Upozorenje na Intersport!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

liyf
Posts: 1341
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#676 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by liyf »

AdzijaFace wrote: 14/05/2024 14:09 Naravno da postoje oscilacije. Jedan parfem D&G nema isti sastav/jacinu kao npr onaj kupljen u EU i u BIH. Cocacola nije ista kod nas i vani, a to se moze lagano testirati ako se kupi u pennyu poljska i uporedi s nasom. Etc etc.
Kola nije ista jer je zakonska regulativa EU i BiH drugačija, isto kao što je McDonalds u Americi pun hemikalija i aditiva, a u Britaniji ih ima dosta manje, što ne znači da se u Britaniji prodaje manje kvalitetan McDonalds, nego Britanija ima striktnije zakonske regulative.
liyf
Posts: 1341
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#677 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by liyf »

detroit-mercy wrote: 14/05/2024 17:29
tramvajtrojka wrote: 14/05/2024 17:22
detroit-mercy wrote: 14/05/2024 14:00
Ne zivis u Afganistanu ali sve sto se prodaje dole je slabijeg kvaliteta od onoga sto prodaju na Zapadu. Od jebene Nutelle, preko Persila do monitora za komputere i sl. Ti ne moras vjerovati ali je tako.
jes Sony ima jednu liniju TV za cemeriku vasu a drugu za Bosnu :zzzz: :zzzz:
Pa Nuttela ima drugaciji proizvod/standard za Istocnu Evropu a drugi za Zap. Evropu, isto kao i Persil i masa drugih proizvoda. NIje valjda da ne znas za to. Postoje stvari kao npr. automobili koji su svugdje isti ali masa stvari robe siroke potrosnje, standardi odstupaju.
Sad sto ti vjerujes da je isto je druga stvar.
doktore, to nije zato što smo mi sirotinja u Bosni a vi bogovi u americi, već zato što Bosna ima zakon koji potrošače i njihovu jetru štiti od prevelikog unosa hemikalija, dok vama u Kolu ubacuju govna koja vam evo djecu pretvaraju u trandže, nije razlika u tržištu nego u ZA KO NU
detroit-mercy
Posts: 16185
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#678 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by detroit-mercy »

liyf wrote: 14/05/2024 22:19
detroit-mercy wrote: 14/05/2024 17:29
tramvajtrojka wrote: 14/05/2024 17:22

jes Sony ima jednu liniju TV za cemeriku vasu a drugu za Bosnu :zzzz: :zzzz:
Pa Nuttela ima drugaciji proizvod/standard za Istocnu Evropu a drugi za Zap. Evropu, isto kao i Persil i masa drugih proizvoda. NIje valjda da ne znas za to. Postoje stvari kao npr. automobili koji su svugdje isti ali masa stvari robe siroke potrosnje, standardi odstupaju.
Sad sto ti vjerujes da je isto je druga stvar.
doktore, to nije zato što smo mi sirotinja u Bosni a vi bogovi u americi, već zato što Bosna ima zakon koji potrošače i njihovu jetru štiti od prevelikog unosa hemikalija, dok vama u Kolu ubacuju govna koja vam evo djecu pretvaraju u trandže, nije razlika u tržištu nego u ZA KO NU
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67478
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#679 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by _BataZiv_0809 »

tramvajtrojka wrote: 14/05/2024 21:52
_BataZiv_0809 wrote: 14/05/2024 21:43
moimoi wrote: 14/05/2024 20:49

Mogu samo reci da si smijesan i da nikada nemas svoje misljenje.
Ono sto upratih.
Zivio i laku noc. :kiss:
Ne zanima me sta ti mislis
Ne kvotaj me i stavi me
Na foe
Doduse ne mozes :lol:


Ljudi kod nas misle da je to nabave bilo kakvu robu i prodaji ova Tamara je head buzz concepta za nekoliko zemalja, i plus glavna osoba za biranje koje ce tene ici u sve buzz radnje u 13 zemalja, kod nje na profilu se moze vidjeti kako svake godine ide jal u njemacku jal u Holandiju u sjedista adidasa i nikea za izbor tena za sljedeću godinu
Buzz je ozbiljna prica fkt.
Ali ja imam korektna iskustva i sa Juventom, Intersportom, Đakom itd...

