Upala mokraćovoda

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1 Upala mokraćovoda

Post by Bosanac sa dna kace »

pecka dok mokrrim, a i kad ne mokrim nekad pecne...
šta je najbolje za liječit?
pijem čaj od brusnice i uvu.....
nik mi već sugerira da od rođenja nosim potkošulju :dance:
jel sigurno mokraćovod? osjetim ponekad malo i bol u donjem dijelu stomaka.....
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#2 Re: Upala mokraćovoda

Post by d2 »

bolila muju kita i on ode doktoru

kaze doktor sta je mujo ?
ma boli me kita, sve me pecka dok mokrim
moramo to odrezati !

konta mujo ovaj pojma nema, ode drugom
sta je mujo ?
ma pecka me dok mokrim
odrezati !

vidi mujo nema sale ali odluci da ode i trecem za kojeg je cuo da je najbolji
sta je bilo mujo ?
ma evo pecka me dok mokrim, jel se mora rezati ?
ne mora
ma doktore da vas izljubim, meni su rekli da se mora rezati, spasili ste me
ne treba rezati, samo ce otpasti

eto da te utjesim :lol:
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#3 Re: Upala mokraćovoda

Post by starii »

dobar vic :)

vidi mozda imas i kamence u bubrezima koji su se pokrenuli pa oštetili mokracovod....ne bi bilo loše odes da das urin na analizu pa da vidis..ako ne uzmi slobodno Esbesul tbl 480mg 2x2 ili Ciprol tbl 500mg 2x1,to su ti antibiotici za upale mokracnih puteva...

sretno
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#4 Re: Upala mokraćovoda

Post by Bosanac sa dna kace »

:o :o
i ja sam u sinoc od bolova i panike imo osjećaj da mi se instrument suši :-? :-?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#5 Re: Upala mokraćovoda

Post by Bosanac sa dna kace »

starii wrote:dobar vic :)

vidi mozda imas i kamence u bubrezima koji su se pokrenuli pa oštetili mokracovod....ne bi bilo loše odes da das urin na analizu pa da vidis..ako ne uzmi slobodno Esbesul tbl 480mg 2x2 ili Ciprol tbl 500mg 2x1,to su ti antibiotici za upale mokracnih puteva...

sretno
danas ne mogu nikud maket iz škole, pretrpan sam....tek sutra mogu, pio sam čaj od brusnice i već mi je bolje....ako sutra bude isto stanje odo čim prije mogu....a opet dok oni mene naruče i dok ja dođem na red odoše 2-3 dana....ovdje je nevjerovatna gužva....
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#6 Re: Upala mokraćovoda

Post by lolita_xx »

idi ljekaru, ne zezaj se..
mozda imas kamenac koji se pokrenuo...
pij puno tecnosti..
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#7 Re: Upala mokraćovoda

Post by mamica papucarka »

jesil ti ono skoro imao gujavice :? :mrgreen:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8 Re: Upala mokraćovoda

Post by mIRCerka »

Bosanac sa dna kace wrote:
starii wrote:dobar vic :)

vidi mozda imas i kamence u bubrezima koji su se pokrenuli pa oštetili mokracovod....ne bi bilo loše odes da das urin na analizu pa da vidis..ako ne uzmi slobodno Esbesul tbl 480mg 2x2 ili Ciprol tbl 500mg 2x1,to su ti antibiotici za upale mokracnih puteva...

sretno
danas ne mogu nikud maket iz škole, pretrpan sam....tek sutra mogu, pio sam čaj od brusnice i već mi je bolje....ako sutra bude isto stanje odo čim prije mogu....a opet dok oni mene naruče i dok ja dođem na red odoše 2-3 dana....ovdje je nevjerovatna gužva....
nemoj ciprol uzimat dok se ne vidis s doktorom, jak je ko beton, mene je drmala agresiva od njega, htjela se tuc s Vratnicanima prvi dan terapije...

Moras dati urin na analizu, do tada izbjegavaj sva gazirana pica, pij cajeve, pij uvin caj ali bez secera i pij ga PREVISE ...drugi savjet je da kad piskis, sjednes na solju kako bi izbacio sav urin...kad piskis stojeci uvijek ostane urina u besici....

Trece, a ovo ti govori neko ko se pati sa pijeskom vec 6 godina, ako imas kakvih tetki tu, nek ti naprave ROTKVA MED bombe....
ocisti se rotkva, probusi srce, uzgleda ko fildzan, napuni medom...nek stoji 24 sata, drmni dvije, onda nakon 12 sati jos dvije..istu rotkvu mozes puniti medom dva puta...to ce ti obloziti komplet urinarni trakt pa ce manje da boli ako izmokravas kamencic ili pijesak...
:(
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#9 Re: Upala mokraćovoda

