Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Derdiyok
Posts: 565
Joined: 20/08/2018 23:06
Location: Σαράγεβο

#1701 Re: Unicredit banka, all about

Post by Derdiyok »

Jel ima neko da je uposlenik navedene banke ?
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#1702 Re: Unicredit banka, all about

Post by tap3ah75 »

Imam problem s plaćanjem master card karticom ove banke.

Želim kupiti nešto s ekupi i sve popunim i odradim i na kraju dobijem poruku VAŠA KARTICA JE ODBIJENA!

Pokušavao sam sa karticama troje različitih ljudi (svi su imali love ba računu) uvijek "padnemo" na zadnjem koraku ... VAŠA KARTICA JE ODBIJENA!!.

Jednom sam već imao ovaj problem sa istom karticom istom bankin i ekupi ali tada sam iskoristio ženinu master card karticu iz ove banke i tad je prošlo - a sada je i njezina odbijena.

Kada sam tada prvi put išao do poslovođe u našoj banci ... kao nije do njih ... nešto je do SAN PAOLO banke i ekupi ... to im je bila priča.

Fol je da mi popust ističe u nedjelju ... banka radi sutra do 12 .... ma njesra pravo.

Miša im ... jesu li oni dužni obezbijediti mi elektronsko plaćanje ...... kontam da idem sutra u poslovnicu i ako mi nemognu srediti to .... da tražim raskid ugovora i da zahtjevam ne plačanje zatvaranje računa.

Napomenu bih da ja nemam nikakav paket ... samo vođenje računa im plačam ali buraz ima neke JES pakete ali ne može ni on.

EDIT:
evo jutros prođe sa kartice žene mi u mene
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#1703 Re: Unicredit banka, all about

Post by akcija007 »

Koji je iznos kamatne stope na nedopusteno prekoracenje ?
Bio sam u minusu i promjenio sam banku jer mi UCB nije htio odobriti stambeni i kada mi je prestala plata stizati kod njih minus mi je proglasen dospjelim ja nisam imao novca da ga vratim i sada sam sporazum postigao sa bankom da mjesecno u ratama vracam dug i svaki mjesec vracam po 230 KM ali imaju kamate
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1704 Re: Unicredit banka, all about

Post by _BataZiv_0809 »

Koja je razlika izmedju mobilnog i internet bankarstva?

Mogu li sa mobilnim vrsiti placanja?

Paket mi je Optimum.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#1705 Re: Unicredit banka, all about

Post by Kralj Tvrtko I. »

Sve je isto samo sto je ovo na mobitelu aplikacija, dostupna uvijek gdje imaš internet.
Možeš sve kao i na internet bankarstvu.
Imam i jedno i drugo a internet bankarstvo nisam koristio više nikad otkako imam ovo.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1706 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

akcija007 wrote:Koji je iznos kamatne stope na nedopusteno prekoracenje ?
Bio sam u minusu i promjenio sam banku jer mi UCB nije htio odobriti stambeni i kada mi je prestala plata stizati kod njih minus mi je proglasen dospjelim ja nisam imao novca da ga vratim i sada sam sporazum postigao sa bankom da mjesecno u ratama vracam dug i svaki mjesec vracam po 230 KM ali imaju kamate
12% godisnje je ona zakonska... mislim da ide to
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1707 Re: Unicredit banka, all about

Post by _BataZiv_0809 »

Kralj Tvrtko I. wrote:Sve je isto samo sto je ovo na mobitelu aplikacija, dostupna uvijek gdje imaš internet.
Možeš sve kao i na internet bankarstvu.
Imam i jedno i drugo a internet bankarstvo nisam koristio više nikad otkako imam ovo.
Aha aha a internet bankarstvo je ono fazon token folovi golovi...to je znaci razlika....
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1708 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

_BataZiv_0809 wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Sve je isto samo sto je ovo na mobitelu aplikacija, dostupna uvijek gdje imaš internet.
Možeš sve kao i na internet bankarstvu.
Imam i jedno i drugo a internet bankarstvo nisam koristio više nikad otkako imam ovo.
Aha aha a internet bankarstvo je ono fazon token folovi golovi...to je znaci razlika....
Kad imas dosta nekakvih placanja i toga, lakse je preko internet bankarstva, TJ. preko racunara, a kad sa vremena na vrijeme nesto platis, pogledas stanje racuna i slicno, onda je mobilno sasvim dovoljno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1709 Re: Unicredit banka, all about

