Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
merk030
Posts: 676
Joined: 30/06/2018 18:31

#1826 Re: Unicredit banka, all about

Post by merk030 »

Je li moguce sa vec postojecim postavkama mBa postaviti aplikaciju na drugom telefonu, da se ne ide u poslovnicu ili ne zove podrska ?

Imaju dva telefona, treba obratno racune postaviti tj. zamijenili smo telefone.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1827 Re: Unicredit banka, all about

Post by ado_sar »

merk030 wrote:Je li moguce sa vec postojecim postavkama mBa postaviti aplikaciju na drugom telefonu, da se ne ide u poslovnicu ili ne zove podrska ?

Imaju dva telefona, treba obratno racune postaviti tj. zamijenili smo telefone.
Ne moze
c_g
Posts: 1152
Joined: 29/09/2016 01:52

#1828 Re: Unicredit banka, all about

Post by c_g »

Kontam uzet to mobilno bankarstvo i šoping karticu, pa me zanima koliko se mjesečno sve to plaća?
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2511
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#1829 Re: Unicredit banka, all about

Post by Del_Boy1 »

c_g wrote:Kontam uzet to mobilno bankarstvo i šoping karticu, pa me zanima koliko se mjesečno sve to plaća?
U osnovni modula paket je uključeno mobilno bankarstvo.

Image

.
c_g
Posts: 1152
Joined: 29/09/2016 01:52

#1830 Re: Unicredit banka, all about

Post by c_g »

Del_Boy1 wrote:U osnovni modula paket je uključeno mobilno bankarstvo.

https://i.postimg.cc/Vv661r5H/Screensho ... -36-23.png
Hvala. :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1831 Re: Unicredit banka, all about

Post by channel10 »

Zar se placa nesto na mjesecnoj osnovi kod visa classic kartice? Zar nije na godisnjem nivou onih 50KM i to je to?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1832 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Meni yes paket stari od 6 km pokriva i visu classic..
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1833 Re: Unicredit banka, all about

Post by ado_sar »

c_g wrote:
Del_Boy1 wrote:U osnovni modula paket je uključeno mobilno bankarstvo.

https://i.postimg.cc/Vv661r5H/Screensho ... -36-23.png
Hvala. :thumbup:
Da li je? Koliko vidim ukljuceno je samo internet bankarstvo, ali ne i mobilno

Edit: izgleda da si u pravu. Odlicna stvar
Last edited by ado_sar on 04/01/2019 19:36, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1834 Re: Unicredit banka, all about

Post by channel10 »

Ne znam otkud da se na mjesecnom nivou naplacuje kreditna kartica kad se za nju uzima na godisnjem nivou 50 KM kao neka naknada za koristenje i to je to. Ima li ko tu kreditnu karticu, pa da napise da li se uzimaju i te 2,20KM na mjesecnom nivou?

Kakvu ovo naknadu uvode od Januara iduce godine (ne kontam u vezi cega je, jer je malo konfuzno objasnjena)?

Naknada za koristenje kartice, u slucaju manje od 5 terećenja računa( knjiženja na računu) po kome je izdana kartica za bezgotovinska plaćanja karticom u prethodnom kalendarskom tromjesecju(primjenjuje se od 01.01.2020.)-za Debit Mastercard i dopunjivu MasterCard karticu

3KM kvartalno, bez naknade za korisnike Yes paketa i Modula paketa.
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#1835 Re: Unicredit banka, all about

Post by ferratilis »

Neke stvari su mijenjali, ali ne znam sta tacno. Nemam staru tabelu da uporedim :-)

Image
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1836 Re: Unicredit banka, all about

Post by channel10 »

Pa ovo zadnje je potpuno novo, o cemu sam gore pisao.

Ne znam sta im znaci ovih 5 knjizenja u okviru jednog tromjesecja? I da li je vise ili manje od 5?


Izgleda da uvode naknadu za koristenje kartice sto ima u drugim bankama vec odavno, samo mi nije jasno kakav im je ovo limit kod ovih knjizenja i sta pod knjizenjem podrazumijevaju.
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#1837 Re: Unicredit banka, all about

Post by ferratilis »

Mislim da su to uplate. Evo npr. ja na devizni dobijem jednu veliku uplatu mjesecno, znaci imam 3 knjizenja u 3 mjeseca, sto znaci da cu morat placat tu naknadu. Ako sam pogrijesio, nek me neko pametniji ispravi.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1838 Re: Unicredit banka, all about

Post by ado_sar »

ferratilis wrote:Mislim da su to uplate. Evo npr. ja na devizni dobijem jednu veliku uplatu mjesecno, znaci imam 3 knjizenja u 3 mjeseca, sto znaci da cu morat placat tu naknadu. Ako sam pogrijesio, nek me neko pametniji ispravi.
Mislim da seu to ubrajaju i isplate, odnosno placanje karticom
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#1839 Re: Unicredit banka, all about

Post by addem »

Sta je sa onima koji imaju yes pakete. Jel se mijenja nesto u odnosu na prije?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1840 Re: Unicredit banka, all about

Post by channel10 »

ado_sar wrote:
ferratilis wrote:Mislim da su to uplate. Evo npr. ja na devizni dobijem jednu veliku uplatu mjesecno, znaci imam 3 knjizenja u 3 mjeseca, sto znaci da cu morat placat tu naknadu. Ako sam pogrijesio, nek me neko pametniji ispravi.
Mislim da seu to ubrajaju i isplate, odnosno placanje karticom
Znaci uvode placanja naknade za koristenje debitne kartice na godisnjem nivou u visini od 12KM. Kod drugih banaka je od 10-14 KM.
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#1841 Re: Unicredit banka, all about

