Update o Sarajevu, jel ima sta novo ????

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

kijametdedo
Posts: 284
Joined: 25/10/2003 00:00
Location: Sarajevo

#26

Post by kijametdedo »

vidim ja da si ti neki mnogo mlad decko, pa si uletio u diskusiju malo starijih cika. slazem se, tvoja generacija jos uvijek ne treba da se bavi politikom i historijom, uzivaj u playstationu i klikerima dok mozes...

posto si jos zelen, dozvoli mi da ti objasnim ulogu apostrofa u mojih nekoliko postova. naime, cilj navedenih znakova interpunkcije je bio isticanje ironije, pogotovo kada se radi o podjelama na "nas" i "njih". ne brini, oprosteno ti je, mlad si...

moj duel sa aketom supkom je manje-vise licne prirode, a njegova tema je sve osim apoliticna.

dakle, decko, poradi malo na logici i ne dozvoli da te fini postovi zavaraju. poradi malo i na sintaksi recenice, postovi su ti poprilicno nejasni...

haj ziv mi i zdrav bio!
babba
Posts: 172
Joined: 30/03/2004 01:07

#27

Post by babba »

Hvala na komplimentu deduska ali moja generacija je ona koje vise nema zahvaljejuci politici vasih tabora.
Postovi su poprilicno nejasni jer sam od rjetkih koji ne pripadaju ni jednom od tabora. Za one koji citaju srcem a ne "jucerasnjim Dnevnikom" oni su sasvim jasni.
"Zelen" jesam u dusi i time se ponosim i radujem mada tjelesno bas i nisam jer sam RVI.
Da, klikeri... Bilo je to jednom na brdovitom sretnom Balkanu gdje smo se svi zajedno igrali a sreci nije bilo kraja. Barem dok niste dosli vi...
kijametdedo
Posts: 284
Joined: 25/10/2003 00:00
Location: Sarajevo

#28

Post by kijametdedo »

sad ti nesto ko ljevicar, jelde?

da si pratio forum, upratio bi par mojih postova na tu temu, jer ocito pripadamo istoj generaciji.

a moj tabor je onaj najmanji, nekako najnormalniji, sa malo manje srca a malo vise mozga. a upravo to je zamka u koju lako padas, poistovjecujes mozak sa srcem, pa onda dopustas da ti majmuni serviraju pricu o podjednakoj krivici.

i meni su isto sjebali mladost, al opet ne padam na pricu "ko nas zavadi" koju serviraju oni koji ne zele priznati svoj dio odgovornosti. a taj dio je povelik...

zna se ko je bacao granate na sarajevo, zna se ko je snajperisao i izgladnjivao grad 3 i po godine. sve ostalo je suplja...
@ke
Posts: 269
Joined: 30/03/2004 22:19

#29

Post by @ke »

kurva o postenju, a snajperista o snajperisanju :roll: :evil:
kijametdedo
Posts: 284
Joined: 25/10/2003 00:00
Location: Sarajevo

#30

Post by kijametdedo »

a supak o casti... :D

nego ispricaj ti nama ake jos koju pricu o tome kako smo sami sebe dizali u zrak...
@ke
Posts: 269
Joined: 30/03/2004 22:19

#31

Post by @ke »

ne sakrivaj se iza mi ili vi :twisted:

licno si snajperiso i cak se tim hvalio, ne pise ti se dobro svakako :evil:


jekane nemoj zajebanciju ozbiljno shvatat, ima i odgovor na ovo pismo, iz vana,
ali nema smisla da ga postavim, mada je 100% istinito :roll:
jer odmah upadaju ovi da brane sve sto je negativno, pa neka to stavi neko ko nije vani, radi balansa,
a ako nema niko, sta da se radi :?
@ke
Posts: 269
Joined: 30/03/2004 22:19

#32

Post by @ke »

goshpar, to ti meni prijetis, da ti posaljem adresu, da licno dodjes :twisted:
ili da ja tebe posjetim, mozda :oops:

moderatori, pitanje za vas

jel dozvoljeno da se prijeti na forumu :?
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#33

