upalo mi je u oci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
harka
Posts: 728
Joined: 18/02/2007 20:32

#1 upalo mi je u oci

Post by harka »

Procitala sam ovaj clanak i odmah pocela razmisljati sta je sa objektima koji su vlasnistvo BiH u Hrvatskoj.Da li su jos vlasnistvo BiH? Npr.djecija bolnica u Cavtatu i drugi objekti.

SANSKI MOST - Radnici firme "Prodist" spriječili su juče nadležne općinske službe da u djelo provedu odluku kantonalnog suda, kojom je naloženo da se benzinska pumpa u centru Sanskog Mosta vrati stvarnom vlasniku, hrvatskoj Naftnoj kompaniji INA.

Radi se o objektu kojeg već punih jedanaest godina koristi sansko preduzeće "Prodist", koje se bavi distribucijom i prodajom naftnih derivata.

Hrvatska kompanija je tužila općinu Sanski Most, koja je neposredno nakon završetka rata, na osnovu tadašnjeg Zakona o napuštenoj imovini, konfiskovala pomenutu benzinsku pumpu te je potom iznajmila firmi "Prodist".

Predstavnici kompanije INA, koji su pozvani da preuzmu vlasništvo nad objektom, izrazili su razočaranost ovakvim razvojem događaja.

"Kantonalni sud u Bihaću je još prije godinu dana presudio u našu korist i zaista nam nije jasno zašto lokalne vlasti nisu do sada izvršile presudu", istakao je predstavnik kompanije INA Tomo Lucić.

Vlasnik firme "Prodist" Rifet Kumalić smatra da "Prodist" u ovom slučaju nije strana u sporu.

"Mi imamo ugovor sa općinom koji je još na snazi. Uložili smo u ovu benzinsku pumpu oko 500.000 maraka i ta ulaganja treba neko da nam nadoknadi. Do tada, mi smo zakonski korisnici ove pumpe", rekao je Kumalić.

Iako je najavljeno, općinski službenici nisu juče zatražili asistenciju policije zbog, kako je rečeno, rizičnosti cijele situacije i mogućeg sukoba radnika "Prodista" i policije.

Provedba sudske odluke je prolongirana, a u međuvremenu općinske vlasti i firma "Prodist" trebalo bi da postignu dogovor o rješavanju ovog problema.
axell
Posts: 19
Joined: 10/03/2007 18:12
Location: Canada

#2

Post by axell »

Jel to ona benzinska na ulazu u S, Most iz pravca KLjuca, na desnoj strani? Ako jeste sipao sam tamo par puta gorivo, i cini me se da je bilo extra kvalitete jer je auto bolje vukao.
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#3

Post by Hantraga »

axell wrote:Jel to ona benzinska na ulazu u S, Most iz pravca KLjuca, na desnoj strani? Ako jeste sipao sam tamo par puta gorivo, i cini me se da je bilo extra kvalitete jer je auto bolje vukao.
:lol: :lol:
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#4 12321

Post by umorni »

Nije smjesno nego je tuzno...placamo zapadne cjene za gorivo sa istoka (iz Rusije )koje nam unistava motore..uostalom pitajte ove bolje mehanicare..

Eto neka se gerila iz Sanskog mosta okupi pa nek rade na tom problemu.. umjesto sto ovdje mlate da ih boli dupe za razlicite probeleme..
harka
Posts: 728
Joined: 18/02/2007 20:32

#5

Post by harka »

A sta ces,uvijek je bilo onih kojima pokazes prst oni se smiju :roll:

Sto mene interesuje i ako ima neko ko se razumije da mi objasni.Kako oni iz Hrvatske mogu da traze nesto u BiH i kazu da je njihovo i eto mora im se vratiti,a ja ili neko drugi nemam pravo da trazim svoje u Hrvatskoj.naime prije rata sam imala vikendicu u Hrvatskoj,sve legalno,kad sam (bilo je davno) otisla da trazim kazu moras imati hrvatsku putovnicu.
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#6 21312

Post by umorni »

Onako neki povrsan odgovor..zelja za pretenzijom tdudjeg prostora negiranje postojanja drugog drugacijeg.. isto ti je ali malo zacoska i sa istocne strane..

Sta imamo tek tamo.. pustili smo da se kroz stranke ubacuju ljudi koji samo klimaju galvom a ne misle.. Krivi smo svi podjedanko za svako stranku kojo pripadamo. zato sto nismo bili na skupstinama,sjednicama..

