Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#1551 Re: Unicredit banka, all about

Post by boshniak »

Trebao bi da uplatim neki iznos uplatnicom na klijentov tekući račun otvoren u Unicredit banci, međutim broj računa koji mi je dao ima samo 11 cifri, a uplata mi zhatijeva puni broj od 16 cifri, zna li neko koja su prva četiri broja kod tekućih računa u unicredit banci kao npr u raiffeisen 1613
saa
Posts: 28
Joined: 10/04/2013 15:05

#1552 Re: Unicredit banka, all about

Post by saa »

Za Unicredit su prva 3 broja 338, a četvrti se već razlikuje. Ti brojevi što pišu na karticama su neki njihovi interni brojevi, tako da trebas traziti da ti posalje transakcijski sa 16 cifara ili uplatiti na šalteru banke na taj od 11.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1553 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Info 033 222 999 moze se saznati broj transakcijskog racuna.

Na izvodima mjesecnog racuna u gornjem lijevom uglu pise transakcijski racun.
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#1554 Re: Unicredit banka, all about

Post by Acid25 »

Hocu da preko m-ba aplikacije uplatim na račun koji je otvoren u raiffeisen. Koliko će me oderati za uslugu?
Da li je standardno 2KM ili je skuplje?
doktor78
Posts: 3014
Joined: 14/09/2006 11:02

#1555 Re: Unicredit banka, all about

Post by doktor78 »

Acid25 wrote:Hocu da preko m-ba aplikacije uplatim na račun koji je otvoren u raiffeisen. Koliko će me oderati za uslugu?
Da li je standardno 2KM ili je skuplje?
0,60 KM
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#1556 Re: Unicredit banka, all about

Post by Acid25 »

doktor78 wrote:0,60 KM
:thumbup:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1557 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Da li postoji mogucnost prijevremene otplate kredita po Visa Classic kartici?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1558 Re: Unicredit banka, all about

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 23/04/2018 09:52, edited 1 time in total.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1559 Re: Unicredit banka, all about

Post by hekaton »

vjerovatno je isto pitanje bilo milion puta ali da ne listam bio bi zahvalan ako bi neko uskocio i odgovorio na pitanje kako popuniti sljedecu formu. Imam otvoren devizni racun kod UniCredit banke i ono sto vidim na ugovoru je
IBAN broj racuna i swift.
Image
Sta je bank accunt number i gdje ga pronaci...razgovor sa njihovom podrskom bas i nije bio od pomoci
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1560 Re: Unicredit banka, all about

Post by hekaton »

U prinicpu ono sto meni treba je sljedece (moji podaci su identicni ovim sa slike s tim da cu da izmjenim Name, Address i IBAN):
Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1561 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

juce htjedoh nesto platiti visa classic karticom,limit mi je 800 km,znam da sam tom karticom potrosio oko 370 km,plaćanjem na rate,a ispade da nemam limita,bar tako na papiriću piše,to sto sam juce kupio je oko 90 km,u čemu je kvaka?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1562 Re: Unicredit banka, all about

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 23/04/2018 09:52, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1563 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Nisrin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:juce htjedoh nesto platiti visa classic karticom,limit mi je 800 km,znam da sam tom karticom potrosio oko 370 km,plaćanjem na rate,a ispade da nemam limita,bar tako na papiriću piše,to sto sam juce kupio je oko 90 km,u čemu je kvaka?
Minimalan iznos transakcije za plaćanje na rate je 100,00 KM :D
znam,ovo nisam htio platiti na rate
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#1564 Re: Unicredit banka, all about

