Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#1626 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by mirzadelibasic »

Velkoski wrote:ma sad je Pravo na engleskom ako se ne varam, smiješno zaokruživanje, bez problema se polaže :D
Pih. To su oni ispiti koji se polažu iščitavanjem skripte. Nekada je to teže bilo.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#1627 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Muhamed Đakmić »

Ma jeste sigurni da je pravo skroz promijenjeno na engleski?

Ja sam 2010. polagao, bili uredno eseji, a bila je jedna linija koja je na engleskom bila, cirkus im od predmeta bio baš.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72582
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1628 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Velkoski »

Pa i ja sam 2010. i bio je engleski, a i ovi što su upisali ove godine imaju na engleskom :mrgreen: znaš da znam :mrgreen:
ucenik1234
Posts: 923
Joined: 06/11/2012 22:10

#1629 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by ucenik1234 »

savjeti za prvi semestar, kako pravo spremiti, sta obicno bude, jel samo nabrajalice ili neke pikanterije? jel velika prolaznost i ima li razlike medju profama, trivun, silajdzic, fatima?
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#1630 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by klixoris »

ucenik1234 wrote:savjeti za prvi semestar, kako pravo spremiti, sta obicno bude, jel samo nabrajalice ili neke pikanterije? jel velika prolaznost i ima li razlike medju profama, trivun, silajdzic, fatima?
Vrati se jednu stranicu u rikverc. Sve fino objasnjeno
44Mina
Posts: 11
Joined: 09/11/2016 19:06
Location: Sarajevo

#1631 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by 44Mina »

Zdravo raja, znate li je li se moze prebaciti sa menadzmenta na vps u toku godine? Tj da od 4og semestra krenem na vps. Imam vec 3 polozena semestra na menadzmentu
vjerni
Posts: 4
Joined: 26/06/2016 19:11

#1632 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by vjerni »

Muhamed Đakmić wrote:
Velkoski wrote:
vjerni wrote:Da li se moze polozit poslovno pravo, a da se ne uci knjiga od 400 strana. :? 8)
ispiši se ti odmah :lol:
Sad će nekad prva parcijala kroz par sedmica ako me pamćenje dobro služi :D

Javi nam kako prođe vjerni i jesi li učio iz knjige ili nisi :D

Krenuo sam malo opsirnije da ti opisem sve kako sam bio u strahu od toga sta i kako, ali evo ukratko kako sam ga spremio:

-Skripta kesko - Najvise sam se baziro na drustva (komanditno,dd,dno,doo,djl itd.) njihove karakteristike, pa posle toga kakve su nadleznosti skupstine, nadzornog odbora, uprravnog odbora, malo sam se tu izgubio jer se nabrajalice u nekim stvarima razlikuju
-Skripta word nekakva od 17 strana mi je sluzila onako za dobro ponavljanje
- Knjiga - spremio drzave, obligacije, pojam prava i izvori prava
Rezultat ispita: 4 zadatka sam dobio (3 nabrajalice, 1 da napisem definicije), od ta 4 ja sam uradio 3, bilo je i tu vece doze srece.
- Onako fin saldo bodova bi trebao bit, naravno nije to kraj ima u 12/14 sedmici nisam siguran case study i onda druga parcijala koja je na zaokruzivanje

Eh sad moje naredno pitanje: Treba mi instruktor Matematike, neko ko se moze spustit na moj nivo znanja, a koji nije nesto bog zna...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1633 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

Ne znam gdje bih napisao, al eto ima veze sa ekonomskim fakultetom...

http://www.efsa.unsa.ba/ef/bs/karamujic-dr-muharem

Ovo govno, dzabe mu hiljadu diploma (ne bi me zacudilo da je do istih dosao prevarama) je naslo biznis tako sto vara studente, fol im da posao, bice, tamo vamo, onda ih na kraju nabije nogom, uz obrazlozenje da su bili na volonterskom radu...bila ekipa koja se pobunila i uzela materijal koji su radili (na usb stick)...smrad prijetio da ce tuziti i prepadnu se, vrate....
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#1634 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Muhamed Đakmić »

I meni je predavao Kenan Crnkić. I to menadžent mikro, malih i srednjih preduzeća.

Kaže frajer otprilike ovako:
Meni je brat advokat (ne znam da li ima biološkog brata niti me zanima, moguće da je samo ilustrovao). Pati se godinama, preživljava i odlučio da otvori svoju kancelariju. Pita mene za savjet. Ja mu kažem, ako ćeš otvarati kancelariju, uzet ćeš stan od 250 kvadrata u Titovoj za kancelariju, nemoj mi nekog bijednika glumiti sa nekim sitnim projektima. Moraš staviti svijetleću reklamu, a ja ću ti naći 20 elitnih klijenata da se obogatiš.
Poruka priče, pravite seljačke, ratnoprofiterske biznise. Pravite odmah biznis od sto hiljada maraka, nema veze što ste studenti. Ne možete to uspjeti? Jebiga, ko vam je kriv, ja imam SDA iza sebe i babu Zahida, kad nešto ne može, babo učini da može.

