Unidentified network problem-Vista

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
samaran

Unidentified network problem-Vista

Post by samaran » 26/11/2011 22:14

Molim Vas za pomoc, ukoliko je neko rijesio isti problem s Vistom. Ne mogu da povezem laptom s routerom wireless jer...? Desktop na koji je spojen router je XP, laptop je Vista ????
Thanks

dragan.s

Re: Unidentified network problem-Vista

Post by dragan.s » 26/11/2011 22:23

samaran wrote:Molim Vas za pomoc, ukoliko je neko rijesio isti problem s Vistom. Ne mogu da povezem laptom s routerom wireless jer...? Desktop na koji je spojen router je XP, laptop je Vista ????
Thanks
Da li ti je na laptopu postavljena dinamička IP adresa?

samaran

Post by samaran » 26/11/2011 22:30

Mislim da jeste, problem je neki s Vistom vidim na google da ima masa ovakvih problema kada je u pitanju Vista, ali nigdje da nadjem rjesenje...

skafiskafsnjak

Post by skafiskafsnjak » 26/11/2011 23:13

stavi sedmicu :P

sad ozbiljno. nema ti mislim veze sto je desktop xp jer ti opcije namjestis na routeru. Pretpostavljam da si namjestio router mode itd itd?

samaran

Post by samaran » 26/11/2011 23:31

To sve Ok, ali router nisam nista posebno podesavao, mislio sam da to ide po defaultu....

skafiskafsnjak

Post by skafiskafsnjak » 26/11/2011 23:33

samaran wrote:To sve Ok, ali router nisam nista posebno podesavao, mislio sam da to ide po defaultu....

oooo ne ... da li ti je adsl internet?

samaran

Post by samaran » 26/11/2011 23:38

Nije nije koristim kablovski internet, europronet mislim da je nesto do Protokola (TCP/IP)

skafiskafsnjak

Post by skafiskafsnjak » 26/11/2011 23:49

A koji ti je ruter ?

laraa

Post by laraa » 26/11/2011 23:52

Probaj:

1. otvori Control Panel
2. otvori Network and Sharing Center
3. lijevo gore pod Tasks: otvori Manage network connections
4. selektuj (lijevi klik) ikonicu Local Area Connection, i onda desni klik na nju: izaberi Properties
5. ugasi kvachice ispred TCP/IPv6 i TCP/IPv4 i idi na OK (ako te nesto pita, samo OK)
6. ponovis 4. i 5. ali sad upalis kvachice ispred TCP/IPv6 i TCP/IPv4
7. pricekas nekoliko sekundi

OK?

samaran

Post by samaran » 27/11/2011 00:07

Still NO ... router je tp-link tl-wr340G ... ovo je problem komplikovane prirode :)

samaran

Post by samaran » 27/11/2011 00:18

Oke javim ti se ;)

alica.k
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by alica.k » 27/11/2011 02:32

samaran wrote:Still NO ... router je tp-link tl-wr340G ... ovo je problem komplikovane prirode :)
imam isti router i imala isti problem. inace, cudo samo od sebe umrlo. sve normala i odjednom nema interneta. nakon dana i dana zezancije, uradim reset na modemu od kablovskog interneta (ne samo da upalis i ugasis, vec ono sto olovku gurnes u onu rupicu na modemu) i samo se od sebe napravilo.
pa eto, probaj.

kojeime

Post by kojeime » 27/11/2011 03:05

Isti ruter i slican problem mi se desio prije 20-ak minuta. Mijenjao postavke wirelessa i prilikom reboota rutera izgubio konekciju racunara i sa ruterom i sa modemom. Radi se o desktop racunaru, dakle u pitanju je konekcija kablovima. Iskopcao ruter i pokusao samo sa modemom, nema konekcije. Ono sto je sve vratilo u normalnu funkciju je bilo slijedece: Meni su svi uredjaji (racunar, modem, ruter) na jednom razvodniku sa prekidacem. Iskljucio kompjuter i iskljucio prekidac razvodnika, dakle ostavio sve uredjaje (i racunar i ruter i modem) apsolutno bez napajanja. Sacekao malo, ukljucio prekidac razvodnika, ruter i modem prosli svoje inicijalizacije i onda ukljucio racunar. Sve sada radi normalno. A i ruter je zapamtio promjenu postavki koje sam radio kada se problem desio :)

kojeime

Post by kojeime » 27/11/2011 03:16

samaran wrote:Molim Vas za pomoc, ukoliko je neko rijesio isti problem s Vistom. Ne mogu da povezem laptom s routerom wireless jer...? Desktop na koji je spojen router je XP, laptop je Vista ????
Thanks
Sacekaj... Jesi li ti uopste ukljucio wireless na ruteru ili ti je wireless bio ukljucen pa odjednom nestao. Ako ti se problem desio prilikom prvog pokusaja wireless konekcije laptopa na ruter i nisi dirao postavke rutera nikako otkako je ruter kupljen uradi sijedece: Obavezno koristi racunar koji je kablom povezan sa ruterom, dakle desktop. Digni browser koji koristis i u browseru ukucaj tplinklogin.net, username i password je admin, admin. Kada ti se u browseru pojavi stranica sa setovanjima rutera provjeri da li ti je wireless uopste ukljucen (enable). Ako nije ukljuci ga i usput postavi WPA2 zastitu (WPA-WPA2 PSK) i moja preporuka je da promijenis i username i password za pristup ruteru, dakle da ne bude vise admin, admin vec nesto tvoje.

