Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#1451 Re: Unicredit banka, all about

Post by ferratilis »

akcija007 wrote:
ferratilis wrote:Zna li neko po kojem principu se obracunavaju GPP naknade? Imam devizni racun na koji svaki mjesec primim oko 600 dolara, i obicno su te naknade oko 3 dolara, uvijek variraju. Primjetio sam da je u zadnjih par mjeseci 6 dolara, nekad i vise. Bez ikakve najave ili obavjestenja :-) Ovi su haman postali gori od Addiko banke
ako je priliv do 10 eur ili protuvrijednost u drugoj valuti je bez naknade. preko 10 eur ili protuvrijednost u drugoj valuti GPP je 0,4% min 10 KM. znaci, na 600 USD 0,4% je 2,40 usd sto je manje od 10 KM I oni ti uzmu 10 KM tj. 6 usd
Hvala na objasnjenju :thumbup: Znas li mozda da li postoji kod nas banka koja uzima manje na transakcije iz inostranstva?
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#1452 Re: Unicredit banka, all about

Post by ferratilis »

Malo sam cackao po internetu, provjerio sve vece banke kod nas, i sve su uvele min. 10KM naknade na ino priljeve. Znaci zajebali su sve freelancere, da li svjesno ili nesvjesno, to ne znam :roll: Em te hebe firma za koju radis, em te hebe vrijednost dolara, i onda banka kao slag na tortu :D
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#1453 Re: Unicredit banka, all about

Post by Saka »

ferratilis wrote:Malo sam cackao po internetu, provjerio sve vece banke kod nas, i sve su uvele min. 10KM naknade na ino priljeve. Znaci zajebali su sve freelancere, da li svjesno ili nesvjesno, to ne znam :roll: Em te hebe firma za koju radis, em te hebe vrijednost dolara, i onda banka kao slag na tortu :D
Jbg, tako je nama pravnim licima oduvijek. Nije ni red da radite na crno i nemate nikakvih naknada a mi koji radimo legalno sve placamo. :)

Sto se tice ino priliva, zajebes i ti njih tako sto primis preko PayPal-a i onda nema te naknade. Doduse sve je manje banaka koje nude VISA karticu za fizicka lica, a neke imaju i 1% naknadu.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1454 Re: Unicredit banka, all about

Post by ado_sar »

Do 300 eura se isplati na paypal, sve preko je povoljnije ako ide na devizni racun
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#1455 Re: Unicredit banka, all about

Post by akcija007 »

Hvala na objasnjenju :thumbup: Znas li mozda da li postoji kod nas banka koja uzima manje na transakcije iz inostranstva?[/quote]

sve je to isto. jedino ASA Banka za iznose do 50 eur uzima 5 KM a ostali su svi po 10
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#1456 Re: Unicredit banka, all about

Post by ferratilis »

Danas u banci podizem novac, kaze radnica da mi je racun blokiran jer nedostaju neke informacije. Tacnije, da li zivim s roditeljima i da li sam zaposlen. Unese te informacije i odblokira se racun :shock: Da li je neko imao slicno iskustvo?
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1457 Re: Unicredit banka, all about

Post by ado_sar »

ferratilis wrote:Danas u banci podizem novac, kaze radnica da mi je racun blokiran jer nedostaju neke informacije. Tacnije, da li zivim s roditeljima i da li sam zaposlen. Unese te informacije i odblokira se racun :shock: Da li je neko imao slicno iskustvo?
Pohasili se
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#1458 Re: Unicredit banka, all about

Post by probook »

ferratilis wrote:Danas u banci podizem novac, kaze radnica da mi je racun blokiran jer nedostaju neke informacije. Tacnije, da li zivim s roditeljima i da li sam zaposlen. Unese te informacije i odblokira se racun :shock: Da li je neko imao slicno iskustvo?
Ja bih odmah podigao pare i zatvorio racun pa neka se 'ebu.
Najgori su postali.
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#1459 Re: Unicredit banka, all about

Post by tnt-tunja »

Imam jedno pitanje vezano za PP... imam viša electron karticu iz
UC banke koja će isteći za nekih par mjeseci. Hoću li ja opet dobiti Visu electron ili će mi promijeniti u neku Master/Maestro u sta već???