Post by _BataZiv_0809 »

_Reds_ wrote:
Kad imas dosta nekakvih placanja i toga, lakse je preko internet bankarstva, TJ. preko racunara, a kad sa vremena na vrijeme nesto platis, pogledas stanje racuna i slicno, onda je mobilno sasvim dovoljno.
Ma kontam komunalije preko ovoga pocet placati...to je jednom dva puta mjesecno po 5-6 naloga. Trebalo bi da bude ok...
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1710 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

_BataZiv_0809 wrote:
_Reds_ wrote:
Kad imas dosta nekakvih placanja i toga, lakse je preko internet bankarstva, TJ. preko racunara, a kad sa vremena na vrijeme nesto platis, pogledas stanje racuna i slicno, onda je mobilno sasvim dovoljno.
Ma kontam komunalije preko ovoga pocet placati...to je jednom dva puta mjesecno po 5-6 naloga. Trebalo bi da bude ok...
te za komunalije snimis template prvi put, naredni samo upises novi iznos i to je to :)

edit: za neke komunalije cak imaju vec u aplikaciji predefinisani...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1711 Re: Unicredit banka, all about

Post by _BataZiv_0809 »

azdralovic wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
_Reds_ wrote:
Kad imas dosta nekakvih placanja i toga, lakse je preko internet bankarstva, TJ. preko racunara, a kad sa vremena na vrijeme nesto platis, pogledas stanje racuna i slicno, onda je mobilno sasvim dovoljno.
Ma kontam komunalije preko ovoga pocet placati...to je jednom dva puta mjesecno po 5-6 naloga. Trebalo bi da bude ok...
te za komunalije snimis template prvi put, naredni samo upises novi iznos i to je to :)

edit: za neke komunalije cak imaju vec u aplikaciji predefinisani...
Predobro :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#1712 Re: Unicredit banka, all about

Post by ferratilis »

Jel za komunalije moras npr. od Vodovoda trazit neki broj racuna pa to nosit u banku ili samo nadjes online i platis? Par puta su mi nudili to mobilno bankarstvo, ali nisam imao potrebu za tim.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#1713 Re: Unicredit banka, all about

Post by Kralj Tvrtko I. »

Prepiši sa računa.
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#1714 Re: Unicredit banka, all about

Post by bluesjunior »

_BataZiv_0809 wrote:
_Reds_ wrote:
Kad imas dosta nekakvih placanja i toga, lakse je preko internet bankarstva, TJ. preko racunara, a kad sa vremena na vrijeme nesto platis, pogledas stanje racuna i slicno, onda je mobilno sasvim dovoljno.
Ma kontam komunalije preko ovoga pocet placati...to je jednom dva puta mjesecno po 5-6 naloga. Trebalo bi da bude ok...
kad budes placao struju u “poziv na broj” moras upisati referencu sa racuna, inace to je prava stvar, licno vise volim placat rezije sa racunara preglednije jel al eto
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1715 Re: Unicredit banka, all about

Post by Daryl Dixon »

.. a i manja ti je provizija :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1716 Re: Unicredit banka, all about

Post by Chmoljo »

_BataZiv_0809 wrote:
Predobro :)
jes', još ne moraš ni iznos mijenjati za npr, internet, odvoz smeća, upravitelja.

samo obavezno piši koji račun plaćaš.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1717 Re: Unicredit banka, all about

Post by _BataZiv_0809 »

Chmoljo wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Predobro :)
jes', još ne moraš ni iznos mijenjati za npr, internet, odvoz smeća, upravitelja.

samo obavezno piši koji račun plaćaš.
I pri tome je manja naknada za obradu naloga jelde?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1718 Re: Unicredit banka, all about

Post by Chmoljo »

nou :D fiksna je 30 feninga :D

oni koji knjiže u tim firmama dobiju izvod onakav kako si ga ti napisao, tj kako si popunio nalog. pa ako nisi napisao da je bata batić iz te i te ulice platio taj i taj račun, može to otići uplata nekome drugom. :-D tj. mogu knjižiti nekome drugom. :-D
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1719 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

