Unistise nas papci!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#1 Unistise nas papci!

Post by saim_adka »

Hajmo malo ozbiljnija raja da osvjezimo sjecanje!

Ko se sjeca???

ISV Radio
ALCAK novine
Album
Sloga - al ona prava
KUK - onaj stari
King Kong jazz bar
Jež jazz club
Jezzero
FIS - onaj stari
Access - Disco Gripa
Metalac koncerti
Cumez kafic
Clou jazz cafe
Kroki

Vise ne mogu ni da se sjetim sta je svega bilo, al nam ubise i zatrase sve ovi novokomponovani papci! Covjek nema vise gdje ni izaci.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2

Post by mIRCerka »

FAN magazin....

Archibald, 2 snjezane i 14 patuljaka...
smrc :( :( :( :( :( :(




***********************
opsa, mile voli disko disko....
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#3

Post by Sogan »

Pa eto ti dobre poslovne prilike... rekonstruisi nesto takvo ili pak otvori neko sasvim novo mjesto za izlaske anti-papaka :D spojis zadovoljstvo sa drustveno korisnim radom a imaces i golemu licnu dobit :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4

Post by mIRCerka »

Sogan wrote:Pa eto ti dobre poslovne prilike... rekonstruisi nesto takvo ili pak otvori neko sasvim novo mjesto za izlaske anti-papaka :D spojis zadovoljstvo sa drustveno korisnim radom a imaces i golemu licnu dobit :D
jah, lako je reopen slogu, ali kako vratiti recimo Archija u eter, ili FAN na kioske?
senka_s.
Posts: 80
Joined: 06/06/2007 10:57
Location: SARAJEVO

#5 Re: Unistise nas papci!

Post by senka_s. »

saim_adka wrote:Hajmo malo ozbiljnija raja da osvjezimo sjecanje!

Ko se sjeca???

ISV Radio
ALCAK novine
Album
Sloga - al ona prava
KUK - onaj stari
King Kong jazz bar
Jež jazz club
Jezzero
FIS - onaj stari
Access - Disco Gripa
Metalac koncerti
Cumez kafic
Clou jazz cafe
Kroki

Vise ne mogu ni da se sjetim sta je svega bilo, al nam ubise i zatrase sve ovi novokomponovani papci! Covjek nema vise gdje ni izaci.
Jooooj al me naka nostalgija povuce sad kad to spoemnu....
Pobjegnemo s casa i onda se zadamo u Chumez na kahvu od 0.5 km-gotiva,
a u folu bili decki s dugim kosama , rockeri, heavy metalci.
Sjecam se koncerta u Slozi VAN GOGHA, partibrejkersa, jooooooj sad toga nema :( :( :(

Zaboravio si Rock teatar :D
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#6

Post by Dori »

Meni je i sad Sloga skroz OK....cetvrtkom :D
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#7

Post by realna do boli »

Naslov je za cistu desetku :thumbup: nije mu potreban niti jedan komentar.
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#8

Post by barby02 »

Bio je i Steleks, BB,Evropa, disko u Holideju,Boss,AG,CDA, SOS, kuglana na Skenderiji,Vucko,jaoooooooooooooooooooooo za svu vrstu raje po nesto(Od sminke do hasisara). Bilo je koncerata demo grupa koliko zelis. . .(a mnogi ,sada "veliki" su bili demo)-razlog za skupljanje. Da i Parkusa ! :-D
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#9

Post by sulesavic »

Ne bih rekao da su papci i¹ta uni¹tili. Prije æe biti da su do¹la druga vremena... Koja su pregazila one koji se ne smatraju papcima...
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#10

Post by Sarafcina »

sulesavic wrote:Ne bih rekao da su papci i¹ta uni¹tili. Prije æe biti da su do¹la druga vremena... Koja su pregazila one koji se ne smatraju papcima...

