Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#3126 Re: Unicredit banka, all about

Post by Ajatolah_ »

Hyperthalamus wrote: 23/05/2020 15:14 Vec mozete skinuti novu aplikaciju, samo morate postati beta tester, nakon toga odete na beta odjeljak vasih aplikacija u google play-u i imat cete opciju da azurirate m-ba.
Sačekat ću još malo, ne mora se testirati na mom računu. :D
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#3127 Re: Unicredit banka, all about

Post by anex »

Valjda mi neće tražiti da idem u poslovnicu :skoljka:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#3128 Re: Unicredit banka, all about

Post by anex »

anex wrote: 23/05/2020 15:24 Valjda mi neće tražiti da idem u poslovnicu :skoljka:


Edit: treba se naviknuti na ovo :lol:
Na prvi pogled...OK je.
User avatar
mc-twin
Posts: 3357
Joined: 18/04/2009 23:47

#3129 Re: Unicredit banka, all about

Post by mc-twin »

Izgleda dosta bolje. :)
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#3130 Re: Unicredit banka, all about

Post by vanjki »

Postao sam beta korisnik zbog radoznalosti i zatim dobio mogucnost instaliranja nove mba app. Dizajnom je stvarno vrh i sto je dobro da se preko otiska prsta super otkljucava.Imate opciju i mba widgeta gdje vam pokazuje stanje racuna a da niste usli u aplikaciju.Jedino sto me nervira sto je u stanje racuna ukljuceno dopusteno prekoracenje.Ali pod detaljno imate onda rezervacije,dopusteno prekoracenje,stanje racuna...Jedino sto nedostaje su notifikacije za promjene na racunu,kada naprimjer legne plata itd..
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#3131 Re: Unicredit banka, all about

Post by Bosanac sa dna kace »

vanjki wrote: 23/05/2020 22:17 Postao sam beta korisnik zbog radoznalosti i zatim dobio mogucnost instaliranja nove mba app. Dizajnom je stvarno vrh i sto je dobro da se preko otiska prsta super otkljucava.Imate opciju i mba widgeta gdje vam pokazuje stanje racuna a da niste usli u aplikaciju.Jedino sto me nervira sto je u stanje racuna ukljuceno dopusteno prekoracenje.Ali pod detaljno imate onda rezervacije,dopusteno prekoracenje,stanje racuna...Jedino sto nedostaje su notifikacije za promjene na racunu,kada naprimjer legne plata itd..
Hoce nam naplacivati malo vise za novu haplikaciju??? Ili ce nas oglobljavati po cijeni koju smo vec halalili?
Meni je to zastrasujuce, mislim , sta ko ima da mi vidi kolko ja imam na racunu u Unicreditu?
Sto se tice toga kad plata legne ionako kasne sa obavjesetenjm o uplatama.
Ja kad sam prvi put polozio pare na svoj racun preko Unicredit bankomata presjeklo me jer ni nakon ne znam kolko vremena nisu pokazivali iste pare na racunu, nekad treba i 12 sati da ih prikazu....a kao najbolja su banka...o tome da nemaju 3 zastitu sa sms verifikacijom da ne pricam :run:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3132 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Meni je 2 puta bankomat progutao novcanice na uplatnom bankomatu. Nisam dobio priznanicu, niti sam ih vidio na racunu. Odmah nazvao call centar, oni provjerili i potvrdili da su sredstva uredno uplacena. :bih:
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#3133 Re: Unicredit banka, all about

Post by kabal1337 »

Bosanac sa dna kace wrote: 25/05/2020 08:50
vanjki wrote: 23/05/2020 22:17 Postao sam beta korisnik zbog radoznalosti i zatim dobio mogucnost instaliranja nove mba app. Dizajnom je stvarno vrh i sto je dobro da se preko otiska prsta super otkljucava.Imate opciju i mba widgeta gdje vam pokazuje stanje racuna a da niste usli u aplikaciju.Jedino sto me nervira sto je u stanje racuna ukljuceno dopusteno prekoracenje.Ali pod detaljno imate onda rezervacije,dopusteno prekoracenje,stanje racuna...Jedino sto nedostaje su notifikacije za promjene na racunu,kada naprimjer legne plata itd..
Hoce nam naplacivati malo vise za novu haplikaciju??? Ili ce nas oglobljavati po cijeni koju smo vec halalili?
Meni je to zastrasujuce, mislim , sta ko ima da mi vidi kolko ja imam na racunu u Unicreditu?
Sto se tice toga kad plata legne ionako kasne sa obavjesetenjm o uplatama.
Ja kad sam prvi put polozio pare na svoj racun preko Unicredit bankomata presjeklo me jer ni nakon ne znam kolko vremena nisu pokazivali iste pare na racunu, nekad treba i 12 sati da ih prikazu....a kao najbolja su banka...o tome da nemaju 3 zastitu sa sms verifikacijom da ne pricam :run:
Procitaj ugovor sve ti tamo lijepo pise koliko sati je potrebno...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#3134 Re: Unicredit banka, all about

