UPOMOC... Nesto me napalo...

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
kurty

UPOMOC... Nesto me napalo...

Post by kurty » 02/04/2012 18:24

Drustvo... Nisam nesto vican nekom hakerisanju na kompu... Nesta ono vako ili nako... Imam jedan opasan problem...

Sinoc nesto u corelu radim i u po frke mi ugasi sve otvorene programe na kompu i poce neko skeniranje od strane virusa... Sacekam da to zavrsim, kad se neko sranje pojavi... Smart Fortress 2012 ...

Sta god da pokusam otvoriti, nece...
Pokusavam sa sistem restore, al nece...
ativirus takodje ne otvara...

Imal ko kakav savjet kako da se rijesim ovog problema

duspi

Re: UPOMOC... Nesto me napalo...

Post by duspi » 02/04/2012 18:34

restart u safe modeu i onda nađi gdje ti se fizički na disku nalazi taj folder i jednostavno ga izbriši. poslije toga normalni restart i to je sve

zavisno os oeperativnog sistema će ti varirati i lokacija na kojoj se nalazi, ali je u svkoam slučaju u neom od hidden foldera pa ćeš morati uključiti da se i oni prikazuju. najlakše ćeš ga naći preko start meni shortcuta, properties i find target i to je to

Tahta

Post by Tahta » 02/04/2012 18:36

ufatio si dobrog trojanca trenutno najboljeg :D
skini killer
http://trojan-killer.net/download/pkiller.exe

detaljno upustvo kako se riješiti gamadi
http://trojan-killer.net/smart-fortress ... s-removal/

duspi

Post by duspi » 02/04/2012 18:37

ja ga u subotu kod prijatelja riješio na već opisani način, bez ikakavih dodatnih toolova i skenova, najobičniji delete iz safe modea

a jeste gadno izgledalo, svaki bitni .exe blokirao, već sam kontao gotovo, ode mi cijeli onako divan dan :D

Svemirco

Post by Svemirco » 02/04/2012 18:42

OOOO Kurty sreco pobro, fasovao si fake antivirus.

Skini Malwarebytes Ad-Aware, besplatni programcic koji nakon isntalaicje i updatea pokrenes, on pronadje majmuncice , ti ih strpas u karantin, restartas i opet je sve lijepo na ovom dunjaluku .. osim klix.ba...

kurty

Post by kurty » 02/04/2012 22:17

Eh ovako... Hvala svima na pomoci...Skinuo sam sve sto ste mi preporucili, ali nista nisam mogao otvoriti, tacnije sve .exe datoteke su bile nepristupacne...

Na kraju sam uspjeo preko Safe moda da odradim restore sistem i evo sad je sve doslo na svoje...sad aktiviram ove programcice da se zastitim bolje za ubuduce...

Hvala svima, jos jednom na pomoci i ako Vam sta treba cistiti (dubinsko ciscenje namjestaja, auta, i opcenito generalna ciscenje stanova, poslovnih prostora i slicno) ili ako vam sta treba graditi, tu sam...

Admini, sto se mene tice, moze kljucic

Nermin_BH

Post by Nermin_BH » 05/04/2012 18:23

kurty wrote:Eh ovako... Hvala svima na pomoci...Skinuo sam sve sto ste mi preporucili, ali nista nisam mogao otvoriti, tacnije sve .exe datoteke su bile nepristupacne...

Na kraju sam uspjeo preko Safe moda da odradim restore sistem i evo sad je sve doslo na svoje...sad aktiviram ove programcice da se zastitim bolje za ubuduce...

Hvala svima, jos jednom na pomoci i ako Vam sta treba cistiti (dubinsko ciscenje namjestaja, auta, i opcenito generalna ciscenje stanova, poslovnih prostora i slicno) ili ako vam sta treba graditi, tu sam...

Admini, sto se mene tice, moze kljucic
Sljedeći put samo udji u safe mode with networking skini Malware Bytes skeniraj sa njim obriši viruse i to je to :)

Post Reply