Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#26 Re: Unicredit banka, all about

Post by akcija007 »

Trebalo bi da mozes dat broj kreditne da ti sjedne tax free refaund. Ja sam jednom davao broj Visa kreditne kartice od Turkish banke, a drugi put MasterCard od Intese i stigla mi je lova i nisi uzimali nikakvu proviziju.

3 mj ti je rok da unovcis cek od datuma napustanja EU , tako da malo se strpi i opet u Raiffeisen na isplatu.
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#27 Re: Unicredit banka, all about

Post by gidra »

Da li neko zna koji su dokumenti potrebni da bi se izvadila debitna kartica i koja je procedura?
GriFoN
Posts: 366
Joined: 24/08/2006 18:19

#28 Re: Unicredit banka, all about

Post by GriFoN »

gidra wrote:Da li neko zna koji su dokumenti potrebni da bi se izvadila debitna kartica i koja je procedura?
CIPS prijavnica i ovjerena kopija lične karte. Odeš kod one/onog što se bavi vođenjem računa itd., dakle, odvojen/na od šaltera i tražiš da ti otvore tekući račun i kažeš da hoćeš i debitnu karticu. Doći će ti PIN na adresu i nakon toga poneseš ličnu i podigneš karticu u istoj poslovnici.
Meni je došao PIN nakon mjesec tek... :D
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#29 Re: Unicredit banka, all about

Post by gidra »

GriFoN wrote:
gidra wrote:Da li neko zna koji su dokumenti potrebni da bi se izvadila debitna kartica i koja je procedura?
CIPS prijavnica i ovjerena kopija lične karte. Odeš kod one/onog što se bavi vođenjem računa itd., dakle, odvojen/na od šaltera i tražiš da ti otvore tekući račun i kažeš da hoćeš i debitnu karticu. Doći će ti PIN na adresu i nakon toga poneseš ličnu i podigneš karticu u istoj poslovnici.
Meni je došao PIN nakon mjesec tek... :D
zahvaljujem :thumbup:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#30 Re: Unicredit banka, all about

Post by dr.gog »

Imam kod Unicr.banke klasičnu karticu na koju dobijam plaću. Nemam nikakav poseban "paket" tipa Yes i slično. Preko te kartice kupujem i sitnice preko interneta,a u minus ulazim sasvim rijetko.

Ima i limit u iznosu jedne plaće- interesuje me kolika je procedura za dobijanje manjeg potrošačkog kredita, do nekih 1.200 KM, i koliko to traje? Želim kupiti par sitnica, pa me interesuje koliko su "teški" na davanju malih kredita.

Hvala na odgovoru , unaprijed. :)
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#31 Re: Unicredit banka, all about

Post by doktor78 »

dr.gog wrote:Imam kod Unicr.banke klasičnu karticu na koju dobijam plaću. Nemam nikakav poseban "paket" tipa Yes i slično. Preko te kartice kupujem i sitnice preko interneta,a u minus ulazim sasvim rijetko.

Ima i limit u iznosu jedne plaće- interesuje me kolika je procedura za dobijanje manjeg potrošačkog kredita, do nekih 1.200 KM, i koliko to traje? Želim kupiti par sitnica, pa me interesuje koliko su "teški" na davanju malih kredita.

Hvala na odgovoru , unaprijed. :)
Za takve stvari ja vec vise od godinu i po koristim Visa Classic karticu u okviru JES paketa. Za nju placam 6 KM mjesecno, ali tu mi je ukljuceno i internet/mobilno bankarstvo, SMS racun i slicno, te je to moj prvi izbor za kupovine na rate.
Sto se tice gotovinskog kredita koji tebi treba, ako ti nije neka frka sacekaj do proljeca, tada obavezno budu akcije sa prilicno malim kamatama. Sva procedura bude gotova za otprilike 3-4 dana, a ako si njihov stalni klijent nema nikakvih problema. Od papira mislim da ti treba samo CIPS-ova prijava prebivalista. Mene su na taj nacin pridobili, jer su mi pod istim uslovima dali kredit iako nisam bio njihov klijent, za razliku od Raiffeisena gdje mi jos samo nisu trazili laboratorijske nalaze i potvrdu o nekaznjavanju iako sam bio njihov klijent duzi niz godina :x :x :x
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#32 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

Da bi imao Visu classic ovu, da li moram imati ugovor za stalno ??
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#33 Re: Unicredit banka, all about

Post by rudy81 »

_Reds_ wrote:Da bi imao Visu classic ovu, da li moram imati ugovor za stalno ??
sta ti je ugovor za stalno?
moras biti u radnom odnosu
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#34 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

rudy81 wrote:
_Reds_ wrote:Da bi imao Visu classic ovu, da li moram imati ugovor za stalno ??
sta ti je ugovor za stalno?
moras biti u radnom odnosu
Pa ugovor na neodređeno ??
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#35 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

