Mala pomoc-ukrasne tapete

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
In_side
Posts: 477
Joined: 18/12/2006 15:36
Location: SJJ/OSl/LIS

#1 Mala pomoc-ukrasne tapete

Post by In_side »

Jel itko zna gdje bi u sarajevu mogla da kupim ukrasne tapete .

Tnx
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Mala pomoc

Post by karanana »

In_side wrote:Jel itko zna gdje bi u sarajevu mogla da kupim ukrasne tapete .

Tnx
Divi u trznom centru Sentada, u onoj prodavnici Caparol boja u onom prolazu. Malo precizniji naslov teme bi mozda privukao jos vise onih koji bi ti mogli dati informaciju.
User avatar
In_side
Posts: 477
Joined: 18/12/2006 15:36
Location: SJJ/OSl/LIS

#3

Post by In_side »

Ok ,hvala .Ako ima jos negdje javljaj te
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#4

Post by sulesavic »

A razlika izmeðu ukrasnih i neukrasnih tapeta je?
User avatar
In_side
Posts: 477
Joined: 18/12/2006 15:36
Location: SJJ/OSl/LIS

#5

Post by In_side »

Mozda sam se pogresno izrazila, mislim da imaju jednobone i one sa dezenom ili ti ga mustrom , nek me neko ispravi ako grijesim.
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#6

Post by HiBreeD »

In_side wrote:Mozda sam se pogresno izrazila, mislim da imaju jednobone i one sa dezenom ili ti ga mustrom , nek me neko ispravi ako grijesim.
Da, danas su tapete jako popularne onda kada zelim unijeti malo promjene u dom. Nudi se raznovrsan izbor tapeta, jednobojne, sarene, sa malim ili velikim uzorcima, reljefne ili s 3D efektom, metalik sjajne ili mat, svilene...a naravno od svih ovih faktora ovisi i jjihova visoka cijena...

Ipak, uzmi u obzir da ce kod nas naici na veoma suzen izbor, znam sam, jer sam ih i ja trazio jedno vrijeme. Zelio sam da prekrijem njima samo jedan zid, to je sada nesto kao posljednji krik mode :roll: :lol: :lol:

Uglavnom, ja cu ti sada predloziti nesto sto sam vidio u pizzeriji Galija, zidovi pizzerije su tako kvalitetno i estetski uredjeni i to super izgleda.
Ne znam kako se zove ta tehnika preuredjenja zidova, uglavnom znam da se moze prati kada se zidovi isprljaju i znam da je sttrasno skupo :-) :-) pa eto ako naumis na rucak u Galiju malo se osvrni oko sebe :D

Evo ti i par slikica, kako to dizajniraju velika imena, mozda pokupis koju iideju
tapete sa dezenom

Image

reljefne tapete

Image

Image


Image
User avatar
Isabell
Posts: 379
Joined: 04/07/2005 14:45
Location: Sarajevo

#7

Post by Isabell »

Da imas u Sentadi radnja Caparol odlicnih dezena gledala sam.
A mozes i sama raditi po zelji, pa printati u Margu recimo :)
User avatar
In_side
Posts: 477
Joined: 18/12/2006 15:36
Location: SJJ/OSl/LIS

#8

Post by In_side »

Bila sam u Galiji ( jer radim blizu nje) i primjetila sam to sve , efektno izgledaju nema sta , ali ima jedna mana .Ta tehnika se preporucuje za prostore gdje se neprovodi dugo vremena i gdje je izolacija provjetrenost savrsena ,tehnika navlacenja te plasticne mase koja se kasnije nepere i izgleda super i nije nesto tesko ali je i na neki nacin opasana za stambene objekte.Kad naneses tu smjesu ( vecinski je neki mix plastike i jos necega) ti bukvalno vakumiras zid i dolazi do stvaranja gljivica , pljesni ispod ( to je bio hit u Njemackoj jedno vrijeme ali ne vise ) .

Nakon duzeg vremena dolazi do havarije .

Tapeta kao sto kazes necu ni ja citav zid , znaci samo jedan momenat dnevne sobe radi dekoracije.Oticu do caparola u svakom slucaju , mada sam pronasla jos neke momente za ukrasavanja a to su sabloni koje mozes oslikati na nekom zidu i izgledaju ovako

Image


U svakom slucaju , posto trebam opremiti citav stan , svaka ideja ili preporuka bi mi dobro dosla .

hvala unaprijed
User avatar
fishtrija
Posts: 796
Joined: 13/03/2006 19:16
Location: tamo odakle nisam mak'o...

