"Umri muški"

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1 "Umri muški"

Post by patriot_1 »

Zdrav sam,ne baš ko dren ali ,godine idu.Što si stariji,smrt ti je realnija.Bliža!Kad- tad će ti pokucat na vrata!Oni koji ne vjeruju u Boga(ja nisam te "sreće") vjeruju da je smrt prestanak bitka!Lipo,umreš i ,,,,finito!Nije loša percepcija!
Bolje je nestati nego ,,ostati , ako je jedna od mogućnosti,završiti u vječnom paklu!Placebo?
Ako nas je stvorio Bog , nije li logično da vječni stvara za vječnost?Nas!A zadobiti vječni život,tako je ,kak bi Bosanac rekel"lahko".Zamoli vječnog da ti da vječni život!Krist,vječni Bog umro je da bi mi , izbjegli smrt!Ke dobro!To si želim,ako sam u krivu,odoh u ništavilo,kao i oni koji se u nestanak uzdaju!Ako sam u pravu(da Bog jest i da spašava one koji Ga zamole) onda sam pogodija "u sridu"!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#2 Re: "Umri muški"

Post by patriot_1 »

Čini mi se da niti jedan dan u mom životu nije prošao a da nisam sagrešio,ako nikako drugčije onda bar u mislima."Mišlju,riječju,djelom i propustom" kako na Misi kažu naši Katolici.
Ponekad se i zabrinem,što ako me Bog odbaci i odem u pakao gdje je kako neki kažu"ekipa"?Pa ako se to dogodi,neću se buniti jer je On pravedan sudac.Zaslužio sam,kako reče razbojnik na križu. ali reče i nešto što i meni daje veliku nadu"Gospodine,sjeti se mene kad dođeš u svoje kraljevstvo!"
-"Danas ćeš biti samnom u raju" -odgovorio mu je Isus.
Kad sam doživio nakon molitve da me je Bog prihvatio,prije puno godina,
mislio sam da ću postati svetac.Toliku sam Božju blizinu doživio tada .
A evo,neznam dali prođe dan a da mu ne kažem"Oprosti mi!"
A On je znao kakav sam bio kad mi je tada oprostio sve i znao je kakav ću biti
poslije."Ako te majka i otac ostave,ja te neću ostaviti" reče Bog.Neznam što bi moje dijete moglo učiniti a da mu ja ne oprostim ako se iskreno kaje,a ja nisam savršen otac..Bog je ne samo naš stvoritelj nego i Otac.Tako bar Isus reče a on nije izustio nijednu laž!Bog , savršeni Otac rado prašta i beskrajno voli!To mi daje nadu da neću umrijeti nikada.Nepokolebljivu!Ne bojim se smrti,ne bojim se pakle,ne bojim se Boga ta zašto se bojati onog koji nas
toliko voli da je dao sina svog jedinorođenog da ne umre nijedan koji u njega vjeruje.Hvala mu!
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#3 Re: "Umri muški"

Post by seln »

A da ti otvoris blog?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4 Re: "Umri muški"

Post by tranquil »

Prva dva dijela klasika. Treći 'nako. Četvrti odron, zadnji nisam ni gledao.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#5 Re: "Umri muški"

Post by patriot_1 »

seln wrote:A da ti otvoris blog?
Ovo je dobra tema za raspravu!Samo malo je dobrih sugovornika!Pod tim ne podrazumjevam istomišljenike bitno!
Upravo čitam "Derviš i smrt" pa me ponukalo to da ovo otvorim!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#6 Re: "Umri muški"

Post by patriot_1 »

tranquil wrote:Prva dva dijela klasika. Treći 'nako. Četvrti odron, zadnji nisam ni gledao.
Objasni!Argumentiraj,da vidimo što nevalja!
No,imam rječ hvale za tebe,za razliku od nekih telebana,vidim da imaš znanje o području vjere dok neki bubaju plitko do boli!
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#7 Re: "Umri muški"

Post by Dope_Man »

Evo iz moje perspektive, a ne znam da li ce se tranquil sloziti, prvi dio je imao nesto stvarno. Glavni lik nije bio nekakav nepobjedili superheroj, bio je samo obican lik koji se sasvim slucajno nasao u situaciji da se bori za goli zivot, i dabome zivot svoje zene.. i ta doza realnosti, njegove slabosti, kao i relativno originalna prica su ga ucinili posebnim. Ako se ne varam to je i film koji je Willisa od nekog komicara ucinio akcionim zvijezdom.

Drugi je vec otisao malo dalje, i premisa nije, bar meni, bila toliko realna kao ona iz prvog al prolazno ipak. Treci je vec krenuo sa kliseima, cetvrti i peti nisam pogledao do kraja nikad, ali vidio sam da u oba ima dijelove gdje pjeva ''Ne moze mi niko nista, jaci sam od sudbine'' i to je bio znak da nije to to.. a obicno i ne bude nakon tolike pauze u serijalu.
Last edited by Dope_Man on 23/08/2017 12:25, edited 1 time in total.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#8 Re: "Umri muški"

Post by tranquil »

Dope_Man wrote:Evo iz moje perspektive, a ne znam da li ce se tranquil sloziti, prvi dio je imao nesto stvarno. Glavni lik nije bio nekakav nepobjedili superheroj, bio je samo obican lik koji se sasvim slucajno nasao u situaciji da se bori za goli zivot, i dabome zivot svoje zene.. i ta doza realnosti, njegove slabosti, kao i relativno originalna prica su ga ucinili posebnim. Ako se ne varam to je i film koji je Willisa od nekog komicara ucinio akcionim zvijezdom.

Drugi je vec otisao malo podaleko, i premisa nije, bar meni, bila toliko realna kao ona iz prvog. Treci je vec krenuo sa kliseima, cetvrti i peti nisam pogledao do kraja nikad, ali vidio sam da u oba ima dijelove gdje pjeva ''Ne moze mi niko nista, jaci sam od sudbine'' i to je bio znak da nije to to.. a obicno i ne bude nakon tolike pauze u serijalu.
Slažem se sa svime osim ocjenom o drugom dijelu. Drugi dio jeste otišao dalje, ali ne bih to nazvao "predaleko" nego "taman". Što se tiče realnosti, ni istočnonjemački teroristi koji zauzimaju neboder u poslovnom centru LA nisu neka posebno realna premisa, tako da mi to nije baš neki faktor. Stvar je u tome da su s drugim dijelom ostali u približno sličnim domenama "realnosti", a ponavljanje, iako prisutno, nije još počelo da bude toliko primjetno da postane iritantno. Osim toga, makljaža na krilu aviona na kraju je čista klasika.

Što se trećeg dijela i dalje tiče, tu se slažem, repetitivnost i dalje pretjerivanje već ubijaju uživanje.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#9 Re: "Umri muški"

Post by Dope_Man »

Evo bas editovah sa predaleko na ''malo dalje'' prije nego sam i vidio odgovor.. shvatih i sam da ipak nema tolike razlike izmedju 1 i 2 kad sam malo razmislio i prisjetio se nekih scena iz oba.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10 Re: "Umri muški"

Post by insomnia78 »

:D
Locked