Post by Bosanac sa dna kace »

toooo @mivci tebe sam cheko...ma ja ti pijem svaki dan uvin chaj al mi nije pomago, juce sam poceo pit caj od brusnice, bez secera narafno, pravo mi je pomoglo...ma ne treba men nikakva tetka da mi napravi te bombe, napravicu ih ja sam.... ne pijem nikakve tablete dok se ne posavjetujem sa doktorima...a doktoru mogu tek sutra :-?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10 Re: Upala mokraćovoda

Post by mIRCerka »

Bosanac sa dna kace wrote:toooo @mivci tebe sam cheko...ma ja ti pijem svaki dan uvin chaj al mi nije pomago, juce sam poceo pit caj od brusnice, bez secera narafno, pravo mi je pomoglo...ma ne treba men nikakva tetka da mi napravi te bombe, napravicu ih ja sam.... ne pijem nikakve tablete dok se ne posavjetujem sa doktorima...a doktoru mogu tek sutra :-?
daklem, ostis 4 rotkve, iskruzis srce, napunis medom i pustis da odstoji 24 sata. nakon prvih 12 sati uradis isto sa jos 2 rotkve. Nakon 24 sata, popijes sadrzaj dvije rotkve, napses ponovo med u njih, i tako drmas rotkvu jednu na 12 sati...
_Jenny_
Posts: 184
Joined: 21/08/2007 18:19
Location: Zagreb

#11 Re: Upala mokraćovoda

Post by _Jenny_ »

mIRCerka wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:toooo @mivci tebe sam cheko...ma ja ti pijem svaki dan uvin chaj al mi nije pomago, juce sam poceo pit caj od brusnice, bez secera narafno, pravo mi je pomoglo...ma ne treba men nikakva tetka da mi napravi te bombe, napravicu ih ja sam.... ne pijem nikakve tablete dok se ne posavjetujem sa doktorima...a doktoru mogu tek sutra :-?
daklem, ostis 4 rotkve, iskruzis srce, napunis medom i pustis da odstoji 24 sata. nakon prvih 12 sati uradis isto sa jos 2 rotkve. Nakon 24 sata, popijes sadrzaj dvije rotkve, napses ponovo med u njih, i tako drmas rotkvu jednu na 12 sati...
Djeluje :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#12 Re: Upala mokraćovoda

Post by Bosanac sa dna kace »

pas mu mater ne morem ovde nac rotkve, no nejse iskopacu ih ja....
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#13 Re: Upala mokraćovoda

Post by d2 »

rotkva se rotkvom izbija ! :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#14 Re: Upala mokraćovoda

Post by mIRCerka »

Bosanac sa dna kace wrote:pas mu mater ne morem ovde nac rotkve, no nejse iskopacu ih ja....

Rodi :D

To je bitno radi obloge za mokracovod i razbijanje pijeska i sitnijeg kamenca, jer brusnica djeluje samo kao antibiotik, i malo utice na prosirenje mokracnih kanala, dok nema ama bas nikakav uticaj na sami kamenac ili pijesak.
Ja sam se rokala brusnicom jedno vrijeme, i kad sam isla na redovan papa test kaze teta SINE TI NEMAS NI ONE BAKTERIJE KOJE TREBAS IMATI...Tako da nije preporucljivo previse brusnice unositi u organizam...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#15 Re: Upala mokraćovoda

Post by Bosanac sa dna kace »

mIRCerka wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:pas mu mater ne morem ovde nac rotkve, no nejse iskopacu ih ja....

Rodi :D

To je bitno radi obloge za mokracovod i razbijanje pijeska i sitnijeg kamenca, jer brusnica djeluje samo kao antibiotik, i malo utice na prosirenje mokracnih kanala, dok nema ama bas nikakav uticaj na sami kamenac ili pijesak.
Ja sam se rokala brusnicom jedno vrijeme, i kad sam isla na redovan papa test kaze teta SINE TI NEMAS NI ONE BAKTERIJE KOJE TREBAS IMATI...Tako da nije preporucljivo previse brusnice unositi u organizam...
aham oki, pa prevrnucu Stambol da je nadjem, a ja pijem onu brusnicu ono u kesici, jednu izutra jednu u pode i jednu navece i plus uvin caj.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16 Re: Upala mokraćovoda

Post by mIRCerka »

ako je u pitanju filter kesica, toga moyes hektolitre dnevno, u tome ima 20% brusnice, 50 % hibiskusa, i 30% jabuke
san darius
Posts: 88
Joined: 05/02/2008 20:44
Location: san darius

#17 Re: Upala mokraćovoda

Post by san darius »

