Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1726 Re: Unicredit banka, all about

Post by ado_sar »

to sa brojem racuna su vam samo bespotrebne komplikacije ako redovno placate racune. Dovoljna je samo sifra korisnika, a sav novac svakako ide u jednu "vrecu". Ako jedan mjesec pretplatis, imas pretplatu, ako ostanes duzan, namiruje se od naredne uplate i cao. Ko bi se zezao i svaki mjesec popunjavao brojeve racuna, kad mozes jednostavno napraviti template sa sifrom korisnika i svaki mjesec mijenjati samo iznos, a preko njihovih web stranica provjeravati kad je legla uplata. Meni to tako funkcionise savrseno vec dvije godine.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1727 Re: Unicredit banka, all about

Post by Qler »

Nije ista sifra korisnika svaki put.. mijenja se..
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1728 Re: Unicredit banka, all about

Post by perfect_guy »

Qler wrote:Nije ista sifra korisnika svaki put.. mijenja se..
šifra je jedna, a broj računa je svaki za sebe
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1729 Re: Unicredit banka, all about

Post by Qler »

Elektroprivredi moraš tačno prepisati onaj broj, referencu, koja je svaki put drugačija, i bez toga ne prihvataju.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1730 Re: Unicredit banka, all about

Post by ado_sar »

Qler wrote:Elektroprivredi moraš tačno prepisati onaj broj, referencu, koja je svaki put drugačija, i bez toga ne prihvataju.
To nije tacno.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1731 Re: Unicredit banka, all about

Post by kokuz_sa »

Kako sam danas zatvorio racun...

Odem do bankomata ..kad odbija karticu
Odem u banku
Kaze niste azurirali podatke..
Kao mi Vas zvali..
Pokaze mi br na koji zvao kad pogresan..

Reko deder pare..kao treba cekat aktivaciju kartice i treba potpisat da se podaci koriste u marketing svrhe..

Reko de Vi spremite papire za zatvaranje racuna i isplatu mi pripremite..
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1732 Re: Unicredit banka, all about

Post by Qler »

ado_sar wrote:
Qler wrote:Elektroprivredi moraš tačno prepisati onaj broj, referencu, koja je svaki put drugačija, i bez toga ne prihvataju.
To nije tacno.

https://www.epbih.ba/novost/23811/uputa ... e-obavezno

jel boga ti
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1733 Re: Unicredit banka, all about

Post by Nisrin »

kokuz_sa wrote:Kako sam danas zatvorio racun...

Odem do bankomata ..kad odbija karticu
Odem u banku
Kaze niste azurirali podatke..
Kao mi Vas zvali..
Pokaze mi br na koji zvao kad pogresan..

Reko deder pare..kao treba cekat aktivaciju kartice i treba potpisat da se podaci koriste u marketing svrhe..

Reko de Vi spremite papire za zatvaranje racuna i isplatu mi pripremite..

hehehe pisala sam o tome vec...naraavno da NISAM potpisala da mi podatke koriste u marketinske svrhe i dijele trecim licima, pa me licno zvao direktor banke vise puta, ali mi je prekipilo kad me nazvao u ponedjeljak u 17:50h!!! Takvu drskost dugo dozivjela nisam!

Mene su zvali SAMO JEDNOM skoro u 19h, da mi kazu da ako ne dodjem sutradan do kraja radnog vremena blokiraju mi racun :D Rekoh zar nisu azurirani u maju? Sta vam je kolegica radila ako nije azurirala, zovete me u vrijeme godisnjih odmora, sta da sam sad vani, jednostavno biste mi radi svoje gluposti blokirali racun?
Trazila sam da se pismeno izjasne i nisu...
User avatar
newklear
Posts: 1383
Joined: 10/12/2009 15:59

#1734 Re: Unicredit banka, all about

Post by newklear »

Kakvi se podaci ažuriraju, mene niko nije zvao, i ne pamtim kad sam bio zadnji put u banci, negdje prije 2 godine...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9886
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1735 Re: Unicredit banka, all about

Post by Bosanac sa dna kace »

Prvi put sam prije par dana kupio kartu preko intereneta sa Unicredit Electron Visa karticom, to mije bila prva kupovina online sa tom karticom.
Očekiv'o sam da nakon što upišem CVV kod i kliknem da pređe na naplatu da će poslati poseban kod na moj broj tel. koji ja zatim trebam upisati u 3D prozorčiću koji se pojavi i da nakon toga bude zavrešena kupovina karte.
Međutim, nakon unošenja podataka kartice i CVV koda, nakon klikanja da ide na sledeći korak nije bilo sigurnosnog 3D prozorčića.
Je'l to tako kod sviju? Iili Unicredit inače nema ovu 3D sugornosnu provjeru? :shock: :shock: :shock:
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1736 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

