UNABLE TO FORMAT USB STICK

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
steeL'

UNABLE TO FORMAT USB STICK

Post by steeL' » 29/04/2011 01:58

Ev imam problem s usb-om, ugl. nov tek otpakovan od 4 gb, problem je kad ubacim usb u pc trazi mi da ga formatiram, kad kliknem da ga formatira izbaci mi error kako ne moze da ga formatira...pa mozel mala pomoc oko uklanjanja ovog problema??

Image

EUROBIH

Re: UNABLE TO FORMAT USB STICK

Post by EUROBIH » 29/04/2011 07:54

vrati se na mjesto zločina :lol: i zamijeni usb stick...

Amomiman

Post by Amomiman » 29/04/2011 08:03

drmni ga od zemlju par puta...upali nekad

hakunfuc

Post by hakunfuc » 29/04/2011 08:16

Skineš sa interneta Hiren's boot 13.1, snimiš kao boot CD i sa tog CD-a podigneš mini Linux, pa probaj ga formatirati u Linuxu, obično upali

steeL'

Post by steeL' » 29/04/2011 11:05

hakunfuc wrote:Skineš sa interneta Hiren's boot 13.1, snimiš kao boot CD i sa tog CD-a podigneš mini Linux, pa probaj ga formatirati u Linuxu, obično upali

Pa nebi se ovoliko peglo oko 1 usb-a, nea sanse ha ya, imal sta jednostavno, inace ja koristim windows 7 x64 :(

hakunfuc

Post by hakunfuc » 29/04/2011 12:56

Odeš u radnju gdje si kupio pa neka onda oni formatiraju, ha ya :D

Amomiman

Post by Amomiman » 29/04/2011 16:41

probaj iz dosa formatirat...upalit ce garant

steeL'

Post by steeL' » 29/04/2011 17:41

Ma ovo ni allah ne moze upalitt, tbj..

YOSMA

Post by YOSMA » 29/04/2011 17:58

To bi Torabi začas formatirao mađičnom vodom:)

Mislim da ima programčić,ev ovi:

http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=197

sledge

Post by sledge » 29/04/2011 18:12

Imao sam sličnih problema, skini neki program za formatiranje diskova i formatiraj preko njega, imaš mnogo takvih programa. gugl iz jur frend ;). Pokašuja, ako nisi, formatirati stick ali u FAT formatu.
sretno :bih:

Static-X

Post by Static-X » 29/04/2011 18:20

probaj sa iskljucenm quick format

steeL'

Post by steeL' » 30/04/2011 14:03

Evo pokusao i sa HP tool-om all nea sansee, pise kao da je usb write-protected :S a zbog te zastite ne moze da kreira particiju, btw. nesto sam se zajebavao preko cmd-a, prije dok ubacim usb pise mi da je RAW format, al sad ne pise nista xDD hebii ga...sad je unknown :(

usb

Post by usb » 30/04/2011 14:30

Memorijski stickovi se u Windows okruženju smatraju poput tvrdih diskova - na njih je moguće snimati, brisati i uređivati podatke, ali ih je moguće i poput tvrdog diska jednostavno formatirati.

Postupak je vrlo jednostavan: kliknite na Start, pa na My Computer i pod Devices with Removable Storage potražite vašu USB stick. Pametno je preimenovati takvu memoriju u bilo koje ime kako ne biste zabunom formatirali krivi disk/memoriju. Kad ste sigurni da je to upravo vaša memorija koju želite formatirati, kliknite lijevom tipkom miša na njeno ime ili ikonu i odaberite "Format". Prikazati će vam se prozor u kojem možete podesiti postavke formatiranja (datotečni sustav, naziv, te odabrati želite li brzo ili nešto sporije formatiranje itd.). Pritiskom na start pojaviti će vam se poruka u kojoj morate potvditi da želite formatirati disk i da shvaćate da ćete tim postupkom reći bye bye podacima koji se na njemu nalaze. Formatiranje je brzo gotovo i vaša memorija je spremna za nove podatke i strukturu...

isprobati: HP USB Disk Storage Format Tool

http://downloads.pcworld.com/pub/new/ut ... P27608.exe

Kako formatirati USB stick/disk

http://www.youtube.com/watch?v=m5EFjt_AeTM

To remove write protection:

1. Open Start Menu
2. Run, type regedit and press Enter, this will open the registry editor.
3. Navigate to the following path:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies

4. Double click the key WriteProtect in the right pane and set the value to 0 In the Value Data Box and press OK button

5.Exit Registry

6. Restart your computer and re-connect your USB pen drive on your computer.

steeL'

Post by steeL' » 30/04/2011 23:06

usb wrote:Memorijski stickovi se u Windows okruženju smatraju poput tvrdih diskova - na njih je moguće snimati, brisati i uređivati podatke, ali ih je moguće i poput tvrdog diska jednostavno formatirati.

Postupak je vrlo jednostavan: kliknite na Start, pa na My Computer i pod Devices with Removable Storage potražite vašu USB stick. Pametno je preimenovati takvu memoriju u bilo koje ime kako ne biste zabunom formatirali krivi disk/memoriju. Kad ste sigurni da je to upravo vaša memorija koju želite formatirati, kliknite lijevom tipkom miša na njeno ime ili ikonu i odaberite "Format". Prikazati će vam se prozor u kojem možete podesiti postavke formatiranja (datotečni sustav, naziv, te odabrati želite li brzo ili nešto sporije formatiranje itd.). Pritiskom na start pojaviti će vam se poruka u kojoj morate potvditi da želite formatirati disk i da shvaćate da ćete tim postupkom reći bye bye podacima koji se na njemu nalaze. Formatiranje je brzo gotovo i vaša memorija je spremna za nove podatke i strukturu...

