Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1026 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Velkoski »

tabija wrote:I jel istina da je danas u avazu pisalo da je prijemni polovinom JUNA?
Da, prijemni je ove godine pomjeren radi kupa konfederacija.
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#1027 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by tabija »

mleetavi wrote:
tabija wrote:I jel istina da je danas u avazu pisalo da je prijemni polovinom JUNA?
Da, prijemni je ove godine pomjeren radi kupa konfederacija.

:run: :lol:
Sternly time
Posts: 22
Joined: 23/05/2013 12:51

#1028 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Sternly time »

Eto ako ko ima te zadatke, ili nešto iz maternjeg jezika slobodno nek' šalje :D bliži se prijemni :sad:
Sternly time
Posts: 22
Joined: 23/05/2013 12:51

#1029 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Sternly time »

mleetavi wrote:
tabija wrote:I jel istina da je danas u avazu pisalo da je prijemni polovinom JUNA?
Da, prijemni je ove godine pomjeren radi kupa konfederacija.
Znači pripremat se treba... Hajde da se još i to završi :D
Sternly time
Posts: 22
Joined: 23/05/2013 12:51

#1030 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Sternly time »

tabija wrote:
besi wrote:
Sternly time wrote:Da li je neophodan odlazak na pripremnu nastavu na efsa iz matematike da bi se položio prijemni ispit? Ili je možda jednostavno dovoljno vježbanje tog istog predmeta kod kuće? Pretpostavljam da maternji i engleski jezik ne predstavljaju veći problem. Ako bi neko mogao onako u nekoliko rečenica da napiše za ovo... :) Hvala unaprijed.

ja sam nekad davno upisivala ekonomiju. i nisam isla na pripremnu, sama sam se spremala, imala sam max bodova iz bosanskog i matematike :zoka: ne znam jesi li gledao/la primjere testova od proslih godina? ne mogu sad da nadjem linkove, ali imam ih u pdf-u, ako ti treba, saljem ti pdf.

dalje, mozda bi bilo dobro da nabavis knjigu po kojoj se sprema za prijemni, pa da prevjezbas.
moja sestra razmislja o upisu na ekonomiju i nece ici na pripremnu..

ako ne znas, test iz engleskog nije eliminatoran, vec samo rasporedjuju studente po odredjenim nivoima...

nadam se da sam barem malo pomogla.
pozdrav
Posalji meni te pdfove testova iz bosanskog od proslih godina ;) Imam samo onaj probni test sa njihove stranice i to je to ;)


I jel istina da je danas u avazu pisalo da je prijemni polovinom JUNA?

Hvala Besi :) Šalji sve što imaš :D
Sternly time
Posts: 22
Joined: 23/05/2013 12:51

#1031 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Sternly time »

Zna li neko nešto malo više o studiranju na ekonomsku fakultetu ali na engleskom jeziku? Da li je pretjerano teško i u čemu je ustvari riječ tu? Svi predmeti se održavaju na engleskom jeziku? I kad je taj upis? Na stranici fakulteta ništa ne piše, samo ima ono od prošle godine -.- Valjda bi budući studenti trebali biti obaviješteni na vrijeme.
I prijavu na konkurs popunjavaš ovako elektronski i to treba da ponesem prilikom upisa na fakultet?
saramica
Posts: 147
Joined: 12/02/2010 20:08

#1032 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by saramica »

Mozete li mi reci kakva je situacija sa bachelor diplomama, je li obavezno upisivanje mastera da bi se moglo zaposliti ili je dovoljan i bachelor ?? Koliko otprilike procentualno studenata na Ekonomskom fakultetu stane na bacheloru a koliko ipak ode na master ?? Hvala unaprijed :)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1033 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by perfect_guy »

saramica wrote:Mozete li mi reci kakva je situacija sa bachelor diplomama, je li obavezno upisivanje mastera da bi se moglo zaposliti ili je dovoljan i bachelor ?? Koliko otprilike procentualno studenata na Ekonomskom fakultetu stane na bacheloru a koliko ipak ode na master ?? Hvala unaprijed :)
zavisi od oglasa, negdje može sa bachelor, negdje ne. Dosta ljudi nastavlja, ali ima i slučajeva kojima izleti posao pa odgode upisivanje mastera
aida_8
Posts: 9
Joined: 19/04/2013 19:25