Post by Bosanac sa dna kace »

iceman ze wrote: 25/05/2020 08:54 Meni je 2 puta bankomat progutao novcanice na uplatnom bankomatu. Nisam dobio priznanicu, niti sam ih vidio na racunu. Odmah nazvao call centar, oni provjerili i potvrdili da su sredstva uredno uplacena. :bih:
Ja sam prvi put dobio napad panike, zvao pozivni centar, uletio u poslvonicu galamio :D kazu sve uredu, da se ne sekiram :lol: :lol: :lol:
mislim koji hepek, pa dobili su pravo platnog pormet, imaju uvid i u to kolko tariguza trosimo
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#3135 Re: Unicredit banka, all about

Post by Bosanac sa dna kace »

kabal1337 wrote: 25/05/2020 08:56 Procitaj ugovor sve ti tamo lijepo pise koliko sati je potrebno...
heh, ako ga nadjem, mada se ne mogu sjetit' da ima, ali ako Ti kazes, mora biti :)
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#3136 Re: Unicredit banka, all about

Post by vanjki »

Bosanac sa dna kace wrote: 25/05/2020 08:50
vanjki wrote: 23/05/2020 22:17 Postao sam beta korisnik zbog radoznalosti i zatim dobio mogucnost instaliranja nove mba app. Dizajnom je stvarno vrh i sto je dobro da se preko otiska prsta super otkljucava.Imate opciju i mba widgeta gdje vam pokazuje stanje racuna a da niste usli u aplikaciju.Jedino sto me nervira sto je u stanje racuna ukljuceno dopusteno prekoracenje.Ali pod detaljno imate onda rezervacije,dopusteno prekoracenje,stanje racuna...Jedino sto nedostaje su notifikacije za promjene na racunu,kada naprimjer legne plata itd..
Hoce nam naplacivati malo vise za novu haplikaciju??? Ili ce nas oglobljavati po cijeni koju smo vec halalili?
Meni je to zastrasujuce, mislim , sta ko ima da mi vidi kolko ja imam na racunu u Unicreditu?
Sto se tice toga kad plata legne ionako kasne sa obavjesetenjm o uplatama.
Ja kad sam prvi put polozio pare na svoj racun preko Unicredit bankomata presjeklo me jer ni nakon ne znam kolko vremena nisu pokazivali iste pare na racunu, nekad treba i 12 sati da ih prikazu....a kao najbolja su banka...o tome da nemaju 3 zastitu sa sms verifikacijom da ne pricam :run:
Ne bi trebali naplacivati posto je to samo redizajn aplikacije.Nije istina da preko aplikacije kasne,posto uvijek ti pokazuje pravo stanje racuna sa rezervacijama kije se ne mogu isti tren prokljiziti. Ja nemam od koga kriti svoje stanje racuna i po meni bi bilo dobro da imamo informacija o promjenama na racunu posto vise nemaju sms uslugu
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3137 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Oko zastite licnih podataka, nadam se da ce ubrzo svi EU zakoni biti i implementirani, a ne samo izglasani. Nemaju pravo pitati moju politicku opredjeljenost, nemaju me bez mog pristanka anketirati, pozivati, prodavati finans proizvode i sl. Zadnji put sam opomenuo RFB, i zaista su me izbrisali sa njihovog call c. do tada redovno, sa nekih 10tak ne prijavljenih fix tel banke redovno uznemiravali itd. Miran sam vec 1.5 god. :evil:
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#3138 Re: Unicredit banka, all about

