Union - Univerzalna kosmička teorija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#26 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by tuzlak1212 »

Tempo wrote:
kakva bolan pitanja. vidis da momku nije dobro.
Pa nisam i odg ocekivo :lol:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#27 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by Tempo »

tuzlak1212 wrote:
Tempo wrote:
kakva bolan pitanja. vidis da momku nije dobro.
Pa nisam i odg ocekivo :lol:
ma ja. covjek je sad negdje izmedju sedmih nebesa i tezista kvadriraminih ekvivalenata u spektralnoj izmaglici gravitacione proporcije.
User avatar
bjelost66
Posts: 73
Joined: 06/03/2017 11:41
Contact:

#28 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by bjelost66 »

:bih:


https://youtu.be/qbxHVeLVEYM


Pitanje:

U sudaru dvije crne rupe, (koje imaju određene mase), kod njihovog spajanja nastaje manjak energije (mase), kako je to moguće, jer po zakonu o održanju energije, energija ne može nestati ona samo mijenja svoja stanja?

Kraći odgovor:

Ta energija (masa) koja „nestaje“ realno ne nestaje, već se ona prebacuje na drugu ravan postojanja (mijenja svoje stanje).

Duži odgovor:

Prema teoriji Uniona, Kosmos se sastoji od 14 nivoa. Sedam masivnih (punih nivoa) i sedam vakumskih (praznih nivoa). U najdubljem masivnom nivou se nalazi kosmičko jezgro i ono je centar Kosmosa (sedmi masivni nivo) i on je kosmička težišna tačka i ima najveću gustinu mase u Kosmosu. Svaki drugi masivni nivo (a ima ih još šest) ima manju jediničnu gustinu mase u odnosu na kosmičko jezgro.

Ako ovih sedam nivoa posmatramo kao zasebne cjeline, tada kosmičko jezgro ima najgušću masu raspodijeljenu u jediničnom prostoru/vremenu; dok je najudaljenija masa od kosmičkog jezgra ili prvi masivni nivo Kosmosa, masa koja ima najmanju jediničnu prostorno/vremensku gustinu mase. Istovremeno sedmom kosmičkom masivnom nivou (jezgru Kosmosa) odgovara prostor koji je vakumski mjereno najprazniji i kroz njega se svjetlost kreće najbrže. Na drugu stranu, prvi kosmički maseni nivo (najmanja prostorno/vremenska gustina mase) ima vakumski prostor koji ima puno veću gustinu od sedmog vakumskog prostora, tako da se u prvom vakumskom nivou svjetlost širi najsporije.

Ovdje leži i odgovor na pitanje: „Gdje nestaje energija/masa u sudaru između dvije crne rupe?“
Ona, naravno, ne nestaje! U tako ekstremnim uslovima tj. u sudaru dva tako ekstremno masivna tijela njihova energija/masa koja ima svoju određenu prostorno/vremensku gustinu smještenu u odgovarajući nivo vakuma, (u našem slučaju nivo sedmog vakuma), stvara dovoljnu količinu energije (poput fuzije) koja se upakuje u još ekstremniju gustinu mase prostora/vremena; tako da, ta novostvorena gustina mase ne može opstati na ovako plitkom nivou vakuma već pada na neki od dubljih ili sledećih vakumskih nivoa, a u smjeru najveće moguće gustine u Kosmosu ili mase kosmičkog jezgra.

Ovaj sistem razmijene energije/mase ima u prirodi ekvivalent sa atomom i sedam atomskih orbita; tj. kada energija svjetlosti udari od neku masu atoma, tada se svjetlost odbija od atom, dok se energija koja je prenijeta na neki od elektrona pretvara u masu koja čini da aktuelni elektron pada dublje prema jezgru atoma. Na isti način u prirodi, po teoriji Uniona, funkcioniše sudar tako ekstremno masivnih tijela kao što su sudari crnih rupa ...


Ovdje skini kompletan dokument - Union ...

https://bjelost.blogspot.com/

... u pdf filu ili preko dropboxa
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#29 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by shin »

Opet fankfikcija, ne možeš biti tesar i u slobodno vrijeme baviti se kvantnom fizikom i kosmologijom.

