Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#76 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

Image

Moze li neko da mi pojasni ovu stavku : Dopušteno prekoračenje neredovitim putem bez naplate naknade

Takodje, ovdje pise da ima trajni nalog, ali kad odem na internet bankarstvo, tamo mi stoji da se pčlaca dodatnih 5 KM??

I trece pitanje, kako se prevdaju ovi nebankarski troško u sklopu ovog paketa optimum:

https://www.unicreditbank.ba/home/wps/w ... um/optimum
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#77 Re: Unicredit banka, all about

Post by krater »

_Reds_ wrote:Image

Moze li neko da mi pojasni ovu stavku : Dopušteno prekoračenje neredovitim putem bez naplate naknade

Takodje, ovdje pise da ima trajni nalog, ali kad odem na internet bankarstvo, tamo mi stoji da se pčlaca dodatnih 5 KM??

I trece pitanje, kako se prevdaju ovi nebankarski troško u sklopu ovog paketa optimum:

https://www.unicreditbank.ba/home/wps/w ... um/optimum
ovo ti je da nisi non-stop u crvenom :lol:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#78 Re: Unicredit banka, all about

Post by Kralj Tvrtko I. »

_Reds_ wrote: Takodje, ovdje pise da ima trajni nalog, ali kad odem na internet bankarstvo, tamo mi stoji da se pčlaca dodatnih 5 KM??
sto se tice ovog pitanja, radio sam jedan trajni nalog al licno u banci...prvo su mi bili obracunali 5KM...a kada sam rekao da sam korisnik JES paketa, ukinuli su mi tu naknadu...znaci besplatno je 100%
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#79 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

krater wrote:
_Reds_ wrote:Image

Moze li neko da mi pojasni ovu stavku : Dopušteno prekoračenje neredovitim putem bez naplate naknade

Takodje, ovdje pise da ima trajni nalog, ali kad odem na internet bankarstvo, tamo mi stoji da se pčlaca dodatnih 5 KM??

I trece pitanje, kako se prevdaju ovi nebankarski troško u sklopu ovog paketa optimum:

https://www.unicreditbank.ba/home/wps/w ... um/optimum
ovo ti je da nisi non-stop u crvenom :lol:
Pa ne kontam, imam ovaj Yes, placa svaki 6 KM mjesecno, imam prekoracenje 700 KM, i cim udjem marku oni mi pucaju kamte, sad koji je vrag ovih 2.500 ??
User avatar
Urbana
Posts: 203
Joined: 11/11/2009 20:20

#80 Re: Unicredit banka, all about

Post by Urbana »

Naravno da na prekoracenje naplacuju kamatu ali ne placa se naknada za izdavanje prekoracenja.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#81 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

Urbana wrote:Naravno da na prekoracenje naplacuju kamatu ali ne placa se naknada za izdavanje prekoracenja.
Cekaj, jel ovo znaci da ja mogu da zatrazim da mi prekoracenje podignu na 2500 KM ??

Tj. sta ova uslugu znaci meni kao korisniku ??
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#82 Re: Unicredit banka, all about

Post by sema911 »

_Reds_ wrote:
Urbana wrote:Naravno da na prekoracenje naplacuju kamatu ali ne placa se naknada za izdavanje prekoracenja.
Cekaj, jel ovo znaci da ja mogu da zatrazim da mi prekoracenje podignu na 2500 KM ??

