Upozorenje na Intersport!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#101 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by fidoremilienko »

Svaka roba, pa tako i patike, moze da ima neku gresku. Bilo serijsku ili ne. Kao sto je bio slucaj sa onim telefonom sto je eksplodirao sam od sebe. Ljudi priznali gresku i pozvali da zamijene. Tako rade i u automobilskoj industriji gdje je opoziv mnogo veci.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#102 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Hakiz »

fidoremilienko wrote:
Hakiz wrote:
fidoremilienko wrote:To moze biti serijski problem nekih cipela. Ali vratiti cipele jer su te "ubile" (nazuljale) je po meni van svake pameti.

Ok, da je kupio pa nije imao vremena da proba. Dosao kuci probao, skontao da se zajebo, da je malo tijesno ili ne odgovara mu boja...ali nositi i onda vratiti zbog toga sto te cipela ubila :roll:
Ja kupio cipele. Počele su me žuljati tek nakon više od mjesec. U prodavnici bile savršene, prvih nekliko dana ne osjetim ih na nogama. Onda počne nešto da se dešava, ali nije bio veliki problem. A onda je postalo zeznuto. Nisam ih vratio, sredio sam stvar, ali ne mora se greška pokazati odmah. Može proteći neko vrijeme da se greška uoči.
Slazem se. Ali da li bi ti kao prodavac vratio nekome novac nakon mjesec dana?

Nemojmo biti djeca.
Tačno, nemojmo biti djeca.

Zakon propiše koji proizvod se ne može vratiti nikako (na primjer donji veš), koji proizvod pod kojim uslovima i to bi bilo to. Ako zakon kaže nema vraćanja cipela nakon više od 15 dana, nema. Ako kaže može do 30 dana, može. Moraš ih očistiti, oprati đon, ne smije biti na đonu ili tijelu cipele oštećenja od nošenja i možeš vratiti. Ako ima oštećenja (kamenčić zaparao đon pa ostala parnica itd), ne možeš vratiti. Svi znaju uslove i sve OK.

Zašto bi to bilo problem?
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#103 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by fidoremilienko »

To bi bilo jedno od rjesenja svakako.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#104 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by O'zone »

supercali wrote:
O'zone wrote:
Nokian808 wrote:Hvala to cu i uraditi...nego da ne bude sve u negativnom tonu iznenadio me Konzum...kupljena igracka, otpakovana, djecak se cak malo igrao sa njom i igracka radi ali pokusao vratiti sutradan radi toga jer je htio drugu...primili nazad i vratili novac bez problema. Da nisu ne bi mi bilo krivo jer je fakat igracka otpakovana i koristena i 100% ispravna ali ovi Intersporta....jos uvijek sam neugodno iznenađen:-(
Ne vidim problem u ovome uopšte. Što dramite bez veze?

Kupio, donio kući, otpakovao, dijete se počelo igrati skontalo da je stari zajebao i reklo neće tu hoće drugu.

Čovjek sutra otišao sa originalnim pakovanjem i računom pitao može li vratiti ljudi rekli može. Samovoljno, nije ih niko tjerao, nije prijetio inspekcijom ni novinama.

Nekad niste svjesni šta lijepa zamolba može učiniti i koliko se može kupcu izaći u susret.

Nedavno mi je kolega kupio cipele Bugatti nosio ih jedan dan, dobio otvorene rane na prstima koliko su neudobne kad se nose čitav dan na poslu. Tražio da zamjeni ili da mu vrate novac i nisu mu dali jer ih je nosio. Prijetio im je i tužbom i inspekcijom i novinama al jok kažu ljudi trebali ste ih isprobati u radnji, što nekad nije moguće, jer na prvu je sve ok ali tek kad ste par sati u obući skontate sve minuse iste.
Poredjenje situacije sa kolegom i ove sa igrackom nisu se ni u putu srele al eto
Nije poređenje nego navođenje situacije koja je vezana uz temu.
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#105 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by nepass1 »

