Umro Kim Jong Il

Locked
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#76 Re: Umro Kim Jong Il

Post by agnostic_front »

irvinx1 wrote:
"...Samo da rata ne bude, ludila medju ljudima..."

"Gospodin" sa nickom punk benda je upravo izjavio jednu fasisticku generalizaciju: "srbi su nase komsije, koji nisu imali problem da kolju nesrpsko i ubijaju djecu po gradovima." Ocigledno covjek ima problem :oops:
prvo, nije punk, nego hardcore, velika razlika.

Drugo, nije generalizacija. Nisam napisao svi srbi, nego sam napisao srbi. Da li sam molim te pogrijesio? To sto se desilo, desilo se u ime "odbrane srpstva". Nisu kinezi, nisu ni mongoli, niti amerikanci. Drzava Srbija je izvrsila agresiju, dakle srbi su napali BiH. Ovdje stvari kad se nazovu svojim imenom, ispadamo fasisti.
Srecom, imam prijatelja svih vjera i nacionalnosti, i uopste nisam za neku iskljucivost, svi ljudi sa normalnim razmisljanjem su pozdravljeni, ali nemojmo se lagati. Upravo su nas nase komsije napale. Da li je to neka nesitina, ili fasizam? Kako da gradimo suzivot, kada se ravnogorski pokret podrzava, kada razni obrazi, nasi, 1389, i ostale organizacije normalno funkcionisu? Kod nas kad su pokusali nekakvu desnicarsku organizaciju da naprave, bili su popljuvani, i tako i treba, i to podrzavam (sva sredstva iskoristiti da se to zabrani). Ali, dokle vise sa naguzivanjem u ime dobrih odnosa? Ide se dotle da se amerika okrivljuje za sve sto se desilo ovdje, opet naravno, u ime dobrih odnosa sa komsijama.

Nisam nigdje spomenuo nikakav rat, ne ponovilo se nikome. Ali, smatram da mozemo funkcionisati kao drzava bez da se lizemo i lazno prijateljstvujemo sa nekim. Ekonomija je kljuc svega, tu nikakva pomirenja nisu potrebna. Neka prave autoput, razvijaju infrastrukturu, pa ce i bit bolje. To sto se neko vadi na pricu nacionalnih interesa, to apsolutno nije moja krivica.

I na kraju, da i ja metnem jedan stih, mada ce tema bit il zakljucana, il psotovi izbrisani...nejse:
"Za mene ovdje buducnosti nema
Stranac sam tamo gdje sam rodjen
Onaj sto je pucao sa brda prema gradu
Danas vece pravo od mene ima"
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#77 Re: Umro Kim Jong Il

Post by Velkoski »




Meni odma' ovo padne na pamet.



Nego Irvine, americki patrioto, postedi nas Busha ti.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#78 Re: Umro Kim Jong Il

Post by alibegoa »

irvinx1 wrote:
"Gospodin" sa nickom punk benda je upravo izjavio jednu fasisticku generalizaciju: "srbi su nase komsije, koji nisu imali problem da kolju nesrpsko i ubijaju djecu po gradovima." Ocigledno covjek ima problem :oops:
Čovjek je napisao neku neistinu, ja je ne vidim i nakon pomnog promatranja?
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#79 Re: Umro Kim Jong Il

Post by leo_ »

agnostic_front wrote:
leo_ wrote:mi o njemu i njegovoj drzavi znamo sve ono sto su nam mediji zapada servirali. recimo, o Libiji znamo puno vishe, jer su nasa raja isla dole raditi, pa svi znaju da ono sto se pricalo je u stvari samo prica zapada. medjutim, opet mi Bosanci bez igdje icega najbolje znamo kako je lose u S. Koreji i bilo gdje drugo.
ko smo to mi? napisi, "ja o njemu znam", a ne mi.
i kako su nasi ljudi relevantni da kazu kako LIBIJCI zive?
ako ja odem u sjevernu koreju da radim na projektu gdje cu zaradjivat 10 milja dolara mjesecno, da li to automatski znaci da je ta zemlja super? I jos k tome, S. Koreja ima najveci stadion na svijetu. Onda je i Afganistan super, jer ide dosta nase raje, i dobro se zaradjuje. Amerika je servirala i pricu da SSSR ne valja, sto po balkanskoj formuli znaci da je Staljin bio jedan fin i skroman drzavnik, kog je narod volio.
Gdje si ti nasao sta pricaju ljudi iz Libije, libijski drzavljani?

Imas pricu za zapada, imas pricu sa balkana, ali nemas pricu iz libije. ipak, smatras da imas dovoljno uglova za formiranje objekitvnog stava?