Uzeo sam sad nekih patika u Danskoj i Svabiji pa cemo vidjeti sta i kako hhe
liyf
Posts: 1341
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#680 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by liyf »

Ja nmg da vjerujem da Amerika od čovjeka napravi ovolikog majmuna da je on u 2024. godini, vremenskom razdoblju čovječanstva tokom kojeg je SVE transparentno, ne prodaja patika već lista Epsteinovog otoka, i dalje ubijeđen da se u Bosni prodaje manje kvalitetna roba jer eto, nas Evropa ne voli. Još gore da kao primjer daje Kolu.
liyf
Posts: 1341
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#681 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by liyf »

detroit-mercy wrote: 14/05/2024 22:28
liyf wrote: 14/05/2024 22:19
detroit-mercy wrote: 14/05/2024 17:29
Pa Nuttela ima drugaciji proizvod/standard za Istocnu Evropu a drugi za Zap. Evropu, isto kao i Persil i masa drugih proizvoda. NIje valjda da ne znas za to. Postoje stvari kao npr. automobili koji su svugdje isti ali masa stvari robe siroke potrosnje, standardi odstupaju.
Sad sto ti vjerujes da je isto je druga stvar.
doktore, to nije zato što smo mi sirotinja u Bosni a vi bogovi u americi, već zato što Bosna ima zakon koji potrošače i njihovu jetru štiti od prevelikog unosa hemikalija, dok vama u Kolu ubacuju govna koja vam evo djecu pretvaraju u trandže, nije razlika u tržištu nego u ZA KO NU
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A nisam u pravu? Nema taj standard Nuttela (piše se Nutella), nego taj standard ima individualna država, poput Holandije i BiH, koje iako dobijaju isti proizvod - Nutellu, mogu dobiti totalno različit ukus. Ne jer je njihova kvalitetnija i na većem standardu, već zbog toga što u BiH ima država koja zakonski zabrani korištenje određenih sastojaka u Nutelli, dok u Holandiji ima država koja to zakonski možda odobri, pa iako je isti proizvod (iz iste fabrike, nije jedan iz šupe drugi sa Burj khalife), može imati 2 totalno različita ukusa.
liyf
Posts: 1341
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#682 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by liyf »

Sastojci pomfrita u USA i UK, jel ovo znači da se u UK prodaje manje kvalitetan pomfrit?
Image
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11178
Joined: 27/04/2021 22:52

#683 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

_BataZiv_0809 wrote: 14/05/2024 22:31
tramvajtrojka wrote: 14/05/2024 21:52
_BataZiv_0809 wrote: 14/05/2024 21:43

Ne zanima me sta ti mislis
Ne kvotaj me i stavi me
Na foe
Doduse ne mozes :lol:


Ljudi kod nas misle da je to nabave bilo kakvu robu i prodaji ova Tamara je head buzz concepta za nekoliko zemalja, i plus glavna osoba za biranje koje ce tene ici u sve buzz radnje u 13 zemalja, kod nje na profilu se moze vidjeti kako svake godine ide jal u njemacku jal u Holandiju u sjedista adidasa i nikea za izbor tena za sljedeću godinu
Buzz je ozbiljna prica fkt.
Ali ja imam korektna iskustva i sa Juventom, Intersportom, Đakom itd...

