Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#1651 Re: Unicredit banka, all about

Post by Warashii »

_BataZiv_0809 wrote:Je li ih ikad iko uspio dobiti na telefon? Promijenio sam mobitel i hocu da aktiviram m banking ali zovem danima uzaludno :-)

Nemam kad otici do poslovnice u pm.
Pitanje je veliko da li moze putem telefona.
Ja takodje nemam kada otici.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66201
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1652 Re: Unicredit banka, all about

Post by _BataZiv_0809 »

Warashii wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Je li ih ikad iko uspio dobiti na telefon? Promijenio sam mobitel i hocu da aktiviram m banking ali zovem danima uzaludno :-)

Nemam kad otici do poslovnice u pm.
Pitanje je veliko da li moze putem telefona.
Ja takodje nemam kada otici.
Tako su mi napisali u emailu kad sam ih pitao sta da radim. Jbga uzimaju 6 KM mjesecno za nesto sto sad ne mogu koristiti :-)
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1653 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

Ja sam ih dobijao par puta prije par mjeseci na onaj broj sa web stranice, po glasu Mostar mi se javljao....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#1654 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

novosib wrote:Prilikom izdavanja visa clasic kartice mi je receno da necu dobiti pin nego sve ide na potpis. Ok ali pri podizanju gotovine na bankomatu mi zahtjeva pin. Da li ja sada mogu traziti pin koji nisam nikad dobio?

nije ti ta karica povoljna za podizanje gotovine,mislim da na svako podizanje gotovine tom karticom vracas 10 km vise nego sto si uzeo novca
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#1655 Re: Unicredit banka, all about

Post by emric »

Al im je danas m-ba app skurcana s prijavom i uplatama.

I ne sjete se da obavjeste korisnike da nešto nije u redu, nego se jebi korisniče pokušavajući.
nj0be
Posts: 107
Joined: 18/04/2009 22:20

#1656 Re: Unicredit banka, all about

Post by nj0be »

Kakva je procedura za dobivanje novog pina (zaboravljen) i koliko kosta ta promjena?
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1657 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

5 ili 10 KM je mislim cijena, a procedura je vjerovatno da odes do poslovnice sa dokumentima...
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1658 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

VladaFBiH wrote:
azdralovic wrote:
sarajevowintwr wrote: Hvala druze. Sutra ugovor u ruke i u banku da se "svadjamo".
Jos jedna stvar koju ti sigurno nece reci, ako je kredit osiguran policom osiguranja, a prije vremena vracas, mozes traziti povrat dijela police proporcionalno preostalom periodu kredita
jedna napomena: ovo završavaš s osiguranjem (potrebna ti je samo potvrda iz banke da je kredit zatvoren) a ne sa bankom
meni je ovo zavrsila Banka oba puta... jednom sam zatvarao u unicredit jednom u sparkasse
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#1659 Re: Unicredit banka, all about

Post by hali gali halid »

Da li se nekome ikada desilo da na bankomatu druge banke pokusate podici novac, a isti bankomat ne izbaci, niti izbaci slip, a tereti vam se racun kao da ste podigli novac?
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1660 Re: Unicredit banka, all about

Post by azdralovic »

hali gali halid wrote:Da li se nekome ikada desilo da na bankomatu druge banke pokusate podici novac, a isti bankomat ne izbaci, niti izbaci slip, a tereti vam se racun kao da ste podigli novac?
moze se desiti, vrati ti se kad bude sljedece sravnjavanje bankomata... zavisi od karticnog providera i same banke
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1661 Re: Unicredit banka, all about

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 12/09/2018 09:05, edited 1 time in total.
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#1662 Re: Unicredit banka, all about

Post by Saka »

Dobro me napomenu, i ja sam dobio tu obavijest i zaboravio. Kad viđoh post odem do banke, u zadnji čas sam stigao kažu. Malo sam ih kritikovao za te prijetnje zatvaranjem računa al bila fina neka službenica pa nisam puno. :)
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1663 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Ljudi dizite sve dokumente koje ste dali prilikom dizanja kredita od bjanko mjenica,kopija l.k itd. Nemaju pravo vise ninasta bez vase saglasnosti, kaznjivo je....dakle,uplatili ste zadnju ratu kredita odmah zahtjev banci....i nazad sve to...uostalom mjenicu bjanko uvijek mozete koristiti i za dr.kredite ili dr.bank.pakete, a l.k svakako nedam nikome....
kross
Posts: 8
Joined: 26/03/2015 23:03

#1664 Re: Unicredit banka, all about

Post by kross »

Pozz ekipa,
Ako dizem recimo 200 KM gotovine na bankomatu sa vissa classic kartice (shoping ili kreditne) koliko banka uzima naknade, kada, kako ?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#1665 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

kross wrote:Pozz ekipa,
Ako dizem recimo 200 KM gotovine na bankomatu sa vissa classic kartice (shoping ili kreditne) koliko banka uzima naknade, kada, kako ?
10 km,20.iduceg mjeseca
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#1666 Re: Unicredit banka, all about

Post by tataćusak »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kross wrote:Pozz ekipa,
Ako dizem recimo 200 KM gotovine na bankomatu sa vissa classic kartice (shoping ili kreditne) koliko banka uzima naknade, kada, kako ?
10 km,20.iduceg mjeseca
Da li se to ranije naplacivalo
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#1667 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

tataćusak wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kross wrote:Pozz ekipa,
Ako dizem recimo 200 KM gotovine na bankomatu sa vissa classic kartice (shoping ili kreditne) koliko banka uzima naknade, kada, kako ?
10 km,20.iduceg mjeseca
Da li se to ranije naplacivalo
da
arelinho
Posts: 305
Joined: 23/06/2012 16:15