Bosanac sa dna kace wrote:Prvi put sam prije par dana kupio kartu preko intereneta sa Unicredit Electron Visa karticom, to mije bila prva kupovina online sa tom karticom.
Očekiv'o sam da nakon što upišem CVV kod i kliknem da pređe na naplatu da će poslati poseban kod na moj broj tel. koji ja zatim trebam upisati u 3D prozorčiću koji se pojavi i da nakon toga bude zavrešena kupovina karte.
Međutim, nakon unošenja podataka kartice i CVV koda, nakon klikanja da ide na sledeći korak nije bilo sigurnosnog 3D prozorčića.
Je'l to tako kod sviju? Iili Unicredit inače nema ovu 3D sugornosnu provjeru? :shock: :shock: :shock:
Tako je kod sviju... 3d Secure je posebna usluga izdavaoca kartice (visa,MC, american, diners etc..), koju mogu implementirati ali ne moraju...

Cuvaj podatke sa kartice...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9886
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1737 Re: Unicredit banka, all about

Post by Bosanac sa dna kace »

azdralovic wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Prvi put sam prije par dana kupio kartu preko intereneta sa Unicredit Electron Visa karticom, to mije bila prva kupovina online sa tom karticom.
Očekiv'o sam da nakon što upišem CVV kod i kliknem da pređe na naplatu da će poslati poseban kod na moj broj tel. koji ja zatim trebam upisati u 3D prozorčiću koji se pojavi i da nakon toga bude zavrešena kupovina karte.
Međutim, nakon unošenja podataka kartice i CVV koda, nakon klikanja da ide na sledeći korak nije bilo sigurnosnog 3D prozorčića.
Je'l to tako kod sviju? Iili Unicredit inače nema ovu 3D sugornosnu provjeru? :shock: :shock: :shock:
Tako je kod sviju... 3d Secure je posebna usluga izdavaoca kartice (visa,MC, american, diners etc..), koju mogu implementirati ali ne moraju...

Cuvaj podatke sa kartice...
Hvala na odgovoru.
Ja sam do sada u dvije različite zemlje imao Visa Elecvtron kartice preko kojih sam kupovao na internetu (uglavnom avio karte) i sve su imale 3D sigurnosnu provjeru sa slanjem koda na broj telefona,
Ne vidim razloga zašto jedna Unicredit ne bi imala?
Saka
Posts: 2594
Joined: 25/02/2011 11:49

#1738 Re: Unicredit banka, all about

Post by Saka »

Svaka banka može drugačije implementirati 3DS. UniCredit ima 3DS ali se svodi na to da njihov server potvrdi autentičnost kartice i vrati se na sajt prodavca, bez da ti išta dodatno moraš potvrđivati. Što i nije neka dodatna zaštita, ali eto dotle su stigli, možda nekad bude i multi-factor authentication. :)
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1739 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

Bosanac sa dna kace wrote:
azdralovic wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Prvi put sam prije par dana kupio kartu preko intereneta sa Unicredit Electron Visa karticom, to mije bila prva kupovina online sa tom karticom.
Očekiv'o sam da nakon što upišem CVV kod i kliknem da pređe na naplatu da će poslati poseban kod na moj broj tel. koji ja zatim trebam upisati u 3D prozorčiću koji se pojavi i da nakon toga bude zavrešena kupovina karte.
Međutim, nakon unošenja podataka kartice i CVV koda, nakon klikanja da ide na sledeći korak nije bilo sigurnosnog 3D prozorčića.
Je'l to tako kod sviju? Iili Unicredit inače nema ovu 3D sugornosnu provjeru? :shock: :shock: :shock:
Tako je kod sviju... 3d Secure je posebna usluga izdavaoca kartice (visa,MC, american, diners etc..), koju mogu implementirati ali ne moraju...

Cuvaj podatke sa kartice...
Hvala na odgovoru.
Ja sam do sada u dvije različite zemlje imao Visa Elecvtron kartice preko kojih sam kupovao na internetu (uglavnom avio karte) i sve su imale 3D sigurnosnu provjeru sa slanjem koda na broj telefona,
Ne vidim razloga zašto jedna Unicredit ne bi imala?
Iskreno nemam pojma, kako neko napisa dolje, svako odlucuje kako ce implementirati... znam da i u Srbiji i Hrvatskoj nisam vidio kod ovih vecih banaka da koriste...
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#1740 Re: Unicredit banka, all about

Post by kazo »

Raja, treba mi informacija uzima li unicredit kakav % sebi za inostrane uplate na devizni racun? Nedavno sam dobio jednu uplatu na devizni racun i RB je uzela sebi 20% za neke transakcije. Nisam detaljno ispitivao sta je i kako je, kontajuci da su poceli primjenjivati zakon o inostranim uplatama. Kasnije sam saznao da oni to rade na svoju ruku :-)
Da li je takav slucaj i unicredit?
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#1741 Re: Unicredit banka, all about