Uzeo sam sad nekih patika u Danskoj i Svabiji pa cemo vidjeti sta i kako hhe

ma naravno sve te firme su regulara, nije hamin sportski butik na jacapi da tuse fush patike npr. nsport uvozi pumu i deklaracije od nsporta ces naci u sportvisionu, juventi itd. da su oni generalni uvoznik, ja sam u djaku uzimao kapine dukse i carape super kvaliteta za one pare :thumbup:

Image
Image

npr. generalno skladiste sport visiona je u simanovcima, a u Bosni je Doboj za nike, i bijeljina za sve ostale marke zna se ko sta uvozi i koje klase obuce prodaju
AdzijaFace
Posts: 277
Joined: 13/06/2021 12:42

#684 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by AdzijaFace »

konektovan wrote: 14/05/2024 19:19 Neki proizvidi se definitivno razlikuju.....odnosno razlikovali su se...ali zadnjih godina se popravila situacija. To za parfeme nije tacno,..coca cola se mozda moze razlikovati malo u okusu
Imam jedan omiljeni parfem, tacne mu note znam i postojanost na mojoj kozi. Identicno, ali identicno pakovanje, naziv, militraza, kod nas i vani kupljeno i razlika ogromna. Jedino ako je u pitanju fus roba u parfimeriji u centru grada :)
User avatar
konektovan
Posts: 41344
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#685 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by konektovan »

AdzijaFace wrote: 15/05/2024 11:25
konektovan wrote: 14/05/2024 19:19 Neki proizvidi se definitivno razlikuju.....odnosno razlikovali su se...ali zadnjih godina se popravila situacija. To za parfeme nije tacno,..coca cola se mozda moze razlikovati malo u okusu
Imam jedan omiljeni parfem, tacne mu note znam i postojanost na mojoj kozi. Identicno, ali identicno pakovanje, naziv, militraza, kod nas i vani kupljeno i razlika ogromna. Jedino ako je u pitanju fus roba u parfimeriji u centru grada :)
Nije u pitanju fus riba, vec je u pitanju refirmulacija parfema, sto je vec postalo normalno zadnjih godina.
User avatar
madesa
Posts: 4254
Joined: 26/07/2013 02:37

#686 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by madesa »

ja sam imao sigurno 3-4 reklamacije u sportvisionu i to sitna puknuca , pretezno izlize se unutrasnje platno i uredno prihvate. I to je neki period bio 6-7 mjeseci od kupovine. KOliko sam shvatio od radnica njima je vazno samo da se tene ne peru u ves masini jer kad odu na reklamaciju to nekako mogu otkriti :-D
User avatar
Didier
Posts: 2255
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#687 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Didier »

Pročitao sam prvih 12 stranica teme, i nisam saznao šta se desilo s tenama. Može li mi neko reći, da ne čitam dalje?
Nokian808
Posts: 946
Joined: 13/05/2013 20:50

#688 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Nokian808 »

_BataZiv_0809 wrote: 14/05/2024 19:45
konektovan wrote: 14/05/2024 19:19
AdzijaFace wrote: 14/05/2024 14:09 Naravno da postoje oscilacije. Jedan parfem D&G nema isti sastav/jacinu kao npr onaj kupljen u EU i u BIH. Cocacola nije ista kod nas i vani, a to se moze lagano testirati ako se kupi u pennyu poljska i uporedi s nasom. Etc etc.
Neki proizvidi se definitivno razlikuju.....odnosno razlikovali su se...ali zadnjih godina se popravila situacija. To za parfeme nije tacno,..coca cola se mozda moze razlikovati malo u okusu, ali to su normalne stvari kod takvih proizvoda. Pa nece se u fabriku iz Poljske uvoziti voda koja se koristi u punionici u Atlanti ili u Sarajevu...ili neki drugi sastojak..
Ali stvarno su to minimalne razlike. Probao sam colu iz Izraela, Amerike, Danske, Poljske, Njemacke, Italije, Srbije...garantujem da je razlika minimalna u slucajy limenke.
Ja tacno mogu prepoznat Colu iz HR.
Ocajan ukus ima.
Pijem Colu Zero i u Sloveniji i Hrvatskoj je meni losija nego u BiH :lol:
Valjda stvar navike... definitivno ima razlike ja je osjetim i to u korist nase.
Nokian808
Posts: 946
Joined: 13/05/2013 20:50