#1668 Re: Unicredit banka, all about

Post by arelinho »

Imam običnu platnu karticu na koju mi se uplaćuje kartica. Eh sada je problem što kada hoću u nekim radnjama na rate da uzmem, a te radnje nemaju ugovor sa mojom firmom to ne mogu uraditi.
Mene sada zanima na koji način funkcioniše Visa Classic kartica i kako sa njom mogu uzimati u većini radnji na rate? Piše da nema kamata. Možda je glupo što ne znam na koji način funkcioniše ova kreditna kartica pa vas ovom prilikom molim da mi najednostavnije objasnite na koji način funkcioniše?
Hvala unaprijed
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1669 Re: Unicredit banka, all about

Post by ado_sar »

arelinho wrote:Imam običnu platnu karticu na koju mi se uplaćuje kartica. Eh sada je problem što kada hoću u nekim radnjama na rate da uzmem, a te radnje nemaju ugovor sa mojom firmom to ne mogu uraditi.
Mene sada zanima na koji način funkcioniše Visa Classic kartica i kako sa njom mogu uzimati u većini radnji na rate? Piše da nema kamata. Možda je glupo što ne znam na koji način funkcioniše ova kreditna kartica pa vas ovom prilikom molim da mi najednostavnije objasnite na koji način funkcioniše?
Hvala unaprijed
Na zavala ti je to sve
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1670 Re: Unicredit banka, all about

Post by channel10 »

Nije ni ta kartica dzaba. Cini mi se da se placa 50 KM godisnje za koristenje te kartice. Kupuje se do 36 rata bez kamata i dobije se odredjeni limit i to je sve (barem koliko ja znam /ne znam :) ).
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#1671 Re: Unicredit banka, all about

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ako imas karticu Visa Clasic...odeš u radnju, kažeš na koliko rata želiš kupiti artikal i platiš karticom.
Mjesečno ti dolazi rata...npr ako je artikal 100 maraka a kupio si na 5 rata, svakog 20. u mjesecu ti skida 20 KM sa tvog tekućeg računa. Nema kamata.
Tako je barem kod mene, s tim da ja imam Jes paket i plaćam ga 6 Km mjesečno.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#1672 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kralj Tvrtko I. wrote:Ako imas karticu Visa Clasic...odeš u radnju, kažeš na koliko rata želiš kupiti artikal i platiš karticom.
Mjesečno ti dolazi rata...npr ako je artikal 100 maraka a kupio si na 5 rata, svakog 20. u mjesecu ti skida 20 KM sa tvog tekućeg računa. Nema kamata.
Tako je barem kod mene, s tim da ja imam Jes paket i plaćam ga 6 Km mjesečno.
bas tako
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#1673 Re: Unicredit banka, all about

Post by ferratilis »

Moze li se sa MasterCard debitnom za dolarski devizni racun placati u marketima i prodavnicama? Ako da, zna li neko koliku proviziju uzimaju za konverziju? Thanks.
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#1674 Re: Unicredit banka, all about

Post by akcija007 »

Moze se placati bez ikakvih problrma Mastercard karticom koja je vezana uz USD racun. Kada s njom placas u BiH, tereti ti USD racun po kursu kupovni za devize na dan nastanka transakcije, uz mogucnost naplate naknade za konverziju (1%).

S tom karticom mozes placati i vani tada ti ovako ide obracun: ako valuta u kojoj je nastala transakcija se nalazi na kursnoj listi banke(npr kune dinari euro krune...) konverzija originalne transakcije ide u BAM uz primjenu prodajnog kursa za devize i dalje u USD po kupovnom za devize uz mogucnost naplate naknade za konverziju (1%) .

Ako placas nesto u valuti koje nema na kursnoj listi banke (npr. U makedonskim denarima, bugarskim levima i sl...) tada taj iznos ide prvo u eur po kursu mastercarda pa iz eur u bam po srednjem kirsu i dalje iz bam u usd po kupovnom za devize

Ako karticu koristis za placanje u valuti usd nema nikakvih konverzija nor. 50 usd platis 50 isd te tereti.
Nadam se da sam ti pomogao.
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#1675 Re: Unicredit banka, all about

Post by ferratilis »

akcija007 wrote:Moze se placati bez ikakvih problrma Mastercard karticom koja je vezana uz USD racun. Kada s njom placas u BiH, tereti ti USD racun po kursu kupovni za devize na dan nastanka transakcije, uz mogucnost naplate naknade za konverziju (1%).

S tom karticom mozes placati i vani tada ti ovako ide obracun: ako valuta u kojoj je nastala transakcija se nalazi na kursnoj listi banke(npr kune dinari euro krune...) konverzija originalne transakcije ide u BAM uz primjenu prodajnog kursa za devize i dalje u USD po kupovnom za devize uz mogucnost naplate naknade za konverziju (1%) .

Ako placas nesto u valuti koje nema na kursnoj listi banke (npr. U makedonskim denarima, bugarskim levima i sl...) tada taj iznos ide prvo u eur po kursu mastercarda pa iz eur u bam po srednjem kirsu i dalje iz bam u usd po kupovnom za devize

Ako karticu koristis za placanje u valuti usd nema nikakvih konverzija nor. 50 usd platis 50 isd te tereti.
Nadam se da sam ti pomogao.
Hvala puno za detaljan odgovor :thumbup:
Post Reply