Una Regata 2009

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
dinchymus
Posts: 20
Joined: 20/06/2009 01:27

#1 Una Regata 2009

Post by dinchymus »

37.Internacionalna turistička Una regata ove godine starta 20.jula okupljanjem u Kulen Vakufu. Prvi veslački dan je 21. juli i to na etapi Kulen Vakuf-Štrbački buk, nakon toga 22. jula vesla se od Štrbačkog buka do Bihaća, 23.jula od Bihaća do Bosanske Krupe, 24.jula od Bosanke Krupe do Bosanskog Novog i 25.jula od Bosanskog Novog do Hrvatske Kostajnice, gdje će se i zatvoriti ovogodišnja Una regata.

Koliko vas misli ici na ovogodisnju Una regatu i sta znaci za USK sto regata vise ne zavrsava u Bosanskoj Krupi nego u Hrvatskoj Kostajnici?!
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2 Re: Una Regata 2009

Post by buzzer »

dinchymus wrote:37.Internacionalna turistička Una regata ove godine starta 20.jula okupljanjem u Kulen Vakufu. Prvi veslački dan je 21. juli i to na etapi Kulen Vakuf-Štrbački buk, nakon toga 22. jula vesla se od Štrbačkog buka do Bihaća, 23.jula od Bihaća do Bosanske Krupe, 24.jula od Bosanke Krupe do Bosanskog Novog i 25.jula od Bosanskog Novog do Hrvatske Kostajnice, gdje će se i zatvoriti ovogodišnja Una regata.

Koliko vas misli ici na ovogodisnju Una regatu i sta znaci za USK sto regata vise ne zavrsava u Bosanskoj Krupi nego u Hrvatskoj Kostajnici?!
prije par godina sam bio na raftingu na uni, vozili smo dionicu od bihaca do krupe i bilo je fenomenalno. vjerujem da je regata jedan od najboljih turistickih projekata u zemlji. a to sto se zavrsava u hrvatskoj - sto da ne? hrvatska je zemlja sa neuporedivo vecim iskustvom u turizmu i saradnja s njima moze samo koristiti usk.
interesuje me da li je i bosanski novi na bilo koji nacin ukljucen u organizaciju.
sad si me zadever'o da se mozda odmetnerm od familije i zapucam u krajinu 20og jula. :-)
dinchymus
Posts: 20
Joined: 20/06/2009 01:27

#3 Re: Una Regata 2009

Post by dinchymus »

Slazem se s tobom da saradnja s republikom hrvatskom moze samo koristiti usk jer zavrsnica zadnje 2-3 regata u B.Krupi iskreno bila je katastrofalna,vecina ucesnika poslije spustanja dionice bihac-krupa pokupe svoje camce i opremu i napuste B.krupu jer organizacija je bila na veoma niskom nivou dok su u bihac dolazili zabranjeno pusenje i ostali poznati gosti s estrade u krupu su dolazili anonimusi kao sto su neki jukani itd..Mislim da je opstina Bos.Novi ove godine ukljucena u organizaciju regate u njihovom gradu mislim da su sve opcine kroz koje prolazi regata potpisale protokol o saradnji..A ako budes imao vremena obavezno posjeti ovogodisnju regatu mislim da ce biti najbolja poslijeratna regata!!
User avatar
ice tea
Posts: 62
Joined: 23/06/2009 00:19

#4 Re: Una Regata 2009

Post by ice tea »

dinchymus wrote:.A ako budes imao vremena obavezno posjeti ovogodisnju regatu mislim da ce biti najbolja poslijeratna regata!!
Eh nadam se, vec 2 godine sam je uspio fuliti za 1 dan :x Ove sam 100% u Bihacu za vrijeme regate 8-) :razz:
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#5 Re: Una Regata 2009

Post by Mannequin »

iz godine u godinu regata se pogorsava nekako..
necu ici niti ove godine..
svi koji budu isli zelim im lijep provod :)
insula
Posts: 6
Joined: 08/07/2007 02:15

#6 Re: Una Regata 2009

Post by insula »

Samo da dodam da ove godine regata prolazi i kroz Bosansku Otoku destinacija koja je svih ovih godina zaoblažena a federacija je ali se nije moglo tu završavati svih ovih godina zbog krupe iako Bos.Otoka ima puno bolje destinacije nego krupa za završnu noć. Ali eto sad neka zvršva u Hr.kostajnici ali opet neki pokušavaju zaobići Bos.otoku i u etapama kojima će prolaziti regata neka ih je sramota za to.
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#7 Re: Una Regata 2009

Post by Mannequin »

@insula
drug, nije lijepo s tvoje strane da toliko hvalis Bos. Otoku, a Bos. Krupu spustas.. to sto si ti iz Otoke vidim jako utice na tebe.. mislim da nisi dovoljno kompetentna osoba da sudis o tome da li jedan ili drugi grad ima bolje destinacije za ovo ili ono.. svaki grad je lijep na svoj nacin i ima nesto jedinstveno.. sta mislis sad da krupljani dodju i govore svasta za Otoku.. cesto sam bila u oba navedena grada i realno - sto bi se reklo ruku na srce - ali Krupa je mnogo ljepsa od Otoke..
nhf.! =)
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#8 Re: Una Regata 2009

Post by BISCANIN2 »

Jupiiiiiiiiiiiiii konačno ,regata jedva čekam .
5 dana na vodi na suncu u čamcu ,piva ,roštilji ,gitarica logorska vatra jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#9 Re: Una Regata 2009

Post by Mannequin »

eh, napokon konacni dogovor je pao:)
idemo u kostajnicuUu.!
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#10 Re: Una Regata 2009

Post by BISCANIN2 »

Regata po 37 puta jupiiiiiiiiiiiiiiii
User avatar
asbosanac76
Posts: 75
Joined: 31/01/2012 09:10
Location: evropa

#11 Re: Una Regata 2009

Post by asbosanac76 »

nesto sa cime se bas mozemo pohvaliti,mada uzadnje vrijeme nije bas sve kako treba ,nadjmo se da ce se stvari popraviti :bih:
okean
Posts: 64
Joined: 03/06/2011 19:36

#12 Re: Una Regata 2009

Post by okean »

Da li bude guzve na strbackom buku za vrijeme regate, moze li se autom doci gore skroz kao sto se moze doci i kada nema regate?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#13 Re: Una Regata 2009

Post by VjecitiStudent »

User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#14 Re: Una Regata 2009

Post by Ringhio »

Kad smo vec kod prelijepe Une imam veliku zelju da dodjem i da provedem par dana u njezinom drustvu. Ako Bog da zdravlja tako ce i biti, treba mi pomoc od vas koji ste vec tu oko smjestaja. Sta ima da mi preporucite za smjestaj?

Hoteli, apartmani, bungalovi, nije bitno, samo da je na lijepom mjestu.
Post Reply