#689 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Nokian808 »

Didier wrote: 15/05/2024 15:57 Pročitao sam prvih 12 stranica teme, i nisam saznao šta se desilo s tenama. Može li mi neko reći, da ne čitam dalje?
Tene su odavno pokojne...i Intersport za mene :lol:
Naslovnica
Posts: 28382
Joined: 20/03/2013 15:38

#690 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Naslovnica »

Američka Fanta i BH Fanta su 2 skroz različita pića.
Meni je naša u odnosu na američku birilać.
Ona tamo ašćare obojena, preslatka, ukus skroz vještački, nula bodova.
User avatar
Didier
Posts: 2255
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#691 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Didier »

Nokian808 wrote: 16/05/2024 04:34
Didier wrote: 15/05/2024 15:57 Pročitao sam prvih 12 stranica teme, i nisam saznao šta se desilo s tenama. Može li mi neko reći, da ne čitam dalje?
Tene su odavno pokojne...i Intersport za mene :lol:
Pa nisam na kraju pročitao šta se desilo. Jesi li dobio novac ili si odustao?
User avatar
liaar
Posts: 3794
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#692 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by liaar »

Nokian808 wrote: 16/05/2024 04:22
_BataZiv_0809 wrote: 14/05/2024 19:45
konektovan wrote: 14/05/2024 19:19

Neki proizvidi se definitivno razlikuju.....odnosno razlikovali su se...ali zadnjih godina se popravila situacija. To za parfeme nije tacno,..coca cola se mozda moze razlikovati malo u okusu, ali to su normalne stvari kod takvih proizvoda. Pa nece se u fabriku iz Poljske uvoziti voda koja se koristi u punionici u Atlanti ili u Sarajevu...ili neki drugi sastojak..
Ali stvarno su to minimalne razlike. Probao sam colu iz Izraela, Amerike, Danske, Poljske, Njemacke, Italije, Srbije...garantujem da je razlika minimalna u slucajy limenke.
Ja tacno mogu prepoznat Colu iz HR.
Ocajan ukus ima.
Pijem Colu Zero i u Sloveniji i Hrvatskoj je meni losija nego u BiH :lol:
Valjda stvar navike... definitivno ima razlike ja je osjetim i to u korist nase.
Šećer koji se koristi u Coca Coli u BIH je dosta kvalitetniji nego igdje na Balkanu. Provjerena informacija, zato je naša Coca Cola dosta bolja nego Hrvatska/Srbijanska
detroit-mercy
Posts: 16185
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#693 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by detroit-mercy »

liyf wrote: 14/05/2024 22:35
detroit-mercy wrote: 14/05/2024 22:28
liyf wrote: 14/05/2024 22:19 doktore, to nije zato što smo mi sirotinja u Bosni a vi bogovi u americi, već zato što Bosna ima zakon koji potrošače i njihovu jetru štiti od prevelikog unosa hemikalija, dok vama u Kolu ubacuju govna koja vam evo djecu pretvaraju u trandže, nije razlika u tržištu nego u ZA KO NU
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A nisam u pravu? Nema taj standard Nuttela (piše se Nutella), nego taj standard ima individualna država, poput Holandije i BiH, koje iako dobijaju isti proizvod - Nutellu, mogu dobiti totalno različit ukus. Ne jer je njihova kvalitetnija i na većem standardu, već zbog toga što u BiH ima država koja zakonski zabrani korištenje određenih sastojaka u Nutelli, dok u Holandiji ima država koja to zakonski možda odobri, pa iako je isti proizvod (iz iste fabrike, nije jedan iz šupe drugi sa Burj khalife), može imati 2 totalno različita ukusa.
Valjda ti je poznato da istocne zemlje EUa na svojim policama imaju proizvode koji po kvaliteti (sastojaka) zaostaju za istim prozvodima u Zap zemljama EUa, i to nema nista sa standardima zemalja koje one propisuju, glavni razlog za razliku u proizvodima je naravno kupovna moc. Mislim, ako ti je ovo promaklo onda se pitam koliko si upoznat sa tematikom. I jedni i drugi prozivodi ispunjavaju standarde ali ispuniti standard ne znaci i imati isti proizvod na polici.
Problem sa BH je kontrola uvoza i sta se prodaje na policama. Ako ti ja kazem da sada mogu poslati stvari odavdje i da ce mi doci na kucnu adresu od namjestaja do tehnike bez da ce vidjeti carinu onda mozes zamisliti sta sve veliki igraci provlace, gdje se radi o milionima pa i desetinama miliona.