#1034 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by aida_8 »

tabija wrote:
mleetavi wrote:
tabija wrote:I jel istina da je danas u avazu pisalo da je prijemni polovinom JUNA?
Da, prijemni je ove godine pomjeren radi kupa konfederacija.

:run: :lol:

Prijemni ispit polovinom juna? :shock:

O Bože, pa da li će biti druga grupa za pripremnu nastavu? :S
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1035 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by perfect_guy »

aida_8 wrote:
Prijemni ispit polovinom juna? :shock:

O Bože, pa da li će biti druga grupa za pripremnu nastavu? :S
ne sekiraj se, drage su njima pare ;) čim se skupi ljudi, zvaće
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#1036 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by tabija »

Ma pusti ovog ba...pitao sam danas, ili zadnji vikend u junu ili prvi vikend u julu je prijemni ;)
besi
Posts: 35
Joined: 26/05/2013 16:51

#1037 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by besi »

samo pratite oglasnu plocu na stranici fakulteta i sve cete znati na vrijeme.
oni o svemu obavjestavaju.

:bih:
besi
Posts: 35
Joined: 26/05/2013 16:51

#1038 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by besi »

saramica wrote:Mozete li mi reci kakva je situacija sa bachelor diplomama, je li obavezno upisivanje mastera da bi se moglo zaposliti ili je dovoljan i bachelor ?? Koliko otprilike procentualno studenata na Ekonomskom fakultetu stane na bacheloru a koliko ipak ode na master ?? Hvala unaprijed :)
tesko pitanje.
bez stele ne mozes nista ni sa masterom. imam kolegicu s masterom i radi kao prodavacica :-)
s druge strane, dosta kolega je upisalo master, nisu ga nikad zavrsili, a uveliko rade.
znam da stalno slusamo price o steli, ali nazalost rijetko ko se zaposli bez iste.
opet, ne znam...
aida_8
Posts: 9
Joined: 19/04/2013 19:25

#1039 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by aida_8 »

Prijemni ne može biti polovinom juna, jer ni Konkurs još nije objavljen. Do sad je to bilo početkom jula.

Pratite dnevne novine i web stranicu Fakulteta.

Na pripremnu nastavu se može prijaviti do sredine juna.

Upravo dobila odgovor sa Ekonomskog fakulteta. :)
Jenna20
Posts: 8
Joined: 29/05/2013 13:59

#1040 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Jenna20 »

Može li mi neko reći za ovaj odsjek menadžmenta na engleskom jeziku, da li je prijemni isti kao i kad se polaže za studij na našem jeziku ili je ipak drugačiji? Vidjela sam one primjere na njihovoj stranici, a na oglasu za pripremnu nastavu isto se spominje stidij na engleskom pa ima pripremna iz istog. Ako neko zna išta o ovome, voljela bih da mi odgovori. Unaprijed hvala :)
User avatar
Raskopusani
Posts: 3
Joined: 29/05/2013 17:16

#1041 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Raskopusani »

aida_8 wrote:Prijemni ne može biti polovinom juna, jer ni Konkurs još nije objavljen. Do sad je to bilo početkom jula.

Pratite dnevne novine i web stranicu Fakulteta.

Na pripremnu nastavu se može prijaviti do sredine juna.

Upravo dobila odgovor sa Ekonomskog fakulteta. :)
Pripremna nastava je počela 20.05. (Ako pričamo o pripremama za prijemni.)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1042 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by perfect_guy »

Raskopusani wrote:
aida_8 wrote:Prijemni ne može biti polovinom juna, jer ni Konkurs još nije objavljen. Do sad je to bilo početkom jula.

