Una regata 2008

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
kraljezak
Posts: 54
Joined: 05/07/2008 14:51

#1 Una regata 2008

Post by kraljezak »

Regata je centralni događaj turističke promocije potencijala rijeke Une i prirodnog okoliša. Regata se odvija u 3 etape, a traje 4 dana. Pored raftinga, ovu manifestaciju krase i mnogi drugi kulturno-rekreacioni sadržaji, kao Skokovi sa Gradskog mosta u Bihaću i Bosanskoj Krupi te mnogi koncerti raznih izvođača.
PROGRAM 36.INTERNACIONALNE TURISTIČKE UNA REGATE

23.07.-26.07.2008.


23.07.2008. /SRIJEDA/
-Okupljanje učesnika u kampu
-Otvaranje 36. Internacionalne turističke Una regate
-Zabavno veče u kampu "Kulen Vakuf" od 20 sati

24.07.2008. /ČETVRTAK/
PRVA ETAPA: Kulen Vakuf – Štrbački buk
-Start u 13:00 sati
-Težina vode: 2-3 stepena
-Zabavno veče u kampu "Štrbački buk" od 20 sati

25.07.2008. /PETAK/
DRUGA ETAPA: Štrbački buk – Bihać
-Start u 09:00 sati
-Težina vode: 3-4 stepena
-Zabavno veče u kampu "Bihać" od 20 sati

26.07.2008. /SUBOTA/
TREĆA ETAPA: Bihać – Bosanska Krupa
-Start u 09:00 sati
-Težina vode : 2-3 stepena
-Zabavno veče i svečano zatvaranje Regate u kampu "Bosanska Krupa" s početkom u 20 sati

Bujrum..
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#2 Re: Una regata 2008

Post by BISCANIN2 »

Mjesta jos ima ,rezervacije :[email protected]
neka
Posts: 6
Joined: 06/07/2008 23:03

#3 Re: Una regata 2008

Post by neka »

kraljezak wrote:Regata je centralni događaj turističke promocije potencijala rijeke Une i prirodnog okoliša. Regata se odvija u 3 etape, a traje 4 dana. Pored raftinga, ovu manifestaciju krase i mnogi drugi kulturno-rekreacioni sadržaji, kao Skokovi sa Gradskog mosta u Bihaću i Bosanskoj Krupi te mnogi koncerti raznih izvođača.
PROGRAM 36.INTERNACIONALNE TURISTIČKE UNA REGATE

23.07.-26.07.2008.


23.07.2008. /SRIJEDA/
-Okupljanje učesnika u kampu
-Otvaranje 36. Internacionalne turističke Una regate
-Zabavno veče u kampu "Kulen Vakuf" od 20 sati

24.07.2008. /ČETVRTAK/
PRVA ETAPA: Kulen Vakuf – Štrbački buk
-Start u 13:00 sati
-Težina vode: 2-3 stepena
-Zabavno veče u kampu "Štrbački buk" od 20 sati

25.07.2008. /PETAK/
DRUGA ETAPA: Štrbački buk – Bihać
-Start u 09:00 sati
-Težina vode: 3-4 stepena
-Zabavno veče u kampu "Bihać" od 20 sati

26.07.2008. /SUBOTA/
TREĆA ETAPA: Bihać – Bosanska Krupa
-Start u 09:00 sati
-Težina vode : 2-3 stepena
-Zabavno veče i svečano zatvaranje Regate u kampu "Bosanska Krupa" s početkom u 20 sati

Bujrum..
uh nešto ovo puno dana za mene...dešaval se nekad regata sa dan-dva "programa"...rado bi sebi to zadovoljstvo priuštila...
kraljezak
Posts: 54
Joined: 05/07/2008 14:51

#4 Re: Una regata 2008

Post by kraljezak »

Koliko znam da mozes izganjati da ucestvujes 2 dana regate, al u slucaju da nisu svi zauzeti camci...tj. prednost imaju ljudi koji voze sve 3 etape. A sto se tice jos regata, nema...al moze npr. ekipa iznajmiti camac i skipera...itd..tj. neki drugi datum.
neka
Posts: 6
Joined: 06/07/2008 23:03

#5 Re: Una regata 2008

Post by neka »

kraljezak wrote:Koliko znam da mozes izganjati da ucestvujes 2 dana regate, al u slucaju da nisu svi zauzeti camci...tj. prednost imaju ljudi koji voze sve 3 etape. A sto se tice jos regata, nema...al moze npr. ekipa iznajmiti camac i skipera...itd..tj. neki drugi datum.
nisam znala za opciju "dio regate"al nešto me to i ne privlači mislim da nije interesantno napustiti regatu u pola,ali ta opcija iznajmiti čamac je puno prihvatljivija....
hvala u svakom slučaju ...
ljeto je tek počelo,pa valja društvo uspijem nagovoriti na taj poduhvat :-D
rockinfreakapotamus
Posts: 133
Joined: 19/08/2006 13:25
Location: rajvosa

#6 Re: Una regata 2008

Post by rockinfreakapotamus »

koje su cijene?
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#7 Re: Una regata 2008