viseci po vecini gornjih mjesta (ponegdje i kao inventar) mogu ti samo reci na vecini tih mjesta nikad nije ni bilo price i podjele na papke i ostale. to su bila mjesta koja su ljude valjda privlacila cijenama, izborom muzike, atmosferom... e sad sto je to bio nacin zivota odredjene populacije pa se to kristalisalo...
pa u Cumez je uvijek mogao uci svako... i ulazio je svako... zadrzavali su odredjeni. tu nije bilo gorile na ulazu koji ce procijeniti... a sama raja unutra je prihvatala sve regularne insane ... potpuno je pogresno gledati ta mjesta kao neku ekskluzivu neke nafurane raje.
remover
Posts: 155
Joined: 25/05/2003 00:00
Contact:

#11

Post by remover »

ALCAK NAGAZIM :D :D :D :D :D :-) :-) :-) :-) :-)
regal
Posts: 35
Joined: 05/07/2007 00:21

#12

Post by regal »

FAN magazin je bio extra a ALCAK jos bolji posebno format u kojem je izlazio, imao sve brojeve i jednog i drugog al' stara jednom cistila i sve otislo, e tu se moglo svasta citati.

P.S.
I FAN majica se davno poderala.
regal
Posts: 35
Joined: 05/07/2007 00:21

#13

Post by regal »

Image

Na BH zurnalistickom nebu (koji stil, koje rijeci) pojavio se novi umni produkt (da nastavimo u istom tempu). Magazin se zove "Alcak", sarajevski nezavisni sedmicni list. Iznikao iz rahmetli SA magazina "Fan", Alcak svoju odiseju (hohoho...) nastavlja kao satiricno glasilo koje se krece davno utabanim stazama splitskog Feral Tribunea. Da se ne zavaravamo, nema ovde toliko politike, cak i ako je ima prisutna je na bezbolan i neuvredljiv nacin.
Ipak, Alcak je po samodefiniciji satiricni casopis. Zajebaju se sa svim i svacim, na tipicno sarajevski nacin, no, kako se to meni cini, ne idu dalje od dozvoljene granice. Poredeci ih sa "Polikitom", BH novinarskim kolegama po satiti, moze se primjetiti veca doza interesantnijih stvari u sadrzaju - dok je Polikita izrazito okrenuta satiti i politici, ponekad i na najgrublji nacin, ovde mozete pronaci i sedmicni pregled zbivanja u gradu, pokoju recenziju te jos i jos zajebancije.
Magazin izlazi jednom u 7 dana (pa, mislim, i pise da se sedmicni magazin), cijena je kostanja bjedna 1 DM/KM i nadam se da ce biti nesto od njih - da se nece ugasiti, kako je to postala tradicija za vecinu "drugacijih" BH medija.
User avatar
striker
Posts: 1253
Joined: 23/03/2007 23:27
Location: atraktivna

#14

Post by striker »

mIRCerka wrote:FAN magazin....

Archibald, 2 snjezane i 14 patuljaka...
smrc :( :( :( :( :( :(




***********************
opsa, mile voli disko disko....
Koliko se sjećam bilo je:"Archibald,2 SneNJaže i 14 kalaumaka" ;-)
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#15

Post by Dori »

Ima li ovdje generacije koja je izlazila u "Djerdan" na carsiji? :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

striker wrote:
mIRCerka wrote:FAN magazin....

Archibald, 2 snjezane i 14 patuljaka...
smrc :( :( :( :( :( :(




***********************
opsa, mile voli disko disko....
Koliko se sjećam bilo je:"Archibald,2 SneNJaže i 14 kalaumaka" ;-)
ja se sjecam patuljaka....

