upozorenje bil gates elon musk i stephen hawkins

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#126 Re: upozorenje bil gates elon musk i stephen hawkins

Post by Hakiz »

Ma, bezveze pričamo.

Neće kod nas biti rata.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23210
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#127 Re: upozorenje bil gates elon musk i stephen hawkins

Post by Sanjarko »

triconja wrote:Ta ce ai, vidjal ti terminator? Vazda moraju ljudi bidnit jaci :lol:
Pa imamo ovo vec u nekim oblicima od dronova raznih pa nadalje. Ja sam o tome govorio. Samo sto su pod kontrolom ljudi, i da me vise kopka sta ljudi sa njima mogu uraditi nego sto bi neka AI uradila. Napisao sam da me strasi to ali sam malo nesvjesno slagao, jer ja se bas i ne bojim toliko. Mislim neke bojazni mi nisu sasvim svejedne ali bas da se bojim i ne bas.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#128 Re: upozorenje bil gates elon musk i stephen hawkins

Post by triconja »

512MB wrote:
triconja wrote:Ta ce ai, vidjal ti terminator? Vazda moraju ljudi bidnit jaci :lol:
Jest, al prvo ovi pola planete sjebu :D
Jastaradi, a ljudi cuvaju planetu ko oci u glavi. Nema teorije da ai sjebe planetu koliko su ljudi u ww1 i ww2 :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23210
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#129 Re: upozorenje bil gates elon musk i stephen hawkins

Post by Sanjarko »

512MB wrote: Nista posebno u tom smjeru, trenutno radim vec godinu dana na projektu koji ukljucuje i AI, al nista opasno, bankarski sektor, nasa AI pravi prognoze isplativosti kredita. Tojest, banka prije neg ti dadne kredit pusti AI da napravi pomocu razlicitih parametara prognozu kolko je sigurno da te nece proganjat za pare :)

Inace sam 2002 pisao diplomski rad na temu "Simulated Annealing" a to je isto u toj shemi artificial intelligence.. Uglavnom pratim zbivanja...
Za ovo ti treba psihicka procjena svakog pacijenta, ups ovaj kupca. PS. Naivca :evil: ali mislim na korisnika.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#130 Re: upozorenje bil gates elon musk i stephen hawkins

Post by triconja »

Vizionar 1985 wrote:
triconja wrote:Ta ce ai, vidjal ti terminator? Vazda moraju ljudi bidnit jaci :lol:
Pa imamo ovo vec u nekim oblicima od dronova raznih pa nadalje. Ja sam o tome govorio. Samo sto su pod kontrolom ljudi, i da me vise kopka sta ljudi sa njima mogu uraditi nego sto bi neka AI uradila. Napisao sam da me strasi to ali sam malo nesvjesno slagao, jer ja se bas i ne bojim toliko. Mislim neke bojazni mi nisu sasvim svejedne ali bas da se bojim i ne bas.
Evo da uzmemo slucaj da dron dobije neku inteligenciju i da raspuca po nekom gradu. Potrosi gorivo ili municiju i alarahmetile je :lol: .
User avatar
Sanjarko
Posts: 23210
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#131 Re: upozorenje bil gates elon musk i stephen hawkins

Post by Sanjarko »

triconja wrote: Evo da uzmemo slucaj da dron dobije neku inteligenciju i da raspuca po nekom gradu. Potrosi gorivo ili municiju i alarahmetile je :lol: .
Ma smislio je jednom davno jedan oruzje i za njih a i ja sam nesto slicno, samo sto ja ne znam kako da ga napravim a on je teoretski ga napravio. Ja ne znam ni teoretski ga napraviti bas dobro. Sada postoji li to oruzje vec ne znam. Sta se krije sve od nas i s obzirom da je Vojna Tehnologija nekoliko desetljeca ispred civilne mozda to oruzje i postoji. Cudilo bi me i iznenadilo bi me da ne postoji.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23210
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#132 Re: upozorenje bil gates elon musk i stephen hawkins

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
triconja wrote: Evo da uzmemo slucaj da dron dobije neku inteligenciju i da raspuca po nekom gradu. Potrosi gorivo ili municiju i alarahmetile je :lol: .
Ma smislio je jednom davno jedan oruzje i za njih a i ja sam nesto slicno, samo sto ja ne znam kako da ga napravim a on je teoretski ga napravio. Ja ne znam ni teoretski ga napraviti bas dobro. Sada postoji li to oruzje vec ne znam. Sta se krije sve od nas i s obzirom da je Vojna Tehnologija nekoliko desetljeca ispred civilne mozda to oruzje i postoji. Cudilo bi me i iznenadilo bi me da ne postoji.
S obzirom kakvi smo mi ljudi. Opsesivni, pa sve pokusavamo do detalja da razradimo.
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#133 Re: upozorenje bil gates elon musk i stephen hawkins

Post by Opal_89 »

Ja vec vidim zbunjenog robota na benzinskoj kad mu dodje Mujo i kaze "Dizela za 20".
User avatar
512MB
Posts: 10545
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#134 Re: upozorenje bil gates elon musk i stephen hawkins

Post by 512MB »

Jarane koje predstave imate :lol:
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#135 Re: upozorenje bil gates elon musk i stephen hawkins

Post by Hakiz »

Opal_89 wrote:Ja vec vidim zbunjenog robota na benzinskoj kad mu dodje Mujo i kaze "Dizela za 20".
Iz Golfa 2.
Post Reply