Umro novinar Ekrem Tinjak

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
black
Posts: 17166
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#1 Umro novinar Ekrem Tinjak

Post by black »

In memoriam (1969.-2010.)
Umro novinar Ekrem Tinjak

U Sarajevu je nakon dugotrajne borbe sa teškom bolesti preminuo novinar Ekrem Tinjak.
Piše: A. Panjeta

Novinarsku karijeru Tinjak je započeo u "Večernjim novinama", iz kojih 1999. godine odlazi u magazin "Start BiH", gdje je radio do zadnjeg dana. Teška bolest nije ga spriječila da nastavi sa pisanjem u kojem je, kako je znao reći, pronalazio dodatnu snagu za borbu protiv opake bolesti. Bio je i jedan od inicijatora uspostave novinarske nagrade "Srđan Aleksić", koju grupa nevladinih organizacija iz BiH dodjeljuje za novinarske tekstove o marginaliziranim i ranjivim grupama

Ekrem Tinjak bio je istinski novinar. Nenametljiv i staložen. Uvijek je u prvi plan stavljao priču, dok sebe nije volio isticati. Za njega nije bilo teme o kojoj ne treba pisati i koju treba sklanjati "na stranu". Pisao je o kriminalu, politici, nepravdama koje muče običnog čovjeka, demobilisanog borca iz radničke porodice iz kakve je i sam dolazio. Nakon što mu je rat odnio najbolje godine života koje je proveo kao borac Armije BiH, borbu za pravdu nastavio je i radeći kao novinar dok god je imao snage da piše i govori.

Još od "Večernjih novina", ali i za vrijeme dok je radio u "Startu", uvijek je nalazio vremena i strpljenja da mlade novinare pouči osnovama novinarskog zanata, ali i da im ukaže na važnost i plemenite osobine tog zanimanja. Od njega su o novinarstvu učili mnogi, a među njima i potpisnik ovih redova koji će mu ostati vječno zahvalan na svim savjetima, uputama i podršci. Hvala ti, Ekreme, i neka ti je vječni rahmet!
http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/101118065

neka ti je vjecni rahmet
goshpar
Posts: 278
Joined: 21/12/2003 00:00

#2 Re: Umro novinar Ekrem Tinjak

Post by goshpar »

poznavao sam ga 15-tak godina i mogu reci da je bio jedan od najboljih ljudi koje sam ikad sreo u zivotu... bio je odlican drug, posten covjek, izvrstan novinar... nenadoknadiv je njegov odlazak...

jedina utjeha je to da je otisao na bolje mjesto od ovoga...
ObiVan
Posts: 143
Joined: 11/06/2005 20:49
Location: Sehen Sie diese Stadt...

#3 Re: Umro novinar Ekrem Tinjak

Post by ObiVan »

Rahmet dusi , jako tuzno i gubitak velikog i dobrog covjeka...
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#4 Re: Umro novinar Ekrem Tinjak

Post by riko-ga »

Neka mu je Rahmet dusi.
sa2101
Posts: 235
Joined: 04/11/2006 11:48
Location: sarajevo

#5 Re: Umro novinar Ekrem Tinjak

Post by sa2101 »

Nevjerovatno sam sokirana i tuzna. Divan covjek i fenomenalan novinar. Neka mu je vjeciti rahmet :( :( :(
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#6 Re: Umro novinar Ekrem Tinjak

Post by milojicabrzi »

Bio je fin, tih i nenametljiv novinar. Nisam znao da je bio bolestan...
RIP legendo.
astr0naut
Posts: 35
Joined: 07/10/2003 00:00

#7 Re: Umro novinar Ekrem Tinjak

Post by astr0naut »

prica mi prijatelj koji je radio s njim godinama da nikada nije upoznao boljeg covjeka.
kaze da je bio izvrstan novinar.
bas mi je zao ekrema.
zao mi je i sto ga nisam poznavao.
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#8 Re: Umro novinar Ekrem Tinjak

Post by Hare_ze »

Pozdrav prijatelju moj. Ostavio si previse toga da bi te ikada zaboravili.
Post Reply