Umjetnost zivljenja i mahmuranja - humanitarna akcija

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
Sogan

Umjetnost zivljenja i mahmuranja - humanitarna akcija

Post by Sogan » 22/11/2006 13:26

Zeludac u centrifugi... slabo pamtim cime sam ga sve sinoc nafilov'o... ali znam da se radi najmanje o tri vrste alkoholnog pica i zasladjivanih sa 12 razlicitih vrsta cokolade, to pise na ovoj kutiji pralina... I litra jogurta sa ukusom aspirina, sto je cuclam od budjenja.

Dzigera pricinula grudni kos i dihanje otezano a sve i jedna zila kucavica, cak i ona iz pete, preselile se u glavu i zato srce stiglo samo do vrata. Al nebi se zalio da nije sto me ponekad zigne glava iz zasjede, nesto kao lobanjom iznenadno zakucavati ekser u zid... vi koji ste probali znate feeling... pa su zato kapilari u bjeonjaci popucali... podocnjaci su na podu a boje sam :(

Vani nije kisa, posto kisa pada odozgo prema dole a ovo se krece paralelno sa povrsinom zemlje, face to face sa mnom... il' ti puse frontalno pa ti ne da krenut, il' te gura s ledja i ne mozes se zaustavit dok ne prigrlis prvu banderu... a kijamet o'klen ce neg' sa Sjevernog Studenog hladnog mora...

Kad bi covjek bio u stanju osjecati sta, rekao bi da mi bas prija setnja tih 15 m do kiosika i nazad. Iako vlasnik neki Poljak, rasola nema pa su pale samo sverane cigare i jogurt.

Vratis se u zatvoren prostor, eto i simptoma nazad! Lezati vodoravno je isto iskljuceno. TV mogu gledati sa zvukom pet minuta i nastaviti jos desetak bez tona... ali onda pokretne slike postanu teske za moj zeludac. Ne znam jeste ikad razmisljali, ali forum je pravo tiho i mirno mjesto, nema puno po ekranu da skakuce... a ljudi se rasturise polemisuci... ko neka soba gdje gluhonjemi zustro raspravljaju o troclanom predsjednistvu!

E haj'te ako ima neko od vas da prepoznajete stanje i znate fore o umjetnosti zivljenja, pomozite sa prijedlozima, ja sam svoj repertoar ispuc'o, jogurt, setnja, tusiranje, kamilica... nista ne pomaze... Samo znaci sugestije bez: lezanja, rasola nema, ni slucajno pominjati sirova jaja ili alkoholnu kontru...

Ko mi olaksa k'o da je cjelom covjecanstvu pomog'o!

:( :shock:

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 22/11/2006 13:31

Ma dobar si ti cim si bio u stanju napisati ovako literalan tekst. Ko da si ga iz knjiga Borisa Dezulovic ili Miljenka Jergovica prepiso.

Gasi kompjuter, lezi i vrijeme ce uciniti svoje tako da ces opet biti spreman za veceras za jos jednu alkoholnu avanturu.

alek

Post by alek » 22/11/2006 13:31

ostalo ti je još samo da popiješ mlijeko i čučneš :D :?

morti

Post by morti » 22/11/2006 13:32

Id bolan pojedi nešt masno!

:D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/11/2006 13:32

Kupis fino teglu krastavaca. Kiselih, naravno.

E onda... Prospes krastavce iz tegle, jer ti za ovaj eksperimenat nijesu potrebni uopste. I popijes fino onaj rasol.

Zatim skuhas paradajz corbe, za to ti ne treba ni 5 minuta, u koju kada prokuha stavis jos malo paradajz sosa, cisto nek se nadje. Kad se to fino skuha, uzmes malo feta sira pa stavis u tu corbu i to sve uredno pojedes.

Zaduzis rolnu tariguza, jer otpocinje siz... Sjednes na solju, opustis misice...

Mislim da dalje mozes i sam :D :D :D

I eto te ko nov :D :D

Vingo

Post by Vingo » 22/11/2006 13:42

Trebo si na prazan stomak jednu ljutu. Cista homeopatija.

Patron of Formello

Post by Patron of Formello » 22/11/2006 13:54

U ŠveCkoj problemi. :oops: Skuhaj čorbu i zalij dobro sirćetom.Ništa ne izvlači mamurluk kao kisela čorba. :D

Sogan

Post by Sogan » 22/11/2006 14:03

Evo kupio rajcice, juha ce da padne, a ono oko krastavca nema sanse, ko povrce sa druge planete... ostavili oni sto su izgradili piramide...

The Nightwatchman

Post by The Nightwatchman » 22/11/2006 14:13

Sogan wrote:Evo kupio rajcice, juha ce da padne, a ono oko krastavca nema sanse, ko povrce sa druge planete... ostavili oni sto su izgradili piramide...

cuj on izaso pa kupio. ja konto ti u krevetu testament pises kolko si los. :D :D :D :D

Sogan

Post by Sogan » 22/11/2006 14:16

geronimove mudrolije wrote:
Sogan wrote:Evo kupio rajcice, juha ce da padne, a ono oko krastavca nema sanse, ko povrce sa druge planete... ostavili oni sto su izgradili piramide...

cuj on izaso pa kupio. ja konto ti u krevetu testament pises kolko si los. :D :D :D :D

Covjek se mora boriti za bolje sutra! :D

The Nightwatchman

Post by The Nightwatchman » 22/11/2006 14:18

Sogan wrote:

i proklinjati jučer (u tvom slučaju ovo je apsolutno neminovno) :lol: :D

debela

Post by debela » 22/11/2006 14:21

zalij se kantom hladne vode i izadji vani na pet minuta :oops:

amater :D

Sogan

Post by Sogan » 22/11/2006 14:23

Sogan wrote:

Cim sam otvorio oci, po navici sam svecano odlucio "nikad vise"! :shock:

Sogan

Post by Sogan » 22/11/2006 14:24

debela wrote:zalij se kantom hladne vode i izadji vani na pet minuta :oops:

amater :D

Nije degenek al' u tom je stilu :D

Edin H.
Has thanked: 18 times
Been thanked: 6 times

Post by Edin H. » 22/11/2006 14:25

Alka Selzer i Gaviscone - ubitacna kombinacija za mamurluk.

Pomaze smirenju stomaka, a sadrzi i aspirin.

Takodje ako si slucajno ljekar, medicinska sestra, pilot ili stjuart i mozes doci do kiseonika - malo se usmrci i dobar pravo :D

Vingo

Post by Vingo » 22/11/2006 14:27

Sogan wrote:
Sogan wrote:

Cim sam otvorio oci, po navici sam svecano odlucio "nikad vise ovu kombinaciju...samo kad se sjetim koja je bila"! :shock:

Post Reply