Koliko vidim ima dosta poteškoća sa primanjem novca preko PP ukoliko nije Viša Electron?
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1460 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

Vidje li neko što su digli cijene svgea??

Vise transkacijeunutar banke nisu besplate.

Sve su digli, traze mi predracun da nekome uplatim novac u inostranstvo.

Da dokle vise, ckam da mi kreeit prodje i cao iz ove banke.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1461 Re: Unicredit banka, all about

Post by un1ted »

Vise transkacijeunutar banke nisu besplate.
:shock: :shock: :shock:
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#1462 Re: Unicredit banka, all about

Post by Saka »

tnt-tunja wrote:Imam jedno pitanje vezano za PP... imam viša electron karticu iz
UC banke koja će isteći za nekih par mjeseci. Hoću li ja opet dobiti Visu electron ili će mi promijeniti u neku Master/Maestro u sta već???

Koliko vidim ima dosta poteškoća sa primanjem novca preko PP ukoliko nije Viša Electron?
Dobićeš Master Card. Nema poteškoća već se ne može nikako primati novac s PayPal-a. :)
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#1463 Re: Unicredit banka, all about

Post by probook »

un1ted wrote:
Vise transkacijeunutar banke nisu besplate.
:shock: :shock: :shock:
Ubjedljivo najgora i naskuplja banka :run:
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#1464 Re: Unicredit banka, all about

Post by tnt-tunja »

Saka wrote:
tnt-tunja wrote:Imam jedno pitanje vezano za PP... imam viša electron karticu iz
UC banke koja će isteći za nekih par mjeseci. Hoću li ja opet dobiti Visu electron ili će mi promijeniti u neku Master/Maestro u sta već???

Koliko vidim ima dosta poteškoća sa primanjem novca preko PP ukoliko nije Viša Electron?
Dobićeš Master Card. Nema poteškoća već se ne može nikako primati novac s PayPal-a. :)
Je li mogu traziti Visa Electron?
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#1465 Re: Unicredit banka, all about

Post by Saka »

tnt-tunja wrote:
Saka wrote:
tnt-tunja wrote:Imam jedno pitanje vezano za PP... imam viša electron karticu iz
UC banke koja će isteći za nekih par mjeseci. Hoću li ja opet dobiti Visu electron ili će mi promijeniti u neku Master/Maestro u sta već???

Koliko vidim ima dosta poteškoća sa primanjem novca preko PP ukoliko nije Viša Electron?
Dobićeš Master Card. Nema poteškoća već se ne može nikako primati novac s PayPal-a. :)
Je li mogu traziti Visa Electron?
Možeš, al nećeš dobiti. :) Nemaju više VISA electron u ponudi za fizička lica (za pravna imaju). Tako da najbolje ti je mijenjaj banku ako ti treba primanje novca preko PayPal-a kao fizičko lice.
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#1466 Re: Unicredit banka, all about

Post by tnt-tunja »

Hvala, ev prebacit cu se na PayPal temu...
User avatar
tusk
Posts: 173
Joined: 30/01/2014 21:31

#1467 Re: Unicredit banka, all about

Post by tusk »

Moze li se recimo u Unicredit ili RB banci uplatiti određeni iznos ukoliko se ima npr. BBI prepaid kartica koja nije povezana sa racunom?
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#1468 Re: Unicredit banka, all about

Post by emirolini »

Ma mjenjaj banku, ja skoro pisao neku zalbu u njihovu centralu u Italiju oni napisali da je nadleznost u zagrebu eh rekoh hvala mjenjam banku... otisao kod svaba objelorucke me docekali...
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1469 Re: Unicredit banka, all about

