Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#1476 Re: Unicredit banka, all about

Post by Kiki_Musampa »

wickedsoul wrote:Pozdrav! Imam jedno pitanje, a tiče se podizanja gotovine na šalteru, bez kartice. Naime, u srijedu sam predala zahtjev za otvaranje računa, te su mi rekli da bi kartica trebala biti gotova tek u idući petak. Sutra (ponedjeljak) očekujem neku uplatu, pa me zanima da li postoji mogućnost da podignem novac već sutra, uz dokaz o identitetu/eventualno prilaganje ugovora/štatijaznam. Prilično mi je hitno, a ne čeka mi se još pet dana na karticu. Unaprijed hvala na odgovoru! :)
Moze
User avatar
wickedsoul
Posts: 214
Joined: 16/09/2012 12:01

#1477 Re: Unicredit banka, all about

Post by wickedsoul »

Kiki_Musampa wrote:
wickedsoul wrote:Pozdrav! Imam jedno pitanje, a tiče se podizanja gotovine na šalteru, bez kartice. Naime, u srijedu sam predala zahtjev za otvaranje računa, te su mi rekli da bi kartica trebala biti gotova tek u idući petak. Sutra (ponedjeljak) očekujem neku uplatu, pa me zanima da li postoji mogućnost da podignem novac već sutra, uz dokaz o identitetu/eventualno prilaganje ugovora/štatijaznam. Prilično mi je hitno, a ne čeka mi se još pet dana na karticu. Unaprijed hvala na odgovoru! :)
Moze
Super, hvala!
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#1478 Re: Unicredit banka, all about

Post by Free Spirit »

Imam Visa Electron karticu već godinama (zadnji put obnovio taman prije izmjene) koju koristim za sve, od internet plaćanja, podizanja, plaćanja u prodavnicama itd. E sad, može li se ona koristiti za ovo beskamatno plaćanje u ratama do 12 mjeseci? Na ovaj račun već par mjeseci primam i platu. Vidim da se u prodavnicama spominje Visa Classic, i eventualno ponekad Electron.
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#1479 Re: Unicredit banka, all about

Post by rudy81 »

Free Spirit wrote:Imam Visa Electron karticu već godinama (zadnji put obnovio taman prije izmjene) koju koristim za sve, od internet plaćanja, podizanja, plaćanja u prodavnicama itd. E sad, može li se ona koristiti za ovo beskamatno plaćanje u ratama do 12 mjeseci? Na ovaj račun već par mjeseci primam i platu. Vidim da se u prodavnicama spominje Visa Classic, i eventualno ponekad Electron.

Placanje na rate ide na tzv shoping kartice, u UniCredit banci je to VISA classic.

Ono sto mene zanima, zna li neko kako sad to ide otkad UniCredit vise ne izdaje VISA kartice, jel ima neka 'zamjenska' s kojom se moze kupovati na rate?
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1480 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

Izdaju VISA-u Classic, kreditnu... VISA-u Electron, dakle debitnu, jok...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#1481 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

rudy81 wrote:
Free Spirit wrote:Imam Visa Electron karticu već godinama (zadnji put obnovio taman prije izmjene) koju koristim za sve, od internet plaćanja, podizanja, plaćanja u prodavnicama itd. E sad, može li se ona koristiti za ovo beskamatno plaćanje u ratama do 12 mjeseci? Na ovaj račun već par mjeseci primam i platu. Vidim da se u prodavnicama spominje Visa Classic, i eventualno ponekad Electron.

Placanje na rate ide na tzv shoping kartice, u UniCredit banci je to VISA classic.

Ono sto mene zanima, zna li neko kako sad to ide otkad UniCredit vise ne izdaje VISA kartice, jel ima neka 'zamjenska' s kojom se moze kupovati na rate?

visa classic,i dalje se njom moze plaćati na rate
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#1482 Re: Unicredit banka, all about

Post by Free Spirit »

Hvala na informacijama, znači definitivno moram i to da nabavim :roll: . Koliko je realno potrebno vremenski da se dobije kartica? Vidim na stranici banke pišu kao da se čak i za jedan dan može sve završiti? Jel' to neka šuplja ili?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#1483 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Free Spirit wrote:Hvala na informacijama, znači definitivno moram i to da nabavim :roll: . Koliko je realno potrebno vremenski da se dobije kartica? Vidim na stranici banke pišu kao da se čak i za jedan dan može sve završiti? Jel' to neka šuplja ili?

mislim da se ni jedna kartica ne moze dobiti za dan,vjerovatno to sto pise da se dobije isti dan je visa gotovinski kredit koji se moze dobiti ako imas tu visa classic karticu
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#1484 Re: Unicredit banka, all about

Post by Free Spirit »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Free Spirit wrote:Hvala na informacijama, znači definitivno moram i to da nabavim :roll: . Koliko je realno potrebno vremenski da se dobije kartica? Vidim na stranici banke pišu kao da se čak i za jedan dan može sve završiti? Jel' to neka šuplja ili?

mislim da se ni jedna kartica ne moze dobiti za dan,vjerovatno to sto pise da se dobije isti dan je visa gotovinski kredit koji se moze dobiti ako imas tu visa classic karticu
Ja sam na ovo mislio, valjda je to nešto novo? :?:
INSTANT IZDAVANJE KARTICA

Osim instant izdavanja Dopunjive Mastercard kartice, UniCredit Banka je uvela i Instant izdavanje najtraženijih kartičnih proizvoda nastojeći omogućiti svojim klijentima da što prije i uz što manje koraka dobiju karticu koja je spremna za korištenje.