Post by BISCANIN2 »

Mjesta jos malo i kaput .I onda najludja tri dana u godini :D .
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#8 Re: Una regata 2008

Post by Vasa Kisa »

koja je cijena???

ostade li jos koje mjesto, alo biscanineeeeeeeeeeeeeeeeeee
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#9 Re: Una regata 2008

Post by BISCANIN2 »

Ima jos nesto mjesta ,ali tesko za cijelu ekipu od 8 ljudi .
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#10 Re: Una regata 2008

Post by BISCANIN2 »

Full :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#11 Re: Una regata 2008

Post by zelenashica »

i gdje su utisci sa regate....slike..hajd pričajte :-D ima nas koji nismo bili :sad:
OZ
Posts: 6
Joined: 23/04/2007 23:55

#12 Re: Una regata 2008

Post by OZ »

Hmmm, odavno nisam bio na ovom forumu,ali ce me regata natjerati ponovo.
Ukratko...Ja sam bio i vratio se!
Ljudi koji su malo duze u u i oko ovog dogadjaja i imaju imalo postenja reci ce da je regata postala jedna velika masina za uzimanje para.
Kada mi je prijatelj iz Bihaca rekao da regata nije sto je nakd bila i da je izgubila osnovnu ideju mislio sam da se sali. Da stvar bude jos gora covjek koji mi je rekao prethodno navedeno je poznati sportski aktivista iz USK. Ukratko, da sad ne kritikujem dogadjaj (nekima je vjerovatno bilo dobro) svede se na slijedece: ako platis i ako imas vezu bice ti dobro. Inace, ja sam isao kao gost i otisao sam sa stadiona u Kulen Vakufu oko 12,10 jer nisam dobio opremu, nisam znao ko mi je skiper, koji camac dok su ostale ekipe stajale spremne ispod svojih suncobrana da krenu.... Ne znam koga da krivim. Evo, okrivicu TZ USK koji su jako nesposobni i neprofesionalni da organizuju dogadjaje ovog tipa! Steta za BH sport!
Ako budem nagodan napisacu detalje o sramoti koju sam dozivio na Regati 2008.
Vozdra!
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#13 Re: Una regata 2008

Post by zelenashica »

ma ne mogu vjerovati da je tolika ne profesionalnost prisutna na tako velikom događaju..ili bar događaju od kojeg TZ USK puno očekuje na polju turizma :shock:
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#14 Re: Una regata 2008

Post by BISCANIN2 »

Evo me sad se vratih i "namah"se dokopa interneta i sarajeva x.com .
Moji utisci ,nije bilo loše iskreno zbog vremena sam očekivao gore .
Prvi noć po prvi puta nisam nocio U K.Vakufu,ili M.Brodu nego sam na start sa ekipom dosao u četvrtak sat prije polaska,kiša je padala cijelu noć i pratila nas je cijeli dan stala je tek kad smo dosli do Buka .
I srecom nije vise padala ,medjutim silno blato i vlaga pokvarilo je barem mani atmosferu na buku i eventualnu cugu koja na buku redovito bude .
Večera , malo cuge ,umor i kiša koja nas je ila pratila učinila je svoje pa sam legao rekordno rano .
Ujtro me je voditelj pixi iznervirao sa onim tjeranjem i požurivanjem i to ću otići ličbno u TZ USK da im skrenem pažnju ,ljudi su cugali do kasno u noć i ludost i glupost ih tjerat na brzinski doručak i start.Sve mi je nekako bilo prebrzo i na hooruk .
Medjutim Una se pobrinula da smo svi brzo zaboravili probleme i kišu ,do Dvoslapa je bila ludnica,jos jedan minus tz USK nije bilo čamaca da nas vuku tako da smo trecinu puta mirnjaka izveslali od aDvoslapa do Ripačkog ali ipak su piloti sa motorom nas pokupili .
Ripački ludnica i dobar gablec ,medjutim opet nema pilota da nas vuku pa smo 8 kilometra ubitačnog mirnjaka i 5 slapova preveslali i OPET OGROMAN MINUS TZ USK.
Doček u Bihaću odličan barem meni .
Poučen lošim iskustvom što se tiče pilota i vuče idem direkt sa prikolicom i čamcem na Kostela i odatle start treća etapa.
Doček u B.Krupi pokvario ljetni pljusak ,medjutim ljudi iz okolnih kuća su nas oduševili sa dočekonm i muzikom ,svaka im čast.
Minusi malo kanti za smeće na Buku i jako slaba pratnja pilota odnosno vuča kroz beskrajne mirnjake ,prošle godine je bilo puno bolje praktično nisam mirnjake nikako veslao .

Ono što želim napomenuti da su članovi ovog foruma koji su bili kod mene u ekipi jedini turisti koji su se spustili sve slapove od Tobogana pa do Bazena .