Post by Capsicum »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Nisrin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:juce htjedoh nesto platiti visa classic karticom,limit mi je 800 km,znam da sam tom karticom potrosio oko 370 km,plaćanjem na rate,a ispade da nemam limita,bar tako na papiriću piše,to sto sam juce kupio je oko 90 km,u čemu je kvaka?
Minimalan iznos transakcije za plaćanje na rate je 100,00 KM :D
znam,ovo nisam htio platiti na rate
Ovo nazalost ni u banci vecina njih ne zna objasnit. Fol je u sljedecem... Tvoj limit za visa classic je 800 KM, a to znaci da ti u toku jednog mjeseca mozes da se zaduzis 800 KM, a taj iznos ti se skine s tekuceg racuna 20. sljedeceg mjeseca. E sad, kad kupujes na rate nesto, rate tekuceg mjeseca ti dospijevaju vec prvog u mjesecu, dakle to ti skine 370 KM od limita, cime si ostao na 430 KM, ali trebas voditi racuna da ce ti se u ovom odbiti 20-tog i sva kupovina iz proslog mjeseca (recimo da nisi osim ove kupovine na rate nista drugo kupovao, dakle i to je 370 KM), tako da ce ti se odbiti jos 370, tj. ostat ce ti 60 KM do limita.

Da sebi ne komplikujes zivot, racunaj da mozes imati rata do max. jedne polovine limita po visa classic kartici. I da znas, ukupno mozes kupiti na rate max. vrijednosti do 4x iznos limita, tj. u tvom slucaju 3200 KM.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1565 Re: Unicredit banka, all about

Post by channel10 »

Halal ti petica na objasnjenju :D

Visa classic karticu placas godisnje 50 KM, da bi od njih dobio 800 na raspolaganje :-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1566 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Capsicum wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:juce htjedoh nesto platiti visa classic karticom,limit mi je 800 km,znam da sam tom karticom potrosio oko 370 km,plaćanjem na rate,a ispade da nemam limita,bar tako na papiriću piše,to sto sam juce kupio je oko 90 km,u čemu je kvaka?
Minimalan iznos transakcije za plaćanje na rate je 100,00 KM :D
znam,ovo nisam htio platiti na rate
Ovo nazalost ni u banci vecina njih ne zna objasnit. Fol je u sljedecem... Tvoj limit za visa classic je 800 KM, a to znaci da ti u toku jednog mjeseca mozes da se zaduzis 800 KM, a taj iznos ti se skine s tekuceg racuna 20. sljedeceg mjeseca. E sad, kad kupujes na rate nesto, rate tekuceg mjeseca ti dospijevaju vec prvog u mjesecu, dakle to ti skine 370 KM od limita, cime si ostao na 430 KM, ali trebas voditi racuna da ce ti se u ovom odbiti 20-tog i sva kupovina iz proslog mjeseca (recimo da nisi osim ove kupovine na rate nista drugo kupovao, dakle i to je 370 KM), tako da ce ti se odbiti jos 370, tj. ostat ce ti 60 KM do limita.

Da sebi ne komplikujes zivot, racunaj da mozes imati rata do max. jedne polovine limita po visa classic kartici. I da znas, ukupno mozes kupiti na rate max. vrijednosti do 4x iznos limita, tj. u tvom slucaju 3200 KM.[/quote]


vidi,ovaj mjesec,tacnije danas mi je skinulo sa tekuceg oko 120 km,ukupno sam 370 km potrosio placajuci tom karticom proteklih mjeseci na rate,znaci danas je to vec oko 250 km preostalo,ako ja to dobro razumijem,jer mi je danas sa tekuceg skinulo tih 120 km,ne kontam kako nisam juce mogao platiti 90 km
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#1567 Re: Unicredit banka, all about

Post by Capsicum »

kakavdanakneiskustvu wrote:vidi,ovaj mjesec,tacnije danas mi je skinulo sa tekuceg oko 120 km,ukupno sam 370 km potrosio placajuci tom karticom proteklih mjeseci na rate,znaci danas je to vec oko 250 km preostalo,ako ja to dobro razumijem,jer mi je danas sa tekuceg skinulo tih 120 km,ne kontam kako nisam juce mogao platiti 90 km
Nesto ti ne stima u racunici.

Hajd ovako...
1. Koliko si potrosio ukupno u periodu od 01.03. - 31.03. na kupovine bez placanja na rate
2. Saberi mjesecne rate iz samo jednog mjeseca za sve kupovine na rate koje jos otplacujes
3. Jesi li kupovao jos sta na rate dodatno u aprilu?
4. Saberi kupovine mimo kupovine na rate u aprilu.