Ovdje ti je link za uputstvo za upotrebu rutera (pri dnu stranice): http://www.tp-link.com/en/support/downl ... version=V1

samaran

Post by samaran » 27/11/2011 17:18

alica.k wrote:
samaran wrote:Still NO ... router je tp-link tl-wr340G ... ovo je problem komplikovane prirode :)
imam isti router i imala isti problem. inace, cudo samo od sebe umrlo. sve normala i odjednom nema interneta. nakon dana i dana zezancije, uradim reset na modemu od kablovskog interneta (ne samo da upalis i ugasis, vec ono sto olovku gurnes u onu rupicu na modemu) i samo se od sebe napravilo.
pa eto, probaj.
To sam maloprije uradio jer sam bio sve postavke poremetio pokusavajuci da nesto postignem...ali jos uvijek problem postoji, na internetu je hiljadu rjesenja, no za mene nijedno ucinkovito....

samaran

Post by samaran » 27/11/2011 17:20

kojeime wrote:
Thanks
Sacekaj... Jesi li ti uopste ukljucio wireless na ruteru ili ti je wireless bio ukljucen pa odjednom nestao. Ako ti se problem desio prilikom prvog pokusaja wireless konekcije laptopa na ruter i nisi dirao postavke rutera nikako otkako je ruter kupljen uradi sijedece: Obavezno koristi racunar koji je kablom povezan sa ruterom, dakle desktop. Digni browser koji koristis i u browseru ukucaj tplinklogin.net, username i password je admin, admin. Kada ti se u browseru pojavi stranica sa setovanjima rutera provjeri da li ti je wireless uopste ukljucen (enable). Ako nije ukljuci ga i usput postavi WPA2 zastitu (WPA-WPA2 PSK) i moja preporuka je da promijenis i username i password za pristup ruteru, dakle da ne bude vise admin, admin vec nesto tvoje.

Ovdje ti je link za uputstvo za upotrebu rutera (pri dnu stranice): http://www.tp-link.com/en/support/downl ... version=V1
Ma naravno da sam provjerio da li je enable, postavke sam svakako postavio prema uputstvu, dobio sam uz router ovo... na mob koristim wireless normala, ali problem je vista na laptopu....dodje mi da se presaltam na xp i na laptopu, dosadna je!

kojeime

Post by kojeime » 28/11/2011 00:26

Jesli li provjerio wireless karticu na laptopu, to jeste jesli li provjerio da li ti nije problem mozda sa drajverima? Da pokusas neki drugi drajver za WiFi karticu laptopa?

I prelazak sa Viste na 7 ili cak i na XP meni ne zvuci kao losa ideja :)

Loky

Post by Loky » 28/11/2011 01:22

samaran wrote:
kojeime wrote:
Thanks

Ma naravno da sam provjerio da li je enable, postavke sam svakako postavio prema uputstvu, dobio sam uz router ovo... na mob koristim wireless normala, ali problem je vista na laptopu....dodje mi da se presaltam na xp i na laptopu, dosadna je!

Koji je laptop u pitanju???
Kada kliknes u donjem desnom cosku dali vidis svoj bezzicni network??? Ako kliknes na svoj network sta ti pokaze???
Sumnjam da imas problem sa laptopom.
Bjezi od Viste ko od djavla.. nikada gori Win nije izasao..

samaran

Post by samaran » 28/11/2011 16:13

kojeime wrote:Jesli li provjerio wireless karticu na laptopu, to jeste jesli li provjerio da li ti nije problem mozda sa drajverima? Da pokusas neki drugi drajver za WiFi karticu laptopa?

I prelazak sa Viste na 7 ili cak i na XP meni ne zvuci kao losa ideja :)
To ce izgleda biti transfer najvjerovatnije....:) samo da me na sedmici ne doceka isto :(

samaran

Post by samaran » 28/11/2011 16:15

Nije da se nesto posebno ponosim i laptopom ali to je Acer Aspire, nit' mi valja masina nit' mi valja OS.... :)

kojeime

Post by kojeime » 28/11/2011 18:29

Nema veze sto je Acer, kod mene je Acer Aspire One, dakle netbook, sa Win 7 starterom, pa WiFi radi savrseno, cak hvata signal gdje ljudi sa 15,6" Toshibama, HP-ovima, itd... pa i ponekim Mac-om imaju problema uhvatiti signal.

Post Reply