Znamo kako je kome na cijeloj planeti, jer cim pogledamo CNN i BBC, znaci suprotno je od toga, i gotovo. I po defaultu, gdje god je americka noga krocila, tu je prije bila uzivancija, sad je jad i cemer.

eto, placi za velikim vodjama cijelog svijeta.
MI, u koje se ubrajam i JA, bosanci, hercegovci, bosnjaci, srbi, hrvati, jevreji, romi i ostali.
meni su obicni ljudi, koji su radili tamo relevantniji od CNN-a ili BBC-a koji su eto tebi istinski kvalitet slobodnog novinarstva, a o kome se dosta moze naci i audio-video i pisanog sadrzaja. sto se Afganistana tice, nase ljude tamo ne placa drzava Afganistan, barem koliko ja znam, a ti nas prosvijetli malo bolje, ako znas vishe, stoga ti ja ne mogu reci da je odlicno, niti je iko rekao da je odlicno tamo, vec da je cemer, jad i bijeda. IMAM PRICU IZ LIBIJE, iz prvih ruku i ne palamudi, odi popij caj od kamilice, ako ti to ne pomogne, pravac doktoru, ustanovi dijagnozu i nemoj biti drzak.
de mi ti reci gdje je to americka noga krocila, a da je sad lijepo? jel' tebi ovdje lijepo? jel' srbima lijepo u srbiji? jel' afganistancima lijepo? jel' lijepo na haiitiju? gdje je to lijepo? nisam ja rekao da je ikome tamo dobro, to si izvukao iz konteksta. ja sam rekao da mi nemamo pojma ovdje kako je njima tamo, ali pricamo k'o da znamo. prosvijetli nas provjerenim informacijama o stanju u toj dalekoj drzavi, pa da i mi znamo kako je.
defender46
Posts: 244
Joined: 05/11/2009 15:33

#80 Re: Umro Kim Jong Il

Post by defender46 »

User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#81 Re: Umro Kim Jong Il

Post by asurbanipal »

chengaba wrote:Naše misli idu u Mostar!
U Mostaru danas kiša pada...Neko bi rek'o da i nebo plače za "dobrim", "velikim" ili šta ja znam vođom... :D
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#82 Re: Umro Kim Jong Il

Post by alibegoa »

Živio sam i ja u Iranu pa imam infomacije iz prve ruke, nisam nikoga upoznao a da se nije sa sjetom sjećao Amera. Kad smo iznajmljivali stan nije nijedan vlasnik sa sjetom uzdahnuo, "e a nekad su ovdje stanovali Ameri" (a ne vi bjedo). A to kako je nama ovdje lijepo, i kako je Srpima lijepo u Srpiji, to se mogu isključivo sebi zahvaliti, eto Ameri im naredili da kolju i šta će oni jadni morali ispoštovati naredbe.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#83 Re: Umro Kim Jong Il

Post by snaga_znanja »

Jel mu ko unuku od ovih nasih mutaavih politicara poslao telegram saucesca?
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#84 Re: Umro Kim Jong Il

Post by Revolucionar ★ »

Sad je pitanje , ko je vise militaristicki nastrojen, da li ce njegov sin sada krenut u oranje po Istoku :lol: Imaju ljudi fire power koliko hoces . Nesto imam osjecaj, ako se N.Korea krene q*cit sada, i jos malo se udruze sa Rusima, ima da im se Ameri uvlace u paksu, jer boga ti, oni napadaju drzave u rasulu tipa Libije, Iraka . Sto li nikad nisu smjeli na Koreju udarit. Pa Kuba ih handri godinama, pod nosom im masu crvenim zastavama :lol:

Ameri - papanska nacija
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#85 Re: Umro Kim Jong Il

Post by agnostic_front »

leo_ wrote:
agnostic_front wrote:
leo_ wrote:mi o njemu i njegovoj drzavi znamo sve ono sto su nam mediji zapada servirali. recimo, o Libiji znamo puno vishe, jer su nasa raja isla dole raditi, pa svi znaju da ono sto se pricalo je u stvari samo prica zapada. medjutim, opet mi Bosanci bez igdje icega najbolje znamo kako je lose u S. Koreji i bilo gdje drugo.
ko smo to mi? napisi, "ja o njemu znam", a ne mi.
i kako su nasi ljudi relevantni da kazu kako LIBIJCI zive?
ako ja odem u sjevernu koreju da radim na projektu gdje cu zaradjivat 10 milja dolara mjesecno, da li to automatski znaci da je ta zemlja super? I jos k tome, S. Koreja ima najveci stadion na svijetu. Onda je i Afganistan super, jer ide dosta nase raje, i dobro se zaradjuje. Amerika je servirala i pricu da SSSR ne valja, sto po balkanskoj formuli znaci da je Staljin bio jedan fin i skroman drzavnik, kog je narod volio.
Gdje si ti nasao sta pricaju ljudi iz Libije, libijski drzavljani?