Ja ti opet ponavaljam, masa stvari koje se dole prodaju je upitnog kvaliteta a cjenovno premasuju proizvode puno bolje kavalitete vani. Od jebenog valjka za krecenje, preko monitora za komp, stvari za kupatilo, alata, uredjaja, do ne znam ti cega jos.
Sve i jedan majstor, zanatlija koji radi dole gleda da kupi ili da mu neko donese alate iz Njemacke, Svice ili Austrije. Fino ih upitaj zasto.
I nerazumijem zasto svoj neki bijes iskaljujete na onim koji ukazuju na ove stvari a ne na one koji dovode do takve situacije.
Zarujte zidove po sarajevskom teatru koji je skoro obnavljan, ono sto je u zidovima nije ono sto je na papiru.
Pitaj malo podizvodjace, sta se ugradjuje, kad postave pitanje, dobiju odgovor, ako mislis radit na pitaj previse. A inspekcija, "e to nije tvoja briga".

Volim posebno ove naivce sto pominju kako nismo Afganistan, naravno nismo Afganistan, tamo za ovakve stvari Talibani ti skinu glavu :mrgreen: , kod nas si ugledan biznismen.
Budimo realni, po korupciji smo u vrhu, i vi ocekujete da se stvari rade po standardu i zakonu.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11178
Joined: 27/04/2021 22:52

#694 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

detroit-mercy wrote: 16/05/2024 18:21
liyf wrote: 14/05/2024 22:35
detroit-mercy wrote: 14/05/2024 22:28
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A nisam u pravu? Nema taj standard Nuttela (piše se Nutella), nego taj standard ima individualna država, poput Holandije i BiH, koje iako dobijaju isti proizvod - Nutellu, mogu dobiti totalno različit ukus. Ne jer je njihova kvalitetnija i na većem standardu, već zbog toga što u BiH ima država koja zakonski zabrani korištenje određenih sastojaka u Nutelli, dok u Holandiji ima država koja to zakonski možda odobri, pa iako je isti proizvod (iz iste fabrike, nije jedan iz šupe drugi sa Burj khalife), može imati 2 totalno različita ukusa.
Valjda ti je poznato da istocne zemlje EUa na svojim policama imaju proizvode koji po kvaliteti (sastojaka) zaostaju za istim prozvodima u Zap zemljama EUa, i to nema nista sa standardima zemalja koje one propisuju, glavni razlog za razliku u proizvodima je naravno kupovna moc. Mislim, ako ti je ovo promaklo onda se pitam koliko si upoznat sa tematikom. I jedni i drugi prozivodi ispunjavaju standarde ali ispuniti standard ne znaci i imati isti proizvod na polici.
Problem sa BH je kontrola uvoza i sta se prodaje na policama. Ako ti ja kazem da sada mogu poslati stvari odavdje i da ce mi doci na kucnu adresu od namjestaja do tehnike bez da ce vidjeti carinu onda mozes zamisliti sta sve veliki igraci provlace, gdje se radi o milionima pa i desetinama miliona.