Post by St.Germain »

nije. ubrzi ce se rijesiti i taj problem. sve poruke uvredljivog sadrzaja ce se moci "reklamirati" na temu predvidjenoj za iste. nego, ake, zasto koristis taj nick, zar si banovan :?
kijametdedo
Posts: 284
Joined: 25/10/2003 00:00
Location: Sarajevo

#34

Post by kijametdedo »

pa ake, jebem mu misa, ko ti to prijeti? pa zar tebi, tako uzornom supcicu? :lol:

samo ne valja ake star co'ek da laze. gdje sam ja to bolan rekao da sam bio snajperista? nesto se ne sjecam tog filma. da me nisi pobrkao s michaelom dudikoffom ili dolphom lundgrenom?

haj, zivio!
babba
Posts: 172
Joined: 30/03/2004 01:07

#35

Post by babba »

Zakuhalo se a? No sta je u stvari pisac htjeo da kaze a ovaj opet iskoristio da se samozadovolji pitanje je sad.
Covjek je ugrozen i ponizen a mozda to i nezasluzuje. Napumpan tamo nekom ideologijom koju sad zastupa je samo odraz straha koji vode do upotrebe Caps-Lock-a i Fat stila.
Grjesite se jer Aketu je itekako stalo do vas inace nebi bio ovdje na forumu. Dali sto vas voli ili sto je dusevno bolestan ili sto vas nasmijava neistinom da su svi isto krivi ostaje da se vidi.
Nadam se samo da se i ovaj film nece zavrsiti tuzno a glumci nestati u vihoru promjena.
A sve je moglo da se zavrsi sretno .
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#36

Post by k@me »

Ne seri Ake.

Kad ces vise prestat lijecit sopstvene frustracije? Dzaba ti, koliko god ti sebe uvjeravao srbi su ubjedljivo najveci zlocinci na ovim prostorima.

Srba u proslom ratu po najpouzdanijim izvorima nije izginulo vise od 65 000. Bosnjaka je izginulo minimalno 170 000. Hrvata priblizno 30 000. Bosnjaka je protjerano oko 900 000.

Mozes ti pjenit i izduvavat se na ovom forumu jos godinama. Al dzaba ti, zna se ko je koga sjebao. Samo srbi ne zele da prihvate ono sto se zna u cijelom svijetu.

Mozes se ti pravit lud i tvrdit da okolina Sarajeva nikad nioje bila nasa ali u Sarajevskoj regiji srbi su bili vecina samo na Palama. A bosnjaci u Starom gradu, Novom Sarajevu, Vogosci, Hadzicima i Trnovu. U Novom gradu, Ilidzi i Ilijasu niko nije bio vecina.

Pozicije na kojima su srbi bili oko Sarajeva '93 obzirom na demografsku strukturu prije rata dokazuju da je rijec o planiranoj agresiji potpomognutoj domacim separatistima, planiranom genocidu, kulturocidu i etnickom ciscenju. Fizickom unistenju svega sto nije srpsko.

Druga strana o kojoj pjenis se branila u izuzetno teskim i neljudskim uslovima. A nema odbrane bez zlocina. Zlocina koji nisu ni na koji nacin podrzani ili podsticani od strane legalnih civilnih i vojnih vlasti. Sto se naravno ne moze reci za druge dvije strane.

Na tvojoj je strani sprovodjenje brisanja historije bilo dio sistema. Tacnije, bit postojanja sistema je stvaranje etnicki ciste teritorijalne cjeline u kojoj vise nikad nece biti mjesta za nesrbe. Sve je isplanirano....sve je radjeno planski i smisljeno....niti jedan od monstruoznih dogadjaja se nije desio slucajno. Sve se radilo svjesno. Bez milosti. Presla se granica zdravog razuma. Ljudskosti. I danas, RS....genocidna tvorevina koju podrzavas.....zivi u ludilu....bijesna na sve sto se razlikuje od onih zbog kojih je nastala ta drzava....