CaneBos wrote:Kad smo vec kod kvaliteta ORIGINALNE robe koja nam se prodaje ovde..kupi muz Levi's farmerke u SCC Levis radnji, preko 200km su bile, prije par mjeseci, eno medjunozje im je doslovno rasparano skroz, popucale.
Toliko o originalima koji se prodaju u BiH. Ko god moze neka kupi van BiH, ili cak u radnjama polovne robe gdje se moze naci pravi original nov ili skoro nov.
ja u astri uzeo geox gojzerice, bile 270KM. pa ne znam po kakvom sam sve snihegu gazio, lokvama, pa i potocima koji se naprabe niz kovace. nikad nisu propustile. evo nosim ih 4g, nosim ih na poslu jer sam dosta na terenu. izgledaju kao tek kupljene.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#106 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by O'zone »

CaneBos wrote: A, drugi par opanaka je sto je firma bila susretljiva i primila natrag i dala zamjenu, to je plus za njihov odnos prema musteriji, koji se ako slicne stvari ucestaju moze veoma lako promijeniti na stetu buducih musterija u konkretnijem problemu sa kupljenim proizvodom.
Kako će se promjeniti na štetu budućih kupaca sa konkretnim problemom?

Po kom osnovu?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#107 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by O'zone »

Ovdje je najveći problem što ljudi nemaju pojma koja su im prava a vole da pričaju o njima.

Fino svi izdvojite nekih sat vremena i pročitajte zakon o zaštiti potrošača BiH a možete ako kupujete na području rs pročitati i njihov zakon koji je baziran na državnom ali je drugačiji u par dijelova koji su u korist potrošača.
tap3ah75
Posts: 5980
Joined: 07/09/2009 14:14

#108 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tap3ah75 »

Nokian808 wrote:Probao - kontao zamjenit za drugu ali kazem to je bilo ono hajd da vidim usput mi...ono sto me iznenadilo nisu bili iznenadjeni vratili bez problema? Zato sam to i zapamtio i ovdje iznjeo iako ima tome 2-3 godine.
Zaljepili su oni tu kutiju i uvalili meni ili nekom drugom.

:lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#109 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by supercali »

O'zone wrote:
Nije poređenje nego navođenje situacije koja je vezana uz temu.
Navodis situaciju koja je realna
Kao sto je postavljac iznio problem sa obucom iz Intersporta
Neka vraca niko mu ne govori da nije u pravu u tom slucaju
Zatim je naveo slucaj sa igrackom koja nije opravdana ni u snu od strane njega pa se dize sumnja i na prvi slucaj jel bas sve tako kako pise
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#110 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by supercali »

O'zone wrote:
CaneBos wrote: A, drugi par opanaka je sto je firma bila susretljiva i primila natrag i dala zamjenu, to je plus za njihov odnos prema musteriji, koji se ako slicne stvari ucestaju moze veoma lako promijeniti na stetu buducih musterija u konkretnijem problemu sa kupljenim proizvodom.
Kako će se promjeniti na štetu budućih kupaca sa konkretnim problemom?

Po kom osnovu?
Promjenit ce se kao slucaj sa tim laboratorijom koju neko pomenu pa onda drzi ne daj situacija jel tako ili nije tako
Ne bi me cudilo da i Nokian808 ne vracaju novac jer su imali svakakvih reklamacija pa nece vise na svoju stetu da prihvataju reklamacije
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#111 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by rumenige_brajtner »

supercali wrote:
O'zone wrote:
Nije poređenje nego navođenje situacije koja je vezana uz temu.
Navodis situaciju koja je realna
Kao sto je postavljac iznio problem sa obucom iz Intersporta
Neka vraca niko mu ne govori da nije u pravu u tom slucaju
Zatim je naveo slucaj sa igrackom koja nije opravdana ni u snu od strane njega pa se dize sumnja i na prvi slucaj jel bas sve tako kako pise
pa sumnju dižu takvi ublehaši ko i ti, koji sumnjaju u sve i svašta. pravi ilija čvorović.
fino čovjek napisao da je otišao da vidi može li se šta uradit s igračkom jer je kupio pogrešnu. ljudi mu zamijenili i svi sretni. al jok, ti znaš bolje, ti si nas provalio. pozdravi brata đuru.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#112 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by supercali »