U sudaru dvije crne rupe naravno da zbir nije 1+1=2 jer se dio mase konvertuje u gravitacionalne talase, koju su direktno i indirektno potvrdili LIGO eksperiment i Russell Hulse/Joseph Taylor.

https://en.wikipedia.org/wiki/Russell_Alan_Hulse



User avatar
bjelost66
Posts: 73
Joined: 06/03/2017 11:41
Contact:

#30 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by bjelost66 »

:bih:


• Pitanje:
Šta se dešava kad neko maseno tijelo ide ka brzini svjetlosti?

• Odgovor:
Kada neko maseno tijelo pri brzini bliskoj brzini svjetlosti dostigne porast kritične kosmičke mase tada to tijelo skače u neki drugi nivo Kosmosa (hiper skok).

Obrazloženje:
Prema ajnštajnovoj teoriji relativiteta, što se neko maseno tijelo više približava brzini svjetlosti ono biva sve manje i sve teže. Prema istoj teoriji neko maseno tijelo nikada ne može dostići brzinu svjetlosti, jer da bi se to desilo, (zbog porasta mase i zakona o održanju energije), kada bi neko maseno tijelo dostiglo brzinu svjetlosti ono bi tada dostiglo beskonačnu masu. Kako znamo Kosmos već ima određenu masu, tako da, kada bi se sva kosmička masa pretvorila u energetski pogon koji bi dalo energiju našem prvo-spomenutom tijelu ona ipak ne bi bila dovoljna da se masa našeg tijela poveća do beskonačnosti. Jer, prema zakonu o održanju energije našem tijelu ne bi moglo biti dato više mase/energije nego što ima u Kosmosu.
Međutim mi ovdje govorimo o energiji i masi pod našim vidljivim prvim nebom (vakuumom) pod kojim je i prvi stepen brzine svjetlosti. Naravno, prema teoriji relativiteta tu nema odstupanja; ali mi smo zaključili da imamo sedam još šest vakuma, (na putu do kosmičkog jezgra), tj., još šest brzina svjetlosti osim ove naše koju mjerimo pod našim prvim nebom. Ako teoriju relativiteta i zakon o održanju energije proširimo na čitav Kosmos, zaključit ćemo da to važi za svako nebo na isti način počev od prvog do sedmog neba/zemlje.

Bitno je naznačiti da, prema teoriji Uniona, ako brzinu svjetlosti mjerimo unutar bilo kojeg odgovarajućeg nivoa nebo/zemlja, ona će biti uvijek ista. Znači ako je mjerimo unutar prvog neba/ zemlje ona ima istu vrijednost ako je mjerimo unutar sedmog neba/zemlje ili unutar bilo kojeg drugog neba/zemlje. Razliku u brzinama svjetlosti imamo u slučaju ako te vrijednosti upoređujemo jedno naspram drugog nivoa nebo/zemlja. Na osnovu toga, prema teoriji Uniona, kada se neko maseno tijelo približi brzini svjetlosti, tada njegova masa raste prema teoriji relativiteta ali mi se i zapremina smanjuje, (prema istoj) i kada odnos mase i zapremine postane takav da jedinična gustina našeg masenog tijela poraste dovoljno da naše maseno tijelo više ne može opstati u našem horizontu (maseno tijelo dostigne kritičnu kosmičku masu) tada ono vrši kvantni skok prema horizontu koji odgovara porastu postignute vrijednosti jedinične gustine našeg masenog tijela, tj., ono preskače (poput elektrona sa orbite niže energije na orbitu sa višom energijom), odnosno, na horizont koji mu odgovara prema njegovim novonastalim prostorno/vremenskim vrijednostima (ovo nazivamo kosmički kvantni skok ili hiper skok za razliku od atomskog kvantnog skoka).




