Univerzalne poruke u govoru slavnih licnosti!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
oridjidji

Univerzalne poruke u govoru slavnih licnosti!!!

Post by oridjidji » 07/04/2011 10:31

Nek ova tema bude mjesto svim onim govorima koji su vas odusevili, a izrekli su ih mnogi poznati ljudi... Ja bih izdvojio ovaj...

Muhammed Ali odbija da ide u rat i govori sljedeće :

Code: Select all

"Moj svjest neće me pustiti da pucam u moga brata, ili u neke tamne ljude, ili u neke siromasne i gladne ljude u blatu za veliku i moćnu Ameriku. Zasto bih pucao na njih? Oni me nikada nisu nazvali crncem, nikada me nisu linčovali, oni  nisu puštali pse na mene, niti su oteli moju nacionalnost , niti silovali moju majku niti ubili moga oca ... Zbog cega da ih ubijam? ... Kako mogu pucati po siromašnim ljudima. Samo me mozete odvesti u zatvor! "

Priorat
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

Re: Univerzalne poruke u govoru slavnih licnosti!!!

Post by Priorat » 07/04/2011 10:36

nije govor poznate licnosti ali je govor koji je usutkao svijet na 6 minuta!! :thumbup:

oridjidji

Post by oridjidji » 07/04/2011 11:26

Velicanstveni govor Martina Luthera Kinga pod nazivom "Ja imam san".

Code: Select all

Još uvijek imam sant. Taj san je duboko ukorijenjen u američkom snu. Imam san da će jednog dana ova nacija ustati i živjeti pravi smisao svoje vijere: "Smatramo ova vjerovanja očiglednim to jest da su svi ljudi stvoreni jednaki. Imam san da će jednog dana na crvenim brdima Đorđije, sinovi nekadašnjih robova i sinovi bivših robovlasnika biti u mogučnosti da sjednu zajedno za sto bratstva. Imam san da će jednog dana čak i država Misisipi, država uzavrele nepravde i represije, biti pretvorena u oazu slobode i pravednosti. Imam san da će moje 4 djece jednoga dana živjeti u naciji u kojoj im neće biti suđeno po boji kože, nego po njihovome karakteru. Imam san danas... Imam san da će jednoga dana država Alabama,  čijem guverneru s usana  kaplju rijeći odbacivanja i ukidanja (prava i sloboda crncima), biti pretvorena u situaciju gdje ce mali crni dječaci i djevojčice moći se držati za ruke sa bjelim dječacima i djevojčicama i hodati zajedno kao braća i sestre... 

Priorat

Post by Priorat » 07/04/2011 11:39

i naravno govor svih govora!!

Priorat

Post by Priorat » 07/04/2011 11:45

meni najdrazi

Post Reply