Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1426 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

didzej1602 wrote:
probook wrote:
didzej1602 wrote:Ima li neko iskustva sa plaćanjem naloga iz inostranstva u unicredit ili nekog drugoj banci?
prijateljica je bila u posjeti u austriji i nazalost morala koristiti uslugu hitne pomoci, a sada joj je stigao račun za to. danas je pokušala kod nas da to plati ali su joj tražili da donese razlog tj osnov za uplatu, porijeklo njenog novca, dokaz o primatelju itd itd. je li to zaista tolika procedura? :?
Hmm... osnov za uplatu i dokaz o primatelju je valjda taj racun. Za porijeklo novca - koliki je iznos u pitanju?
Manje od 50 eura.
Ne, pored računa su tražili osnov, pitali da li je uz račun došlo neko popratno pismo gdje je objašnjeno da je ona koristila te usluge, zašto, kako bla bla, i da ako je na njemačkom treba sudski tumač da prevede
Neka ode na nei drugi salter.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#1427 Re: Unicredit banka, all about

Post by Irm@ »

didzej1602 wrote:Ima li neko iskustva sa plaćanjem naloga iz inostranstva u unicredit ili nekog drugoj banci?
prijateljica je bila u posjeti u austriji i nazalost morala koristiti uslugu hitne pomoci, a sada joj je stigao račun za to. danas je pokušala kod nas da to plati ali su joj tražili da donese razlog tj osnov za uplatu, porijeklo njenog novca, dokaz o primatelju itd itd. je li to zaista tolika procedura? :?
to o cemu govorite je nalog za plaćanje U inostranstvo..
radila sam to već i razlog zbog kog vam traže osnov za uplatu jeste sprečavanje "pranja novca".. možda vam se čini smiješno jer se radi o manjem iznosu, ali to je u skladu sa međunarodnim preporukama.
Dovoljan osnov za uplatu je račun koji je dobila. Njega nek prijateljica ponese, oni će ga kopirati u banci i priložiti uz nalog i to je to.
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#1428 Re: Unicredit banka, all about

Post by didzej1602 »

Irm@ wrote: to o cemu govorite je nalog za plaćanje U inostranstvo..
radila sam to već i razlog zbog kog vam traže osnov za uplatu jeste sprečavanje "pranja novca".. možda vam se čini smiješno jer se radi o manjem iznosu, ali to je u skladu sa međunarodnim preporukama.
Dovoljan osnov za uplatu je račun koji je dobila. Njega nek prijateljica ponese, oni će ga kopirati u banci i priložiti uz nalog i to je to.
Isla je jucer i rekli su da je moguce platiti ali da je njihova provizija oko 6 eura + provizija koju bi uzela austrijska banka isto oko 6 eura ili vise
Ne igra ulogu ni sto je konto u bank austria koja je dio unicredit grupacije, opet bi provizija iznosila oko 30km sto je smijesno na ovaj iznos od 100 km.
Ne znam koliko su tebi naplacivali proviziju. Hvala svakako za info :)
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#1429 Re: Unicredit banka, all about

Post by el_bake007 »

Kada se vrši transfer novca sa štedne knjižice na karticu (x suma novca je bila na štednoj knjižici , sada će ta x suma novca biti na kartici ),koliko se dugo čeka sama kartica? PIN je došao poštom za 7 dana a evo prošlo ukupno 22 od dana predaje za karticu i još nema kartice ?
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#1430 Re: Unicredit banka, all about

Post by starii »

el_bake007 wrote:Kada se vrši transfer novca sa štedne knjižice na karticu (x suma novca je bila na štednoj knjižici , sada će ta x suma novca biti na kartici ),koliko se dugo čeka sama kartica? PIN je došao poštom za 7 dana a evo prošlo ukupno 22 od dana predaje za karticu i još nema kartice ?
trebalo ti je pisati na papiricu gdje i pin da odes u banke gdje si predala zahtjev da uzmes karticu..

je li sada besplatno mobilno bankarstvo kod unicredit, da nije neka akcija ?
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1431 Re: Unicredit banka, all about

Post by mayab »

didzej1602 wrote:
Irm@ wrote: to o cemu govorite je nalog za plaćanje U inostranstvo..
radila sam to već i razlog zbog kog vam traže osnov za uplatu jeste sprečavanje "pranja novca".. možda vam se čini smiješno jer se radi o manjem iznosu, ali to je u skladu sa međunarodnim preporukama.
Dovoljan osnov za uplatu je račun koji je dobila. Njega nek prijateljica ponese, oni će ga kopirati u banci i priložiti uz nalog i to je to.
Isla je jucer i rekli su da je moguce platiti ali da je njihova provizija oko 6 eura + provizija koju bi uzela austrijska banka isto oko 6 eura ili vise
Ne igra ulogu ni sto je konto u bank austria koja je dio unicredit grupacije, opet bi provizija iznosila oko 30km sto je smijesno na ovaj iznos od 100 km.
Ne znam koliko su tebi naplacivali proviziju. Hvala svakako za info :)
To sa provizijom je tako i gotovo, nemoj se nervirati džaba, ja godisnje uplatim neko osiguranje u Hr , na račun Zagrebačke banke koja je dio UC grupacije, i provizije se opet uredno uzimaju, i samo treba kopija te police i to je to
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#1432 Re: Unicredit banka, all about