Ovdje skini kompletan dokument - Union ...

https://bjelost.blogspot.com/

... u pdf filu ili preko dropboxa
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#31 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by shin »

Opet gluposti pišeš,

Prema Anštajnovoj teoriji relativiteta objekat ili tijelo koji je blizu brzine svjetlosti ne osjeti razliku (to je sama poenta teorije relativnosti), posmatranje tog objekta djeluje da je kraći, to ti je Lorentzova kontrakcija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Length_contraction

Izmišljaš rješenje za probleme koji odavno imaju rješenje naravno popraćeni sa jednačinama i testovima u stvarnosti.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18381
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#32 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by SmokingMan »

shin wrote:Opet fankfikcija, ne možeš biti tesar i u slobodno vrijeme baviti se kvantnom fizikom i kosmologijom.

U sudaru dvije crne rupe naravno da zbir nije 1+1=2 jer se dio mase konvertuje u gravitacionalne talase, koju su direktno i indirektno potvrdili LIGO eksperiment i Russell Hulse/Joseph Taylor.

https://en.wikipedia.org/wiki/Russell_Alan_Hulse



Kao i sudar neutronskih zvijezda (binarni sistem)
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#33 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by shin »

Naravno, bitno je da quadrupole moment bude promjenjen. Tj je da su dva objekta u pitanju da mogu zatalasat, pa prva indirektna observacija je izvrđena na pulsarima koji su imali propadanje mase u talase kako su propadale jedna prema drugom.

Čovjek dobio nobela zbog praćenja pulsara i neutronske zvijeze,

https://en.wikipedia.org/wiki/Hulse%E2% ... lor_binary

I onda ovaj tesar dođe o zemlja vatra led kombinaciji pričat :lol:
User avatar
bjelost66
Posts: 73
Joined: 06/03/2017 11:41
Contact:

#34 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by bjelost66 »

:bih: :thumbup:
Moj efendija je znao reći: „Pametnom je dovoljno išaretom dok ahmaku možeš na sva zvona, džaba je.“

Mnogi danas vjeruju da postoji samo ono što se može izmjeriti ili vidjeti čuti ili sl. Mnogi okorjeli materijalisti i dalje negiraju postojanje Boga, meleka, budućeg svijeta i sl. Ali to je njihov problem. Ako je neko slijep od rođenja, ma koliko se ti trudio da mu opišeš ljepotu koju vidiš svojim očima (u ovom slučaju srcem) ne pomaže. Kroz istoriju su poslanici davali materijalistima „nevjernicima“ dokaze koji su bili malo je reći ogromni ali nevjernici su ostali „i dalje okorjeli materijalisti. Vjera je stvar srca a ne očiju ili materije. Nekome možeš dati sve moguće dokaze i činjenice on ti neće vjerovati, a nekome je dovoljan i išaret on odmah vidi.

Crkva je prije mnogo godina napravila grešku (kako priznaje danas) što je spaljivala naučnike kojima se današnja naučna ulema zaklinje. Taj mračni period je preko doba prosvjetljenja pa preko: Darvina, Marksa i ostale klape doveo da se materijalizam sveo na nivo božanstva. Ono što je interesantno je da materijalisti (modernom naučniku) noćna mora kad mu kažeš da je i on vjernik (tukao bi se sa tobom). Međutim, definicija vjernika je da on vjeruje u nešto što se ne vidi da to postoji (on vjeruje da to postoji). A kako se u modernoj kosmologiji naslućuje masa raznih stvari kao što su crne rupe uprkos tome što se one ne vide jasno, tamna materija i energija isl. naučna vjera se prihvata bez pogovora. Iako oni to vjeruju da postoji odnosno oni pretpostavljaju da to postoji. Isto tako naučnici pretpostavljaju da se desio big-bang, odnosno oni u to vjeruju jer to nikada nisu mogli vidjeti. Te teorije se mijenjaju od danas do sutra. Poenta je da su naučnici materijalisti veći vjernici nego što on sami misle o sebi. I većinom su prikriveni Panteisti. Jer vjeruju da je Kosmos sam sebe stvorio i da se prema kosmičkim zakonima sve odvija tj. Kosmos upravlja svim a to je čisti Panteizam. I materijalisti nisu ništa drugo do vjernici panteisti. Naglašavam riječ VIJERNICI.