Post by NecuVise »

iceman ze wrote: 25/05/2020 10:36 Oko zastite licnih podataka, nadam se da ce ubrzo svi EU zakoni biti i implementirani, a ne samo izglasani. Nemaju pravo pitati moju politicku opredjeljenost, nemaju me bez mog pristanka anketirati, pozivati, prodavati finans proizvode i sl. Zadnji put sam opomenuo RFB, i zaista su me izbrisali sa njihovog call c. do tada redovno, sa nekih 10tak ne prijavljenih fix tel banke redovno uznemiravali itd. Miran sam vec 1.5 god. :evil:
Ne znam šta si po struci, ali si se ti izgleda pravo naoružao informacijama kada su banke u pitanju :mrgreen:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3139 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Ma jok nemam veze s njima, nego su me osvijestili nekad 2003 g kada sam bio jednom supku zirant, a on ostade bez posla, a RFB uredno dostavila admin zabranu i zapljenise mi primanja do otplate duga, i onda masi usima... znam da cu u sljedecem zivotu im lisice na ruke stavljati i to pro bono :evil:
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3140 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

Bosanac sa dna kace wrote: 25/05/2020 08:50
vanjki wrote: 23/05/2020 22:17 Postao sam beta korisnik zbog radoznalosti i zatim dobio mogucnost instaliranja nove mba app. Dizajnom je stvarno vrh i sto je dobro da se preko otiska prsta super otkljucava.Imate opciju i mba widgeta gdje vam pokazuje stanje racuna a da niste usli u aplikaciju.Jedino sto me nervira sto je u stanje racuna ukljuceno dopusteno prekoracenje.Ali pod detaljno imate onda rezervacije,dopusteno prekoracenje,stanje racuna...Jedino sto nedostaje su notifikacije za promjene na racunu,kada naprimjer legne plata itd..
Hoce nam naplacivati malo vise za novu haplikaciju??? Ili ce nas oglobljavati po cijeni koju smo vec halalili?
Meni je to zastrasujuce, mislim , sta ko ima da mi vidi kolko ja imam na racunu u Unicreditu?
Sto se tice toga kad plata legne ionako kasne sa obavjesetenjm o uplatama.
Ja kad sam prvi put polozio pare na svoj racun preko Unicredit bankomata presjeklo me jer ni nakon ne znam kolko vremena nisu pokazivali iste pare na racunu, nekad treba i 12 sati da ih prikazu....a kao najbolja su banka...o tome da nemaju 3 zastitu sa sms verifikacijom da ne pricam :run:
Kad polozim pare za pola sata bude na aplikaciji.
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#3141 Re: Unicredit banka, all about

Post by Grof »

Je li se za aktivaciju m-ba zove neka poslovnica ili call centar i šta traže od podataka?
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#3142 Re: Unicredit banka, all about

Post by shandrprcSA »

moras otici u poslovnicu
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#3143 Re: Unicredit banka, all about

Post by Grof »

shandrprcSA wrote: 25/05/2020 17:28 moras otici u poslovnicu
Otkad to? Pa ima sigurno godina dana kako su poslali obavijest da može telefonski ali se ne sjećam koji broj se zove.
Son1
Posts: 1215
Joined: 24/07/2012 16:29

#3144 Re: Unicredit banka, all about

Post by Son1 »

Moze na ovaj br 080 081 051
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#3145 Re: Unicredit banka, all about

Post by shandrprcSA »

ja pocetkom godine zvao na call centar i rekli mi da moram doci do poslovnice, da li se sta promjenilo do danas stvarno ne znam
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#3146 Re: Unicredit banka, all about

Post by esawyer »

Ima li kakvih info hoce li biti m-kartica za iOS nakon update? 🤨😂
User avatar
mc-twin
Posts: 3357
Joined: 18/04/2009 23:47

#3147 Re: Unicredit banka, all about

Post by mc-twin »

Moze se telefeonski zavrsiti.Ne mora se ici u banku radi aplikacije.I ja sam telefonski zavrsio.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#3148 Re: Unicredit banka, all about

Post by Del_Boy1 »

Evo sad se može ažurirati aplikacija redovnim putem.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#3149 Re: Unicredit banka, all about

Post by NecuVise »

Del_Boy1 wrote: 25/05/2020 18:25 Evo sad se može ažurirati aplikacija redovnim putem.
Vrijedi li preći na novu aplikaciju?
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#3150 Re: Unicredit banka, all about

Post by sagosen »

Nova apk je prelijepa, kada će biti za iOS dostupan update, zna li se?
Post Reply