I
nace, ja sam isao kao gost i otisao sam sa stadiona u Kulen Vakufu oko 12,10 jer nisam dobio opremu, nisam znao ko mi je skiper, koji camac dok su ostale ekipe stajale spremne ispod svojih suncobrana da krenu.... Ne znam koga da krivim
Ne znam kod koje si ekipe bio ,stim barem kako se meni čini tz usk nema veze .
Onaj ko Vam je iznajmio čamac trebao je da vam objezbjedi i skipera i komplet opremu .
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#15 Re: Una regata 2008

Post by zelenashica »

pa nije onda tako ni loše ....istina vrijem vas nije poslužilo al tu ništa ne možete...
neka je bar provod bio na nivou....i definitivno sljedeća regata je moja :-Dpa makar ja veslala :D
OZ
Posts: 6
Joined: 23/04/2007 23:55

#16 Re: Una regata 2008

Post by OZ »

Ne znam kod koje si ekipe bio ,stim barem kako se meni čini tz usk nema veze .
Onaj ko Vam je iznajmio čamac trebao je da vam objezbjedi i skipera i komplet opremu .[/quote]

Kratko i jasno: ljudi iz TZ USK su rekli da ima SVE!!!
Kad sam dosao nije bilo nista. TZ je trebala da prebija troskove sa firmom koja inace organizuje rafting, necu sad pominjati ko je u pitanju. Pravo je bezze slusati kako se TZ i doticna osoba prebijaju oko nasih mijesta u camcu, satora i htrane cjenkajuci se oko toga koliko je jajaj pojedeno! Nayalost, u mom slucaju TZ USK zaista ima veze sa fulama koje su napravljene prema nama. Bilo je jos gostiju pa im nije nista falilo!
Drago mi je da je barem nekome bilo dobro.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#17 Re: Una regata 2008

Post by BISCANIN2 »

Bilo je jos gostiju pa im nije nista falilo
!

Kod nekih ekipa vidio sam čamci su bili u losijem stanju a bilo ih je i pretrpani pa je bilo problema ,ali što se tiče logisitike ,manđe i ostalog ne bi trebalo biti problema,i da neki nisu imali odijela što je prvi dan bilo stvarno strašno.
Jeli bilo prevrtačine ?Kako si na Ripačkom prošao :D .
OZ
Posts: 6
Joined: 23/04/2007 23:55

#18 Re: Una regata 2008

Post by OZ »

Ma, joj...
Da sad ne ispadnem ako neki ufurani turist koji ne gleda nista ispod 4 zvijezde reci cu da se jako dugo bavim raznim sportovima koji podrazumijevaju prirodu, neki od njih su prilicno extremni...nego, prosao sam Neretvu nekoliko puta, Drinu i Taru po jednom i zaista nisam trazio Paris Hilton status. Samo sam htio znati s kim sam u camcu trebao biti u onome trenutku kada je stvari trebalo potrpati u kombije, kamione ili sta vec. Oprema mi i nije bila toliko potrebna, zaista, barem na ovom prvom dijelu, trebale su mi samo "sunjalice", imao sam svoje neoprenske hlace (privatne)...Nisam znao ni koji camac, ni koji skiper, ni koji ljudi su sa mnom u camcu u 12,10 niti mi je ko zano reci da li uopste imam camac! I svi okrecu glavu, niko nista ne zna! To mi je bilo najgore. Sto se tice hrane , samo nek panje ima i sta malo namazati! Sve preko toga je luksuz! Nisam znao ni da li ima sator za mene?! Pitao ljude fino da li trebam nositi svoj sator, rekli mi da ne treba, pitao za vrece, isto rekli ne treba, ali ja ponio svoju vrecu! A satora zglave nije bilo!
Haj' da vise ne s...m odoh spavati, otici cu ja na Unu o svom trosku, meni se cini da je tako najbolje...Dok jos nije Una privatizovana...Ili jeste?
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#19 Re: Una regata 2008

Post by BISCANIN2 »

Haj' da vise ne s...m odoh spavati, otici cu ja na Unu o svom trosku, meni se cini da je tako najbolje...Dok jos nije Una privatizovana...Ili jeste?
Uvijek je najbolje o svom trosku ako nista barem možeš nekog za vlastite novce da uhvatiš za šiju. :D
Jednom sam na regati bio sa firmom I NIKAD NIKAD VIŠE ,takvo poniženje nisam odavno doživio ,za nekog ima SVE ,a neko mora biti radostan ako dobije mrvice iza stola,veci skup profi guzolizača ,profi žetona za žetoniranje u funkcionerske pakaše nije odavno viđen .HVALA IM. :(
To je i prva regata koju sam završio na pola staze , prevtačina na DVOSLAPU i pravac autom kući .

I Una nije privatizovana, a nece niti biti ako bog da .
WELCOME .
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#20 Re: Una regata 2008

Post by van Basten »

ja sam na regati bio tri puta ('99, '00, '02) i iskreno sumnjam da bih opet otišao. Neka varijanta raftinga sa noćenjem poslije (iapk je 5h vožnje do Sarajeva) ok ali regata... sumnjam. Upravo zbog problema koje spominju u ranijim postovima a koje sam primjetio za svog boravka tamo. Nažalost, ni godinama poslije očito nisu riješeni.
Ipak, svakome k o nije bio toplo preporučujem regatu... jednom otići definitivno je nešto što bi se moralo.
Post Reply