Osim toga, moderna nauka je danas dospjela na nivo vjernika ili crkve koja je spaljivala sve one koji se ne slažu sa njom. Materijalisti ili bolje rečeno moderni naučni farizeji vjeruju da preko njihove nauke mogu dokazati svakome da je istina to što oni vjeruju i da ne treba slušati one koji vjeruju u nešto drugo ma koliko ta druga strana argumentovala svoje stavove. Da su još uvijek oni stari zakoni na snazi mi bi danas imali puno spaljenih i razapetih od onih koji razmišljaju izvan „BOX-a“ tj. drugačije od naučnog klera.
Međutim, - kad se povrh svega toga još nađu oni koji ne vole da imaju svoj lični stav (pogled na suštinu) već slijepo gutaju šta god im se poturi pod nos, a potom, iz zahvalnosti prema onima koji im bacaju svoje ostatke hrane (modernu naučnu tehnologiju i terminologiju), ti sljedbenici slijepo brane svoja naučna božanstva (idole) pa ako treba i poginut će za njih, - e vala, to je za mene puno žalosnije.

Kažu da je dobro pitanje pola odgovora; zato ću ti postavit par pitanja.

• Šta je najveće buduće naučno dostignuće po tebi?
• Šta je najveće tehnološko dostignuće koje bi nekad trebalo doći?
• Da li postoje vanzemaljci i ako postoje kakva je njihova interplanetarna (intergalaktička tehnologija) u odnosu na našu? Ako je tvoj odgovor da je puno naprednija – pitam te: "Pa gdje onda naša nepogrešiva nauka griješi pa nismo dotle dogurali?" ...
• Da li moderni naučnici priznaju vanzemaljce i šta misle o njihovoj tehnologiji?
• Šta ti miliš o tome šta kažu moderni naučnici o vanzemaljskim tehnologijama?
• Zašto se moderni naučni svijet trudi da pronađe život na drugim planetama?
• Da li je čovjek sam i najinteligentnije biće koje je Kosmos oformio?

A poslije ovih nekoliko pitanja ću ti dati video link, ako ga nisi do sada upio pogledati, toplo bih ti preporučio bih ti da ga pogledaš.
I kad ga pogledaš od početka do kraja možeš vjerovati šta god hoćeš, ali vjeruj mi sledeće: Na današnjoj naučnoj sceni postoji nauka koja se prezentira mediokritetima i nauka koja se krije kao što krije „zmija noge“. Ta nauka koja se krije je nauka koja se sprema da od mediokriteta stvori robove koji će toj grupaciji panteista slijepo služiti.

A sad evo ti link o kojem sam ti govorio ...




Pa bujrum, ti se opet drži tvrdo i slijepo tvojih naučnih potkrepljenja, a meni što bi naš narod rekao - od toga ni u džep ni iz džepa – ali bih te stvarno zamolio da se ne vrijeđamo. Ja stvarno ne znam čime sam izazvao taj izliv negativnih izraza i emocija osim što sam iznio neka svoja razmišljanja. Ako se sa nečim ne slažeš sa mojim razmišljanjima onda molim te to reci onako kako to priliči jednoj odrasloj osobi u razmjeni razmišljanja, a ne na jedan djetinjast ... i takav verbalan i nepristojan način.

Unaprijed hvala na razumijevanju

:thumbup:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#35 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by Tempo »

vidim da si upucen u fiziku, pa ako bi mogao da mi objasnis tacno znacenje recenice: majka muju sisala na struju.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#36 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by L u c i f e r »

momci

prčitel vi šta
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#37 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by Tempo »

L u c i f e r wrote:momci

prčitel vi šta

:mrgreen: vidis i sam da ne.
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#38 Re: Union - Univerzalna teorija o Kosmosu

Post by planamac »