Ja ti opet ponavaljam, masa stvari koje se dole prodaju je upitnog kvaliteta a cjenovno premasuju proizvode puno bolje kavalitete vani. Od jebenog valjka za krecenje, preko monitora za komp, stvari za kupatilo, alata, uredjaja, do ne znam ti cega jos.
Sve i jedan majstor, zanatlija koji radi dole gleda da kupi ili da mu neko donese alate iz Njemacke, Svice ili Austrije. Fino ih upitaj zasto.
I nerazumijem zasto svoj neki bijes iskaljujete na onim koji ukazuju na ove stvari a ne na one koji dovode do takve situacije.
Zarujte zidove po sarajevskom teatru koji je skoro obnavljan, ono sto je u zidovima nije ono sto je na papiru.
Pitaj malo podizvodjace, sta se ugradjuje, kad postave pitanje, dobiju odgovor, ako mislis radit na pitaj previse. A inspekcija, "e to nije tvoja briga".

Volim posebno ove naivce sto pominju kako nismo Afganistan, naravno nismo Afganistan, tamo za ovakve stvari Talibani ti skinu glavu :mrgreen: , kod nas si ugledan biznismen.
Budimo realni, po korupciji smo u vrhu, i vi ocekujete da se stvari rade po standardu i zakonu.
Znaci priznajes da vrlo rado ides sverc na crno robe koja bi trebala biti zakonski uvezena i plaćena carina na nju, znaci stetis drzavi i plus krsis hejbet zakona

Drugo sto se tice tehnike ako mi nadjes razliku izmedju Sony tv, lg monitora za komp, samsung s24 za nase i evropsko tržište ja ti uzmem taj isti Samsung :mrgreen:

I za alate bas me zanima da ti ev na primjer kupis Milwaukee busilicu u americi i ja ovdje bil i tada pricao da je kvalitetniji alat u americi

I za kraj
Budimo realni, po korupciji smo u vrhu, i vi ocekujete da se stvari rade po standardu i zakonu.
smijesno je o ovome pisati i glumiti moralistu kad si sam priznao u drugom pasusu da vrlo rado krsis zakone ove drzave :zzzz:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67478
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#695 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by _BataZiv_0809 »

A valjak za krecenje?
:lol:
detroit-mercy
Posts: 16185
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#696 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by detroit-mercy »

tramvajtrojka wrote: 16/05/2024 20:38
detroit-mercy wrote: 16/05/2024 18:21
liyf wrote: 14/05/2024 22:35 A nisam u pravu? Nema taj standard Nuttela (piše se Nutella), nego taj standard ima individualna država, poput Holandije i BiH, koje iako dobijaju isti proizvod - Nutellu, mogu dobiti totalno različit ukus. Ne jer je njihova kvalitetnija i na većem standardu, već zbog toga što u BiH ima država koja zakonski zabrani korištenje određenih sastojaka u Nutelli, dok u Holandiji ima država koja to zakonski možda odobri, pa iako je isti proizvod (iz iste fabrike, nije jedan iz šupe drugi sa Burj khalife), može imati 2 totalno različita ukusa.
Valjda ti je poznato da istocne zemlje EUa na svojim policama imaju proizvode koji po kvaliteti (sastojaka) zaostaju za istim prozvodima u Zap zemljama EUa, i to nema nista sa standardima zemalja koje one propisuju, glavni razlog za razliku u proizvodima je naravno kupovna moc. Mislim, ako ti je ovo promaklo onda se pitam koliko si upoznat sa tematikom. I jedni i drugi prozivodi ispunjavaju standarde ali ispuniti standard ne znaci i imati isti proizvod na polici.
Problem sa BH je kontrola uvoza i sta se prodaje na policama. Ako ti ja kazem da sada mogu poslati stvari odavdje i da ce mi doci na kucnu adresu od namjestaja do tehnike bez da ce vidjeti carinu onda mozes zamisliti sta sve veliki igraci provlace, gdje se radi o milionima pa i desetinama miliona.

