uplata doprinosa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
alma_

uplata doprinosa

Post by alma_ » 02/03/2012 20:42

Da li je moguće izvršiti uplatu doprinosa za samo jednog radnika iako ih ima prijavljenih vise? Naime,vlasnik firme je voljan uplatiti doprinose, ali knjigovođa kaze da to nikako nije moguće i da mora svima ili nikom i da je to po nekom novom zakonu. Mislila sam da laze, ali sam nesto pronasla kao u Hrvatskoj je nesto tako, pa mi sada nije jasno da li je zaista i kod nas usvojen takav zakon

alma_

Re: uplata doprinosa

Post by alma_ » 07/03/2012 19:48

80 pregleda, niko ne zna odgovora :) Nista mi drugo nije preostalo, nazvala poresku upravu i zamolila neku gospodju da pojasni. Da se razumijemo nisu skloni pojasnjavanju, nego sam zamolila preko nekog prijatelja itd.Za sve one koji budu u slicnoj dilemi , moguće je napraviti "pojedinačnu specifikaciju plaća" i na uplatnicu u svrhu doznake upisati ime i prezime uposlenika na kog se odnosi uplata te njegov JMBG. Postavljam ovaj odgovor iz razloga sto gospoda koja sjede (namjerno koristim ovo sjede, jer oni nista ne rade nego sjede )iza saltera u birou za zaposljavanje i kojekakvim upravama samo hladno kazu "ne moze" i tako mnogima uskracuju pravo na novcanu nadoknadu.

Post Reply