Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#1576 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

nisam dovoljno napisao izgleda,prije par godina sam napisao moze li se to sto sam plaćao na rate pokriti,izmiriti nekom mojom uplatom,receno mi da ne moze,de se svakog 20. u mjesecu to skida sa tek. racuna,jedino da podignem neki kredit pa da to sto sam placao na rate tim kreditom zatvorim
tap3ah75
Posts: 5995
Joined: 07/09/2009 14:14

#1577 Re: Unicredit banka, all about

Post by tap3ah75 »

Zna li neko razlog zašto ne mogu sa svojom Debit Card platitu nešto online npr. na ekupi?

Nakon unosa piše kartica odbijena.
Para ima.
Nemam nikakav paket u banci ... plaćam samo vođenje računa.
Na ekupi kažu da nije do njih nego do banke.
U banci "šalju mejlove" u centralu da provjere to ... ali kažu da im ne odgovaraju.

Na kraju nađem nekoga ko ima istu karticu (ali s nekim dodatnim paketom - ne znam ima li to veze) i čovjek mi plati normalno ... ja njemu keš. Ali mi to bezzezze.
User avatar
Truba
Posts: 81735
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1578 Re: Unicredit banka, all about

Post by Truba »

glupo pitanje

mogu li uplatiti na račun liku 100 marki
a da mi provuku masterkard na standu ove banke
ili moram dignuti keš :mrgreen:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1579 Re: Unicredit banka, all about

Post by perfect_guy »

ako je njihova kartica, bez problema
User avatar
Truba
Posts: 81735
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1580 Re: Unicredit banka, all about

Post by Truba »

nije unikreditova
nego intesina

:-)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1581 Re: Unicredit banka, all about

Post by perfect_guy »

Black swan wrote:nije unikreditova
nego intesina

:-)
onda to uradiš u svojoj banci, bude još nešto provizije
User avatar
Truba
Posts: 81735
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1582 Re: Unicredit banka, all about

Post by Truba »

cvaj marken a?
odrase kožu
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#1583 Re: Unicredit banka, all about

Post by dgL_ »

U cetvrtak idem da ugasim racun u Unicredit banci... 6 mjeseci primam platu na njihovu Debit karticu i svaki, ali svaki put kasne sa knjizenjem plate na moj racun... Danas je plata pustena oko 13 h... I kolege koje su u intesi, union banci i bbi banci su do 16 h imali pare na racunh, kod mene u najretardiranijoj banci nisu uspjeli proknjizit platu... Sto znaci da cu je dobit tek 3. Maja u cetvrtak, sto ce biti i moja posljednja primljena na njihov racun... Ima li neko preporuku neku drugu banku? Kakva je sparkasse? Vidim da daju i neki bon 100 KM za preseljenje plate kod njih... Unicredit najgora moguca iskustva sa njima koja sam mogao da dozivim sam dozivio... Katastrofa...
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#1584 Re: Unicredit banka, all about

Post by azurna_obala »

dgL_ wrote:U cetvrtak idem da ugasim racun u Unicredit banci... 6 mjeseci primam platu na njihovu Debit karticu i svaki, ali svaki put kasne sa knjizenjem plate na moj racun... Danas je plata pustena oko 13 h... I kolege koje su u intesi, union banci i bbi banci su do 16 h imali pare na racunh, kod mene u najretardiranijoj banci nisu uspjeli proknjizit platu... Sto znaci da cu je dobit tek 3. Maja u cetvrtak, sto ce biti i moja posljednja primljena na njihov racun... Ima li neko preporuku neku drugu banku? Kakva je sparkasse? Vidim da daju i neki bon 100 KM za preseljenje plate kod njih... Unicredit najgora moguca iskustva sa njima koja sam mogao da dozivim sam dozivio... Katastrofa...

Ja sam imala istu problem, čekala platu ravno 3 dana od dana uplate, a svi ostali dobivali na račun isti dan.
Otišla tamo i tražila da vidim u čemu je problem, kad tamo poslodavac je uplaćivao na račun banke, pa banka meni, jer su meni kad sam se zaposlila tražili bankovni račun i ovi bankari dali taj neki. Uglavnom, odnijela lični račun poslodavcu, i otada uplata ne kasni.
Provjeri račune :mrgreen:
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#1585 Re: Unicredit banka, all about

Post by dgL_ »

azurna_obala wrote:
dgL_ wrote:U cetvrtak idem da ugasim racun u Unicredit banci... 6 mjeseci primam platu na njihovu Debit karticu i svaki, ali svaki put kasne sa knjizenjem plate na moj racun... Danas je plata pustena oko 13 h... I kolege koje su u intesi, union banci i bbi banci su do 16 h imali pare na racunh, kod mene u najretardiranijoj banci nisu uspjeli proknjizit platu... Sto znaci da cu je dobit tek 3. Maja u cetvrtak, sto ce biti i moja posljednja primljena na njihov racun... Ima li neko preporuku neku drugu banku? Kakva je sparkasse? Vidim da daju i neki bon 100 KM za preseljenje plate kod njih... Unicredit najgora moguca iskustva sa njima koja sam mogao da dozivim sam dozivio... Katastrofa...