Pratite dnevne novine i web stranicu Fakulteta.

Na pripremnu nastavu se može prijaviti do sredine juna.

Upravo dobila odgovor sa Ekonomskog fakulteta. :)
Pripremna nastava je počela 20.05. (Ako pričamo o pripremama za prijemni.)
i traje sve do prijemnog, što znači da nova grupa kreće čim se skupi dovoljno ljudi
nadi22
Posts: 3
Joined: 21/05/2013 22:06

#1043 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by nadi22 »

Da li neko zna kad pocinje tacno druga grupa i da li ce meni biti kasno da se prijavim za pripremu sljedece sedmnice?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#1044 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Muhamed Đakmić »

nadi22 wrote:Da li neko zna kad pocinje tacno druga grupa i da li ce meni biti kasno da se prijavim za pripremu sljedece sedmnice?
Ma neće ti biti kasno, organizuju se pripreme sve do samog prijemnog.
ad0o
Posts: 165
Joined: 27/06/2012 17:27

#1045 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by ad0o »

Da li mi neko moze objasniti ovu koliziju, koliko se placa, koliko predmeta se moze uzeti.
Iz 1 i 2 semestra ostat ce mi po 2 predmeta(nadam se :-D ), koliko predmeta mogu uzeti kao koliziju
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1046 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by perfect_guy »

ad0o wrote:Da li mi neko moze objasniti ovu koliziju, koliko se placa, koliko predmeta se moze uzeti.
Iz 1 i 2 semestra ostat ce mi po 2 predmeta(nadam se :-D ), koliko predmeta mogu uzeti kao koliziju
računaj po 5 ili 6 kredita te što ti ostaju (zavisno šta ti ostaje), i onda dodaj iz naredne godine nove predmete da se uklopiš u 30 kredita po semestru
ad0o
Posts: 165
Joined: 27/06/2012 17:27

#1047 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by ad0o »

perfect_guy wrote:
ad0o wrote:Da li mi neko moze objasniti ovu koliziju, koliko se placa, koliko predmeta se moze uzeti.
Iz 1 i 2 semestra ostat ce mi po 2 predmeta(nadam se :-D ), koliko predmeta mogu uzeti kao koliziju
računaj po 5 ili 6 kredita te što ti ostaju (zavisno šta ti ostaje), i onda dodaj iz naredne godine nove predmete da se uklopiš u 30 kredita po semestru
hvala
Ebru
Posts: 10
Joined: 30/04/2013 12:44

#1048 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Ebru »

Pozdrav svima,
mene zanima sta je sa TURIZMOM, na odsijeku za Poslovnu skolu? Da li na EF ima taj studij? Jer sam cula da nikada ne bude dovoljan broj zainteresovanih,pa ga samim time i nema? Ukoliko ima i neko studira pomenuto, voljela bih da mi malo priblizi isti. Ja sam zavrsila hotelsko-turisticku skolu,pa recimo (nadam se) da bih imala neko predznanje. :)
mileee
Posts: 2
Joined: 03/06/2013 11:46

#1049 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by mileee »

Zdravo,
mene zanima DL studij, kolika je prolaznost na njemu, te koliko ima seminarskih odnosno prezentacija u toku studija (manje ili isto kao kod redovnih) ?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1050 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by perfect_guy »

Ebru wrote:Pozdrav svima,
mene zanima sta je sa TURIZMOM, na odsijeku za Poslovnu skolu? Da li na EF ima taj studij? Jer sam cula da nikada ne bude dovoljan broj zainteresovanih,pa ga samim time i nema? Ukoliko ima i neko studira pomenuto, voljela bih da mi malo priblizi isti. Ja sam zavrsila hotelsko-turisticku skolu,pa recimo (nadam se) da bih imala neko predznanje. :)
tako je, zadnjih sigurno 5 godina ga nema, tako da ćeš vrlo teško naći nekoga da dobiješ info
Post Reply