Post by akcija007 »

Sa novim Mastercard debitnim karticama I nova naknada. 1% od iznosa za konvrtziju transakcije u inostranstvu. I iznos troska konverzije nije prikazan odvojeno vec skupa sa originalnom transakcijom u jednom iznosu. Tek sam ovaj mjesec preuzeo tu karticu jerr mi je Maestro istekla I po Maestru nije bilo ovog troska konverzije.
DAKLE PAZITE SE . U INOSTRANSTVU PLACANE ROBA I USLUGA I DIZANJE GOTOVINE SA MASTERCARD DEBITNIM KARTICAMA UCB IMA TROSAK KONVERZIJE 1% .
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1433 Re: Unicredit banka, all about

Post by Edin H. »

_Reds_ wrote:
Neka ode na nei drugi salter.
:D
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#1434 Re: Unicredit banka, all about

Post by Irm@ »

mayab wrote:
didzej1602 wrote:
Irm@ wrote: to o cemu govorite je nalog za plaćanje U inostranstvo..
radila sam to već i razlog zbog kog vam traže osnov za uplatu jeste sprečavanje "pranja novca".. možda vam se čini smiješno jer se radi o manjem iznosu, ali to je u skladu sa međunarodnim preporukama.
Dovoljan osnov za uplatu je račun koji je dobila. Njega nek prijateljica ponese, oni će ga kopirati u banci i priložiti uz nalog i to je to.
Isla je jucer i rekli su da je moguce platiti ali da je njihova provizija oko 6 eura + provizija koju bi uzela austrijska banka isto oko 6 eura ili vise
Ne igra ulogu ni sto je konto u bank austria koja je dio unicredit grupacije, opet bi provizija iznosila oko 30km sto je smijesno na ovaj iznos od 100 km.
Ne znam koliko su tebi naplacivali proviziju. Hvala svakako za info :)
To sa provizijom je tako i gotovo, nemoj se nervirati džaba, ja godisnje uplatim neko osiguranje u Hr , na račun Zagrebačke banke koja je dio UC grupacije, i provizije se opet uredno uzimaju, i samo treba kopija te police i to je to
baš ovako.. provizija je takva bez obzira koliki je iznos.. tako da kao što @mayab kaže nemoj se nervirati džabe :)
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#1435 Re: Unicredit banka, all about

Post by Rosso »

arelinho wrote:
starii wrote:
arelinho wrote:Trenutno sam nezaposlen, a želim da izvadim karticu u Unicredit banci. Najviše mi treba zbog plaćanja preko interneta i to najviše preko paypala.
Koja mi je najbolja kartica da uzmem i da li trebam još šta od papira donijeti osim Cipsove i kopije lične karte?
najjednostavnije da kupis Visa Prepaid Karticu u BBI 10KM kosta dvije godine vazi i nema tog imena na kartici. Vidi da li i druge banke imaju takvu karticu.
Uzeo sam kod njih tu prepaid karticu.

Hvala svima na pomoći :thumbup:
I meni treba ovako nešto. Jel se može ova kartica sigurno korisiti za paypal, jesi isprobao?
arelinho
Posts: 305
Joined: 23/06/2012 16:15

#1436 Re: Unicredit banka, all about

Post by arelinho »

Rosso wrote:
arelinho wrote: Uzeo sam kod njih tu prepaid karticu.

Hvala svima na pomoći :thumbup:
I meni treba ovako nešto. Jel se može ova kartica sigurno korisiti za paypal, jesi isprobao?
Jesam. Već sam obavio par kupovina preko te kartice koja je poveza sa paypal.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#1437 Re: Unicredit banka, all about

Post by Del_Boy1 »

Ja isto koristim tu karticu skoro 2 godine, nikakvih problema prilikom kupovine, prije je bila godišnja članarina od 10 KM a sad su je ukinuli, svako dvije godine se obnavlja kartica i tada platiš 10 KM, nema mjesečnog održavanja, jedino je "minus" ako ga možemo tako nazvati što ne možeš potrošiti zadnjih 5 KM sa kartice, tj. moraš imati 5 KM više od iznosa koji želiš platiti.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#1438 Re: Unicredit banka, all about

Post by victom »

u vezi plaćanja računa, sada plaćaem preko online uplatnice, i placam 30 feninga po uplatnici

a vidio sam da ima i e-uplatnica. Jel to sta jeftinije ?
ili je samo prakticinje
Last edited by victom on 01/03/2021 06:08, edited 2 times in total.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1439 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

Ako je ko probao ove e-uplatnice neka napise kako to ide.