Post by al_akhisari »

:) dobre stvari treba istaći i pohvaliti; prije mjesec-dva realizovan kredit za utopljavanje kuće, u okviru kreditne linije za tu namjenu (saradnja sa evropskom komisijom) i ostvareno pravo na bonus u iznosu od 15 % (novac uplaćen); priznajem, bijah dijelom skeptik, ali :thumbup:
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1470 Re: Unicredit banka, all about

Post by hekaton »

Trebao bih da otvorim devizni racun...
Da li da to uradim u unicredit banci ili da idem u neku drugu, npr RF.
NA stranici pise da mi za otvaranje deviznog racuna treba potvrda o prebivalistu i kopija licne karte. Da li postoje troskovi odrzavanja racuna (na stranici nisu navedeni) jasno mi je da prilikom priliva novca uzimaju 10KM.
Ako je neka banka druga povoljnija i bolja da idem tamo...
hvala
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1471 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Da li je neko imao problem na nacin da je podignuta odredjena suma sa bankomata u Sarajevu, a da ste sigurni da niste vi u pitanju? Trazeno je od banke da pregleda snimak sa mjesta bankomata itd. Prijatelj ima problem i trenutno je u prepisci....
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#1472 Re: Unicredit banka, all about

Post by joe_black »

iceman ze wrote:Da li je neko imao problem na nacin da je podignuta odredjena suma sa bankomata u Sarajevu, a da ste sigurni da niste vi u pitanju? Trazeno je od banke da pregleda snimak sa mjesta bankomata itd. Prijatelj ima problem i trenutno je u prepisci....
Bilo je slucajeva, mislim nije mi jasno zasto to toliko traje i komlikuje se...jer se u roku 1 dana po prijemu zalbe dostave snimci sa bankomata i znam samo da ukoliko je taj prijatelj u pravu sve bude ok, a ako ne placa 10% od podignutog novca za neosnovanu zalbu...Bio je slucaj kada je zena prijavila zloupotrebu kartice pa se ispostavilo da je karticu koristio njen svaler...poklopila se jadna:)
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1473 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

:lol:
joe_black wrote:
iceman ze wrote:Da li je neko imao problem na nacin da je podignuta odredjena suma sa bankomata u Sarajevu, a da ste sigurni da niste vi u pitanju? Trazeno je od banke da pregleda snimak sa mjesta bankomata itd. Prijatelj ima problem i trenutno je u prepisci....
Bilo je slucajeva, mislim nije mi jasno zasto to toliko traje i komlikuje se...jer se u roku 1 dana po prijemu zalbe dostave snimci sa bankomata i znam samo da ukoliko je taj prijatelj u pravu sve bude ok, a ako ne placa 10% od podignutog novca za neosnovanu zalbu...Bio je slucaj kada je zena prijavila zloupotrebu kartice pa se ispostavilo da je karticu koristio njen svaler...poklopila se jadna:)
to oko uvida u bracne prevare mislio sam da je prestalo sa uvodjenjem elektronskih izvoda.... :thumbup: :lol:
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#1474 Re: Unicredit banka, all about

Post by zunazu »

delete...
User avatar
wickedsoul
Posts: 214
Joined: 16/09/2012 12:01

#1475 Re: Unicredit banka, all about

Post by wickedsoul »

Pozdrav! Imam jedno pitanje, a tiče se podizanja gotovine na šalteru, bez kartice. Naime, u srijedu sam predala zahtjev za otvaranje računa, te su mi rekli da bi kartica trebala biti gotova tek u idući petak. Sutra (ponedjeljak) očekujem neku uplatu, pa me zanima da li postoji mogućnost da podignem novac već sutra, uz dokaz o identitetu/eventualno prilaganje ugovora/štatijaznam. Prilično mi je hitno, a ne čeka mi se još pet dana na karticu. Unaprijed hvala na odgovoru! :)
Post Reply