_Reds_ wrote:
rudy81 wrote:
_Reds_ wrote:Da bi imao Visu classic ovu, da li moram imati ugovor za stalno ??
sta ti je ugovor za stalno?
moras biti u radnom odnosu
Pa ugovor na neodređeno ??
da, moras biti u stalnom radnom odnosu za kredit ili kreditne kartice
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#36 Re: Unicredit banka, all about

Post by zateznistub »

Pederi su mojoj supruzi citavih 12 dana razmatrali odobrenje kredita u iznosu od pisljivih 7.000 KM i nakon toliko peripetija sad traze ziranta, uredno prima platu preko njih, dolazilo je do prekida posla ali je vracena na posao uz papir na kojem stoji da se Ugovor smatra ne prekinutim, pljuc!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58765
Joined: 03/08/2010 19:04

#37 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

imam cudnu situaciju,prekjuce mi bila plata,leglo mi na racun oko 300 maraka vise nego sto sam ocekivao,u decembru bio na bolovanju,trenutno sam na godisnjem i nisam u drzavi,sta bi moglo biti u pitanju?
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#38 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

kakavdanakneiskustvu wrote:imam cudnu situaciju,prekjuce mi bila plata,leglo mi na racun oko 300 maraka vise nego sto sam ocekivao,u decembru bio na bolovanju,trenutno sam na godisnjem i nisam u drzavi,sta bi moglo biti u pitanju?
pa ako ti ne znas kako bi mi mogli da znamo, greska firme, greska banke, tvoja greska jer se nisi nesto dobro skontao ... kad se vratis ovamo provjeri sta je , ili eventualno ako su raspolozeni preko telefona da ti kazu :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58765
Joined: 03/08/2010 19:04

#39 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

azdralovic wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:imam cudnu situaciju,prekjuce mi bila plata,leglo mi na racun oko 300 maraka vise nego sto sam ocekivao,u decembru bio na bolovanju,trenutno sam na godisnjem i nisam u drzavi,sta bi moglo biti u pitanju?
pa ako ti ne znas kako bi mi mogli da znamo, greska firme, greska banke, tvoja greska jer se nisi nesto dobro skontao ... kad se vratis ovamo provjeri sta je , ili eventualno ako su raspolozeni preko telefona da ti kazu :D



pitam je li ko imao slicnu situaciju
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#40 Re: Unicredit banka, all about

Post by MedenoSrce »

kakavdanakneiskustvu wrote:imam cudnu situaciju,prekjuce mi bila plata,leglo mi na racun oko 300 maraka vise nego sto sam ocekivao,u decembru bio na bolovanju,trenutno sam na godisnjem i nisam u drzavi,sta bi moglo biti u pitanju?
To nije čudna situacija, to je elhamdulillah situacija
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#41 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

kakavdanakneiskustvu wrote:
azdralovic wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:imam cudnu situaciju,prekjuce mi bila plata,leglo mi na racun oko 300 maraka vise nego sto sam ocekivao,u decembru bio na bolovanju,trenutno sam na godisnjem i nisam u drzavi,sta bi moglo biti u pitanju?
pa ako ti ne znas kako bi mi mogli da znamo, greska firme, greska banke, tvoja greska jer se nisi nesto dobro skontao ... kad se vratis ovamo provjeri sta je , ili eventualno ako su raspolozeni preko telefona da ti kazu :D



pitam je li ko imao slicnu situaciju
pa desava se da pokresno rasknjize, otkucaj broj viska, legnu pare na pogresan racun ... sve je moguce
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58765
Joined: 03/08/2010 19:04

#42 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakavdanakneiskustvu wrote:
azdralovic wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:imam cudnu situaciju,prekjuce mi bila plata,leglo mi na racun oko 300 maraka vise nego sto sam ocekivao,u decembru bio na bolovanju,trenutno sam na godisnjem i nisam u drzavi,sta bi moglo biti u pitanju?
pa ako ti ne znas kako bi mi mogli da znamo, greska firme, greska banke, tvoja greska jer se nisi nesto dobro skontao ... kad se vratis ovamo provjeri sta je , ili eventualno ako su raspolozeni preko telefona da ti kazu :D



pitam je li ko imao slicnu situaciju
pa desava se da pokresno rasknjize, otkucaj broj viska, legnu pare na pogresan racun ... sve je moguce[/quote]




mogu li mi traziti pare nazad,tek tako skinuti sa racuna ako je njihova greska?jednom mi se desilo nesto donekle slicno,u jednom danu mi legle tri uplate,desetak dana poslije dizanja kredita,oko 170 km svaka uplata,nikad nisam morao vratiti te pare
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#43 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

kakavdanakneiskustvu wrote:imam cudnu situaciju,prekjuce mi bila plata,leglo mi na racun oko 300 maraka vise nego sto sam ocekivao,u decembru bio na bolovanju,trenutno sam na godisnjem i nisam u drzavi,sta bi moglo biti u pitanju?