Post by ferratilis »

Vec mi uzmu 10KM za svaku uplatu + godisnja naknada = oko 130KM banka uzme godisnje. Lijep biznis bogami. :-x
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#1842 Re: Unicredit banka, all about

Post by Kralj Tvrtko I. »

Sa Yes paketom od 6KM, imam VISA Clasic, Debitnu, internet bankarstvo, e-ba, m-ba...ne placam nista dodatno. Sve to pokrije ovih 6 KM. Cak i izdavanje/reizdavanje kartica ne placam.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1843 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Ja sam uzeo policu osig za marku i pokrivaju naknadu za gubitak kartica....
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#1844 Re: Unicredit banka, all about

Post by starii »

tom naknadom tjeraju ljude da vise koriste kartice u placanja..jebiga ima starih ljudi koji uzmu karticu i drze ih kuci..ako imas vise od 5 placanja karticom u tromjesjecju neces placati naknadu...za ovo se znalo i prije par godina, stojala je obavijest.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#1845 Re: Unicredit banka, all about

Post by VladaFBiH »

channel10 wrote:Pa ovo zadnje je potpuno novo, o cemu sam gore pisao.

Ne znam sta im znaci ovih 5 knjizenja u okviru jednog tromjesecja? I da li je vise ili manje od 5?


Izgleda da uvode naknadu za koristenje kartice sto ima u drugim bankama vec odavno, samo mi nije jasno kakav im je ovo limit kod ovih knjizenja i sta pod knjizenjem podrazumijevaju.
pa šta god znači primjenjuje se od 01.01.2020 :) a mjesečnu naknadu su uveli ima 2 godine...
User avatar
malwarebyte
Posts: 681
Joined: 10/12/2012 17:33

#1846 Re: Unicredit banka, all about

Post by malwarebyte »

---
Last edited by malwarebyte on 25/10/2021 00:34, edited 1 time in total.
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#1847 Re: Unicredit banka, all about

Post by Samso »

Pozdrav

Pitanje nije vezano samo za ovu banku nego vecinu banaka u BiH.

Zanima me zasto banke preferiraju da se place radnika uplacuju na interni / prolazni racun umjesto uplate placa direktno na racun radnika?

Koja je razlika ako se mom poslodavcu naplati provizija za nalog i za taj interni racun?

Bezveze mi je koristenje tih internih racuna. Transakcija se brze proknjizi kada se uplacuje direktno na racun radnika odnosno prije mu legnu pare na racun.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1848 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

Samso wrote:Pozdrav

Pitanje nije vezano samo za ovu banku nego vecinu banaka u BiH.

Zanima me zasto banke preferiraju da se place radnika uplacuju na interni / prolazni racun umjesto uplate placa direktno na racun radnika?

Koja je razlika ako se mom poslodavcu naplati provizija za nalog i za taj interni racun?

Bezveze mi je koristenje tih internih racuna. Transakcija se brze proknjizi kada se uplacuje direktno na racun radnika odnosno prije mu legnu pare na racun.
Ukoliko ne ide na interni racun, njihov sistem ne prepoznaje da je to plata, te posljedicno imas probleme sa limitom (kada istekne nece se automatski produziti) kao i sa drugim proizvodima (npr. ako imas povoljniju kamatu po kreditu zato sto primas platu kod njih) i slicno...
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#1849 Re: Unicredit banka, all about

Post by Samso »

azdralovic wrote:
Samso wrote:Pozdrav

Pitanje nije vezano samo za ovu banku nego vecinu banaka u BiH.

Zanima me zasto banke preferiraju da se place radnika uplacuju na interni / prolazni racun umjesto uplate placa direktno na racun radnika?

Koja je razlika ako se mom poslodavcu naplati provizija za nalog i za taj interni racun?

Bezveze mi je koristenje tih internih racuna. Transakcija se brze proknjizi kada se uplacuje direktno na racun radnika odnosno prije mu legnu pare na racun.
Ukoliko ne ide na interni racun, njihov sistem ne prepoznaje da je to plata, te posljedicno imas probleme sa limitom (kada istekne nece se automatski produziti) kao i sa drugim proizvodima (npr. ako imas povoljniju kamatu po kreditu zato sto primas platu kod njih) i slicno...
Ok hvala.
User avatar
drndalo
Posts: 22800
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1850 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

azdralovic wrote:
Samso wrote:Pozdrav

Pitanje nije vezano samo za ovu banku nego vecinu banaka u BiH.

Zanima me zasto banke preferiraju da se place radnika uplacuju na interni / prolazni racun umjesto uplate placa direktno na racun radnika?

Koja je razlika ako se mom poslodavcu naplati provizija za nalog i za taj interni racun?

Bezveze mi je koristenje tih internih racuna. Transakcija se brze proknjizi kada se uplacuje direktno na racun radnika odnosno prije mu legnu pare na racun.
Ukoliko ne ide na interni racun, njihov sistem ne prepoznaje da je to plata, te posljedicno imas probleme sa limitom (kada istekne nece se automatski produziti) kao i sa drugim proizvodima (npr. ako imas povoljniju kamatu po kreditu zato sto primas platu kod njih) i slicno...
Ma koliko sam i ja cuo ovakvo objasnjenje u Unicreditu, sumnjam u njega... Cemu onda sluzi rubrika "svrha uplate" u nalozima ?

By the way, zna li neko koliko je ranije u Unicreditu bila usluga konverzije valuta BAM-EUR-BAM sa mog racuna na isto moj racun ? Sada su u izmjenama naknada mislim naveli da je 0.2%, a ne znam koliko je bilo ranije ? Cini mi se da je bilo 0.1%, ali nisam siguran.
Post Reply