1. Open Start Menu

4. Double click the key WriteProtect in the right pane and set the value to 0 In the Value Data Box and press OK button

5.Exit Registry

Buraz, hvala na pokusaju ali ni to ne radi... nije mi bilo tog "StorageDevicePolicies" pa sam ga kreirao kak pise na netu i stavio na 0, ipak je i dalje ovako stanje, ev maloo slikovito...

Image

http://img28.imageshack.us/img28/2306/unle21e1ddd.png (citava slika)

kojeime

Post by kojeime » 01/05/2011 00:12

.
Last edited by kojeime on 07/05/2011 00:53, edited 1 time in total.

nomVe

Post by nomVe » 01/05/2011 11:46

Ima li na sebi neki "prekidac"?

steeL'

Post by steeL' » 01/05/2011 13:03

Nea nikakav prekidac, obiacn usb, nea na njemu nikakve oznake, jaran ga dobio zapakovanog i ne radi mu nikako, tako da je meni donje ja pokusavao sve sto sam mogao, preko dosa, i ovih tool-ova i ostalih sranja :(

.Irfan.

Post by .Irfan. » 01/05/2011 16:09

Halali ga frende. Nema nista od njeg. ja sam ovakvog tako izgubio:

Image

Nermin_BH

Post by Nermin_BH » 03/05/2011 21:05

steeL' wrote:
usb wrote:Memorijski stickovi se u Windows okruženju smatraju poput tvrdih diskova - na njih je moguće snimati, brisati i uređivati podatke, ali ih je moguće i poput tvrdog diska jednostavno formatirati.

1. Open Start Menu

5.Exit Registry

Buraz, hvala na pokusaju ali ni to ne radi... nije mi bilo tog "StorageDevicePolicies" pa sam ga kreirao kak pise na netu i stavio na 0, ipak je i dalje ovako stanje, ev maloo slikovito...

Image

http://img28.imageshack.us/img28/2306/unle21e1ddd.png (citava slika)
Probaj sa programom hp format sto ti je on dao mora raditi ako ne mogne instaliraj avg free anti virus skeniraj usb i izbrsi viruse pa onda format :D jer ti sada ne daju virusi da ga format.

Mr.Sojic

Post by Mr.Sojic » 03/05/2011 22:18

steeL' wrote:Ev imam problem s usb-om, ugl. nov tek otpakovan od 4 gb, problem je kad ubacim usb u pc trazi mi da ga formatiram, kad kliknem da ga formatira izbaci mi error kako ne moze da ga formatira...pa mozel mala pomoc oko uklanjanja ovog problema??

Image
Pozdrav kolega!

Skini ovaj program pa prvo obrisi particiju (particiju od tog stika), onda napravi drugu particiju ali da je FAT :!:

Program ce to odraditi za nekih 30-ak sekundi.

Nadam se da ces uspjeti jer sam imao slicnih problema sa externim HD-ovima i uvijek je islo 8)

Program je free i na engleskom jeziku.

http://www.chip.de/downloads/Easeus-Par ... 27259.html

Amomiman

Post by Amomiman » 01/06/2011 13:51

Da nije NATO usb stick :D

Uglavnom, na mom faxu bio seminar u organizaciju NATO-a i svi koji su posjetili su dobili NATO stickove od 4 gige.
AL NIKOM NE RADE lol.

Tj, ako pokusas formatirati naidjes na problem kao kod pokretaca teme. A dok ne formatiras, ako prebacis file i zatim ga pokusas pokrenuti, izbaci error.

Znaci, doslovno su nam uvalili razvaljene usb-ove. Malo sramotno za NATO, al et. Valjda kontaju da se glupim bosancima moze svašta uvaliti.

1pajdo
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

Post by 1pajdo » 01/06/2011 19:38

Da taj USB nije kineski LAŽNI? Frend je kupovao dosta jeftin USB i ni na koji način mu nije radio, radi se o tome da na toj memoriji nema memorije... :mrgreen: FAKE je...

Možeš ga halaliti ali možeš otići di si ga uzeo i reći im da ti ga oni formatiraju... :mrgreen: Na kraju ćeš ga morati mijenjati jer ni oni ga neće moći formatirati...

Amomiman

Post by Amomiman » 01/06/2011 22:30

1pajdo wrote:Da taj USB nije kineski LAŽNI? Frend je kupovao dosta jeftin USB i ni na koji način mu nije radio, radi se o tome da na toj memoriji nema memorije... :mrgreen: FAKE je...

Možeš ga halaliti ali možeš otići di si ga uzeo i reći im da ti ga oni formatiraju... :mrgreen: Na kraju ćeš ga morati mijenjati jer ni oni ga neće moći formatirati...

ma rekao je da je dobiven usb...

ma garant ovaj NATO, kad ti kazem :lol:

duspi

Post by duspi » 01/06/2011 22:41

naravnoučenije: nikad bitne stvari na stick :D ja naučio lekciju na teži način još dok su 128mb zvijeri bile :( hahah

koliko vidim već si probao sve standardne cake - mijenjanje file systema, toolovi za particionisanje, low level formatiranje itd..kad već probavaš, ne bilo ti teško testirati i na nekom linuxoidu, izmijenjaj i usb portove u koje ga štekaš i slično, ali 99.9% da je to odavno u vječnim lovištima :)

Post Reply