Tj. sta ova uslugu znaci meni kao korisniku ??
laicki receno ako nemas nikakvih drugih zaduzenja(krediti, kartice kreditne,) mozes dobit taj novac jer si svrtan u grupu ljudi koji primaju platu preko 1001km tzv. mass afluent., limit je x2,.
al ti nebi preporucio taj limit jer ako je plata jedan mjesec bila ispod 1001km gase ti limit il smanjuju i imas pusionu u nedozvoljeno gdje je svaki dan 13% pa dok se izvuces,.,.,
u to prekoracenje 2500 su ti uracunati limiti po kreditnoj ako je imate


ako bas nije doslo do grla limit ne uzimajte jer onih 1% mjesecno se cini ko malo al se nabere
bolja opcija neki brzi kredit platit kamatu i nema kalkulisanja jer cete se uvjek vadit jos jedan mjesec
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#83 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Moze li se traziti da se od plate odbija na ime vracanja prekoracenja po kartici, jer necu ga ovako do Limburga otplatiti... :-)
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#84 Re: Unicredit banka, all about

Post by rudy81 »

iceman ze wrote:Moze li se traziti da se od plate odbija na ime vracanja prekoracenja po kartici, jer necu ga ovako do Limburga otplatiti... :-)

dobro pitanje, i mene zanima
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#85 Re: Unicredit banka, all about

Post by Kralj Tvrtko I. »

kako ces uplatiti sa svog racuna na taj isti racun neki iznos? logicno da ne moze...odnosno moze al da od plate ti ostavis lupam 100KM i ne diras ih...i tako svake plate :D

mislim da nije izvodljivo...
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#86 Re: Unicredit banka, all about

Post by Filter »

rudy81 wrote:
iceman ze wrote:Moze li se traziti da se od plate odbija na ime vracanja prekoracenja po kartici, jer necu ga ovako do Limburga otplatiti... :-)

dobro pitanje, i mene zanima

popricaj sa rukovoditeljem racuna u maticnoj ispostavi. moze, malo znaju zakomplikovati, ali moze :)
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#87 Re: Unicredit banka, all about

Post by Filter »

jucer sam potpisao novi ugovor za izvjestaje preko sms-a i maila :-)
tovar papira, kao da kredit dizem (pu, pu, pu, gluho bilo)
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#88 Re: Unicredit banka, all about

Post by sema911 »

Filter wrote:
rudy81 wrote:
iceman ze wrote:Moze li se traziti da se od plate odbija na ime vracanja prekoracenja po kartici, jer necu ga ovako do Limburga otplatiti... :-)

dobro pitanje, i mene zanima

popricaj sa rukovoditeljem racuna u maticnoj ispostavi. moze, malo znaju zakomplikovati, ali moze :)
oes do banke i trazis da ti voaj mjesec smanje limit za 100km
pa opet iduci za 100 i sve tako dok ga ne izmiriss
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#89 Re: Unicredit banka, all about

Post by Filter »

sema911 wrote: oes do banke i trazis da ti voaj mjesec smanje limit za 100km
pa opet iduci za 100 i sve tako dok ga ne izmiriss

ja sam trazio da mjesecno skidaju po 50KMica, dok ne doguramo do ciljane sume. laganini :D
s tim da se na izvodu, vodi krajnja cifra limita
Nesta Marley
Posts: 28
Joined: 12/12/2012 19:16

#90 Re: Unicredit banka, all about

Post by Nesta Marley »

Imam kod njih tekuću račun i kreditnu karticu. Sa kartice sam bio prisiljen dizati keš,
420 KM - do sada su mir tri (3) cijele plate OTELI na konto toga, nekih 1300 maraka, iako NIGDJE u ugovoru
nije uopće regulirano to pitanje, pritom mi još blokirali kred. karticu.
Izvještaje šalju kad im se ćefne i kad im odgovara itd., uglavnom Gaši i Gašiji su mila majka
u poređenju sa tom međunarodnom mafijom zvanom Unicredit. Čim se izvadim iz dugova prebacujem se
kod Njemaca što preporučujem i drugima.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#91 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

E moj jarane, nesto si ti tu zgrijesio, ili nam nisi rekao sve informacije... Na 420 KM duga, 1300 KM sve skupa... Ili im dugujes vec dugi niz godina, ili doziras informacije...