Dzaba ti svo bjesnilo Ake.....na tvom mjestu....ne bih smio ni pisnuti od stida. Usutio bih se ko gluhonijemi covjek.

Ali ti nemas stida..... :(
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#37

Post by manijak1 »

:D Ja sam htio reći :D da se ni meni dobro ne piše.
Nego Ake nako iskreno :D koji si dio Romanijskog korpusa bio do kraja '93 - tada si se ispalio :D tako mi pričo ......znaš ko već :D
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#38 Re: Update o Sarajevu, jel ima sta novo ????

Post by mrmot »

ake wrote:da se malo odmorimo od politike kao sto je red :-D
dobih ovaj stari mail, kako to vec kruzi, pa da pitam sa lica mjesta,
ima li kakvih novih desavanja 8)


Za mog i tvog imaginarnog, ili stvarnog, prijatelja/icu, koji nisu tu...

Hoces update? Evo ovako... Otvorili su se Boemi kao novi jazz klub, atmosfera je poprilicno prijatna, nema kockastih glava, ima raje, lijepo i privlacno izgleda. Bivsi Internet se sad zove _the bar_ i vikendom se ulaz placa deset kermi, puno je stranaca i homosexualaca
(eki rimuVA se). Kod Tope, naseg komandanta, u kafe-basti star boy
ces naci scenu mladih narkomana grada sarajeva, a preko
puta, u Lori, pacijente za Gogu i Broj jedan. To su kafici
izgubljenih djecaka Petra Pana - sve raja ranih tridesetih
ili kasnih dvadesetih koji se "smekaju" s trebama i "kuliraju", bez dinara
(eventualno tri kerma da plate fantu s kojom ce da se kocopere cijelu noc
), ali zato obucene u bar milju i po maraka...

Zaboravi da ces odigrati pristojnu partiju bilijara u gradu - radi samo Black & White u Skenderiji a i to ne do kasno i bezze je oprema...

Ako hoces da cujes zivu muziku tipa yu-popa od ranije sa gitaricama
- zaboravi, ovde se u zivo slusa samo Koke (nesto ko Sinan) i Zisko (jambolija iz Gorazda)...

Sto se alternativne scene tice, prekosutra svira Neno Belan na Stageu. To je komad parkinga preko puta Skupstine sto je jos jedna od fus kafana (?) grada... Dobru kafu, ili Gordons gin ces ipak popiti kod Goge na ciglanama, cak i poprilicno kasno (za Sarajevske uvjete to je iza ponoci), a dobru uzinu mozes po danu da pojedes u Kogu.

Malta izgleda kao Bronx (mislim ipak da Bronx ovih godina izgleda i bolje) a na Dobrinji i Alipasinu je sve okrenuto unutra, sebi...
Ako stanes na vjecnu vatru, i broji sve prolaznike redom, od fizionomija
ces locirati 96.7% istocne i inih Bosnia, i manje od 1 (slovima: jedan) % (procenat) onoga sto zovemo gradskom, iliti starom sarajevskom rajom.

Svi u gradu samo kontaju kako koga da izrade ili prepricavaju ko je koga vec izradio za sta ( cast izuzecima), bulje tudzim djevojkama u grudi i cackaju nos pa brisu prste o "versace" majice...

Ja sa zavrsenom srednjom (dvije srednje doduse) imam platu vecu nego 95% clanova upravnih odbora u gradu (nisam lopov ni kriminalac,
nego je sve u qurtzu) a mojoj se majci sa 35 godina staza vise isplati da
ode u peMziju, nego da ide na posao, jer je skuplja karta i dorucak
nego sto dobije plate. Ne mogu da se skolujem, jer, Boze, ne mozes
da upises eljektrotehniku vanredno, a nema teorije da mama izdrzava
nas dvoje. Ne mogu da se ispalim jer niko nece da mi da pare
(nisam podoban, je8iga) da platim skolovanje (loan i investicija u kadar je
imaginacija u nasim zivotima) a na more kad idem moram da platim vizu... Kad odem kod tetke upisujem se u knjigu stranaca (i u Splitu, i u Beogradu).

