Unos domacih proizvoda u EU

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: Usa
Contact:

#1 Unos domacih proizvoda u EU

Post by chockad »

E ovako.Trazio sam temu po forumu, ali nisam mogao naci nista konkretno. Za par dana idem za Njemacku, malo radi posla, malo radi rodbine isl. I sad, kako to obicno biva, ponesi svakom ponesto. Sta treba nasima preko grane? Ono sto, otprilike, nemaju tamo: domači ajvar, pekmez, domaća jaja, suho meso i jos kamaru nekih krefeka. Kako mi se ne nosi sve to, tako trazim argument da otkacim mater, tetke, strine... u stvari sve one koji bi nesto poslali. Konkretno, interesuje me, zna li neko, i moze li se negdje tacno provjeriti, sta od tih domačih stvari, pekmezi, meso, jaja, rakija, moze se ponijeti sa sobom, i ako smije koje kolicine, a da se nema problema prilikom ulaska na podrucje EU...
endlessss
Posts: 46
Joined: 17/10/2017 16:43

#2 Re: Unos domacih proizvoda u EU

Post by endlessss »

chockad wrote:E ovako.Trazio sam temu po forumu, ali nisam mogao naci nista konkretno. Za par dana idem za Njemacku, malo radi posla, malo radi rodbine isl. I sad, kako to obicno biva, ponesi svakom ponesto. Sta treba nasima preko grane? Ono sto, otprilike, nemaju tamo: domači ajvar, pekmez, domaća jaja, suho meso i jos kamaru nekih krefeka. Kako mi se ne nosi sve to, tako trazim argument da otkacim mater, tetke, strine... u stvari sve one koji bi nesto poslali. Konkretno, interesuje me, zna li neko, i moze li se negdje tacno provjeriti, sta od tih domačih stvari, pekmezi, meso, jaja, rakija, moze se ponijeti sa sobom, i ako smije koje kolicine, a da se nema problema prilikom ulaska na podrucje EU...
https://ec.europa.eu/taxation_customs/i ... ring-eu_en

Edit: Imaš na ovom linku priručnik na hrvatskom jeziku ako ti je lakše:
https://publications.europa.eu/en/publi ... aa75ed71a1
Samo označi HR prilikom downloada pdf dokumenta.

Sretno!!!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3 Re: Unos domacih proizvoda u EU

Post by vjesticanametli »

Nosimo sve i svasta ...do jednom ali vala jaja nisam nikad hahhahaha ma ne mozes ih otkacit uzas sta bi sve da salju :mrgreen: tone mesa svaki put raja nosi...cigare rakiju ..ccc grozni smo
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#4 Re: Unos domacih proizvoda u EU

Post by Bluemore »

Ne smije je hrana zivotinjskog porijekla
Za duhan i alkohol Imas limitirane kolicine po osobi
Kafu takodjer
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: Usa
Contact:

#5 Re: Unos domacih proizvoda u EU

Post by chockad »

Bluemore wrote:Ne smije je hrana zivotinjskog porijekla
Za duhan i alkohol Imas limitirane kolicine po osobi
Kafu takodjer
Koliko cigara smijes prenijet, da te niko ne zeza, steku-dvije?
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#6 Re: Unos domacih proizvoda u EU

Post by Bluemore »

chockad wrote:
Bluemore wrote:Ne smije je hrana zivotinjskog porijekla
Za duhan i alkohol Imas limitirane kolicine po osobi
Kafu takodjer
Koliko cigara smijes prenijet, da te niko ne zeza, steku-dvije?
Po osobi punoljetan jedna Steka oficijelno
Post Reply