rumenige_brajtner wrote:
supercali wrote:
O'zone wrote:
Nije poređenje nego navođenje situacije koja je vezana uz temu.
Navodis situaciju koja je realna
Kao sto je postavljac iznio problem sa obucom iz Intersporta
Neka vraca niko mu ne govori da nije u pravu u tom slucaju
Zatim je naveo slucaj sa igrackom koja nije opravdana ni u snu od strane njega pa se dize sumnja i na prvi slucaj jel bas sve tako kako pise
pa sumnju dižu takvi ublehaši ko i ti, koji sumnjaju u sve i svašta. pravi ilija čvorović.
fino čovjek napisao da je otišao da vidi može li se šta uradit s igračkom jer je kupio pogrešnu. ljudi mu zamijenili i svi sretni. al jok, ti znaš bolje, ti si nas provalio. pozdravi brata đuru.
Ja ti kazem alija ti ilija pa ilija
Jah eto ja sam ublehas a tebe boli neka stvar sto ces sutra i na stvarni problem imati komplikacija zbog oovih koji zamjene igracku onako
Nek je samo tebi dobro
Oprostit cemo ti za buduce komplikacije koje ti budu priredili prodavaci koji nece vratiti robu sa greskom
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#113 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by rumenige_brajtner »

supercali wrote: Ja ti kazem alija ti ilija pa ilija
Jah eto ja sam ublehas a tebe boli neka stvar sto ces sutra i na stvarni problem imati komplikacija zbog oovih koji zamjene igracku onako
Nek je samo tebi dobro
Oprostit cemo ti za buduce komplikacije koje ti budu priredili prodavaci koji nece vratiti robu sa greskom
ne, nego ću tebe nazvat da mi vratiš pare. to je visoko moralan čin, a ti si moralista glavni.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#114 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by supercali »

rumenige_brajtner wrote:
supercali wrote: Ja ti kazem alija ti ilija pa ilija
Jah eto ja sam ublehas a tebe boli neka stvar sto ces sutra i na stvarni problem imati komplikacija zbog oovih koji zamjene igracku onako
Nek je samo tebi dobro
Oprostit cemo ti za buduce komplikacije koje ti budu priredili prodavaci koji nece vratiti robu sa greskom
ne, nego ću tebe nazvat da mi vratiš pare. to je visoko moralan čin, a ti si moralista glavni.
A ja cu te preusmjeriti na nokiana da ti da pare jer je vracao stvari onako ne svidjaju mu se pa tebe onda jebu sa povratom
Nokian808
Posts: 934
Joined: 13/05/2013 20:50

#115 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Nokian808 »

Evo update - otisao u Intersport kazu da su ih oni "testirali" i da odbijaju zalbu. Da slobodno zovem inspekciju. Testiranje je gore pod navodnicima jer da su ih zaista izlozili bar 10 sekundi otvorenoj vodi propustile bi i njima! Znaci Intersportu proces reklamacije sluzi samo da vas skinu sa k.... pa se ti zali kome hoćeš.
Ponavljam ovo je sve istina i ne racunajte da imate ikakvu zastitu/sigurnost kod kupovine u Intersportu!
Nokian808
Posts: 934
Joined: 13/05/2013 20:50

#116 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Nokian808 »

Usput ima li inspekcija drugi broj od ovog 033/226-644.
Na taj broj odgovara automat?
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#117 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by rumenige_brajtner »