Ja ti opet ponavaljam, masa stvari koje se dole prodaju je upitnog kvaliteta a cjenovno premasuju proizvode puno bolje kavalitete vani. Od jebenog valjka za krecenje, preko monitora za komp, stvari za kupatilo, alata, uredjaja, do ne znam ti cega jos.
Sve i jedan majstor, zanatlija koji radi dole gleda da kupi ili da mu neko donese alate iz Njemacke, Svice ili Austrije. Fino ih upitaj zasto.
I nerazumijem zasto svoj neki bijes iskaljujete na onim koji ukazuju na ove stvari a ne na one koji dovode do takve situacije.
Zarujte zidove po sarajevskom teatru koji je skoro obnavljan, ono sto je u zidovima nije ono sto je na papiru.
Pitaj malo podizvodjace, sta se ugradjuje, kad postave pitanje, dobiju odgovor, ako mislis radit na pitaj previse. A inspekcija, "e to nije tvoja briga".

Volim posebno ove naivce sto pominju kako nismo Afganistan, naravno nismo Afganistan, tamo za ovakve stvari Talibani ti skinu glavu :mrgreen: , kod nas si ugledan biznismen.
Budimo realni, po korupciji smo u vrhu, i vi ocekujete da se stvari rade po standardu i zakonu.
Znaci priznajes da vrlo rado ides sverc na crno robe koja bi trebala biti zakonski uvezena i plaćena carina na nju, znaci stetis drzavi i plus krsis hejbet zakona

Drugo sto se tice tehnike ako mi nadjes razliku izmedju Sony tv, lg monitora za komp, samsung s24 za nase i evropsko tržište ja ti uzmem taj isti Samsung :mrgreen:

I za alate bas me zanima da ti ev na primjer kupis Milwaukee busilicu u americi i ja ovdje bil i tada pricao da je kvalitetniji alat u americi

I za kraj
Budimo realni, po korupciji smo u vrhu, i vi ocekujete da se stvari rade po standardu i zakonu.
smijesno je o ovome pisati i glumiti moralistu kad si sam priznao u drugom pasusu da vrlo rado krsis zakone ove drzave :zzzz:
Izgleda da ne razumijes najbolje nas jezik, napisao sam da mogu a ne da sam, sto je velika razlika. Ali obicno se kacite na nevazne stvari.
detroit-mercy
Posts: 16185
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#697 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by detroit-mercy »

_BataZiv_0809 wrote: 16/05/2024 20:46 A valjak za krecenje?
:lol:
Sta podstanar zna sta je valjak za krecenje :lol: .
Ionako placa kiriju nekom iz dijaspore pa ujeda kao bijesan okolo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67478
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#698 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by _BataZiv_0809 »

detroit-mercy wrote: 16/05/2024 20:55
_BataZiv_0809 wrote: 16/05/2024 20:46 A valjak za krecenje?
:lol:
Sta podstanar zna sta je valjak za krecenje :lol: .
Ionako placa kiriju nekom iz dijaspore pa ujeda kao bijesan okolo.
Koji si ti iskompleksirani ljudski jad
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11178
Joined: 27/04/2021 22:52

#699 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

_BataZiv_0809 wrote: 16/05/2024 20:46 A valjak za krecenje?
:lol:
meni ga je i malo zao da je ovako naivno pao na majstorsku suplju pa znas ne moze to tako, nema se i onda po ušima opale dijasporu :mrgreen: :lol:



to je ova macina prica od 11 minute :lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
Edin H.
Posts: 47340
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#700 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Edin H. »

liaar wrote: 16/05/2024 10:03
Nokian808 wrote: 16/05/2024 04:22
_BataZiv_0809 wrote: 14/05/2024 19:45

Ja tacno mogu prepoznat Colu iz HR.
Ocajan ukus ima.
Pijem Colu Zero i u Sloveniji i Hrvatskoj je meni losija nego u BiH :lol:
Valjda stvar navike... definitivno ima razlike ja je osjetim i to u korist nase.
Šećer koji se koristi u Coca Coli u BIH je dosta kvalitetniji nego igdje na Balkanu. Provjerena informacija, zato je naša Coca Cola dosta bolja nego Hrvatska/Srbijanska
Nema šećera u coli Zero
Post Reply