Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1 Unicredit banka - sve o tome

Post by iceman ze »

Zasto preko e-ba elektronskog bankarstava, ne vidim otplatni plan svog kredita? Glupo, mi je da vec kada placam uslugu, ne vidim i tu opciju. Sve i svasta u ponudi, a ne nude neke prakticne stvari!
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#2 Re: Unicredit banka, all about

Post by didgeridoo »

ja vidim svoje stanje i koliko jos ima duga, kao i stanje svog ziranta...
User avatar
Allen__
Posts: 72
Joined: 02/12/2012 23:53

#3 Re: Unicredit banka, all about

Post by Allen__ »

iceman ze wrote:Zasto preko e-ba elektronskog bankarstava, ne vidim otplatni plan svog kredita? Glupo, mi je da vec kada placam uslugu, ne vidim i tu opciju. Sve i svasta u ponudi, a ne nude neke prakticne stvari!
koliko se placa ta usluga?
ja imam onaj jes paket ? Jel to u sklopu toga?
User avatar
Allen__
Posts: 72
Joined: 02/12/2012 23:53

#4 Re: Unicredit banka, all about

Post by Allen__ »

Allen__ wrote:
iceman ze wrote:Zasto preko e-ba elektronskog bankarstava, ne vidim otplatni plan svog kredita? Glupo, mi je da vec kada placam uslugu, ne vidim i tu opciju. Sve i svasta u ponudi, a ne nude neke prakticne stvari!
koliko se placa ta usluga?
ovo samo vazi za pravne osobe koliko skontah.
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#5 Re: Unicredit banka, all about

Post by didgeridoo »

nije samo za pravne...
ja istu imam u sklopu yes paketa (ekspert) i placam je 10KM mjesecno
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#6 Re: Unicredit banka, all about

Post by Entropio »

.
User avatar
Allen__
Posts: 72
Joined: 02/12/2012 23:53

#7 Re: Unicredit banka, all about

Post by Allen__ »

ja imam ovaj optimum. moram li vise ista da placam koristenjem te usluge.
i jos me nesto interesuje.

placa li se ovo?

Stanje računa na zahtjev

Za željenu informaciju o stanju računa korisnik šalje SMS poruku koja sadrži odgovarajuci skraćeni kod na broj
091 01 61 00.
User avatar
starii
Posts: 3297
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#8 Re: Unicredit banka, all about

Post by starii »

Allen__ wrote:ja imam ovaj optimum. moram li vise ista da placam koristenjem te usluge.
i jos me nesto interesuje.

placa li se ovo?

Stanje računa na zahtjev

Za željenu informaciju o stanju računa korisnik šalje SMS poruku koja sadrži odgovarajuci skraćeni kod na broj
091 01 61 00.
jel se mora registrovati u banci da bi na ovaj broj dobio stanje?
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#9 Re: Unicredit banka, all about

Post by Zatamnjena stakla »

Gdje se nalazi broj računa na kartici?
Imam ovu unicredit student card pa mi nije ništa jasno.

Image

Jer ima broj i pored ovog što liči na sim karticu i ovaj dole tekući račun.
Valjda je tekući račun :D
akcija007
Posts: 2792
Joined: 17/05/2008 23:50

#10 Re: Unicredit banka, all about

Post by akcija007 »

@Sorel, broj racuna na tvojoj studentskoj Maestro kartici je broj na dnu kartice sto pocinje sa brojem 4 ima 10 ili 11 brojeva...

Taj broj je broj tvog tekuceg racuna za koji je vezana Maestro kartica.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#11 Re: Unicredit banka, all about

Post by Zatamnjena stakla »

Da. Skontam sam :D

Hvala paša :D
DON_eARL
Posts: 3717
Joined: 31/10/2010 22:26

#12 Re: Unicredit banka, all about

Post by DON_eARL »

Koliko košta održavanje računa? Da li je podržan PayPal?

Planiram da otvorim tekući račun + debitna kartica u nekoj banci, ali ne mogu da nađem podatke za UniCredit. :D

Prednosti/mane?
GriFoN
Posts: 366
Joined: 24/08/2006 18:19

#13 Re: Unicredit banka, all about

Post by GriFoN »

Ima li neko devizni račun i MasterCard International za njeg?
Prije nekoliko dana sam bio u banci i pri otvaranju istog tražio i tu karticu, ali su mi rekli da prvo treba biti sredstava na računu? Koliko otprilike? Otvaram taj račun da mogu primati novac s PayPala bez dodatnih konverzija, ali mi je ovako glupo ako trebam puno pretvarati u stranu valutu samo da bih dobio karticu...
DON_eARL wrote:Koliko košta održavanje računa? Da li je podržan PayPal?

Planiram da otvorim tekući račun + debitna kartica u nekoj banci, ali ne mogu da nađem podatke za UniCredit. :D

Prednosti/mane?
Mislim da je 1,50 KM mjesečno (ukoliko si imao transakciju u tom mjesecu, inače 0,00) i da ne plaćaš dodatno za debitnu.