pa ako ti ne znas kako bi mi mogli da znamo, greska firme, greska banke, tvoja greska jer se nisi nesto dobro skontao ... kad se vratis ovamo provjeri sta je , ili eventualno ako su raspolozeni preko telefona da ti kazu :D




pitam je li ko imao slicnu situaciju

pa desava se da pokresno rasknjize, otkucaj broj viska, legnu pare na pogresan racun ... sve je moguce



mogu li mi traziti pare nazad,tek tako skinuti sa racuna ako je njihova greska?jednom mi se desilo nesto donekle slicno,u jednom danu mi legle tri uplate,desetak dana poslije dizanja kredita,oko 170 km svaka uplata,nikad nisam morao vratiti te pare
[/quote][/quote]

paa sad, u sustini ne moras, taj ko je napravio gresku ce za istu i da odgovara, s tim da banka obicno pokusa da te kontaktira kad uvidi gresku a ako nisi voljan da vratis onda se to na sudu rjesava... mada za 300 maraka sumnjam da im se isplati

sa racuna ti ne smiju skinuti , a ako bi kojim slucajem to i uradili bez tvog znanja onda imas pravo da ih tuzis(ili prijavis FBA i slicno) :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58765
Joined: 03/08/2010 19:04

#44 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

azdralovic wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:imam cudnu situaciju,prekjuce mi bila plata,leglo mi na racun oko 300 maraka vise nego sto sam ocekivao,u decembru bio na bolovanju,trenutno sam na godisnjem i nisam u drzavi,sta bi moglo biti u pitanju?

pa ako ti ne znas kako bi mi mogli da znamo, greska firme, greska banke, tvoja greska jer se nisi nesto dobro skontao ... kad se vratis ovamo provjeri sta je , ili eventualno ako su raspolozeni preko telefona da ti kazu :D




pitam je li ko imao slicnu situaciju

pa desava se da pokresno rasknjize, otkucaj broj viska, legnu pare na pogresan racun ... sve je moguce



mogu li mi traziti pare nazad,tek tako skinuti sa racuna ako je njihova greska?jednom mi se desilo nesto donekle slicno,u jednom danu mi legle tri uplate,desetak dana poslije dizanja kredita,oko 170 km svaka uplata,nikad nisam morao vratiti te pare
[/quote]

paa sad, u sustini ne moras, taj ko je napravio gresku ce za istu i da odgovara, s tim da banka obicno pokusa da te kontaktira kad uvidi gresku a ako nisi voljan da vratis onda se to na sudu rjesava... mada za 300 maraka sumnjam da im se isplati

sa racuna ti ne smiju skinuti , a ako bi kojim slucajem to i uradili bez tvog znanja onda imas pravo da ih tuzis(ili prijavis FBA i slicno) :D[/quote]



necija greska jeste,da li banke ili firme
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#45 Re: Unicredit banka, all about

Post by rudy81 »

zar nije nedavno bila tema, liku uplatili pogresno pa skinuli, on trazio savjet ovdje sta da radi dal da ih tuzi il tako nesto.... ne sjecam se naslova teme, a bas me zanima kako se to zavrsilo :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58765
Joined: 03/08/2010 19:04

#46 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

rudy81 wrote:zar nije nedavno bila tema, liku uplatili pogresno pa skinuli, on trazio savjet ovdje sta da radi dal da ih tuzi il tako nesto.... ne sjecam se naslova teme, a bas me zanima kako se to zavrsilo :D




i mene zanima
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#47 Re: Unicredit banka, all about

Post by rudy81 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
rudy81 wrote:zar nije nedavno bila tema, liku uplatili pogresno pa skinuli, on trazio savjet ovdje sta da radi dal da ih tuzi il tako nesto.... ne sjecam se naslova teme, a bas me zanima kako se to zavrsilo :D




i mene zanima
http://www.klix.ba/forum/banka-mi-otela ... 99866.html
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58765
Joined: 03/08/2010 19:04

#48 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

rudy81 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
rudy81 wrote:zar nije nedavno bila tema, liku uplatili pogresno pa skinuli, on trazio savjet ovdje sta da radi dal da ih tuzi il tako nesto.... ne sjecam se naslova teme, a bas me zanima kako se to zavrsilo :D




i mene zanima
http://www.klix.ba/forum/banka-mi-otela ... 99866.html



hvala,citao sam temu,i opet cu
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#49 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

abrinjaDonjo wrote:poz ljudi, jeli zna mozda neko sta je tacno potrebno da se otvori minus u Unicredit? vikend je a poprilicno je hitno pitanje, svakako cu se raspitati u ponedjeljak kod njih
al eto bilo bi odlicno ako ima neko otvoren minus il neko da zna sta tacno treba, da mi odgovori a moze i na pm,
:)
Ja imam debitnu Visa, na koju primam platu, tj. sa kojom podizem kartu, i oni su mi sami dali minus na toj kartici odpriliku u iznosu pola jedne place, nakon sto sam primio dvije redovne plate.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#50 Re: Unicredit banka, all about

Post by zlo zlo »

da i ja priupitam..u kojoj banci.... tj koje banke... podrzavaju otvaranje tekuceg racuna/debitnih kartica za strance s privremenim prebivalistem?
Post Reply