:oops:
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#17

Post by Comrad »

Nego šta se desi sa FAN magazinom, ja sam bio mlađi, ali sam ga redovno čitao...
vasa66
Posts: 119
Joined: 18/03/2007 01:40

#18

Post by vasa66 »

Dena wrote:Ima li ovdje generacije koja je izlazila u "Djerdan" na carsiji? :D
Ima, ima, jos smo zivi. Za zdravlje ne pitaj.
Pretjerujem, bio sam mali, ali sam se usunjao ponekad sa starijom rajom...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#19

Post by sulesavic »

Comrad wrote:Nego ¹ta se desi sa FAN magazinom, ja sam bio mlaði, ali sam ga redovno èitao...
Nestalo publike i poèeo ko¹tati 4 KM.
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#20

Post by Dirty Harry »

regal wrote:Image

Na BH zurnalistickom nebu (koji stil, koje rijeci) pojavio se novi umni produkt (da nastavimo u istom tempu). Magazin se zove "Alcak", sarajevski nezavisni sedmicni list. Iznikao iz rahmetli SA magazina "Fan", Alcak svoju odiseju (hohoho...) nastavlja kao satiricno glasilo koje se krece davno utabanim stazama splitskog Feral Tribunea. Da se ne zavaravamo, nema ovde toliko politike, cak i ako je ima prisutna je na bezbolan i neuvredljiv nacin.
Ipak, Alcak je po samodefiniciji satiricni casopis. Zajebaju se sa svim i svacim, na tipicno sarajevski nacin, no, kako se to meni cini, ne idu dalje od dozvoljene granice. Poredeci ih sa "Polikitom", BH novinarskim kolegama po satiti, moze se primjetiti veca doza interesantnijih stvari u sadrzaju - dok je Polikita izrazito okrenuta satiti i politici, ponekad i na najgrublji nacin, ovde mozete pronaci i sedmicni pregled zbivanja u gradu, pokoju recenziju te jos i jos zajebancije.
Magazin izlazi jednom u 7 dana (pa, mislim, i pise da se sedmicni magazin), cijena je kostanja bjedna 1 DM/KM i nadam se da ce biti nesto od njih - da se nece ugasiti, kako je to postala tradicija za vecinu "drugacijih" BH medija.
Ovdje su čak i neka moja piskaranja izašla ... :D
rihakm
Posts: 204
Joined: 04/05/2007 23:00
Location: Land of the Blind

#21 Re: Unistise nas papci!

Post by rihakm »

saim_adka wrote:Hajmo malo ozbiljnija raja da osvjezimo sjecanje!

Ko se sjeca???

ISV Radio
ALCAK novine
Album
Sloga - al ona prava
KUK - onaj stari
King Kong jazz bar
Jež jazz club
Jezzero
FIS - onaj stari
Access - Disco Gripa
Metalac koncerti
Cumez kafic
Clou jazz cafe
Kroki

Vise ne mogu ni da se sjetim sta je svega bilo, al nam ubise i zatrase sve ovi novokomponovani papci! Covjek nema vise gdje ni izaci.
ufffff....sad mi kroz glavu prodjose studentski dani...rock-teatar,sloga,clou i svirke cetvrtkom u onoj polumracnoj rupi...joj extra...sad sam se sjebo pravo nedostaje mi to sve... :sad:
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#22 Re: Unistise nas papci!

Post by Dirty Harry »

senka_s. wrote: Zaboravio si Rock teatar :D
Sjećam se da je tamo na onom stubu pored šanka bio okačen naš raspored predavanja (dok je ETF bio gore u komšiluku ...)

:lol: :lol: :lol:
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#23

Post by žena zmaj »

Lijepa stara vremena... Smrc! :sad:
User avatar
shana_majka
Posts: 2349
Joined: 25/10/2006 03:34

#24

Post by shana_majka »

Dena wrote:Ima li ovdje generacije koja je izlazila u "Djerdan" na carsiji? :D

:-D "Rock","Slavuj",Index","Stari Sat","Nava","Dibek" ,"Male Daire"...
Nadje se poneTko. ;-)
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#25

Post by forUMASH »

....a sta je to papak.... :D
Locked