Ja sam imala istu problem, čekala platu ravno 3 dana od dana uplate, a svi ostali dobivali na račun isti dan.
Otišla tamo i tražila da vidim u čemu je problem, kad tamo poslodavac je uplaćivao na račun banke, pa banka meni, jer su meni kad sam se zaposlila tražili bankovni račun i ovi bankari dali taj neki. Uglavnom, odnijela lični račun poslodavcu, i otada uplata ne kasni.
Provjeri račune :mrgreen:
Moje strpljenje sa njima je preslo sve granice... Nema vise otidji, vidi, zasto, kako... Komplet platu dizem u cetvrtak i gasim racun... Najkomplikovaniji i najretardiraniji sistem je kod njih... Prilikom uplate amortizacije za koristenje vozila recimo sve banke proknjize regularno, kod njih se mora navest nakih brojeva hejbet da bi oni znali kome da knjize... Znaci najretardiranija banka na planeti... NE PREPORUCUJEM NIKOME...
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#1586 Re: Unicredit banka, all about

Post by probook »

Mene su odbili sa onim kada nesto uplacujes "imate li racun kod nas otvoren" rekoh naravno da nemam "e onda provizija jos dodatno 1 KM"

Pusite q..c nikada vam dosta... Ma da daju kamatu 1% na kredit ne bih ga kod njih uzeo.
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#1587 Re: Unicredit banka, all about

Post by isx »

Ali kad stiže obavijest da je je kamata na oročenu štednju 0,01%. :D Ej vala, neoročio ga ja više kod vas.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1588 Re: Unicredit banka, all about

Post by Bosanac sa dna kace »

isx wrote:Ali kad stiže obavijest da je je kamata na oročenu štednju 0,01%. :D Ej vala, neoročio ga ja više kod vas.
suti bolan ja maksuzije svrn'o da pitam za orocenje, gore dole, jefitnije te izidje da drzis pare na tekucem racunu i da ti s njega skidaju 2 marke mjesecno :lol: :lol: :lol:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1589 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Pokusao preko m-ba neku uplatu i na kraju nazovem info c. kazu ne moze primalac biti duzi od 20 karaktera bez obzira na bankovnu instrukciju....
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#1590 Re: Unicredit banka, all about

Post by isx »

Bosanac sa dna kace wrote:
isx wrote:Ali kad stiže obavijest da je je kamata na oročenu štednju 0,01%. :D Ej vala, neoročio ga ja više kod vas.
suti bolan ja maksuzije svrn'o da pitam za orocenje, gore dole, jefitnije te izidje da drzis pare na tekucem racunu i da ti s njega skidaju 2 marke mjesecno :lol: :lol: :lol:
Jebote svake godine automatsko produzenje orocenja kamata rapidno ide dole, mislim da kad ne bih raskinuo orocenje da bi mi dogodine stigla obavijest vase orocenje ce se automatski obnoviti po 0.005%. Ma katastrofa. Veca kamata na tekucem negoli na orocenju. Odes u minus oderu te sa 12% kamate. Kakvi lihvari. :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1591 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Najbolje je dati supruzi ili mozda jos bolje majci to ti je sigurica kao Fort Knox.... :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#1592 Re: Unicredit banka, all about

Post by ferratilis »

Razmisljam da pocnem koristit m-ba uslugu, najvise zbog placanja racuna (struja, voda, internet) i kontrole uplata. Koliko je pouzdana aplikacija?
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#1593 Re: Unicredit banka, all about

Post by newklear »

ferratilis wrote:Razmisljam da pocnem koristit m-ba uslugu, najvise zbog placanja racuna (struja, voda, internet) i kontrole uplata. Koliko je pouzdana aplikacija?
ja je koristim više od godinu i pol, plaćam sve i svašta, prebacivam novac na druge račune, nikad nikakvih problema...
skank
Posts: 56
Joined: 23/03/2018 15:38

#1594 Re: Unicredit banka, all about

Post by skank »

newklear wrote:
ferratilis wrote:Razmisljam da pocnem koristit m-ba uslugu, najvise zbog placanja racuna (struja, voda, internet) i kontrole uplata. Koliko je pouzdana aplikacija?
ja je koristim više od godinu i pol, plaćam sve i svašta, prebacivam novac na druge račune, nikad nikakvih problema...
Također, bez problema sve, kako na androidu tako i na iosu.
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#1595 Re: Unicredit banka, all about

Post by Yapi Yapo »

3 puta dizao pare zadnjih dana, 100KM 2x i 400KM, gledam na aplikaciji skinulo mi 100KM, 110KM i 410KM, a dizao a njihovim bankomatima, zašto?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#1596 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

da nisi slucajno visa classic karticom jednom podigao 100 km?
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#1597 Re: Unicredit banka, all about

Post by Yapi Yapo »

Imam samo njihovu Unicredit Mastercard debit karticu
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#1598 Re: Unicredit banka, all about

Post by Kralj Tvrtko I. »

Može biti samo da nije njihov bankomat ili da se radi o greški...
U banku sa izvodima i pitaj.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#1599 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kralj Tvrtko I. wrote:Može biti samo da nije njihov bankomat ili da se radi o greški...
U banku sa izvodima i pitaj.
da
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#1600 Re: Unicredit banka, all about

Post by Yapi Yapo »

Bankomat na ilidzi preko puta picerije Mamma Mia je njihov koliko vidjeh
Post Reply