Dohvatili ste se pisanja tj. pokušaja objašnjenja nečega što malo ko shvata da uopšte (kao predmet rasprave, razmišljanja i istraživanja) postoji, tako da je ova vaša (u množini se znate izražavati - neki tim je u pitanju?) teorija Uniona blago rečeno intrigantna i zanimljiva, tj. meni u svakom slučaju interesantna.
. . . Tako da; Što je vakum veći tj. nebo rjeđe to se ono više raširuje odnosno ima veću zapreminu, i obrnuto što je nebo rjeđe tj. što je vakum puniji to se on više skuplja odnosno ima manju zapreminu. Što je masa gušća u istoj zapremini ona se više skoncentriše odnosno fokusira u jednu centralnu tačku, (tj. tačku minimalne zapremine a maksimalne gustine) i obrnuto; što je masa rjeđa u istoj zapremini ona se sve manje skoncentriše odnosno fokusira u jednu centralnu tačku (tj. sve više ima osobine vakuma i ponaša se tako) tj. širi se i ne skoncentriše se u jednu tačku.
Koliko sam upratio i shvatio ovdje se provukla jedna 'greška', da tako kažem, vjerovatno u brzini prilikom tipkanja/pisanja teksta, a moguće je i da mi je negdje nešto promaklo, da sam fulio u povezivanju iznesenih opisivanja - molim Vas za pojašnjenje?!
. . . Ta veza između uzroka i posljedice koja je sve-rasprostranjena kroz cjelokupno Unionsko tijelo je određena brzinom kvantnih Unionskih zakona. Osim kvantne mi imamo i ajnštajnovsku brzinu rasprostiranja unionskih zakona koju ćemo opisati malo kasnije ...
Čekam s interesovanjem kad ćete da nastavite.

bjelost66 wrote: 11/03/2019 21:43 Ovdje skini kompletan dokument - Union ...

https://bjelost.blogspot.com/

... u pdf filu ili preko dropboxa
Ne postoji mogućnost da se skine bilo kakav pdf dokument?!
User avatar
bjelost66
Posts: 73
Joined: 06/03/2017 11:41
Contact:

#39 Re: Union - Univerzalna teorija o Kosmosu

Post by bjelost66 »

planamac wrote: 14/10/2020 14:19 Ne postoji mogućnost da se skine bilo kakav pdf dokument?!
Ne, nažalost, iz objektivnih razloga ta stranica nije u funkciji. :(
User avatar
bjelost66
Posts: 73
Joined: 06/03/2017 11:41
Contact:

#40 Re: Union - Univerzalna teorija o Kosmosu

Post by bjelost66 »

planamac wrote: 14/10/2020 14:19 Čekam s interesovanjem kad ćete da nastavite.
OK :-D

imaš li neko konkretno pitanje :-D
User avatar
bjelost66
Posts: 73
Joined: 06/03/2017 11:41
Contact:

#41 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by bjelost66 »

:-D

preporučio bih ti, da pogletaš ovaj topic od početka jer jer vrlo povezan sa ovim koji si ti ponovo aktualizirao

hiper-kosmos-t158603.html

:thumbup:
User avatar
bjelost66
Posts: 73
Joined: 06/03/2017 11:41
Contact:

#42 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by bjelost66 »

:thumbup:
Evo ti jedan dio o "Unionu" i kako on funkcioniše.

https://documentcloud.adobe.com/link/re ... d9343c0649

biće, aBd, još ako si zainteresovan

:thumbup: :bih:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#43 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by MorningStar »

smrle jes to ti ? :D
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#44 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by Tempo »

bjelost66 wrote: 09/09/2018 22:50 Moderna nauka je došla u ćorsokak kada je riječ o vezi između makro i mikro fizike. Ona nema konkretnog načina da spoji te dvije velike istine u jednu. Na sve strane svijeta se traži jedna univerzalna jednakost koja može dati odgovor ili vezu između makro fizike (ajnštanovske) i mikro fizike (borovske). U ovom djelu se predlaže taj odgovor i pri tome se postavlja jedan temelj za drugačiji pogled na svijet makro i mikro kosmosa.

Djelo je nazvano Union (prema matematičkom izrazu unija) jer je osobina svake unije da objedinjuje sve zajedničke faktore u jedan zajednički presjek. Potrudit ćemo se da čitaocu objasnimo onako kako mi vidimo tu Unionsku osnovu i da to matematički potvrdimo.



Ovdje skini kompletan dokument - Union ...

https://bjelost.blogspot.com/

... u pdf filu ili preko dropboxa
jos jedan mesija.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#45 Re: Union - Univerzalna kosmička teorija

Post by -Chesterfield- »

MorningStar wrote: 15/10/2020 00:37 smrle jes to ti ? :D
Priznaj da ti fali Smrle? :D
Post Reply