Post by ferratilis »

kazo wrote:Raja, treba mi informacija uzima li unicredit kakav % sebi za inostrane uplate na devizni racun? Nedavno sam dobio jednu uplatu na devizni racun i RB je uzela sebi 20% za neke transakcije. Nisam detaljno ispitivao sta je i kako je, kontajuci da su poceli primjenjivati zakon o inostranim uplatama. Kasnije sam saznao da oni to rade na svoju ruku :-)
Da li je takav slucaj i unicredit?
Meni za svaku uplatu skinu 10KM. Radi se o dolarskom deviznom racunu. Nisu nikad skidali u postotcima, nego je fiksan iznos.
merk030
Posts: 676
Joined: 30/06/2018 18:31

#1742 Re: Unicredit banka, all about

Post by merk030 »

Imam MasterCard debitnu karticu u Unicredit banci, s obzirom da ne mogu povlaciti sa Paypala da li Unicredit izdaje Visa Electron kartice i kakva je procedura zamjene kartice ?
Saka
Posts: 2594
Joined: 25/02/2011 11:49

#1743 Re: Unicredit banka, all about

Post by Saka »

merk030 wrote:Imam MasterCard debitnu karticu u Unicredit banci, s obzirom da ne mogu povlaciti sa Paypala da li Unicredit izdaje Visa Electron kartice i kakva je procedura zamjene kartice ?
Ne, za fizička lica više ne izdaje.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1744 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

ferratilis wrote:
kazo wrote:Raja, treba mi informacija uzima li unicredit kakav % sebi za inostrane uplate na devizni racun? Nedavno sam dobio jednu uplatu na devizni racun i RB je uzela sebi 20% za neke transakcije. Nisam detaljno ispitivao sta je i kako je, kontajuci da su poceli primjenjivati zakon o inostranim uplatama. Kasnije sam saznao da oni to rade na svoju ruku :-)
Da li je takav slucaj i unicredit?
Meni za svaku uplatu skinu 10KM. Radi se o dolarskom deviznom racunu. Nisu nikad skidali u postotcima, nego je fiksan iznos.
moguce da posiljalac nije izabrao da on snosi troskove transakcije pa su troskovi pali na tebe...

BEN - primalac snosi sve troskove
SHA - svako snosi troskove samo svoje banke
OUR - posiljalac snosi troskove
saa
Posts: 28
Joined: 10/04/2013 15:05

#1745 Re: Unicredit banka, all about

Post by saa »

SHA podrazumjeva da primalac placa i troskove posrednicke banke , ukoliko uplata mora ici preko neke trece banke.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#1746 Re: Unicredit banka, all about

Post by freelancerBIH »

Raja jel nekome ovako dolaze mjesecni izvjestaji za naplatu usluga sto imate otvoren racun u banci:

- Naknade od stanovnistva za paket usluga 1.5KM
- Naknada za clanarinu po debitnim karticama 5KM
- Naknade za 3D secure - debitne kartice 2.5 KM


Ovo za naknadu usluge paketiranja hajd razumijem i nekako... Ali sta je sad ovo koji kurac za 3D secure i naknade za clanarinu po debitnim karticama ????

Znaci uzimaju mi 7.5 KM svaki mjesec vise, a prije se ovo nikada nije desavalo?!?!?!

Sta ovdje sad ciniti, da im jebem majku svima po redu ? :o :shock: :twisted:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1747 Re: Unicredit banka, all about

Post by vjesticanametli »

E cuj 3D naplacuju posebno :lol: pa to su uveli nakon 100 god kaskanja za zapadom hahhahaha i naplacuju posebno
edin187
Posts: 44
Joined: 07/10/2015 01:41

#1748 Re: Unicredit banka, all about

Post by edin187 »

moze li neko ko placa bh telecom preko m.ba aplikacije postavit sliku racuna sa aplikacije?(sta sve treba popuniti)
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1749 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

edin187 wrote:moze li neko ko placa bh telecom preko m.ba aplikacije postavit sliku racuna sa aplikacije?(sta sve treba popuniti)
Primatelj: BHT
Adresa primatelja: Zmaja od Bosne 88
Mjesto primatelja: Sarajevo
Broj računa primatelja: Transakcijski račun sa uplatnice (kod mene je 1610000078020215)
BAM: iznos
Poziv na broj: broj računa sa uplatnice, nalazi se odmah ispod transakcijskog računa (kod mene izgleda ovako 0 2 5 3 1 6 2 8 2 1 0 8 6 )
Svrha plaćanja: ja upišem ovo što piše u Osnova na uplatnici + moj broj mobitela/telefona za svaki slucaj

Datum plaćanja ostaviš kako jeste, ako neće da ti prodje prebaci na sutra...


Edit: slikaj i plati radi jako dobro sa računima telecoma, pa mozes i to iskoristiti po istoj logici kako sam gore napisao
edin187
Posts: 44
Joined: 07/10/2015 01:41

#1750 Re: Unicredit banka, all about

Post by edin187 »

hvala :thumbup:
Post Reply