Nokian808 wrote:Usput ima li inspekcija drugi broj od ovog 033/226-644.
Na taj broj odgovara automat?
https://kuip.ks.gov.ba/kontakti
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#118 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by vjesticanametli »

Zovi ih rano ujutru jer su kasnije na terenu. Tako sam ja i dobila sam pare nazad. Sretno.
Nokian808
Posts: 934
Joined: 13/05/2013 20:50

#119 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Nokian808 »

uglavnomja wrote:
Nokian808 wrote:
https://kuip.ks.gov.ba/sites/kuip.ks.go ... vine_0.pdf

Ključni dio po meni je član 18 koji kaže
"trgovac je, na zahtjev i po izboru potrošača, dužan da:
a) zamijeni proizvod sa nedostatkom drugim identičnim novim ispravnim proizvodom;
b) vrati plaćeni iznos i nadoknadi stvarne razumne troškove povratka proizvoda sa nedostatkom;
c) ukloni nedostatak na proizvodu o svom trošku"

Znači kupac IMA pravo tražiti povrat novca ili zamjenu po vlastitom izboru.
trgovac je duzan zamijeniti-naoknadati-vratiti pare ako se radi o proizvodu sa MANOM

ne ako se djetetu ne svidja igracka :-)

uhvatili se igracke ko pijan plota - zaboravi igracku sve sam napisao jasno ko hoce da cita...i priznao da je ta igracka radila i priznao da sam JA pogrijesio. Igračka je samo navedena kao iznenadjujuce pozitivno iskustvo...
Bitnije mi je da vidim da li ko ima iskustva sa inspekcijom, koji broj osim navedenog jer dosad sam 10-12 puta sigurno vracao robu a ovo sa Intersportom mi je prvi put da nije povrat prihvacen. Ponavljam jedino Intersport nije prihvatio povrat a znali su mi i mjenjat broj i famozni povrat ispravne igracke ;-)


I da da se ne bi uhvatio neko vracao 10-12 puta ovo je neka pegla...ne nego vec 20 godina zaradjujem i kupujem ono sto mi se svidi. Sigurno sam napravio i hiljade kupovina bez povrata...eto da stavim stvari malo u kontekst;-)
Last edited by Nokian808 on 04/01/2018 15:44, edited 1 time in total.
Nokian808
Posts: 934
Joined: 13/05/2013 20:50

#120 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Nokian808 »

rumenige_brajtner wrote:
Nokian808 wrote:Usput ima li inspekcija drugi broj od ovog 033/226-644.
Na taj broj odgovara automat?
https://kuip.ks.gov.ba/kontakti

Hvala
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#121 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by LeonardoAC »

u lavoru čovjek testira ? I šta kažeš... propustile ? :-)
Nevjerovatno!
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#122 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Hakiz »

LeonardoAC wrote:u lavoru čovjek testira ? I šta kažeš... propustile ? :-)
Nevjerovatno!
Da, to je i meni palo u oči.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#123 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by bingov buraz »

Da li je moguce da laznjake prodaju pod prave,ima na piku Salomona po 30 maraka koliko hoces :mrgreen:

Ja sam porucivao sa Sports Direct pa nisam siguran 100%
doza skepse je dobra ponekad :mrgreen:

Ne vjerujem da ih gnjura u lavoru,mozda zalije pomalo odozgo a lavor je tu da ne ukvasi tepih
:mrgreen:
Last edited by bingov buraz on 04/01/2018 16:04, edited 1 time in total.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#124 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by supercali »

Oko lavora se moze diskutovati
I ne zelim uci i u tu pricu doata je ovo sto je za igracku napomenuo
User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#125 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Dinostula »

LeonardoAC wrote:u lavoru čovjek testira ? I šta kažeš... propustile ? :-)
Nevjerovatno!
Ma ne kuze ljudi da vodopropusnost ne znaci da mozes tene kiseliti u vodi.
Da je testirao u nekim normalnim okolnostima za koje su tene i predvidjene mozda ne bi propustile.
Post Reply