S tim podacima ti mozemo napravit novcani tok, odnosno da vidimo koliko jos imas do limita. A to sto nije moglo juce, a danas moze, je zato sto ti se danas oslobodilo limita za vrijednost onoga sto ti je skinuto s tekuceg racuna (to se radi 20tog u mjesecu za kupovine i rate iz prethodnog mjeseca)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1568 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Capsicum wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:vidi,ovaj mjesec,tacnije danas mi je skinulo sa tekuceg oko 120 km,ukupno sam 370 km potrosio placajuci tom karticom proteklih mjeseci na rate,znaci danas je to vec oko 250 km preostalo,ako ja to dobro razumijem,jer mi je danas sa tekuceg skinulo tih 120 km,ne kontam kako nisam juce mogao platiti 90 km
Nesto ti ne stima u racunici.

Hajd ovako...
1. Koliko si potrosio ukupno u periodu od 01.03. - 31.03. na kupovine bez placanja na rate
2. Saberi mjesecne rate iz samo jednog mjeseca za sve kupovine na rate koje jos otplacujes
3. Jesi li kupovao jos sta na rate dodatno u aprilu?
4. Saberi kupovine mimo kupovine na rate u aprilu.

S tim podacima ti mozemo napravit novcani tok, odnosno da vidimo koliko jos imas do limita. A to sto nije moglo juce, a danas moze, je zato sto ti se danas oslobodilo limita za vrijednost onoga sto ti je skinuto s tekuceg racuna (to se radi 20tog u mjesecu za kupovine i rate iz prethodnog mjeseca)
oko 60 km
jos otplacujem oko 370,tacnije oko 250 od danas,kupovinu na rate,znaci rata mi bila na danasnji dan oko 120 km,danasnskinuta sa tekuceg racuna
nista u aprilu nisam plaćao na rate
oko 35

nisam ni pokusavao danas nesto platiti tom karticom,samo kazem da mislim da danas mogu jer mi je rata skinuta sa tekuceg racuna
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#1569 Re: Unicredit banka, all about

Post by Capsicum »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Capsicum wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:vidi,ovaj mjesec,tacnije danas mi je skinulo sa tekuceg oko 120 km,ukupno sam 370 km potrosio placajuci tom karticom proteklih mjeseci na rate,znaci danas je to vec oko 250 km preostalo,ako ja to dobro razumijem,jer mi je danas sa tekuceg skinulo tih 120 km,ne kontam kako nisam juce mogao platiti 90 km
Nesto ti ne stima u racunici.

Hajd ovako...
1. Koliko si potrosio ukupno u periodu od 01.03. - 31.03. na kupovine bez placanja na rate
2. Saberi mjesecne rate iz samo jednog mjeseca za sve kupovine na rate koje jos otplacujes
3. Jesi li kupovao jos sta na rate dodatno u aprilu?
4. Saberi kupovine mimo kupovine na rate u aprilu.

S tim podacima ti mozemo napravit novcani tok, odnosno da vidimo koliko jos imas do limita. A to sto nije moglo juce, a danas moze, je zato sto ti se danas oslobodilo limita za vrijednost onoga sto ti je skinuto s tekuceg racuna (to se radi 20tog u mjesecu za kupovine i rate iz prethodnog mjeseca)
oko 60 km
jos otplacujem oko 370,tacnije oko 250 od danas,kupovinu na rate,znaci rata mi bila na danasnji dan oko 120 km,danasnskinuta sa tekuceg racuna
nista u aprilu nisam plaćao na rate
oko 35

nisam ni pokusavao danas nesto platiti tom karticom,samo kazem da mislim da danas mogu jer mi je rata skinuta sa tekuceg racuna
Moguce je da je bio neki problem u konekciji. Znalo mi se desit. Samo trazi da ti ponovo pokusa provuci.

Po ovom gore sto si napisao trebalo bi da si imao raspolozivo nekih 465 KM.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1570 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Capsicum wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:vidi,ovaj mjesec,tacnije danas mi je skinulo sa tekuceg oko 120 km,ukupno sam 370 km potrosio placajuci tom karticom proteklih mjeseci na rate,znaci danas je to vec oko 250 km preostalo,ako ja to dobro razumijem,jer mi je danas sa tekuceg skinulo tih 120 km,ne kontam kako nisam juce mogao platiti 90 km
Nesto ti ne stima u racunici.

