Uplata PIO/MIO između entiteta

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
garankich
Posts: 125
Joined: 03/05/2013 20:10

#1 Uplata PIO/MIO između entiteta

Post by garankich »

Sportski pozdrav
Zanima me na kom principu funkcioniše uplata doprinosa u slučaju rada u drugom entitetu.
Konkretno u mom slučaju , zaposlen u RSu ,kada uđem na svoj profil na strankci edoprinosi ,u prethodnim firmama vidim da je uplaćivano u sve fondove, dok u trenutnoj piše samo zdrastveni fond. Da li se PIO uplaćuje u entitetu rada ili prebivališta ili se oni nekako između sebe prebijaju , i kako to funkcioniše u slučajevima penzionisanja? Koji je modus operandi
Pozz
NediM17
Posts: 21699
Joined: 05/11/2009 11:49

#2 Re: Uplata PIO/MIO između entiteta

Post by NediM17 »

Koliko znam penziono ide po sjedištu poslodavca, zdravstveno po mjestu stanovanja.

https://www.pufbih.ba/v1/novosti/2105/o ... raciji-bih
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19551
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#3 Re: Uplata PIO/MIO između entiteta

Post by teskeredzic_22 »

garankich wrote: 18/06/2023 22:04 Sportski pozdrav
Zanima me na kom principu funkcioniše uplata doprinosa u slučaju rada u drugom entitetu.
Konkretno u mom slučaju , zaposlen u RSu ,kada uđem na svoj profil na strankci edoprinosi ,u prethodnim firmama vidim da je uplaćivano u sve fondove, dok u trenutnoj piše samo zdrastveni fond. Da li se PIO uplaćuje u entitetu rada ili prebivališta ili se oni nekako između sebe prebijaju , i kako to funkcioniše u slučajevima penzionisanja? Koji je modus operandi
Pozz
Svoju penziju zarađuješ u RS - u , njoj se uplaćuju doprinosi , od nje ćeš dobijati taj dio penzije koji tu zaradiš.
Post Reply