Umjetnicka slika u avion ???

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
Partizzanka

Umjetnicka slika u avion ???

Post by Partizzanka » 05/06/2011 19:44

Pozdrav,

zna li neko proceduru oko unosenja umjetnickih slika tj nosenje istih u avion kao licnu prtljagu (ne u kofer naravno nego u putnicki dio)??
Da li bi mi neko pravio probleme pogotovo jer je slika malo veceg formata (100x50cm) - ne znam bas koliko prostora ima u onom prostoru za licnu prtljagu.

hvala za svaku info

zijancer
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Umjetnicka slika u avion ???

Post by zijancer » 06/06/2011 10:03

Nazovi aerodrom i upitaj :cry:
Mada je obično način transportovanja slike, koliko je meni poznato, u rolni, nakon skidanja sa rama. :P

Gospoda Ministarka

Post by Gospoda Ministarka » 06/06/2011 10:11

Partizzanka wrote:Pozdrav,

zna li neko proceduru oko unosenja umjetnickih slika tj nosenje istih u avion kao licnu prtljagu (ne u kofer naravno nego u putnicki dio)??
Da li bi mi neko pravio probleme pogotovo jer je slika malo veceg formata (100x50cm) - ne znam bas koliko prostora ima u onom prostoru za licnu prtljagu.

hvala za svaku info
Ja je u koferu bez problema transportovala. Btw, ne znam kojom kompanijom letis i koje su dimenzije licnog prtljaga ali bojim se da 100x50 neces moci utrpati u licni prtljag.

pocoyo

Post by pocoyo » 06/06/2011 10:12

odes na sajt kompaniji s kojom putujes i provjeris :-) :D mada ovako na prvu te dimenzije ne mogu s tobom u avion :D mozda kao specijalna prtljaga :)

saniiado

Post by saniiado » 06/06/2011 10:22

Prvo da te pitam....

gdje nosis sliku?

Koji je umjetnik?

Pitam iz slijedeceg razloga. Meni su roditelji kao vjencani poklon donijeli Berberovu sliku 'San Ljetne Noci'

Za sliku IMALO poznatijeg umjetnika ce ti trebati odobrenje od Ministarstva da izneses nase narodno BLAGO (to se radi svugdje u svijetu)

Eh sad... moja mama umotala kompletnu sliku sa ramom u pak papir i ljubazno i sa osmjehom zamolila na aeordromu da ponese sliku sa sobom u avion. Kada dodjes do aviona stjuardese UVIJEK imaju mjesta koliko hoces da ti stave sliku 50x100cm (ova moja slika je 1.31mx1m) i sliku obicno stave iza ZADNJEG reda sjedista (jer tuda ne prolazi niko, slika je sigurna pri uzlijetanju i slijetanju itd itd)

Helem... lijepa rijec gvozdena vrata otvara! :D

Sretno!

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 06/06/2011 13:39

Partizzanka wrote:Pozdrav,

hvala za svaku info
Umotaj u tubu onu istu kakvu nose srudenti arhitekture i nosi.... Tako sam ja prenijela dvije... :)
Prijavila, i niko me ništa nije pitao, idu u avion...

Partizzanka

Post by Partizzanka » 06/06/2011 14:13

Nosila sam vec slike ali manjeg formata ... i nikada niej bilo problema. Raspitat cu se na aerodromu jos malo.

slika je reprodukcija tako da nije neki problem oko vrijednosti slike
problem je samo jer je ista velika i uramljena i nema sanse da se sad ram skine pa da se ona mota i tako to ...

hvala jos jednom za svaki info!

Suzie Q

Post by Suzie Q » 06/06/2011 14:17

ja sam nedavno jednu sličnih dimenzija autobusom nosila u Njemačku, bila je svo vrijeme pored mene, uglavila sam je do prozora sa strane, nitko me ništa nije pitao jer je bila poklon i zamotana kao takva. ipak, sad kad razmislim možda sam trebala imati račun uz sebe za svaki slučaj.
problem je bio u tome što sam je nosanjem malo oštetila, tj. ram se malo na sastavu razdvojio ali ne strašno. to je bilo za očekivati jer sam uz sliku nosila i torbu pa sma svako malo negdje zapinjala.
imajući u vidu da busom ne prolazim skenere i ostalo, još ako ćeš negdje presjedati, onda skontaj radije neku opciju da je dobro izoliraš ili nosiš bez okvira

Partizzanka

Post by Partizzanka » 06/06/2011 14:19

autobus je manje vise jedno a avion drugo (zbog dozvoljenih dimenzija za rucnu prtljagu - cca 50x50 tako nekako)
znam da se moze umjetnicko djelo prenijeti nije to problem jer sam nosila

problem je samo dimenzija ovog ... da mi ne naprave problem

tj mojim roditeljima koji meni nose sliku :) da se razumijemo :)

Post Reply