>>>osjetim ponekad malo i bol u donjem dijelu stomaka.....<<<

dobro ti je netko rekao. moguce ti se pokrenuo kamen. ja sam to imao prije dvije godine - k'o sneba pa u rebra, nikad nikakav problem nisam imao, blage veze nisam imao da to imam. kad me tresnulo, mislio sam da cu umrijeti. bas su bili zestoki bolovi u donjem trbuhu, povracao sam koliko me je boljelo. u hitnoj mi na sonogramu pronadju kamencic (kamencugu, ispostavilo se kasnije), ubrizgali mi morfij da se malo smirim (kazu da je taj bol, tu negdje s porodjajnim bolovima, nikomu ne bih pozelio tako sto). ljekar mi je kazao da cu najvjerojatnije izmokriti kamen i da ce to biti bolno. on se (kamen) jos jedno dva-tri puta pomjerio i zestoko je boljelo. skoro pola godine nisam iz kuce izlazio bez konjskih pain-killera (jednom me strefilo u kinu, ja se nakljukao pain-killerima i zaspao k'o top, morali me razbudjivati kad je film zavrsio). kad je postalo evidentno da je kamencuga prevelika, mrs dariuse na operaciju. lijepo ga doktor razbio pa izvukao, ja bio pod totalnom narkozom, cuna i donji postroj bili malo iziritirani jedno dva dana, poslije sve super.

nemoj cekat da te strefi, odi ljekaru da vidi kolika ti je kamencuga. ako treba vadit, vadi. ja te bolove ne bih nikomu pozelio, cak ni ratku mladicu i radovanu karadzicu (dobro, mozda bih za njih napravio izuzetak). burusnice, uva, lubenice, sok od drenjaka, voda, pivcuga - sve je jako dobro za sprijecavanje bubreznog kamenca i izmokravanje. najmanje bubreznog kamenca ima u pivopijskim zemljama - ceskoj, belgiji, njemackoj i danskoj. nezgoda s pivcugom je sto raste trbusina. da, takodjer treba izbjegavati sol (i ne samo zbog kamenca).
cuoi sam tj. citao (malo sam se obrazovao kad me zajebavao kamen) da napade, doduse rijetko, mogu imati i djeca u ranom adolescentnom dobu te teenageri.

eto.

san darius
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#18 Re: Upala mokraćovoda

Post by Bosanac sa dna kace »

ja osjetim nekda blagu bol, ne osjetim da me reze....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19 Re: Upala mokraćovoda

Post by mIRCerka »

Bosanac sa dna kace wrote:ja osjetim nekda blagu bol, ne osjetim da me reze....
Idi doktoru dok si svjestan, ja sam nocas izbacila pijeska masala, evo me s halkama oko ociju a glava ko cocin bubanj...
Sa tim se nije zajebavati...
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#20 Re: Upala mokraćovoda

Post by coek »

...
Last edited by coek on 22/03/2010 14:11, edited 1 time in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#21 Re: Upala mokraćovoda

Post by mIRCerka »

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
boli lijevi bubreg hoce explodirati....popih neke bobe sad, valjda cu moc spavat...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#22 Re: Upala mokraćovoda

Post by Bosanac sa dna kace »

coek wrote:Jarane, to su neki od simptoma upale prostate. Posebno ova bol u donjem dijelu trbuha (s desne strane?) ... idi kod urologa- npr. Mustafa Hiros, Eurofarm, Ilidža
bol je s lijeve strane ne s desne strane, u donjem dijelu stomaka
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#23 Re: Upala mokraćovoda

Post by Bosanac sa dna kace »

iso sam danas vadio nakav nalaz za mokracu, kaze doktor da mi nije nista, da trebam sam pit malo vise vode.
Protein je pisalo+
gustoca cini mi se 1030
urobiliogen 0-2
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#24 Re: Upala mokraćovoda

Post by Bosanac sa dna kace »

Ope me bilo uzikalo, tiha bol s lijeve strane i peckanje dok mokrim, 2 puta radio test mokrace, kazu nema nista :-?
Doktor mi veli da je to neka unutrasnja infekcija, dao mi inekciju Nevakson 1g., i tablete Ornisid Fort 500mg , pio sam prije toga Ciproflaksin, jer ovdje dok dodjes na red da te pregledjauö pa da uradis nalaze i da ti dijagnosticiraju komotno mores krepat,
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#25 Re: Upala mokraćovoda

Post by d2 »

Bosanac sa dna kace wrote:
mIRCerka wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:pas mu mater ne morem ovde nac rotkve, no nejse iskopacu ih ja....

Rodi :D

To je bitno radi obloge za mokracovod i razbijanje pijeska i sitnijeg kamenca, jer brusnica djeluje samo kao antibiotik, i malo utice na prosirenje mokracnih kanala, dok nema ama bas nikakav uticaj na sami kamenac ili pijesak.
Ja sam se rokala brusnicom jedno vrijeme, i kad sam isla na redovan papa test kaze teta SINE TI NEMAS NI ONE BAKTERIJE KOJE TREBAS IMATI...Tako da nije preporucljivo previse brusnice unositi u organizam...
aham oki, pa prevrnucu Stambol da je nadjem, a ja pijem onu brusnicu ono u kesici, jednu izutra jednu u pode i jednu navece i plus uvin caj.
eno ti rotkva u onom malom granapu prepkoputa dzamije kad predjes most kod jugokomerca na dolac malti (mislim ako ju je problem pronaci)...
Post Reply