.

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#1 .

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 03/06/2023 19:55, edited 2 times in total.
User avatar
Obskurni
Posts: 795
Joined: 17/10/2011 09:19

#2 Re: Umro Christopher Hitchens

Post by Obskurni »

Nek pociva u miru, dao je ogroman doprinos svijetu :(
User avatar
piupiu
Posts: 16641
Joined: 05/01/2008 05:08

#3 Re: Umro Christopher Hitchens

Post by piupiu »

Danas, po prvi put, preslušah njegov govor o Bosni iz 1994....

TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#4 Re: Umro Christopher Hitchens

Post by TheMule »

On je bio jedan od nekoliko uticajnih ljudi koji su se borili za BiH, promoviso je republiku na svakom koraku, nosio ljiljane na odjelu...
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#5 Re: Umro Christopher Hitchens

Post by tranquil »

Trznuste me kad sam vidio temu a prije nego što sam vidio od kada je, rekoh da nije uskrsnuo pa opet umro (što bi bila zanimljiva situacija za njega, pitam se kako bi on sam komentarisao tako nešto).

Uglavnom, kad sam već tu, meni omiljeni Hitch-ov govor (tačnije dio neke debate), ne puno prije smrti (što se nažalost vidi):

User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6 Re: Umro Christopher Hitchens

Post by tranquil »

TheMule wrote:On je bio jedan od nekoliko uticajnih ljudi koji su se borili za BiH, promoviso je republiku na svakom koraku, nosio ljiljane na odjelu...
Da, pominjao je Bosnu u više prilika, kako političkom tako i religijskom kontekstu. Jedan od poznatijih njegovih "nastupa" je objavljeni privatni dijalog takozvanih "četiri jahača anti-apokalipse", gdje on sa Richardom Dawkinsom, Sam Harrisom i Danielom Dennetom razgovara o religiji, i Hitch opet pominje Bosnu i njene muslimane kao primjer sekularnih muslimana koji su civiliziraniji od svog okruženja.

Bio je poznat po tome što je obično nosio značku neke ugnjetavane populacije. Zadnjih godina je često nosio značku sa kurdskom zastavom.
Post Reply