Unos cigareta u USA

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1 Unos cigareta u USA

Post by triple mama »

Da li mi neko moze dati pouzdanu informaciju koliko kutija cigareta mogu iz BiH ponijeti u Canadu i Ameriku? Hvala.
User avatar
mk ultra
Posts: 19545
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2 Re: Unos cigareta u USA

Post by mk ultra »

napuši se ovdje i lagano doma
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#3 Re: Unos cigareta u USA

Post by RJ57 »

https://se.usembassy.gov/information-on-u-s-customs/

Tobacco / Snuff (“Snus”):
You are permitted to bring 100 cigars or 200 cigarettes (one carton) into the US duty free, or one roll (“stock”) of snuff into the US duty free.


dakle kao i veliki broj ostalih zemalja, jedna šteka jer se to smatra količinom za privatnu upotrebu
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#4 Re: Unos cigareta u USA

Post by dowydyenya »

....
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#5 Re: Unos cigareta u USA

Post by Jack Be Nimble »

Proslog ljeta donio prijatelju 4 steke. Nisam ni znao da imaju pravila :lol:. On rekao 4 steke i ja donio, valjda mu svako donosi po 4 steke. A opet, nikada me niko nije zaustavio za bilo sta na carini. Samo pustaju.

Imam prijatelje koji donose vino kada idu u Fra, Spa, Ita itd. Pravilo je 2L, ali oni obicno nose prazan kofer samo za flase. Rijetko kad budu zaustavljeni, ali kada su ih pitali par puta koliko nose, fazon je ne lagati, a isto tako ne smijes kazati istinu :wink:

Ako ih neko pita koliko nose, za 10 flasa oni kazu "a few extra" i puste ih. Samo su jednom morali platiti kaznu, sto je bilo $30, ali im nisu oduzeli flase.

I ta kazna zavisi od cike koji to pregleda, koliko njega boli jedna stvar oko toga svega.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#6 Re: Unos cigareta u USA

Post by Digla_da_kreci »

Meni jednom natrpali suhog mesa da ponesem, nisam ni znala da se to ne smije.
Spasio me nas covjek u Washingtonu da me ne kazne. :D

Vina su prosla bez problema.

Jednom sam iz Amsterdama donijela onih marihuana slatkisa da podijelim raji, oni se sokirali kako sam to prenijela, ja nista u fazonu to je suvenir ahahaha. :D :lol:
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#7 Re: Unos cigareta u USA

Post by HelaS »

triple mama wrote: 17/07/2023 15:28 Da li mi neko moze dati pouzdanu informaciju koliko kutija cigareta mogu iz BiH ponijeti u Canadu i Ameriku? Hvala.
Kaže se - koju količinu imaš pravu unijeti u USA i Kanadu, jer ko zna koliko ti čega možeš ponijeti :-)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#8 Re: Unos cigareta u USA

Post by Jack Be Nimble »

Joj kada smo vec trave. Ja sam proslog ljeta donio dva jointa iz Amerike, preko pariza u Hrv i BiH a da nisam ni znao. Imao u ruksaku, u vanjskom dzepu, zapalo. Nasao u SA :gunjastajl:

Jednom su mi nasli cakiju u ruksaku na aeorodromu, koju sam ja mislio da sam izgubio 5 godina ranije.

Poenta price, provjeritw dzepove jakni, ruksaka, nikada se nezna sta se krije u njima :izet:
Post Reply