Hajd ovako...
1. Koliko si potrosio ukupno u periodu od 01.03. - 31.03. na kupovine bez placanja na rate
2. Saberi mjesecne rate iz samo jednog mjeseca za sve kupovine na rate koje jos otplacujes
3. Jesi li kupovao jos sta na rate dodatno u aprilu?
4. Saberi kupovine mimo kupovine na rate u aprilu.

S tim podacima ti mozemo napravit novcani tok, odnosno da vidimo koliko jos imas do limita. A to sto nije moglo juce, a danas moze, je zato sto ti se danas oslobodilo limita za vrijednost onoga sto ti je skinuto s tekuceg racuna (to se radi 20tog u mjesecu za kupovine i rate iz prethodnog mjeseca)
oko 60 km
jos otplacujem oko 370,tacnije oko 250 od danas,kupovinu na rate,znaci rata mi bila na danasnji dan oko 120 km,danasnskinuta sa tekuceg racuna
nista u aprilu nisam plaćao na rate
oko 35

nisam ni pokusavao danas nesto platiti tom karticom,samo kazem da mislim da danas mogu jer mi je rata skinuta sa tekuceg racuna
Moguce je da je bio neki problem u konekciji. Znalo mi se desit. Samo trazi da ti ponovo pokusa provuci.

Po ovom gore sto si napisao trebalo bi da si imao raspolozivo nekih 465 KM.[/quote]


nema limita,to je pisalo,dva puta provukla karticu,nije pisalo ni da nema konekcije ni neke druge stvari koje se znaju desiti
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#1571 Re: Unicredit banka, all about

Post by Capsicum »

Provjeri sa bankom. Da ti nisu smanjili limit?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1572 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Capsicum wrote:Provjeri sa bankom. Da ti nisu smanjili limit?

nisu,sad sam uspio platiti
User avatar
newklear
Posts: 1383
Joined: 10/12/2009 15:59

#1573 Re: Unicredit banka, all about

Post by newklear »

Ako kupim nešto na rate VISA karticom, na 6 rata, mogu li to otplatiti recimo sve nakon treće rate. Tačnije, uplatim 3 rate i sljedeće tri rate mogu platiti odjednom, može li se to uraditi?

Preko m-ba, u "Krediti" vidim sve što kupim na rate, tu ima broj računa, može li se uplatom na taj račun smanjiti ili anulirati taj dug?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1574 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

newklear wrote:Ako kupim nešto na rate VISA karticom, na 6 rata, mogu li to otplatiti recimo sve nakon treće rate. Tačnije, uplatim 3 rate i sljedeće tri rate mogu platiti odjednom, može li se to uraditi?

Preko m-ba, u "Krediti" vidim sve što kupim na rate, tu ima broj računa, može li se uplatom na taj račun smanjiti ili anulirati taj dug?
prije par godina sam i ja nesto tako upitao u banci,tad mi je rečeno da ne može
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1575 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

kakavdanakneiskustvu wrote:
newklear wrote:Ako kupim nešto na rate VISA karticom, na 6 rata, mogu li to otplatiti recimo sve nakon treće rate. Tačnije, uplatim 3 rate i sljedeće tri rate mogu platiti odjednom, može li se to uraditi?

Preko m-ba, u "Krediti" vidim sve što kupim na rate, tu ima broj računa, može li se uplatom na taj račun smanjiti ili anulirati taj dug?
prije par godina sam i ja nesto tako upitao u banci,tad mi je rečeno da ne može
Ja sam uzeo robu preko ekupi i takodjer sam pitao banku da li mogu otplatiti taj kredit i rekli su mi da mogu otici u poslovnicu banke i podnijeti zahtjev uplatiti na salteru preostali dug i to je to. Ali samo robu uzetu na rate. Dok sav ostali dug na Visi mora cekati 20ti i vezan je za tekuci r.
Post Reply