Chmoljo wrote:nou :D fiksna je 30 feninga :D

oni koji knjiže u tim firmama dobiju izvod onakav kako si ga ti napisao, tj kako si popunio nalog. pa ako nisi napisao da je bata batić iz te i te ulice platio taj i taj račun, može to otići uplata nekome drugom. :-D tj. mogu knjižiti nekome drugom. :-D
zato broj racuna u "svrha doznake" i zna se sta placas, nije bitno ni ime ni ulica...
ja godinama placam za stan u kojem sam podstanar sa svojim imenom, nisam nikada imao problema
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#1720 Re: Unicredit banka, all about

Post by bluesjunior »

azdralovic wrote:
Chmoljo wrote:nou :D fiksna je 30 feninga :D

oni koji knjiže u tim firmama dobiju izvod onakav kako si ga ti napisao, tj kako si popunio nalog. pa ako nisi napisao da je bata batić iz te i te ulice platio taj i taj račun, može to otići uplata nekome drugom. :-D tj. mogu knjižiti nekome drugom. :-D
zato broj racuna u "svrha doznake" i zna se sta placas, nije bitno ni ime ni ulica...
ja godinama placam za stan u kojem sam podstanar sa svojim imenom, nisam nikada imao problema
ipak je dobro povremeno pregledat arhivu placenih racuna...
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1721 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

bluesjunior wrote:
azdralovic wrote:
Chmoljo wrote:nou :D fiksna je 30 feninga :D

oni koji knjiže u tim firmama dobiju izvod onakav kako si ga ti napisao, tj kako si popunio nalog. pa ako nisi napisao da je bata batić iz te i te ulice platio taj i taj račun, može to otići uplata nekome drugom. :-D tj. mogu knjižiti nekome drugom. :-D
zato broj racuna u "svrha doznake" i zna se sta placas, nije bitno ni ime ni ulica...
ja godinama placam za stan u kojem sam podstanar sa svojim imenom, nisam nikada imao problema
ipak je dobro povremeno pregledat arhivu placenih racuna...
pa dobijes racun svaki mjesec (eventualno svakih 6 mjeseci za Rad) i vidis jesi sta duzan ili nisi... naravno uvijek se moze potkrasti greska
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1722 Re: Unicredit banka, all about

Post by ado_sar »

Ja u svrhu uplate navodim samo sifru korisnika koja je uvijek ista. Ko bi svaki put unosio broj racuna isl
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1723 Re: Unicredit banka, all about

Post by Chmoljo »

po mom mišljenju, najbolje je, ako se može - broj računa koji plaćate. ako evt. nema broja računa, onda pišite mjesec za koji plaćate tipa uplata za 09/18. sve ima svoje, a Bata ko pravnik bi trebao znati o čemu pričam. :D
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#1724 Re: Unicredit banka, all about

Post by bluesjunior »

Chmoljo wrote:po mom mišljenju, najbolje je, ako se može - broj računa koji plaćate. ako evt. nema broja računa, onda pišite mjesec za koji plaćate tipa uplata za 09/18. sve ima svoje, a Bata ko pravnik bi trebao znati o čemu pričam. :D
ja mislim da treba upisati i br. računa i datum/period i šifru korisnika...fol je u tome ima još dosta ručnog knjiženja na strani firmi kojima se uplaćuje - desilo mi se tako za račun internet/tv/tel - iako je sve bilo ispravno uplaćeno, navodno došlo do greške kod knjiženja koje nije automatizovano (jedna cifra u broju računa je pogrešno otkucana) - rezultat sve živo mi isključili:(, e onda fino print uplate, print izvoda...
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1725 Re: Unicredit banka, all about

Post by Qler »

Ja sve racune plaćam sa mobitela, i za svaki racun sebi posaljem na mail onu potvrdu. Tako da uvijek imam sve arhivirano. U mailu filter podesio da mi te potvrde dolaze u folder plaćeni računi, i imam uvid u sve transakcije, bilo da su prosle ili da su odbijene. Plus sve sam sto moze prebacio online, struju provjeravam online, plin isto... dok sam bio na toplanama i to sam... telemach takodjer.. smanjio sma maximalno papirne račune.
Post Reply