E ima takvih profesora još na ekonomiji nažalost, nisu Crnkić i Karamujić jedini primjer.
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#1635 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by FrozenCastle »

Sve istina. Sva predavanja kod njega su bila o njegovim dogodovštinama koje samo njemu pale.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1636 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Daryl Dixon »

decki kaj je bedak za karamujica kloca, pa on je bija u Australiji i tu pekao zanat dapace, ne?! :lol: :run:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1637 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

Daryl Dixon wrote:decki kaj je bedak za karamujica kloca, pa on je bija u Australiji i tu pekao zanat dapace, ne?! :lol: :run:
Mora da je na muflonkama pekao zanat, mmicu mu ppnsku 8-)
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1638 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by KB9 »

najbolje od svega je sto ogromna vecina tih nasih govana na pozicijama kaze, cim zavrsis, kako diploma fakticki nije bitna, ono u startu da ti se posere na sve i pravo te ohrabri kroz zivot a prethodno te unisti na sve moguce nacine zbog te iste diplome
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#1639 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by FrozenCastle »

Prenesite kolegama u drugim grupama.

User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1640 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Daryl Dixon »

europejci pravi :lol: :-) :run:
User avatar
minka2
Posts: 32
Joined: 08/10/2015 21:15

#1641 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by minka2 »

Ma može se birati mentor, ali ne može jedan profesor biti mentor za 30 studenata i biti plaćen toliko za to, a drugi profesor da ima mentorstvo za samo 2 studenta.. to žele da regulišu
User avatar
minka2
Posts: 32
Joined: 08/10/2015 21:15

#1642 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by minka2 »

Za sve zainteresovane da upišu ekonomiju: DANI OTVORENIH VRATA na Ekonomskom fakultetu: 06.5. i 03.6. u 13:00h. Dođite i saznajte sve što vas zanima, a dijele i neke nagrade. Možete dobiti vaučere za instrukcije ili putovanje neko. :izet: :izet:
avdagovic
Posts: 8
Joined: 31/10/2013 20:08

#1643 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by avdagovic »

Ljudi, ima li iko primjer prijemnog ispita iz matematike i statistike za master studij menadzment - informacijski sistemi? Ili info da li se i gdje moze nabaviti.
ucenik1234
Posts: 923
Joined: 06/11/2012 22:10

#1644 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by ucenik1234 »

Savjeti za racunovodstvo finalni, na sta posebnu paznju obratiti?
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#1645 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by klixoris »

ucenik1234 wrote:Savjeti za racunovodstvo finalni, na sta posebnu paznju obratiti?
Malo ti je cudno to pitanje posto se zna sta je finalni na racunovodstvu - zadatak. Znaci, obratiti paznju da ga dobro uradis. :mrgreen:
Koliko znam, Jadranke vise nema, sada je preuzeo njen "apprentice" :mrgreen: Jahic.
Racunaj da ce ti na finalnom zadatku u jednoj promjeni u stvari doci vise promjena koje su ti npr na vjezbama bile kao jedna. Obicno naguraju 2-3 promjene sa vjezbi u jednu promjenu na finalnom. Pored dnevnika obavezno vodi promjene i glavnoj knjizi. Citaj pazljivo tekst promjena koje ti dodju, jer raja cesto u panici brzopleto procitaju pa ne skontaju sta je pisac htio reci i onda skroz pogresno proknjize. Sretno ! :thumbup:
Last edited by klixoris on 17/01/2018 09:34, edited 1 time in total.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#1646 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Muhamed Đakmić »

Ma nauči sve moguće opcije prve promjene sa nabavkom materijala i potrudi se da nigdje ne fuliš ništa, jer ta ti promjena veže još 3-4 druge, pa si ako je ne uradiš dobro već u zaostatku i teško ćeš položiti.
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#1647 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by desperate housewife »

nemoj upisivat ekonomski fakultet u Sarajevu. To je samoubistvo iz zasjede.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#1648 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Admir_1984 »

Citam umro profesor bankarstva Fikret Hadzic :( jel iznenada ili je bio bolestan. Ostao mi je u lijepom sjećanju
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#1649 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by gilla »

Diplomirao kod njega. RIP
Bio je sjajna osoba.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1650 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Daryl Dixon »

dobar profa, steta :sad:
Post Reply