Instant debitne i kreditne kartice spremne za korištenje odmah po ugovaranju

Instant izdavanje je omogućeno za Visa Classic kartice s odgodom plaćanja i Debit Mastercard kartice tekućeg računa. Prednost Instant izdavanja navedenih kartica je ta što klijent odmah po potpisu ugovorne dokumentacije, isti dan može preuzeti i koristiti svoju karticu.

Dopunjiva Mastercard kartica i Debit Mastercard kartica tekućeg računa izrađene su uz korištenje beskontaktne tehnologije te je klijentima omogućeno da, na POS terminalima koji podržavaju ovu funkcionalnost, plaćanja obavljaju u nekoliko sekundi prislanjanjem kartice na POS terminal.
Dakle i ovo što mene interesuje (Classic) spada u Instant varijantu... kako god, sutra ujutro pravac u banku pa onda javim definitivno šta je u pitanju :-D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#1485 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

to je nesto novo,nisam znao za to
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1486 Re: Unicredit banka, all about

Post by Bluemore »

Free Spirit wrote:Imam Visa Electron karticu već godinama (zadnji put obnovio taman prije izmjene) koju koristim za sve, od internet plaćanja, podizanja, plaćanja u prodavnicama itd. E sad, može li se ona koristiti za ovo beskamatno plaćanje u ratama do 12 mjeseci? Na ovaj račun već par mjeseci primam i platu. Vidim da se u prodavnicama spominje Visa Classic, i eventualno ponekad Electron.
Na kojoj to kartici ima beskamatno placanje na rate
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#1487 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bluemore wrote:
Free Spirit wrote:Imam Visa Electron karticu već godinama (zadnji put obnovio taman prije izmjene) koju koristim za sve, od internet plaćanja, podizanja, plaćanja u prodavnicama itd. E sad, može li se ona koristiti za ovo beskamatno plaćanje u ratama do 12 mjeseci? Na ovaj račun već par mjeseci primam i platu. Vidim da se u prodavnicama spominje Visa Classic, i eventualno ponekad Electron.
Na kojoj to kartici ima beskamatno placanje na rate

visa classic
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#1488 Re: Unicredit banka, all about

Post by Free Spirit »

kakavdanakneiskustvu wrote: visa classic
Ništa od "instant" varijante (ja prvi put apliciram za Classic karticu). Opet se traži ugovor o radu, ovjera poslodavca, CIPS, kopija lične. Realno je za očekivati 7-10 dana za dobijanje kartice...

Bem ti reklamu, valja čekat kako god okreneš :-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#1489 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Free Spirit wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: visa classic
Ništa od "instant" varijante (ja prvi put apliciram za Classic karticu). Opet se traži ugovor o radu, ovjera poslodavca, CIPS, kopija lične. Realno je za očekivati 7-10 dana za dobijanje kartice...

Bem ti reklamu, valja čekat kako god okreneš :-)

jbg
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#1490 Re: Unicredit banka, all about

Post by rudy81 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
rudy81 wrote:
Free Spirit wrote:Imam Visa Electron karticu već godinama (zadnji put obnovio taman prije izmjene) koju koristim za sve, od internet plaćanja, podizanja, plaćanja u prodavnicama itd. E sad, može li se ona koristiti za ovo beskamatno plaćanje u ratama do 12 mjeseci? Na ovaj račun već par mjeseci primam i platu. Vidim da se u prodavnicama spominje Visa Classic, i eventualno ponekad Electron.

Placanje na rate ide na tzv shoping kartice, u UniCredit banci je to VISA classic.

Ono sto mene zanima, zna li neko kako sad to ide otkad UniCredit vise ne izdaje VISA kartice, jel ima neka 'zamjenska' s kojom se moze kupovati na rate?

visa classic,i dalje se njom moze plaćati na rate
nisam znala da izdaju i dalje, mislila sam da su sve Vise ukinute. Hvala
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1491 Re: Unicredit banka, all about

Post by channel10 »

Izdaju, samo se placa godišnje cca. 50 KM.
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#1492 Re: Unicredit banka, all about

Post by rudy81 »

channel10 wrote:Izdaju, samo se placa godišnje cca. 50 KM.
imam jes paket i u sklopu njega Visa classic, znam da izdvajam cifru na godisnjem nivou, osim ako tih 50 km nije nesto novo?