PayPal je podržan, samo uneseš broj kartice, CVC kod (s poleđine kartice, 3-4 cifre) i verifikuješ prepisivanjem koda s izvoda na PayPal.
DON_eARL
Posts: 3717
Joined: 31/10/2010 22:26

#14 Re: Unicredit banka, all about

Post by DON_eARL »

Hebiga kasniš sa odgovorom, već sam predao u RF. :-?
GriFoN
Posts: 366
Joined: 24/08/2006 18:19

#15 Re: Unicredit banka, all about

Post by GriFoN »

DON_eARL wrote:Hebiga kasniš sa odgovorom, već sam predao u RF. :-?
Jbg., al' nećeš biti puno zakinut. Jedina razlika je što se kod RF plaća 2,00 KM neovisno o tome jesi li imao transakcija taj mjesec. To je što se tiče tekućeg računa. Za štednju, kamate, naknadu za konverziju i to ne znam...
DON_eARL
Posts: 3717
Joined: 31/10/2010 22:26

#16 Re: Unicredit banka, all about

Post by DON_eARL »

GriFoN wrote:
DON_eARL wrote:Hebiga kasniš sa odgovorom, već sam predao u RF. :-?
Jbg., al' nećeš biti puno zakinut. Jedina razlika je što se kod RF plaća 2,00 KM neovisno o tome jesi li imao transakcija taj mjesec. To je što se tiče tekućeg računa. Za štednju, kamate, naknadu za konverziju i to ne znam...
Ma znam sve to. Jednostavno RF mi je ponudio najviše informacija na stranici, a pošto mi je hitno trebao račun, nije mi se dalo hodati od banke do banke da vidim šta nude... Pola make gore-dole mi ništa ne znači.

Hvala za informacije u svakom slučaju.
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#17 Re: Unicredit banka, all about

Post by rudy81 »

DON_eARL wrote:Hebiga kasniš sa odgovorom, već sam predao u RF. :-?

u RF ce biti ok ako budes stalno koristio taj racun, tj imao love na njemu pa neces ni osjetiti to mjesecno skidanje od 2km. al nemoj se zeznuti...ja sam koristila RF jedno vrijeme, jer mi je bilo pogodno da u drugoj drzavi dizem pare bez dodatnih troskova. elem, prestanem koristiti taj racun i nakon godinu dodje mi opomena prva, druga, kao imam dug neki minus :? a obicna debitna kartica... odem u banku kad 30-ak KM (nakupilo se dok sam se nakanila otici) duga sto su mi skidali tu fol naknadu za 'uslugu' (ne znam samo kakvu uslugu kad nisam koristila racun preko godinu)
nije mi bilo do tih 30 km nego me taj ciganluk njihov naljutio i iste sekunde zatvorim racun. mozda bi ga nekad opet koristila al od tada vise nikad RF :x
DON_eARL
Posts: 3717
Joined: 31/10/2010 22:26

#18 Re: Unicredit banka, all about

Post by DON_eARL »

Ma nisu problem 2KM mjesečno. Stavili su cjenovnik na stranicu, tako da sam svjestan bio u šta se upuštam.
akcija007
Posts: 2792
Joined: 17/05/2008 23:50

#19 Re: Unicredit banka, all about

Post by akcija007 »

@GriFoN, ja imam devizni racu u EUR valuti na kojem ima oko 0,30 euro centi. I predao sam zahtjev za izdavanje MasaterCard debitne kartice i bez probelma su mi je dali , PIN mi je stigao ali nisam jos otisao u poslovnicu da je preuzmem.

Do sada po deviznom racunu nikada nisu naplacivali troskove vodjenja racuna nadam se da nece ni od sada, a troskovi izdavanja karticu su besplatni.
GriFoN
Posts: 366
Joined: 24/08/2006 18:19

#20 Re: Unicredit banka, all about

Post by GriFoN »

akcija007 wrote:@GriFoN, ja imam devizni racu u EUR valuti na kojem ima oko 0,30 euro centi. I predao sam zahtjev za izdavanje MasaterCard debitne kartice i bez probelma su mi je dali , PIN mi je stigao ali nisam jos otisao u poslovnicu da je preuzmem.

Do sada po deviznom racunu nikada nisu naplacivali troskove vodjenja racuna nadam se da nece ni od sada, a troskovi izdavanja karticu su besplatni.
Super, hvala :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#21 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

mogu li se visa elektron i visa classic kartica koristiti u inostranstvu,konkretno u italiji?
User avatar
starii
Posts: 3297
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#22 Re: Unicredit banka, all about

Post by starii »

kakavdanakneiskustvu wrote:mogu li se visa elektron i visa classic kartica koristiti u inostranstvu,konkretno u italiji?
moze
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#23 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

starii wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:mogu li se visa elektron i visa classic kartica koristiti u inostranstvu,konkretno u italiji?
moze



hvala,vidio sam i na njihovom siteu
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#24 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Mogu li se zaprimati uplate na Visu Classic? Konkretno u inostranstvu zelim da mi izvrse refund od pdv na aerodromu, s obzirom da sam s njom placao u EU.

Evo vec 10 dana pokusavam izvrsiti povrat pdv u Sarajevu, jer Rajfazen nema novca za isplate. Da znam sta da radim ubuduce.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#25 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

iceman ze wrote:Mogu li se zaprimati uplate na Visu Classic? Konkretno u inostranstvu zelim da mi izvrse refund od pdv na aerodromu, s obzirom da sam s njom placao u EU.

Evo vec 10 dana pokusavam izvrsiti povrat pdv u Sarajevu, jer Rajfazen nema novca za isplate. Da znam sta da radim ubuduce.

mislim da ne mogu,jednom sam to pitao u banci i rekli mi da ne moze
Post Reply