Spavanje je pocetak umiranja... rece jedan sa istoka..

Zato subota 12h Marin dvor DOSTA! DOSTA!
horiznot
Posts: 119
Joined: 27/02/2007 18:09

#7 Re: upalo mi je u oci

Post by horiznot »

harka wrote:Procitala sam ovaj clanak i odmah pocela razmisljati sta je sa objektima koji su vlasnistvo BiH u Hrvatskoj.Da li su jos vlasnistvo BiH? Npr.djecija bolnica u Cavtatu i drugi objekti.

SANSKI MOST - Radnici firme "Prodist" spriječili su juče nadležne općinske službe da u djelo provedu odluku kantonalnog suda, kojom je naloženo da se benzinska pumpa u centru Sanskog Mosta vrati stvarnom vlasniku, hrvatskoj Naftnoj kompaniji INA.

Radi se o objektu kojeg već punih jedanaest godina koristi sansko preduzeće "Prodist", koje se bavi distribucijom i prodajom naftnih derivata.

Hrvatska kompanija je tužila općinu Sanski Most, koja je neposredno nakon završetka rata, na osnovu tadašnjeg Zakona o napuštenoj imovini, konfiskovala pomenutu benzinsku pumpu te je potom iznajmila firmi "Prodist".

Predstavnici kompanije INA, koji su pozvani da preuzmu vlasništvo nad objektom, izrazili su razočaranost ovakvim razvojem događaja.

"Kantonalni sud u Bihaću je još prije godinu dana presudio u našu korist i zaista nam nije jasno zašto lokalne vlasti nisu do sada izvršile presudu", istakao je predstavnik kompanije INA Tomo Lucić.

Vlasnik firme "Prodist" Rifet Kumalić smatra da "Prodist" u ovom slučaju nije strana u sporu.

"Mi imamo ugovor sa općinom koji je još na snazi. Uložili smo u ovu benzinsku pumpu oko 500.000 maraka i ta ulaganja treba neko da nam nadoknadi. Do tada, mi smo zakonski korisnici ove pumpe", rekao je Kumalić.

Iako je najavljeno, općinski službenici nisu juče zatražili asistenciju policije zbog, kako je rečeno, rizičnosti cijele situacije i mogućeg sukoba radnika "Prodista" i policije.

Provedba sudske odluke je prolongirana, a u međuvremenu općinske vlasti i firma "Prodist" trebalo bi da postignu dogovor o rješavanju ovog problema.
To je ( djecije selo u Cavtatu ) sudija u Dubrovniku uknjizio Repubilici Hrvatskoj bas kao da je njihovo.Ako nismo mogli da uzmemo Herceg Bosnu uzecemo vam bolnice i odmaralista i sve sto se imali.Odnos Hrvatske prema Bosni je jos uvijek kolonijalnog tipa ."Sta ce muslimanima drzava i bolnica i odmariste ....to sve treba konfiscirati ........" Naravno za takvo stanje je kriva nasa vlast koja ce dopustiti da se pravi i onaj most koji ce unistiti i skoljke i ribe i to malo malo mora sto imamo.Zatvorice nas i na tom mjestu i ugusiti.Takodje stanovnici Republike Hrvatske prave vikendice i kuce po Bosni i Hercegovini ( Kupres ) sa manje problema oko papirologije nego li kod svoje kuce u Hrvatskoj.Zasto je to sve tako ? Odnosi Hrvatske i Slovenije su grozni.Trve se i glodju i oko mora i oko kopna .Ali ipak kada slovenac ulazi u Hrvatsku tu je naklon i pozdrav " Dobro dosli gospodine "
Zasto ? Da bi te neko drugi postovao moras sam sebe postovati !!!!!! Kada Sarajevo samo malo zaglami na Zagreb i zaprijeti " Ima da platite stetu za rusenje Mostara i Vakufa ....da platite stetu za logore Dretelji i Heliodromi.....ima da vas tuzimo sto ste nam unijeli 10 kamiona punih jugoslovenskih dinara 1992 a iznijeli iz Bosne tvrdu valutu kada je uveden hrvtski dinar itd i tsl ........ili nam tako treba jer smo glupi , a nasa vrhuska podmitljiva i korumpirana .Cirkus po Bosni se nastavlja .
Post Reply