Dolazi faktura kroz uplatnicu ??

Ili se automatski skida sa racuna ako ugovorimo e-uplatnicu ??
Vezirbh
Posts: 223
Joined: 17/07/2013 20:58

#1440 Re: Unicredit banka, all about

Post by Vezirbh »

_Reds_ wrote:Ako je ko probao ove e-uplatnice neka napise kako to ide.

Dolazi faktura kroz uplatnicu ??

Ili se automatski skida sa racuna ako ugovorimo e-uplatnicu ??
Ja koristim za eronet i ep BiH. Uglavnom tokom mjeseca mi automatski dođe iznos koji moram platiti za navedene usluge. Ne vrši se plaćanje automatski već morate otići na tu opciju, izabrati uplatnicu i pritisnuti plati kad vama odgovara. Uslov je da se prvo ugovori e-uplatnica. Na stranici banke navedene su firme s kojim imaju potpisane ugovore i pri ugovaranju se upisuje šifra korisnika. Za eronet naknadu od 30 feninga plaćam uobičajeno a za ep BiH nema provizije prvu godinu dana.
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#1441 Re: Unicredit banka, all about

Post by isx »

Jel ko upoznat sa ovim kreditnim linijama koje se koriste za energetsko utopljavanje kuce?

15-35% iznosa kredita se dobije u vidu bonusa nazad. Kako to funkcionira?
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#1442 Re: Unicredit banka, all about

Post by emmir1 »

Kolika je kamata u Unicreditu na stambene kredite?

Ne vjerujem reklama kada napišu od 3.5 %.

Nego koliko je kada te obračuna i izbije sve akcije u koje ti eto ne upadaš
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#1443 Re: Unicredit banka, all about

Post by vanjki »

Izasao je novi update zs Mba. Kako vidim novina je placanje racuna slikanjem reference, naziva i svrhe.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#1444 Re: Unicredit banka, all about

Post by bersK »

Vozdra raja, odlučio sam da zatvorim Adsense acc i da mi pare isplate na Unicredit račun. U ugovoru ne mogu da nađem IBAN i SWIFT broj za moj račun, ali stoje pojedini brojevi za koje ne mogu utvrditi šta su. Kako da utvrdim koji su IBAN i SWIFT brojevi?
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1445 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

Imas li izvod kod sebe...? Gore lijevo kod imena bi trebalo biti napisano
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#1446 Re: Unicredit banka, all about

Post by bersK »

drndalo wrote:Imas li izvod kod sebe...? Gore lijevo kod imena bi trebalo biti napisano

Image

Jel ovo to?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1447 Re: Unicredit banka, all about

Post by perfect_guy »

ne. IBAN se dobije tako što se na 16-cifreni broj računa doda kod zemlje, tako da bi kod tebe trebalo počinjati sa BA39338... (338 je ona oznaka unicredit banke). Swift je UNCRBA22
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#1448 Re: Unicredit banka, all about

Post by bersK »

Eto, ugasio sam acc. Jel neko zna za koji vremenski rok bi trebale leći repa? :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#1449 Re: Unicredit banka, all about

Post by ferratilis »

Zna li neko po kojem principu se obracunavaju GPP naknade? Imam devizni racun na koji svaki mjesec primim oko 600 dolara, i obicno su te naknade oko 3 dolara, uvijek variraju. Primjetio sam da je u zadnjih par mjeseci 6 dolara, nekad i vise. Bez ikakve najave ili obavjestenja :-) Ovi su haman postali gori od Addiko banke
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#1450 Re: Unicredit banka, all about

Post by akcija007 »

ferratilis wrote:Zna li neko po kojem principu se obracunavaju GPP naknade? Imam devizni racun na koji svaki mjesec primim oko 600 dolara, i obicno su te naknade oko 3 dolara, uvijek variraju. Primjetio sam da je u zadnjih par mjeseci 6 dolara, nekad i vise. Bez ikakve najave ili obavjestenja :-) Ovi su haman postali gori od Addiko banke
ako je priliv do 10 eur ili protuvrijednost u drugoj valuti je bez naknade. preko 10 eur ili protuvrijednost u drugoj valuti GPP je 0,4% min 10 KM. znaci, na 600 USD 0,4% je 2,40 usd sto je manje od 10 KM I oni ti uzmu 10 KM tj. 6 usd
Post Reply