Ljudi mi se smiju jer imam najludju vezu u ovom gradu, a mislim ni
balkanski ludaci mi ne bjeze puno...

Ako hoces da se obuces - ukus ostavi kod kuce, jer mozes: -
na Hepok pijacu i kupiti kinesko/madjarsko/bugarsko/fush-italijanski
asortiman za 20 marki sta god dohvatis, - ili sve isto sa Hepoka
u Skenderiji naravno tri do pet puta skuplje.... - mozes doduse da
nadjes u Benetonu nesto iz proslogodisnjih svjetskih
kolekcija Benetona, jer, Boze, svakako se ne isplati slati divljacima
zadnji krik mode, sta oni znaju...

Kad odes na Vrelo Bosne po danu dobro pazi da ne naletis na drustvo
koje je prije koju godinu zaklalo i pojelo labuda sa istog tog vrela. :D

Ako hoces da predjes ulicu, dooooobro pogledaj na sve strane,
jer kultura saobracaja ne postoji, ako bi htio da hodas po trotoaru (ajmo tamo ako nije daleko - cuvena izjava jedne "macke" koju
je frajer pitao da idu na trotoar jer su hodali cestom) - na trotoaru
moras da pazis na one sto odskakuju dok hodaju i grabe ko ludi
uz brdo a na asfalt su stali prvi put prije godinu-dvje...

Ispred moje zgrade, u "Dolini cupova", ljudi cuce po
parkingu u krugovima, a njihove zene izvedu djecu predvece
pa skupa sa svojim konama prostru deke tamo gdje je bio travnjak i ruzicnjak (da li je to, Boze, bilo u nekom mom proslom zivotu? Jeste, sigurno...)
pa ispijaju kahvu i prate ko ulazi-izlazi iz haustora (to im je jos uvijek preduga rijec , ulaz su i nekako naucili..).

Ulice grada ne znas vise, ja ne znam vise ni stare, ni nove... Stare, jer nijedan vise taksista (opet cast izuzetcima) ne zna kad kazes: "Do BB-a" - gdje je to bilo, ne daj boze Saloma Albaharija ili Radnicka...

Ljudi citaju Avaz koji je gori od sveske prvacica, toliko ima pravopisnih gresaka (nisam nikad vjerovao da cu imati afinitete vrsnog lingviste - a sad bi najradije crvenu olovku dok citam novine pa sve krizao, krizao, krizao...)

'Oces dalje? Vidim da sam razvukao, druze moj sarajevski...
Kao ne hvata te DEPRA (sto bi rekli mostarci) ili kompresija (visi stupanj
depresije). Mogu ja ovo i gore da predstavim, bio sam obziran,
pa nisam sve svojim ocima, nego sto sam mogao objektivnije...

A ovako je to pocelo. I fino je zavrsilo. I to isto jest Sarajevo. (ko neka mala - ruzna, prenapucena ludnica, u kojoj nema, gotovo nigdje i nikad, zaista veselih ludjaka)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#39

Post by Fair Life »

k@me wrote: ..Na tvojoj je strani sprovodjenje brisanja historije bilo dio sistema. Tacnije, bit postojanja sistema je stvaranje etnicki ciste teritorijalne cjeline u kojoj vise nikad nece biti mjesta za nesrbe. Sve je isplanirano....sve je radjeno planski i smisljeno....niti jedan od monstruoznih dogadjaja se nije desio slucajno. Sve se radilo svjesno. Bez milosti. Presla se granica zdravog razuma. Ljudskosti. I danas, RS....genocidna tvorevina koju podrzavas.....zivi u ludilu....bijesna na sve sto se razlikuje od onih zbog kojih je nastala ta drzava ...
U pravu si K@me. Htio bih ovu tvoju konstataciju potkrijepiti jednim podugackim tekstom koji sam pronasao. Mislim da cu ga postirati na forum Politika pod naslovom IDEOLOGIJA VELIKE SRBIJE.
stelium
Posts: 438
Joined: 28/05/2004 18:57
Location: malta

#40

Post by stelium »

Rekoh samo da provjetrim jednu od starih tema.
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#41

Post by violentjack »

. U Novom gradu, Ilidzi i Ilijasu niko nije bio vecina.