#9

Post by fishtrija »

I ja isto ganjam neke tapete, samo za jedan zid u sobi, ali trebaju mi bas specificne, kao sto su na nekim od zidova u Peppersu. One okomite, smedje/zelene/bezh nijanse... Ima i detalj slican u Casi del Cafe na grbavici, ali na dijelu plafona, samo nisam suguran da su kod njih u pitanju tapete... Helem, ako nadjem sta, javim... Ima i u Obiju nekih valjaka za ovo sto si opisala gore, a imas jos dvije stvari dole, mozda ti budu interesantne: Kvadrati od stiropora tankog, koje lijepis na zid i onda bojis, u raznim reljefima. A takodje imaju i razlicite vrste nekih gaza, koje daju reljef zidu kad ga ofarbas.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#10

Post by Tesssa »

U Living-u nema kakvih nema! :-)

Ja sam se razbolila.

Ali, cijena nije bas prijatna :-)
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#11

Post by Bonnie-Clydova mala »

Isabell wrote:Da imas u Sentadi radnja Caparol odlicnih dezena gledala sam.
A mozes i sama raditi po zelji, pa printati u Margu recimo :)
Kako to? Šta je Margo?
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#12

Post by d2 »

štamparija
inspire_me
Posts: 748
Joined: 18/10/2005 14:38

#13

Post by inspire_me »

dinchy84 wrote:U Living-u nema kakvih nema! :-)

Ja sam se razbolila.

Ali, cijena nije bas prijatna :-)
I mene interesuju ove tapete 8-)
Dakle, posto :roll: :roll:
User avatar
In_side
Posts: 477
Joined: 18/12/2006 15:36
Location: SJJ/OSl/LIS

#14

Post by In_side »

Living je skup ko zara , ja sam otisla cisto da vidim koliko bi me dosla kuhinja, djevojke koje rade su jako ljubazne i sve je to OK medutim .
Projekat za moju kuhinju , znaci nista posebno bez ugradbenih aparata bi me kostala 15.000,00 KM :shock: :shock: :shock: :shock:

Za moj dzep i previse , cinjenica da se tu vecinom placa sam dizajn ali ...

Tapete kod njih neznam koliko su nisam pitala ali po preporuci otisla sam u caparol i imaju predivne tapete od cijene 20,00 km do 100,00 km .

Pa ko voli nek izvoli
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#15

Post by Tesssa »

U Livingu je rola (1,5m sa 2m) najeftinijih tapeta 80KM. Ali stvarno ima svih mogucih vrsta. Ja pregledala 6 ogromnih kataloga i kad sam vidjela da ih jos toliko ima odustala :D

Plus cekaju se najmanje 40 dana po narudzbi.
User avatar
Isabell
Posts: 379
Joined: 04/07/2005 14:45
Location: Sarajevo

#16

Post by Isabell »

Bonnie-Clydova mala wrote:
Isabell wrote:Da imas u Sentadi radnja Caparol odlicnih dezena gledala sam.
A mozes i sama raditi po zelji, pa printati u Margu recimo :)
Kako to? Šta je Margo?
Nadjes fine motive koji ti odgovaraju. Ako ne znas sama, netko ti ih iscrta u Corelu i odneses na printanje u Margo. Odlicno rjesenje. Imam i dokaz :)
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#17

Post by Tesssa »

Koliko kostaju tapete u Margu?
skorpija83
Posts: 60
Joined: 04/10/2007 09:41

#18

Post by skorpija83 »

Najbolje tapete i najveci izbor ti je u salonu namjestaja LIVING. Toliko ih ima da sam ja izludila...jedva sam se odlucila:)
User avatar
orangina
Posts: 110
Joined: 12/01/2011 13:21
Location: Sarajevo

#19 Re:

Post by orangina »

Tesssa wrote:U Livingu je rola (1,5m sa 2m) najeftinijih tapeta 80KM. Ali stvarno ima svih mogucih vrsta. Ja pregledala 6 ogromnih kataloga i kad sam vidjela da ih jos toliko ima odustala :D

Plus cekaju se najmanje 40 dana po narudzbi.

Gdje se nalazi ovaj Living??
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#20 Re: Mala pomoc-ukrasne tapete

Post by Sunrise00 »

ebay :D
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#21 Re: Mala pomoc-ukrasne tapete

Post by blugirl »

Ja sam svoje uzela u Caparolu i preprezadovoljna sam. Imas i jeftinijih i skupljih, sta ti srce pozeli. Pregledala sam 10-15 kataloga, ono sto nemaju, poruce i dodje za 7 dana.
Takodje mozes, mislim u Casa mia, da porucis printanje na foto tapetu bilo kakvog motiva, fotografiju (porodicnu ili djetetovu, inace super za djecje sobe, crtani likovi i sl.), onda ti oni to fino i postave. Ustvari mislim to sad moze u svim radnjama za uredjenje interijera
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#22 Re: Mala pomoc-ukrasne tapete

Post by nera18 »

trazim ukrasne tapete... cisto da osvjezim prostoriju, umjesto kombinovanjem boja zidova, da neke dijelove uljepsam tapetama...
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#23 Re: Mala pomoc-ukrasne tapete

Post by duboka_misao »

.
Post Reply