jedino sto me zanimalo je da li nakon isteka vec postojecih VISA classic kartica ima neka 'zamjenska' s kojom mogu kupovati na rate, @kakavdanakneiskustvu dao odgovor :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1493 Re: Unicredit banka, all about

Post by channel10 »

rudy81 wrote:
channel10 wrote:Izdaju, samo se placa godišnje cca. 50 KM.
imam jes paket i u sklopu njega Visa classic, znam da izdvajam cifru na godisnjem nivou, osim ako tih 50 km nije nesto novo?

jedino sto me zanimalo je da li nakon isteka vec postojecih VISA classic kartica ima neka 'zamjenska' s kojom mogu kupovati na rate, @kakavdanakneiskustvu dao odgovor :)
Ako imas yes paket, onda nista ne placas, ali si morao/la odmah dobiti tu karticu cim si potpisao/la yes paket(mislim da vise tog paketa nema u ponudi).
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#1494 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

rudy81 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Free Spirit wrote:Imam Visa Electron karticu već godinama (zadnji put obnovio taman prije izmjene) koju koristim za sve, od internet plaćanja, podizanja, plaćanja u prodavnicama itd. E sad, može li se ona koristiti za ovo beskamatno plaćanje u ratama do 12 mjeseci? Na ovaj račun već par mjeseci primam i platu. Vidim da se u prodavnicama spominje Visa Classic, i eventualno ponekad Electron.

Placanje na rate ide na tzv shoping kartice, u UniCredit banci je to VISA classic.

Ono sto mene zanima, zna li neko kako sad to ide otkad UniCredit vise ne izdaje VISA kartice, jel ima neka 'zamjenska' s kojom se moze kupovati na rate?

visa classic,i dalje se njom moze plaćati na rate
nisam znala da izdaju i dalje, mislila sam da su sve Vise ukinute. Hvala[/quote]


ja neki dan novu dobio
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#1495 Re: Unicredit banka, all about

Post by rudy81 »

channel10 wrote:
rudy81 wrote:
channel10 wrote:Izdaju, samo se placa godišnje cca. 50 KM.
imam jes paket i u sklopu njega Visa classic, znam da izdvajam cifru na godisnjem nivou, osim ako tih 50 km nije nesto novo?

jedino sto me zanimalo je da li nakon isteka vec postojecih VISA classic kartica ima neka 'zamjenska' s kojom mogu kupovati na rate, @kakavdanakneiskustvu dao odgovor :)
Ako imas yes paket, onda nista ne placas, ali si morao/la odmah dobiti tu karticu cim si potpisao/la yes paket(mislim da vise tog paketa nema u ponudi).

hajd molim te procitaj post jos jednom :) IMAM VISA Classic, moje pitanje se odnosilo na re-izdavanje :) dobila vec odgovor na pitanje prije 3 dana :)
p.s. hvala u svakom slucaju na odgovoru :wink:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1496 Re: Unicredit banka, all about

Post by Bluemore »

channel10 wrote:Izdaju, samo se placa godišnje cca. 50 KM.
Jesu li one iste pogodnosti sto su bile?
Podizanje na bankomatima unicredita u inostranstvu bez provizije???
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1497 Re: Unicredit banka, all about

Post by channel10 »

rudy81 wrote:
channel10 wrote:
rudy81 wrote:Izdaju, samo se placa godišnje cca. 50 KM.

imam jes paket i u sklopu njega Visa classic, znam da izdvajam cifru na godisnjem nivou, osim ako tih 50 km nije nesto novo?

jedino sto me zanimalo je da li nakon isteka vec postojecih VISA classic kartica ima neka 'zamjenska' s kojom mogu kupovati na rate, @kakavdanakneiskustvu dao odgovor :)
Ako imas yes paket, onda nista ne placas, ali si morao/la odmah dobiti tu karticu cim si potpisao/la yes paket(mislim da vise tog paketa nema u ponudi).

hajd molim te procitaj post jos jednom :) IMAM VISA Classic, moje pitanje se odnosilo na re-izdavanje :) dobila vec odgovor na pitanje prije 3 dana :)
p.s. hvala u svakom slucaju na odgovoru :wink:
Onda do mene :). Nisam znao da je u pitanju reizdavanje.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1498 Re: Unicredit banka, all about

Post by channel10 »

Bluemore wrote:
channel10 wrote:Izdaju, samo se placa godišnje cca. 50 KM.
Jesu li one iste pogodnosti sto su bile?
Podizanje na bankomatima unicredita u inostranstvu bez provizije???
Vjerovatno jesu. Provjeri na njihovoj stranici.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1499 Re: Unicredit banka, all about

Post by Bluemore »

channel10 wrote:
Bluemore wrote:
channel10 wrote:Izdaju, samo se placa godišnje cca. 50 KM.
Jesu li one iste pogodnosti sto su bile?
Podizanje na bankomatima unicredita u inostranstvu bez provizije???
Vjerovatno jesu. Provjeri na njihovoj stranici.
Kazu da nisu
Post Reply