Paparima. :D
Neznam gdje su ti Papari :mrgreen:
Bogu iza nogu. :D

Salim se. Tamo prema Izacicu.
Ovo gdje mi je rodjak je pokraj same Une......mescini sa terase mozes baciti udicu...ma fenomenalno :thumbup:
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#12 Re: Urbanistička i građevinska dozvola - Bihać

Post by fosna2014 »

U Cekrlijama najjfetinije zemljiste. :D Ili Karanfil mahala. :o Ako vec biras onda Jablanska. :)
Post Reply