Novi grad je imao Bosnjacku vecinu :oops:
:)
Posts: 318
Joined: 05/07/2004 00:24

#42

Post by :) »

Evo sta je napisao Andrej Nikolaidis u "Slobodnoj Bosni", broj 424 decembar 2004, povodom zakona koji je usvojen, a kojim se u Srbiji izjednacavaju prava antifasista - partizana i "anti" fasista cetnika (otprilike u isto vrijeme Peddy je sutirao par domacih ceta iz fotelja):


"Kada je Dragan Cavic rekao kako odluka Visokog predstavnika sugerise da su srbi lud narod koji ima lude predstavnike, i nehotice je definisao bit problema. U Srbiji, gdje zahvaljujuci tome sto NATO 1999. nije tenkovima usao u Beograd nema visokog predstavnika, vec cetnici mogu sami da uredjuju drzavu, biologiju i istoriju, cetnistvo je oslobodilacki pokret, ratni zlocini su pravedna borba za srpske nacionalne interese a skrivanje ratnih zlocinaca dokaz nacionalnog ponosa i integriteta. U ostatku svijeta, pa i u Republici Srpskoj, gdje ima visokog predstavnika, na stvari se gleda drugacije: cetnici su saradnici nacista a za ratne zlocine se mora odgovarati. Zato sto to nisu htjeli da shvate, da ne zive u Srbiji nego u "ostatku svijeta", Ashdown je smijenio srpske funkcionere u Bosni"

E sad, srbi i cetnici nije isto, ali ko ce mu ga znat ko je ko u ovakvom haosu? Ma bolje da se mi podijelimo u tri tabora pa svak sa svojima, jednostavnije je. :-)
Ma ozbiljno. Mislim dok Bosna ne dobije tuzbu protiv Srbije, dok se Srpski narod ne izvine ostalim narodima zbog genocida (kao sto su uostalom uradili Njemci), dok se ne ukine RS - genocidna i fasisticka tvorevina, dok se Fatmir Alispahic ne strpa u ludaru, dok... Nece biti iskrenog pomirenja.

Eto, kad se vec svadjate oko rata umjesto oko toga koji je kafic bolji... :)
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#43

Post by violentjack »

naselje novi grad 136 321 stanovnik, 69 383 bosnjaka, 37 369 srba, 8880 hrvata, 15 564 jugoslovena i 5125 ostali
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#44

Post by scarface32 »

tema je ima li sta novo u Sarajevu?Nema,ovdje i dalje jebe lud zbunjenog.tema je o promjenama koje se u Sa desavaju iz dana u dan a ne o ko je poceo rat?A da se prestavim ja sam Supak koji jednom godisnje dodje u SA.Koji je primjetio da je sluzbeni pozdrav u vecini prodavnica,drzavnih ustanova selam alejkum,gdje policajac nema dva zuba u glavi,gdje ljudi koji nemaju dvije marke u djepu pricaju o milionima maraka koje obrcu itd...
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#45

Post by nostalgicar »

hej sta ima u zadnje vrijeme neke stvari nisi dobro uradio,star ti mamu prevario drugu povalio,a tvoj najbolji drug te odradio...svakodnevni zivot ti dojadio i bla bla bla bla.... :D
imigrant
Posts: 430
Joined: 22/04/2004 17:22

#46

Post by imigrant »

Tipicno.
70% tema se zavrsi:
ko je poceo rat, plansko rascjepljenje bosne, velika srbija, nato, cetnici, logori, genocid, srebrenica...SANU i tako dalje...