Imas pricu za zapada, imas pricu sa balkana, ali nemas pricu iz libije. ipak, smatras da imas dovoljno uglova za formiranje objekitvnog stava?

Znamo kako je kome na cijeloj planeti, jer cim pogledamo CNN i BBC, znaci suprotno je od toga, i gotovo. I po defaultu, gdje god je americka noga krocila, tu je prije bila uzivancija, sad je jad i cemer.

eto, placi za velikim vodjama cijelog svijeta.
MI, u koje se ubrajam i JA, bosanci, hercegovci, bosnjaci, srbi, hrvati, jevreji, romi i ostali.
meni su obicni ljudi, koji su radili tamo relevantniji od CNN-a ili BBC-a koji su eto tebi istinski kvalitet slobodnog novinarstva, a o kome se dosta moze naci i audio-video i pisanog sadrzaja. sto se Afganistana tice, nase ljude tamo ne placa drzava Afganistan, barem koliko ja znam, a ti nas prosvijetli malo bolje, ako znas vishe, stoga ti ja ne mogu reci da je odlicno, niti je iko rekao da je odlicno tamo, vec da je cemer, jad i bijeda. IMAM PRICU IZ LIBIJE, iz prvih ruku i ne palamudi, odi popij caj od kamilice, ako ti to ne pomogne, pravac doktoru, ustanovi dijagnozu i nemoj biti drzak.
de mi ti reci gdje je to americka noga krocila, a da je sad lijepo? jel' tebi ovdje lijepo? jel' srbima lijepo u srbiji? jel' afganistancima lijepo? jel' lijepo na haiitiju? gdje je to lijepo? nisam ja rekao da je ikome tamo dobro, to si izvukao iz konteksta. ja sam rekao da mi nemamo pojma ovdje kako je njima tamo, ali pricamo k'o da znamo. prosvijetli nas provjerenim informacijama o stanju u toj dalekoj drzavi, pa da i mi znamo kako je.
Imam i ja pricu iz prve ruke, pa sta cemo sad. Lako je bosancima tamo raditi 5 godina, zaraditi para i vratiti se nazad. Libijci moraju da ostanu tamo. Da li su ti tvoji izvori kazali na kojim pozicijama su radili libijski gradjani i koliko puta im je manja plata od bosanaca?
Ja ne govorim da vjerujem cnn-u i bbc-u bez pogovora. A ti isto tako cim pogledas vijest, zakljucis da je to laz.
Da li ti je zao sto je americka noga krocila na evropsko tlo da im izgine nekih 500,000 ljudi, u ono doba kada je hico zavodio red i mir? Nije ti zao sto su tad donijeli demokratiju?
Jel nam amerika kriva, jel srbima amerika kriva? ti stvarno vjerujes da nas je amerika bre zavadila?

pa naravno da nemamo pojma. Medjutim, tvoja recenica, "mi o njemu i njegovoj drzavi znamo sve ono sto su nam mediji zapada servirali. recimo, o Libiji znamo puno vishe, jer su nasa raja isla dole raditi, pa svi znaju da ono sto se pricalo je u stvari samo prica zapada", meni implicira da ti znas kako je bilo libijskim gradjanima prije (dakle, ne gastarbajterima, bosancima i ostalim, nego libijskim gradjanima).

I naravno, kada amerika djeluje, onda zbacuje prave narodne heroje sa vlasti, kada amerika ne djeluje, onda su na vlasti americki poltroni. kakva god da je situacija, amerika je smutila nesto.
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#86 Re: Umro Kim Jong Il

Post by Halcyon »

Umro je luđak.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#87 Re: Umro Kim Jong Il

Post by popajic »

Ova vijest me pravo nasekirala :-)
Kako li ce se njegova smrt odraziti na politicku situaciju u BIH :? :D
User avatar
guy fawkes
Posts: 419
Joined: 09/11/2011 13:34

#88 Re: Umro Kim Jong Il

Post by guy fawkes »

nocas u sj. koreji neko postaje sed
nocas u sj. koreji zavodi se red

diktatura proleterijata 8-)
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#89 Re: Umro Kim Jong Il

Post by Sasvim_Obican »

Prvo, sumnjam da je ovaj čovjek umro danas. Sina su mu predstavili kao budućeg predsjednika prije nekoliko mjeseci, uvjeravajući naciju kako je "dragi vođa dobro".

Represivne i diktatorske režime ne podržavam. Možda vam se takvi čine simpatičnim, a njihova "čelična šaka" pravim načinom vođenja države, ali pitao bih vas da ste vi jedni od onih kojima je ta šaka nad glavom.