Medjunarodna mafija je medjunarodna, pa ces se "prijatno" iznenaditi i kod "svaba" kad predjes... :mrgreen:
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#92 Re: Unicredit banka, all about

Post by rudy81 »

to si ti nesto propustio procitati u ugovoru, opcepoznato je da je dizanje gotovine s kreditne kartice zadnja opcija...

da li neko zna ako se ukine limit na kreditnoj, moze li se i dalje koristiti usluga visa classic za placanje na rate? (inace ovo je jedino sto valja kod ove kartice)
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#93 Re: Unicredit banka, all about

Post by MedenoSrce »

Meni je Unicredit beton banka, ne znate sta je pakao dok ne predjete u RFB
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#94 Re: Unicredit banka, all about

Post by visocicaguy »

jedanput sam im pisao, ali nisam dobio odgovor... a radi se o tome da im SMS usluga ne radi na potrebnom nivou. obavijest o transakciji dobijes tek nakon dan-dva... stvarno ne razumijem u cemu je fol. znam barem jednu konkurentsku banku u kojoj izvjestaj o bilo kojoj izvrsenoj transakciji putem SMS-a dobijes u roku od 5 minuta maksimalno...

i to kao korisnik OPTIMUM paketa .... stvarno time nisam zadovoljan!

ako ovo cita neko iz banke, toplo savjetujem da se pozabave time!

takodjer, kod internet bankarstva predlosci uplatnica im "otkinu" dio poziva na broj kada ga pozoves... eto i to treba popraviti
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#95 Re: Unicredit banka, all about

Post by rudy81 »

MedenoSrce wrote:Meni je Unicredit beton banka, ne znate sta je pakao dok ne predjete u RFB
bijah, vidjeh, ukinuh racun :D

@visocicaguy, meni ti izvjestaji dolaze redovno...da nije do operatera?
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#96 Re: Unicredit banka, all about

Post by visocicaguy »

rudy81 wrote:
MedenoSrce wrote:Meni je Unicredit beton banka, ne znate sta je pakao dok ne predjete u RFB
bijah, vidjeh, ukinuh racun :D

@visocicaguy, meni ti izvjestaji dolaze redovno...da nije do operatera?
dolaze i meni, ali sa velikim zakasnjenjem i nije samo kod mene slucaj, znam dosta raje koji imaju isti problem... ne moze bit do operatera, SMS salju, ne salju knjigu o nuklearnoj fizici.. ni od koga drugog ne kasni
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#97 Re: Unicredit banka, all about

Post by Filter »

MedenoSrce wrote:Meni je Unicredit beton banka, ne znate sta je pakao dok ne predjete u RFB
rfb... zlo nad zlim. no to nije tema :D :D

@vis... nesto mrljaju sa tim smsovima, sad ide na drugi fol.. otidji u banku da ti objasne
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#98 Re: Unicredit banka, all about

Post by sema911 »

rudy81 wrote:
MedenoSrce wrote:Meni je Unicredit beton banka, ne znate sta je pakao dok ne predjete u RFB
bijah, vidjeh, ukinuh racun :D

@visocicaguy, meni ti izvjestaji dolaze redovno...da nije do operatera?
za izvjestaj vidite sa postarom mozda komsija voli da sakuplja koverte,. ako vam dolazi na mail ceka u junk mail 5 danai onda se brise

a to da je jedna banka bolja od druge tesko sve ista govna dobra stara koverta
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#99 Re: Unicredit banka, all about

Post by visocicaguy »

ma nemam ja ba vremena hodat po bankama radi gluposti... dajem im 6 KM mjesecno za odredjeni set usluga i ocekujem da to radi.. ono na sto cu eventualno pristati je da napravim 2-3 klika na portalu kad se logujem na internet bankarstvo i to je to...
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#100 Re: Unicredit banka, all about

Post by Filter »

visocicaguy wrote:ma nemam ja ba vremena hodat po bankama radi gluposti...
jbga, tako sam i ja rondo, dok nisam digao dupe i prosetao do banke...
Post Reply