Pa kako vam ne dojadi majke vam!!!

U sa idem poslovno jednom godisnje. PO 7 dana ostajem tamo.
Uvijek mi je super, zbog zajebancije, koje nema nigdje kao kod nas....
Pocevsi od pismenih taxista pa nadalje. I nevjerovatno, NISAM CUO NIKOGA DA PRICA O POLITICI Kao sto pisete vi ovdje.
Pogotovo od mladih ljudi!!!!
I super mi je bilo, jer sam imao love za zajebanciju, jer odsjedam u Holiday-u i tako dalje, jer se taxijem vozam ko lud, pa falsiram racune sa taxistima.... jer se najedem bureka i sirnice, jer vidim stare raje melo, jer se zajebavam dje stignem, i s kim stignem. Jer je FIS super EVROPSKO mjesto, jer zna biti dobro i u slogi....i tako dalje...
ALI Nikada se nebih vratio da zivim tamo, N I K A D A se ako bog da i necu vratiti, jer mi jednostavno vise odgovara dje sam sada...i gotovo.
Jeste supak sam, ali boli me ona stvar. Standardm ije veci vani i gotovo....
a sa mi je postao premal grad, i to je to. Malo trziste jednostavno, navikne se coek na vise izbora pa to ti je.
Ne mrzim sarajevo, dapace, ali ni ne patim za njim....Neka ga dje jeste, da ja mogu doci po nekada da se zezam, na svom jeziku, da pokupim nove fazone i viceve...

ZAsto ste sjebali ovu temU!
Pa fino je ake na pocetku reko da se malo od politike odmorimo, ali ne odma mora tako, i odma ste tako interpretirali to....

:roll: UF, dosadni ste majke mi moje!!!

Bogu fala da ovaj forum ne predstavlja SA, jer da je tako, FUJ BI TO GRAD BIO. Jako mi je drago sto vecinu od vas "politicara" nikada ne vidim u sa, a kad sam tamo, svako vece izlazim i promjernim po 5 kafana za vece... uvijek pocnem i zavrsim u city pub-u....


Dosta mi vas je vise, te vase terminologije, MI i VI i ONI...
JOJ!
:x :x :x
OHANITE MALO!!!
:oops: :x :shock: :roll:

Predlazem da se uvede dan u sedmici, kada se zabranjuje pricati o pollitici...recimo cetvrtak, i da se moderatori odmore malo...:)
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#47

Post by zili »

žjooo teme u pm

ne zna se ko je gori

ovi što još uvijek broje mrtve

ili ovi što dođu jednom godišnje na 7 dana, a onda ostatak godine kake o tome kako je u sarajevu i zašto su oni pametniji od nas, i koliko je njima bolje... :-)

recimo... imigrant

baš lijepo što si se ti snašao i skrasio tamo negdje preko grane i što si proširio vidike, pa ti sad sarajevo skućeno, i što se ne planiraš vraćati nikad, nikad, nikad, ALI šta te onda briga kako je u sarajevu!?
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#48

Post by Toozla »

...tri stranice komentara i niko argumentovano da se suprodstavi prici sa pocetka ove teme....

...ja SA posjecujem jednom u dvije godine i za dvije sedmice koliko ostanem sigurno ne mogu formirati realnu sliku stanja u gradu....

....jasno mi je sta ne valja, ali imal' ko da napise sta valja????

ps- da je meni neko postavio isto pitanje 1990 ja bi mogao pisati i pisati....pisati.....pisati....
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#49

Post by scarface32 »

pa roditelji su nam dole.i zato i te kako nas zanima kako je u sa.A naravno dodjemo godisnje da ostavimo malo svjeze love.A sad ti skontaj koja je to suma para godisnje koja dodje u Sa pa i u citavu bosnu od nas imigranata.
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#50

Post by scarface32 »

i da pitam da li su renovirali kino Dubrovnik?
Post Reply