:run:
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#90 Re: Umro Kim Jong Il

Post by slobodni armirach »

znaci bice guzve na sahrani :lol: :lol: :lol:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#91 Re: Umro Kim Jong Il

Post by Gandalf »

Al' na onom dokumentarcu s HRT-a, kako koreanci razguliše Brazila i postadoše svjetski prvaci :lol: :lol: Jebote, ljudi igraju jednu te istu akciju 10 puta i svih 10 puta oni nesposobni Brazilci stoje na istom mjestu :lol: :lol: Brazil nikada nije iskusio takvu snagu ......... namontiravanja video snimaka :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by Gandalf on 19/12/2011 14:20, edited 2 times in total.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#92 Re: Umro Kim Jong Il

Post by pici »

slobodni armirach wrote:znaci bice guzve na sahrani :lol: :lol: :lol:
imal kakav organizovan prevoz za ĐŽenazu našHeg voljenog dalekoistoČnog voĐŽe...ćujjj na koljenima :shock: ...ma puzeĆi ima da ga oplakujem :oops:
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#93 Re: Umro Kim Jong Il

Post by slobodni armirach »

pici wrote:
slobodni armirach wrote:znaci bice guzve na sahrani :lol: :lol: :lol:
imal kakav organizovan prevoz za ĐŽenazu našHeg voljenog dalekoistoČnog voĐŽe...ćujjj na koljenima :shock: ...ma puzeĆi ima da ga oplakujem :oops:
bice čarter letova SkySrpske sigurno :lol: :lol: :lol:
User avatar
citadela
Posts: 739
Joined: 29/11/2011 01:56

#94 Re: Umro Kim Jong Il

Post by citadela »

AlienBiH wrote:
agnostic_front wrote:
AlienBiH wrote: Nisu krivci depresivci, lude i psihopate,
Što su rušili, pa sada nama nude lopate,
Krivi smo mi...

Nisu krivi sedativi što ih nisu sputali,
Sorry, matori,
Krivi smo mi, koji smo ćutali...


Srbi su nase komsije, i htjeli mi to ili ne, mi sa njima moramo zivjeti.
A ne sa tamo nekim amerom, ili ti kim jong sesnaestim...

Pokri se americkom zastavom, i ne huskaj, jer mi je jedan rat i previse.

sry za O.T.
Kakva je to bolan patetika.
srbi su nase komsije, koji nisu imali problem da kolju nesrpsko i ubijaju djecu po gradovima. sad mi treba zarad ispravljanja odnosa (za sto uopste nismo odgovorni), da prihvatimo onu poznatu, ko nas bre zavadi.
AFERIM :smajli koji aplaudira:
Dobro, necemo ispravljat odnose, idemo ratovat. Zalosno... :(
Haloo ba, jesi ti dobar ?? :?: To te toliko pogodila smrta "Vodje" ?

Ma hajdemo mi u knjige pisati da su Ameri izvrsili agresiju na prostoru Jugoslavije da nas povedu u svijetlu demokratiju, kao sto su to lijepo radili u Afganistanu, Iraku, Libiji ... ---mislim, jbg moramo "ISPRAVLJATI ODNOSE" sa susEdima -- ovo je genijalna ideja :sax:

:x :x
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#95 Re: Umro Kim Jong Il

Post by samo_ti »

ma ova budala je umrla poslije Svjetskog prvenstva i tekme sa Brazilom :D
sumirprimus
Posts: 81695
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#96 Re: Umro Kim Jong Il

Post by sumirprimus »

ode jos jedan u 2011,ala ih se za godinu oprosti ko nikad,ko smjena generacija,ako do nove godine ode i fidelito,il hugolito,e onda ja stvarno ne znam... :D
User avatar
citadela
Posts: 739
Joined: 29/11/2011 01:56

#97 Re: Umro Kim Jong Il

Post by citadela »

`Oce li negdje biti knjiga zalosti ? Zelimo da podijelimo svu zalost, tugu, bol i patnju s bratskim nam sjevenokorejskim narodom :cry:
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#98 Re: Umro Kim Jong Il

Post by Hodidid »

samo_ti wrote:ma ova budala je umrla poslije Svjetskog prvenstva i tekme sa Brazilom :D
Prije ce biti da ga je tekma sa Portugalom dotukla.
User avatar
guy fawkes
Posts: 419
Joined: 09/11/2011 13:34

#99 Re: Umro Kim Jong Il

Post by guy fawkes »

sumirprimus wrote:ode jos jedan u 2011,ala ih se za godinu oprosti ko nikad,ko smjena generacija,ako do nove godine ode i fidelito,il hugolito,e onda ja stvarno ne znam... :D

nemoj ovo ni u sali govoriti :D
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#100 Re: Umro Kim Jong Il

Post by slobodni armirach »

citadela wrote:`Oce li negdje biti knjiga zalosti ? Zelimo da podijelimo svu zalost, tugu, bol i patnju s bratskim nam sjevenokorejskim narodom :cry:
na Palama
Locked